Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, maciek04 napisał:

@Redmi2 

Możesz mi powiedzieć którym romem lepiej potraktować redmi 3s żeby go dobrze wyczyścić przed odblokowaniem bootloadera? China dev czy global dev?

Zasada mowi ze china dev, aczkolwiek mozna rowniez odblokowac na stable. Instaluj china dev w EDL.

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy kombinuję z telefonem i nie mogę dać sobie rady, więc jeśli można to proszę o pomoc.

Dziękuję

Komputer windows 10

Telefon Redmi 3

Android 5,1,1LMY47V

MIUI 7,1,3,0 (LHPCNCK)

Zgodę SMS otrzymałem w sumie już drugi raz, ostatnio w 9:12:2016

Weryfikacja zatrzymuje się na 50 %

Jestem na forum od maja i czytam tematy z odblokowaniem i nic mi z tego nie wychodzi

 

Edytowane przez janusz288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/13/2016 o 09:25, art12 napisał:

@janusz288 Jeśli od maja czytasz i nie wyciągnąłeś wniosków to coś słabo. Sflashuj china dev MiFlash i do boju. Wszystkie niezbędne informacje były powielane milion razy.

Tapatalking Swiftem z Mi Note 2 6/128
 

Postaram się to zrobić w weekend, na razie dziękuję i liczę na dalszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość fanxiaomi

1) Jak sprawdzić czy mam zablokowany bootloader?

2) Czy metoda z 1 postu zadziała jakbym miał odblokowany bootloader (jakbym wcześniej tego nie sprawdził)?

3) Jak można z powrotem zablokować bootloader po wgraniu globala stable?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fanxiaomi napisał:

1) Jak sprawdzić czy mam zablokowany bootloader?

2) Czy metoda z 1 postu zadziała jakbym miał odblokowany bootloader (jakbym wcześniej tego nie sprawdził)?

3) Jak można z powrotem zablokować bootloader po wgraniu globala stable?

1 w dziale tutorial masz napisane jak to zrobic

2 jesli masz odblokowany bootlader to zastosuj inna metode

3 wgrywasz global stable i powinno zablokowac bootloader 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrzej_ napisał:

żonie kupiłem redmi4 i czy mogę go także odblokować przez ten sam login i hasło co mi5?

Zgoda na odblokowanie jest na konto nie na telefon z tym, ze odblokwac mozna 1 telefon na 30 dni. Polecam zalozyc drugie konto ewentualnie poczekac 30 dni, ewentualnie sprobowac, moze sie uda, rozne cuda sie czasem dzieja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
Dnia ‎2016‎-‎12‎-‎29 o 10:16, kamillm napisał:

3 wgrywasz global stable i powinno zablokowac bootloader 

Gdzieś mi się przewinęło, że po wgraniu globala bootloader się nie blokuje samoistnie, trzeba coś w opcjach znazaczyć, pamięta ktoś gdzie w miflashu dokładnie się to zaznacza (jakoś oem locker)?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
23 minuty temu, slimdick napisał:

Możesz wysłać po prostu komendę gdy telefon jest w trybie fastboot przez adb

 

Dzięki, czyli po wgraniu globalna to zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fanxiaomi napisał:

Gdzieś mi się przewinęło, że po wgraniu globala bootloader się nie blokuje samoistnie, trzeba coś w opcjach znazaczyć, pamięta ktoś gdzie w miflashu dokładnie się to zaznacza (jakoś oem locker)?

W najnowszym miflashu mozesz zaznaczysz clean all and lock i zablokuje bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
25 minut temu, kamillm napisał:

W najnowszym miflashu mozesz zaznaczysz clean all and lock i zablokuje bootloader.

Spoko. Chyba w razie W wolę blokować bootloader po całym procesie zmiany softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
2 godziny temu, Vlateral napisał:

Czyli jak mam zablokowany bootloader to moge pobrac Global stable? czy tylko china stable albo china dev? I ktory z nich ma najmniej syfiastych aplikacji i najlepiej zoptymalizowany ram?

