domi.nos

Instalacja systemu na zablokowany bootloader

Recommended Posts

56e6f2f5b7ce9_Beztytuu.thumb.jpg.3162251

no i co teraz robic wisi tak pare minut ??

jak wciskam download to mi sie wylancza ekran to normalne?

dobra udało sie ale dopiero na trzecim komputerze nie wiem o co chodzi bo na każdym kompie robiłem wszystko tak samo według tego poradnika i wszystkie były z win7 moze chodzi o sterowniki

najważniejsze że się udało i wszystko działa

pozdrawiam

Edited by tombeast

Dotarł RR3 od goldweya. Napisałem w zamówieniu by pozostawili oryginalny soft.

Wgranie przebiegło bezproblemowo.

Wielkie dzięki za instrukcje :)

Witam i pozdrawiam.

Wiem, że ten tutorial dotyczy redmi note 3, ale czy jest możliwy na Mi Note Pro? Power i volume + powoduje wywołanie okienka z telefonem i kabelkiem USB; Power i volume - tryb fastboot. Mi flash pisze że: nie moze odnaleźć pliku fastboot albo pisze "your device is locked". Do przeskoczenia czy czekać na klucz do odblokowania.

Edited by johny303
literówka

Mam ten sam problem co użytkownik powyżej.

error : Open serial port /.//COM5

niech ktoś napisze po ludzku co z tym zrobić please ;)

Siema,

mam miui 77,1,1 chce koniecznie zmienic system poniewaz nie dziala GPS i pojawia mi sie taki blad za kazdym razem, podkreslam iz mam windowsa 10.

Pomożecie ???

Bez tytułu.jpg

pee999-masz napisane device is locked, powodzenia i wytwałości w tesknocie. Czytaj tutoriale o deblokadzie tam masz wszystko. 

Raczej wszystko...

Tarmac- prawdopodobnie zmień port na taki 2.0 i leć na oryginalnym kablu xiaomi lub takim krótkim-wiele razy na forum to było przyczyną.

Edited by johny303

Dnia 12.03.2016o21:48, Pepso94 napisał:

Ach te polskie znaki :) zmiana z Ł na L pomogła

U mnie również :)

Dzięki

Koledzy, mam problem. MiFlash nie widzi telefonu. Wciskam Refresh i nic :( Można z powrotem włączyć telefon? Co teraz?? 

Już nie ważne. Żeby uruchomić ponownie, trzeba bardzo długo trzymać przycisk Power. Później zrobiłem wszystko na spokojnie jeszcze raz i poszło bez problemu. 

Edited by Sylwester Nowaczyk
  • Confused 1

U mnie poszło bez problemu tylko z tymi ROM-ami  (zablokowany odblokowany) jest namieszane ale ogólnie OK wielkie THX

Witam. Po co w pkt. 1 instrukcji jest napisane "potrzebujemy/pobieramy Oficjalny system (tylko angielski/chiński)" skoro nigdzie dalej nie ma o nim mowy? Dobrze rozumiem, że chodzi o to ze rom na zablokowany bootloader możemy zainstalować tylko wtedy gdy naszym systemem jest oficjalny system? 

I u mnie poszło na 2 razy. Zrestartem komputera włącznie. Oj mają te programy swoje humorki.... Myślałem, że udupiłem słuchawkę.... Ale jednak się udało. 

Dnia 21.03.2016o22:25, darkb napisał:

U mnie poszło bez problemu tylko z tymi ROM-ami  (zablokowany odblokowany) jest namieszane ale ogólnie OK wielkie THX

Hej darkb gdzie znalazłes ROM na zablokowany BL? zakładam ze isntalowałeś do Redmi 3?

"Ciacho23"

Chyba ściągasz na potem do odblokowania, bo do tej procedury ten ROM niepotrzebny.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edited by darkb

Ostatnio często natrafiam na wątki, że ktoś postępuje według instrukcji i wyskakuje jakiś błąd. Może ktoś wytłumaczyć dlaczego? Od czego to zależy? Może jakieś wskazówki? W przyszłym tygodniu przyjdzie telefon i mam co raz więcej obaw, że coś pójdzie nie tak.

2 godziny temu, kredzion napisał:

Ostatnio często natrafiam na wątki, że ktoś postępuje według instrukcji i wyskakuje jakiś błąd. Może ktoś wytłumaczyć dlaczego? Od czego to zależy? Może jakieś wskazówki? W przyszłym tygodniu przyjdzie telefon i mam co raz więcej obaw, że coś pójdzie nie tak.

