Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

robię krok po kroku z poradnika xD co jest trudne, bo np. nigdzie nie ma wersji "zablokowany" chociaż trzeba jej szukać pod linkiem (szukanie na telefonie mega niewygodne) :D jak się nie uda to poszukam może ktoś mi niedrogo to zrobi gdzieś w moim mieście :D bo już drugi dzień próbuję :D ale do odważnych świat należy xD jak za tydzień nic mi nie wyjdzie, to pewnie się złamię, bo jednak szkoda nie-używać telefonu jak już się go ma :D 
Pewnie jak dotrę do jakiegoś etapu to poprzednie będą mnie śmieszyć, że były łatwe a ja się gubiłam, ale na razie próbuję sama, w którymś momencie ogarnę :-> chyba. Unixy się swego czasu ogarnęło, to i z tym jakoś pójdzie.  

Edit: w sumie to nawet nie wiem czy już nie mam globala... hm. Tzn. mam to co wgrał TopOne do "Global Version" xD ale wciąż są chińskie programy, więc to chyba nie to samo :D

 

Edytowane przez alviczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2016 o 17:35, domi.nos napisał:
  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

czyli tamtego mam nie ściągać? Nie ogarniam - według toutorialu mam ściągnąc trzy rzeczy - jak wżej. Miflash, pobrany, oficjalny system - telefon właśnie go pobiera; no i ROM :D 
Do toutoriali powinny istnieć toutoriale jak z nich korzystać. Niestety w słowniczku też tego nie ma. xD 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikidar napisał:

Pacjent mi2s,aktualizovany z wiui v5(2 partycje)poprzez mipcsuite.teraz jest ostatni room z trzema jezykami,beta v8.tryb recovery miui sie uruchamia.jak wgrac miui pl lub inny multi?

Czy mam zablokowany bootloader?

przeczytaj FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MiD napisał:

Nie pytałem jak sprawdzić czy zablokowany bo to, że zablokowany to wiem. Ten tutorial dotyczy wgrywania MIUI Polska na zablokowany bootloader.

Pytałem jak odnaleźć rom MIUI Polska z opisem "zablokowany" bo takim romie wspomina tutorial. Jeśli takich już nie ma to może warto wspomnieć o tym w poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, toruogiwara napisał:

 

po prostu nie zachowałeś się jak typowy forumowiczów i przeczytałeś więcej niż pierwsze zdanie, bo ani tytuł ani pierwsze zdanie nic o miui polska nie mówią

jakieś starsze romy na zablokowany bootloader znajdziesz

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

XIOMI RED MI NOTE PRO - NIE POZWALA NA INSTALACJE APLIKACJI.

Zakupiłam telefon Redmi Note Pro bez odblokowanego bootloadera. Dodam, że na stronie internetowej xiaomi nie informują, z czym tak właściwie wiąże się brak odblokowania bootloadera. Chciałam zainstalować google playa na telefonie, ale niestety pomimo wielokrotnych prób wgrania google playa przez komputer i pomimo wielu tutorialów nic w tym temacie nie da się zrobić. Pisałam na ten temat do XIAOMI POLSKA, ale mnie po prostu olali i przestali w końcu odpisywać na moje maile, a w jednym nawet mi na pisali, że trzeba było sobie odblokować bootloadera. Poniżej treść e-maili od XIAOMI. Okazuje się, że kupując telefon firmy xiaomi bez odblokowania bootloadera nie wgrasz dobie prawie żadnych aplikacji, bo chińczyk wszystko blokuje.

 

Co teraz jeszcze moge zrobić?????

 

witam,

aby wgrac polskie menu nalezalo odblokować bootloader, ta pcja była dodatkowo platna

 


--
Pozdrawiam / Best regards
Kamila Chabrzyk
--

www.xiaomi.com.pl

 

 

 

witam, odstąpienie można wysłąc do 14 dni, przy zakupie miała Pani opcje zakupu z wersja miuipolska  z j.polskim, była to opcja dodatkowo płatna

jednak wybrała Pani z oryginalnym systemem. Infrmacje o odblokowaniu sa na miuipolska.pl

 


--
Pozdrawiam / Best regards
Kamila Chabrzyk
--

www.xiaomi.com.pl

 

 

witam, obecnie nie odblokowujemy już bootloadera

można skontaktować się z serwisem miui z wrocławia

 


--
Pozdrawiam / Best regards

Milena Kowalczyk

 

www.aze.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gosiak napisał:

XIOMI RED MI NOTE PRO - NIE POZWALA NA INSTALACJE APLIKACJI.