Jak ci nie przeszkadza język Angielski to China Developer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vlateral napisał:

A nie lepszy będzie global stable? Nie przeszkadza mi angielski ale dużo już czytałem i różne opinie czytałem. Czy global nie ma mniej chińskiego syfu?

Najlepszy będzie global dev, nie ma żadnego chińskigo syfu i nowszy od stable. China dev ma całą masę chińskich usług, zupełnie bez sensu to instalować.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Najlepszy będzie global dev, nie ma żadnego chińskigo syfu i nowszy od stable China dev ma całą masę chińskich usług, zupełnie bez sensu to instalować.

Ale ilość problemów z systemem najmniej.

Przed chwilą, Vlateral napisał:


A jak wrzuce kopię zapasową plików do chmury to zakladajac, że na syfmiui miałem wirusa to on się też tam przemiesci? Czy mogę śmiało robić kopię i przerzucać? Czy lepiej wszystko od nowa instalowac?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli wirus to plik to tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie problem. Podczas ostatniej aktualizacji wywaliło mi system. Chce wgrać teraz  Global Stable . Sciągnałem ROM , MiFlash wykrywa telefon w trybie fastboot ale nei mogę wgrac nowego romu bo wywala błey nie znie może znależc pliku,ale nie okreslony błąd, w tryb dowland nie wchodzi ,tylko w Power+ vol + pojawia się łądowana bateria albo wogóle nic sie nei pojawia i mruga czerwona dioda. Telefon redmi note 3 PRO 3/32GB . Bootlander zablokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 14.02.2017 o 12:58, PlMichal napisał:

Czy mogę wgrać stable na mi4c gdy mam na nim androida 7, z zablokowanym bootloaderem który za cholerę się nie chce odblokować?

@Bonson czekajcie cierpliwie i robcie codziennie unlocka i pojdzie Wam w końcu, wiele osób tak miało to i u Was się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 13:10, Bonson napisał:

Podbijam

Zapragnąłem mieć orzeszka na swoim Mi4C. Jaki to problem - myślę sobie? Jak pomyślał tak zrobił. Szybka akcja i na fonie siedzi  Miui8_7.2.9, ale zaraz po chwili myślałem że mnie ... ochłonąłem. Zablokowany i jakoś nie tak to miało być - nie wszystko chodzi jak chciałem. No to jaki problem - myślę reflash i po bulu a tu ... zonk! Nie da rady, blokada, jakieś pierdy o zablokowanej partycji, miuiunlock też się na mnie wypiął, że niby mój MI nie jest wspierany ??? To już przelało szalę goryczy. Tak to jest, jak się nie doczyta do końca ze zrozumieniem. Już nie wiele brakowało, by chińczyk dostał mojego fona przez okno pocztą szybsza od światła.

Spoko - przecież byle porażka nie może nas tak poniewierać.
Znów czytam, czytam, czytam i na polskich forach i na innych. Wiedza zdobyta, pobrane co trzeba więc zakasane rękawy - fastboot z edl'em i zapodaję Globala, TWRP a potem Miui 8.3_7.2.23 i mam upragnionego Nugata. To nic, że zablokowany, z tym sobie potem poradzę ale jest 7-ka i banan na twarzy :-D

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać ze zrozumieniem. Nie ma ryzyka, nie ma zabawy. Boisz się? to daj koledze zarobić. Nie dziwię się że wielu robi to za kasę - ile dni, godzin męki w czytaniu (zdobywaniu niezbędnej wiedzy) potem poty przy flashowaniu - to nie tak :x a to poszło :shock: o - udało się 8-)
Frustracja, porażki i zwycięstwa maja swoją cenę. Macie zaparcie, zdolności i wiedzę minimalną o kompach to warto spróbować.

Screenshot_2017-03-07-20-41-15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wgrywałem sobie Globala MiFlashem, nagle pojawił się status $pause, a telefon się zresetował i mogłem go normalnie skonfigurować i wygląda na to, że wszystko działa. Jednak MiFlash wciąż ma taki status, a powinno być chyba success czy coś. Jest się czym przejmować czy mogę po prostu zgasić Flasha?

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...