Przyczyn jest kilka, ale każdą można wyeliminować. Jedną z nich może być wadliwy kabel USB, kolejna sprawa to brak odpowiednich sterowników (np. przy instalacji ROMu na zablokowany bootloader), niewłaściwy tryb instalacji (download mode/fastboot) a najczęstszą to jest chyba brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, czyli jak mamy Redmi 3 z nazwą kodową ido to instalujemy wszystko na ido a nie cancro czy armani, jak to komuś się już zdarzyło. Jeśli czytasz wszystko uważnie, krok po kroku, nawet po kilka razy nie zaszkodzi i szukasz co inni pisali na jakiś temat to wszystko przebiegnie bez problemu.

Edited by Pepso94

1 godzinę temu, Pepso94 napisał:

Przyczyn jest kilka, ale każdą można wyeliminować. Jedną z nich może być wadliwy kabel USB, kolejna sprawa to brak odpowiednich sterowników (np. przy instalacji ROMu na zablokowany bootloader), niewłaściwy tryb instalacji (download mode/fastboot) a najczęstszą to jest chyba brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, czyli jak mamy Redmi 3 z nazwą kodową ido to instalujemy wszystko na ido a nie cancro czy armani, jak to komuś się już zdarzyło. Jeśli czytasz wszystko uważnie, krok po kroku, nawet po kilka razy nie zaszkodzi i szukasz co inni pisali na jakiś temat to wszystko przebiegnie bez problemu.

Dziękuje bardzo za wytłumaczenie :)

Dnia 8.02.2016o17:35, domi.nos napisał:

1. Potrzebujemy, pobieramy:

• Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

lepiej
Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download
czy
Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download

czy nie ma różnicy?

Na developer możesz odblokować bootloader i masz roota, stable jest stabilniejsza i przetestowana.

• Like 1

dzięki! miui 7.1.3 wszedł w parę minut na moim Redmi 3. na komputerze Windows10. zero problemów.

Mam taki błąd w miflash

:

w magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia 0x80070008:max buffer sector is 32

O co chodzi? Wywala mi przy instalacji dev romu lub china stable. Xiaomi. eu na zablokowany instaluje normalnie,nawet ten z xda. Na dwóch komputerach jest to samo,nawet na świeżym Windowsie 7 x86 nie mogę nic wrzucić.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Redmi 3 mam od wczoraj, spędziłem wiele godzin czytając to forum i przygotowując się do zmiany softu z chińskimi apkami na coś bardziej europejskiego.

Zdecydowałem się zainstalować wersję na zablokowany bootloader. Operacja się udała, pacjent żyje, tylko nie wiem jakim cudem ale wgrałem plik
ido_xhdpi_images_V7.2.4.0.LHPCNDB_20160129.0000.14_5.1_cn_d5414431fc.tgz
zamiast ROMu MIUIPolska/Xiaomi.eu (musiałem go wcześniej pobrać)

Co teraz najlepiej zrobić? Zależy mi na systemie z językiem polskim i / lub bez chińskich apek.

W pierwszym poście podany jest link do https://miuipolska.pl/download/  z adnotacją "Zablokowany", natomiast dla Redmi 3 jest tam tylko " MD5: 5aae3df053 | BL: odblokowany | Data: 27/3/2016"

1. Skąd więc pobrać ROM z obsługą polskiego języka?

2. Czy teraz procedura flashowania jest taka sama czy inna?

Hej, czy wersja miflasha ma znaczenie? Jak wgrywałem sobie kernela do SE, to wersja flashtoola miała znaczenie.

Najnowsza robiła bootlop....

PS. mam problem z zainstalowaniem Urządzenie MTP USB

Edited by michaelwaut

Ubiłem telefon? Nie reaguje na 2 ani trzy przyciski. Za pierwszym razem wszedł w tryb download, podłączyłem do pc i windows wywalił brak sterownika. Teraz mam unknown device.

Szybki jestem. Nie ma co. Fajny przycisk do papieru mi został...

Edited by michaelwaut

Ja piernicze. Zawału dostane z tym telefonem :/

Wcisnąłem krótko vol+ potem vol- puściłem i trzymałem power. Włączyła się menda.