Zakupiłam telefon Redmi Note Pro bez odblokowanego bootloadera. Dodam, że na stronie internetowej xiaomi nie informują, z czym tak właściwie wiąże się brak odblokowania bootloadera. Chciałam zainstalować google playa na telefonie, ale niestety pomimo wielokrotnych prób wgrania google playa przez komputer i pomimo wielu tutorialów nic w tym temacie nie da się zrobić. Pisałam na ten temat do XIAOMI POLSKA, ale mnie po prostu olali i przestali w końcu odpisywać na moje maile, a w jednym nawet mi na pisali, że trzeba było sobie odblokować bootloadera. Poniżej treść e-maili od XIAOMI. Okazuje się, że kupując telefon firmy xiaomi bez odblokowania bootloadera nie wgrasz dobie prawie żadnych aplikacji, bo chińczyk wszystko blokuje.

 

Co teraz jeszcze moge zrobić?????

xiaomi.com.pl czy tam aze.com.pl to Janusze handlu, a nie żadne oficjalne xiaomi. Na przyszłość po prostu warto sprawdzać gdzie się kupuje.

Oczywiście można instalowac aplikacje, bez odblokowania bootloadera, wystarczy wgrać sobie normalne oprogramowanie, a nie jakiś syf.

Dlatego właśnie, xiaomi nie są dla wszystkich, a trzeba wiedzieć co i gdzie się kupuje. Zawsze możesz oddać telefon do 14dni, a kupić u oficjalnego sprzedawcy, jakim jest np. teraz x-kom.

 

Albo po prostu odblokować bootloader (jest instrukcja na forum) i wgrać xiaomi.eu. Albo nie odblokowywać i wgrać globala, jeśli jest na ten telefon. Albo odesłać do serwisu, np micenter, żeby Ci to ogarneli.

 

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda instalacja w trybie edl na zablokowanym bootloaderze:

Soft dla trybu fastboot ściagasz stąd(najlepiej global stable tam masz usługi google w standardzie) dla odpowiedniego dla Ciebie modelu telefonu i go rozpakowujesz

http://en.miui.com/a-234.html

1.Odpalasz Miflasha i wybierasz rozpakowany soft dla fastboot:

2.Poprzez adb (odpalasz przez cmd), przełączasz urządzenie w tryb edl, czyli miga tylko czerwona dioda

- adb devices

- adb reboot edl

3. Klikasz refresh w Miflashu i powinien Ci znaleźć urządzenie jeżeli masz dobrze zainstalowane sterowniki.

- zaznaczasz na dole flash all

4.Klikasz flash, cała akcja trwa ok. 300 s, po tym telefon samoczynnie się uruchomi.

A tutaj masz paczkę wszystkich niezbędnych programów.

https://1drv.ms/u/s!ArZBW4xKHgRF5SmEjzvm_ION0sVb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:


Tak szczególnie, że tam jest miflash 2015 na którym nie pójdzie, dioda nie w każdym tel miga wtedy.
A co w tej paczce jest? Zbedne rar, w temacie wszystko jest co potrzebne j wyjasniobe jak wgrywamy na zablokowany btl rom china lub globa i jak robimy unlock btl i jak wgrywamy xiaomi.eu

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

W paczce jest miflash wersja z kweitnia tego roku, sterowniki do adb i adb switch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Redmi2 napisał:

Skad nie ma tu nic do rzeczy, przeciez aplikacje mozna instalować i na śmieciowym. Ja nie bardzo rozumie o co biega autorce/autorowi.

China tez nie ma np sklepu play a jest oficjalny, a instalaja z apk moze byc wylaczona przeciez.

A jesli chodzi o bootlader, to przeciez ten sklep sie niczym pod tym wzgledem nie rozni, nawet od x-kom kupujesz z zablokowanym btl, a i do niedawna 99% sprzedawcow wysylalo ze smieciowym miui, teraz jest lepiej ale nie skonczono tego procederu.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Z x-kom miałaby z globalem, i normalne google play, to by nawet nie słyszała co to ten bootloader. ale oczywiście wg mnie problem jest niestety z nieogarnięciem totalnym ze strony kupującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:

No tu się zgadza, jak sie nie wie co kupuje.. No i co do globala tez prawda, jesli autor ma tel ktory ma x-kom bo ile mnir pamiec nie myli nie ma xiaomi redmi note pro :-D

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

A no nie ma, ale z opisu można wyczytać Mi Note Pro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, miklo napisał:

Jak zwykle u nas w kraju trzeba być ekspertem od wszystkiego. Dajcie na luz. Sprzedawca trąba. Nie jest winą kupującego, że nie jest fachowcem od Xiaomi.

No dobra, to co sprzedawca powinien zrobić? załóżmy że zostawił wgrany rom china. miał odblokować bootloader, czy wgrać jakiś syfski rom? pomijam gówniany kontakt z xiaomi.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wtbn napisał:

Kupowanie telefonu którego nie ma w wersji globalnej, a później płacz że po chińsku i się nie można odnaleźć i nie działa i zły sprzedawca :D Chciałbym mieć więcej empatii ale... nie mam.

