Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Na telefonie z rynku CN, BL można zablokować tylko na oryginalnym romie CN, zablokowanie BL na każdym innym romie ucegli telefon. Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
  3. no to już o tym pisaliśmy ... też tak podejrzewałem że to raczej jakaś sprzętowa usterka i jest tylko w jakimś ułamku egzemplarzy ... ot albo losowy problem który przeszedł przez kontrolę jakości ewentualnie jakaś partia cała poszła ... tego się nie dowiemy bo nie jest w niczyim interesie żeby o tym informować 🙃 a przy okazji pamiętam jak już kupiłem mi 11 to balem się że będą problemy z płytą główną (sporo o tym pisano jakiś czas po premierze ... też były problemy z padającym wifi ...) na szczęście w moim egzemplarzu nie pojawiły się te usterki ... 🙃 a znajomy korzysta z niego już pół roku i też na razie bezproblemowo (oby tak dalej ...)
  4. i to właściwe podejście ... proszę brać przykład z załoganta king89yaku 👍
  5. Dzisiaj
  6. Rozmawialem wczoraj z wlascicielem jednego z serwisow, który zajmuje się Chinczykami i stwierdzil, ze identyczny problem byl dosc mocno popularny wsrod klientow z - i tu nie pamietam - czy Redmi Note 11 czy jakims innym Xiaomi z 11 w nazwie. Przyczyną była fabrycznie uszkodzona płyta główna, do której serwisy autoryzowane się nie przyznawały.
  7. Miałem podobny problem z tym, że stanąłem na 14.0.5.0 - OTA nie wyszukiwało aktualizacji mimo zmiany regionu/ Aktualizowałem z 14.0.4.0 do 14.0.5.0 ręcznie wg instukcji (pobierasz plik do pamięci telefonu). Stuknij w przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu. Wybierz "Wybierz paczkę aktualizacji". Wybierz plik oprogramowania pobranego z aplikacji MIUI Downloader. Stuknij w przycisk "Zainstaluj". Później update do nowszych wersji nie był możliwy - komunikat o niekompatybilnej wersji ROMU (mimo pobrania z oficjalnej strony), nie dało się obejść. Odblokowałem bootloader, wgrałem miuipolska i śmiga ok
  8. pobaw się w zmiany regionów ... na którymś powinno coś wskoczyć ... Xiaomi eu możesz wgrać tylko po unlocku ... a tak zostaje zabawa regionami 🙃
  9. Czyli jeżeli mam teraz miui 14.0.14 nie wykrył nawet 14.0.18 ani hyperos to znaczy że Xiaomi już tego nie uwzględnij że nie mogę pobrać normalnie aktualizacji i jedynie pozostaje zabawa w odblokowanie bootloadera czy jednak kiedyś zrobią tak że w końcu mój telefon zalapie z nowego ota aktualizacje? z góry dziękuję za odpowiedź
  10. tu najszybciej i najlepiej w takich tematach doradzi Ci @Acid to może być i płyta główna ... sam tego raczej nie ogarniesz ... pisz do niego i działaj co doradzi ...
  11. Witam. Już jakiś dłuższy czas temu , podczas spokojnego grania sobie na poco x3 pro, nagle ekran sam z siebie w ułamku sekundy zmienił barwę i się całkowicie wyłączył. Przy podłączeniu do ładowarki również brak jakiej kolwiek reakcji. Myślałem o wymianie wyświetlacza, jednak czy na pewno w tym mógłby być problem ? Nie potrzebuje tego telefonu. Potrzebne jedynie są mi zapisy zdjęć, nagrań oraz wiadomości SMS na potrzeby sądowe. Czy po takim czasie od premiery, jest w stanie ktoś zdiagnozować problem ?
  12. no masz dwie opcje jeśli chodzi o Xiaomi eu - albo wrzucasz update przez twrp (recovery) albo przez kompa skryptem update - jak pobierz plik ZIP z romem - np. przez updater systemowy - to on się zapisuje w głównej pamięci (nie katalog download - tam będzie pobrany plik jak pobierasz ręcznie przez przeglądarkę - w razie czego romy są na serwerze sourceforge - wpisz tam sobie w wyszukiwaniu Xiaomi eu - potem tylko znajdujesz właściwy rom w katalogach weekly albo stable - możesz też tam przejść bezpośrednio z portalu - każdy model ma zalinkowana aktualną wersję romu) jak klikniesz uruchom w recovery to powinno odpalić się twrp - tam wbijasz w install wskazujesz ten plik ZIP i jedziesz ... romy Xiaomi eu są obecnie w formie multi - czyli ten sam plik ZIP możesz wrzucić tak jak pisałem wcześniej - twrp - ale możesz tez go sobie skopiować na kompa - rozpakować - i odpalić skrypt update - telefon musi być uruchomiony w trybie fastboot i system Windows musi go widzieć w menadżerze urządzeń jako android bootloader interface - po wgraniu wszystkich plików będzie automatyczny restart i temat załatwiony ... tak więc metoda instalacji to już sam zdecyduj ... czy ta opcja z pliku ZIP automatycznie też uruchomi recovery to nie pamiętam ... dawno już tak nie wrzucałem update ... jak to odpali automatycznie twrp to ok - jak nie to żaden problem - wybierasz uruchom w recovery potem install - wskazanie pliku ZIP i załatwione ... jakby na końcu były jakieś czerwone uwagi to nie zwracaj uwagi ... nie ma to wpływu na poprawność wrzucenia systemu
  13. Witam wszystkich serdecznie! Proszę o pomoc w następującej kwestii. Zakupiłem Xiaomi 13 Pro z TradingShenzhen z zainstalowanym Xiaomi.eu, wersja MIUI V14.0.12.0.TMBCNXM / stabilna. Zainstalowane jest TWRP 3.7.0_12-Xiaomi 13Pro_v7.2_A13. Chciałbym zainstalować najnowszą wersję, czyli: HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.6.0.UMBCNXM (Czy to jest najnowsza wersja?) Ponieważ wszystkie tutoriale opisują postępowanie od początku, a ja już mam zainstalowane Xiaomi.eu, mam pewne wątpliwości w sposobie postępowania. Proszę o potwierdzenie lub korektę, czy moje niżej opisane postępowanie będzie prawidłowe. Automatyczna aktualizacja nie znajduje nowszej wersji. Ściągam aktualną wersję HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.6.0.UMBCNXM. Wiem, że mogę to zrobić przez komputer i przenieść plik na telefon, ale chyba również mogę go ściągnąć od razu na telefon? Następnie, Aktualizacje - Zainstaluj aktualizację z pliku .zip. I chyba powinna się rozpocząć aktualizacja? W Aktualizacji jest jeszcze opcja, Uruchom w Recovery, podobnie, wskazanie pliku i aktualizacja. Czy mogę to zrobić jednym lub drugim sposobem? Jeżeli tak, to czy efekt końcowy będzie taki sam? A może źle myślę i należy to zrobić inaczej? Proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości. Z góry dziękuję!