Dam sobie spokój dzisiaj. Nie mój dzień na flashowanie widocznie.

Witam, ja mam pytanie od miesiąca mam redmi3 wgralem wszystko zgodnie z instrukcjami ale widze ze wyszla nowa aktualizacja 01.04.2016 jak mozna ja wgrac bo przez telefon nie idzie wogole nie wyszukuje aktualizacji ,z pliku tez nie idzie. Czy musze od poczatku wgrac rom z ta nowa aktualizacja przez program miflash?

Xiaomi.eu na zablokowany bootloader z poziomu telefonu nie wgrasz, tylko przez MiFlash w trybie download.

49 minut temu, Pepso94 napisał:

Xiaomi.eu na zablokowany bootloader z poziomu telefonu nie wgrasz, tylko przez MiFlash w trybie download.

A czy po tej operacji strace wszystkie dane z telefonu? Czy tylko zaktualizuje oprogramowanie a apki i wszystkie ustawienia zostana bez zmian?

• Like 1

Jak wgrywałem ROM MiFlashem to wyczyścił mi wszystko, nie kojarzę żeby była tam opcja bez wipe.

2 minuty temu, Pepso94 napisał:

Jak wgrywałem ROM MiFlashem to wyczyścił mi wszystko, nie kojarzę żeby była tam opcja bez wipe.

Ok dzieki za info.

Cześć.

Mam taki problem. Po zrobieniu wszystkiego z instrukcji do punktu 4 zaczynają się schody. Robię tak:

Wyłączam tel. naciskam v+ i power pokazuje się logo "mi" puszczam przyciski, po chwili na ekranie pokazuje się telefon z odłączonym kablem wiec podłączam kabel. Na ekranie tel. też kabel się podłącza(rozumiem że to jest tryb download?). Na komputerze wyszukują się sterowniki do urządzenia MTP USB, znajduje jej i zaczyna instalować, niestety nie instalują się (po jakimś czasie pokazuje się niepowodzenie) instalowałem już różne sterowniki i nic. Oczywiście MIFlash nie widzi urządzenia. Próbowałem już na 3 komputerach wszystkie z win 7 i na wszystkich jest dokładnie to samo. Na tel jest oprogramowanie podpisane jako 7.0.19.0.0 stable nie mogę wiec na nim odblokować BT. Jestem w kropce. Ma ktoś jakiś pomysł?

Cześć.

Mam taki problem. Po zrobieniu wszystkiego z instrukcji do punktu 4 zaczynają się schody. Robię tak:

Wyłączam tel. naciskam v+ i power pokazuje się logo "mi" puszczam przyciski, po chwili na ekranie pokazuje się telefon z odłączonym kablem wiec podłączam kabel. Na ekranie tel. też kabel się podłącza(rozumiem że to jest tryb download?). Na komputerze wyszukują się sterowniki do urządzenia MTP USB, znajduje jej i zaczyna instalować, niestety nie instalują się (po jakimś czasie pokazuje się niepowodzenie) instalowałem już różne sterowniki i nic. Oczywiście MIFlash nie widzi urządzenia. Próbowałem już na 3 komputerach wszystkie z win 7 i na wszystkich jest dokładnie to samo. Na tel jest oprogramowanie podpisane jako 7.0.19.0.0 stable nie mogę wiec na nim odblokować BT. Jestem w kropce. Ma ktoś jakiś pomysł?

Telefon z kablem to nie tryb Download.

Download ma czarny ekran.

Na końcu instrukcji jest FAQ jak nie chce wykryć telefonu to co robić.

Zacznij od kabla USB - większości to pomogło lub zmiany portu USB.

Ja u siebie mam win 10 i wgrane mam jeszcze coś takiego jak chyba ADB GOOGLE sterowniki (po zabawie na tel sony i Samsung z RÓŻNYMI Custom) i od tamtej pory wykrywa wszystkie bez żadnych problemów.

Tap Tap z Redmi 3

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:

Telefon z kablem to nie tryb Download.

Download ma czarny ekran.

To u mnie jest jakaś dziwna sprawa bo nie da się wejść w tryb download. Jak włączam v+ i pawer to odpala mi sie tylko ten tryb z telefonem na ekranie a jak próbuję włączam trzymając wszystkie 3 przyciski v+ v- i power telefon się nie włącza (nic się nie dzieje).