Ale zauważ, że płaczą też ci, którzy kupili model Xiaomi, który ma tylko wersję globalną (a nie ma chińskiej) - jak "Kate", bo dla takich z kolei nie ma MIUI Polska ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, latet napisał:

Ale zauważ, że płaczą też ci, którzy kupili model Xiaomi, który ma tylko wersję globalną (a nie ma chińskiej) - jak "Kate", bo dla takich z kolei nie ma MIUI Polska ;)

No, ale one są akurat funkcjonalne. To że sie nie da wgrać miuipolska to... ich problem? Trzeba myśleć co się kupuje, a tym bardziej jeśli kupuje się produkt NIE PRZEZNACZONY na nasz rynek. Jak ktoś nie wie co kupuje, to niech płacze...

 

@miklo no, nie żartuj. powinni wgrać syfny jakiś rom z j.polskim? jak wiemy, niestety niektórzy tak robią, a później te telefony działają jeszcze gorzej niż jakieś samsungi. a pozatym, nie ma przecież żadnego wymagania że mają byćusługi google. Klient kupuje chiński telefon z przeznaczeniem na chiński rynek, więc... dlaczego oczekuje takich rzeczy jak jezyk polski? Dobrze że nie ma u nas takiego prawa, że można sprzedawać tylko sprzęt który jest przeznaczony na nasz rynek, bo by było dopiero kiepsko.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, latet napisał:

Może dlatego, że w tzw. czystym Androidzie zawsze są wszystkie języki z polskim włącznie?

Ale ile jest telefonów z czystym androidem... U nas nie jakoś bardzo dużo, a co dopiero w chinach. Już sama nazwa "xiaomi" może sugerować, że to nie jest polska produkcja :-D oczywiście nie twierdze, że każdy musi być specem, albo zawsze pytać w sklepie czy trzeba odblokowywać w tym telefonie bootloader żeby normalnie używać, no ale kupowanie chińskiego telefonu od nieoficjalnego (inna rzecz że domena sugeruje że oficjalnego) dystrybutora, to jednak są przesłanki żeby się dowiedzieć jaki towar sie kupuje. Dobra, nie offtopujmy już, macie swoje przekonania, ja swoje - a jak ktoś nie wie co kupuje to ma jeszcze płacz i zgrzytanie zębów heheh. Zawsze można wysłać do Acida lub innego serwisu i tam to ogarną.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wtbn: Sklep prowadzi sprzedaż dla przeciętnego klienta. Przeciętny klient nie jest technicznym bonzem. Jest po prostu użytkownikiem. Spójrz z perspektywy takiego użytkownika. Wchodzi na stronę sklepu, wybiera po wyglądzie i cenie. Nie musi sobie zdawać sprawy, że ten telefon nie jest gotów do użycia po wyjęciu z pudełka. W opisie zapewne jest też Android. Uslugi, a w szczególności Google Play są w Europie oczywistością. Z punktu widzenia przeciętnego klienta taki telefon jest do kitu. Ale o tym się dowie dopiero, gdy go włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miklo napisał:

@wtbn: Sklep prowadzi sprzedaż dla przeciętnego klienta. Przeciętny klient nie jest technicznym bonzem. Jest po prostu użytkownikiem. Spójrz z perspektywy takiego użytkownika. Wchodzi na stronę sklepu, wybiera po wyglądzie i cenie. Nie musi sobie zdawać sprawy, że ten telefon nie jest gotów do użycia po wyjęciu z pudełka. W opisie zapewne jest też Android. Uslugi, a w szczególności Google Play są w Europie oczywistością. Z punktu widzenia przeciętnego klienta taki telefon jest do kitu. Ale o tym się dowie dopiero, gdy go włączy.

Prawda, prawda, ale to co opisałeś, to nie jest "sklep prowadzi sprzedaż dla przeciętnego klienta" ale raczej "sklep dyma przeciętnego klienta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miklo napisał:

Na przykład takie pojazdy są wg mnie nie na miejscu.

Dajcie już spokój. Problem jest sztuczny. Na każdy telefon Xiaomi istnieje ROM z j. polskim – albo Global, albo EU, albo oba. Sprzedawcy powinni jendnak jaśniej, uczciwiej opisywać sytuację w ofertach no i przede wszystkim nie instalować syfiastych „podróbek” MIUI, bo to komplikuje proces instalacji jednej z "prawowitych" wersji z j. polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam redmi note 3pro global stable po ostatniej aktualizacji ponowil mi sie problem z internetem mobilnym zareklamowalem telefon u goldiego i dostalem porade od zespolu technicznego ze najlepiej by bylo zrobic flasza telefotu. Jestem zielony w te klocki wiec mam pytanie do kolegow czy to chodzi o zainstalowanie od nowa systemu tak jak w tym temacie czy chodzi o sasiedni temat z MIFLASH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie instalacji systemu. Posiadam zablokowany bootloader, aczkolwiek już instalowałem systemy z powodzeniem. Zastanawiam się tylko jak wyglądało by przejście z mojego miui 7 global stable (7.3.2.0) na miui 8 global dev beta 6.10 (marshmallow). Trzeba odblokowywać bootloader, czy można normalnie miflashem go instalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...