Jak sprawdzić status bootloadera?

Jak sprawdzić status bootloadera?

Aby dowiedzieć się, czy bootloader jest odblokowany, a tym samym telefon ma możliwość instalacji romu miuipolska/xiaomi.eu musimy podłączyć urządzenie do PC w trybie fastboot:

  1. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot: adb reboot bootloader lub przez kombinację przycisków: głośność-dół + power (trzymać razem do momentu pojawienia się fastboot). Przykładowy film: Film.
  2. Podłączamy do PC
  3. Instalujemy pakiet fastboot wg tego poradnika
  4. Uruchamiamy z pulpitu skrót “Minimal ADB and fastboot” i w wierszu poleceń wpisujemy fastboot devices by upewnić się, że urządzenie jest obecne, a potem fastboot oem device-info

Zrzut ekranu z 2016-07-09 13-45-45

Device unlocked: true – oznacza odblokowany bootloader.  W niektórych modelach gdy powyższa komenda nie zwróci statusu bootloadera możemy wydać inną: fastboot getvar all i szukamy na liście wiersza Unlocked. Jeśli jest false to albo mamy stare urządzenie sprzed 2016 roku lub musimy bootloader odblokować wg tego lub odpłatnie w MiCenter.

Jak wyjść z fastboot?

Wykonać komendę: fastboot reboot lub długo przytrzymać przycisk power.


Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.