  14. Spróbowałem wgrać ROM Indonezja. Możecie odpuścić sobie takie zabawy bo problem dalej występuje. Biorę ekspertyzę z niezależnego serwisu i zgłaszam do rzecznika praw konsumenckich. Co to za serwis producenta który odpisuje trzema słowami "usterki nie stwierdzono" a sam sklep z tytułu rękojmi dwoma zdaniami typu: Technik wykonał trzy połączenia. Usterki nie stwierdzono. Nagrane filmy i porobione screenshoty pewnie nawet nie były oglądane.
  15. Witam. Mam zwykłą M365, 3 lata, zmieniłem tylne koło na bezdętkowe i spadł zasięg. Myślę o dodatkowej baterii pod podest, pytanie, czy to dobry pomysł i jak to najbezpieczniej i nie za miliony monet zrobić? A może kupić nowy komplet i wymienić po prostu oryginalną, na pewno częściowo zużytą baterię?
  16. Tak próbowałeś ? Naciśnij i przytrzymaj puste miejsce na ekranie głównym. Kliknij Widżety u dołu ekranu. Naciśnij i przytrzymaj widżet zegara. Pojawią się obrazy ekranów głównych. Przesuń zegar na ekran główny.
  17. Ok, rozumiem. A z tą autoryzacją to chyba kiedyś nie było? Bo pamiętam że kabelkiem EDL dało się flashować nawet z zablokowanym BL.. Generalnie to gdybym chciał mieć telefon z rynku CN z Globalnym Romem i zablokowanym BL to taka procedura powinna być? : (urządzenie było na odblokowanym BL i globalnym Rom'ie: -Flash stockowego CN rom'u bez blokowania BL -Flash stockowego Globalnego rom/u z blokadą BL ?? Bo próbuje dojśc gdzie błąd popełniłem
  18. Nie kabelki nie dadzą rady. Wyskoczy autoryzacja przy flashu. Trzeba mieć boxa. Napisz do MiCenter to się spróbuje to zrobić.
  19. Mam ten sam model i dokładnie ten sam problem. Cały czas pokazuje 53% naładowania... Udało się coś z tym zrobić?
  20. Witam. Miałbym prośbę o poradę od bardziej zaawansowanych w temacie... Mianowicie zbrickowałem moje Mi8 (flashując globalnym ROM'em jak sie okazało na telefonie CN)- bootlader zablokowany I tu pytanie czy- takie kabelki EDL z Aliexpress zdały by tu egzamin? Widziałem też tutoriale jak samemu takie niby zrobić.. Z góry dziękuję za pomoc!
  21. mozna mysle spokojnie polecic serwis micenter ... napisz do @Acid
  22. Xiaomi MIX Fold 4 będzie cieńszy niż jego poprzednikCzytaj dalej >
  23. To jeszcze kwestia bezpieczeństwa danych (rzetelności serwisu). Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
  24. Sam zespół ładowania nie jest drogi Np: https://allegro.pl/oferta/gniazdo-ladowania-usb-xiaomi-mi10t-mi-10t-pro-10644076648 Kwestia czy w nim jest problem czy może gdzie indziej. Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
  25. Wg mnie nie warto. Tel nie otrzyma już żadnego wsparcia ze strony producenta. Jedyny ratunek to custom_romy. Nie spotkałem się z takimi symptomami. Być może bateria powiedziała dobranoc lub któryś z układów odpowiedzialnych za ładowanie. Serwis? To zależy. Jeden policzy 50zl inny 300zl... Sam musisz rozważyć biorąc pod uwagę budżet.
  26. Cześć. W wyniku dostania zaćmienia mózgu i zapomnienia hasła do telefonu. Byłem zmuszony do skorzystania z opcji wymaz i zresetuj. Chciałem spytać czy jest możliwość jakakolwiek by odzyskać utracone dane. Szczególnie zdjęcia filmy, smsy ewentualnie. Reszta była w chmurce. Czy pożegnać się z tym raz na zawsze? Może ktoś polecić jakieś programy na kompa lub androida które są w stanie cokolwiek zdziałać?
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...