Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, AdBloczek napisał:

Szkoda, że mam problem z odblokowaniem bootloadera na najnowszym globalu :) Pozwolenie mam, bo już kiedyś to robiłem, ale wyświetla się słynny komunikat "Couldn't verify device"

A poza tym nic więcej? Bo mi się też tak wyświetlało, ale dalej było że "device" nie potrzebuje odblokowania i bl był po prostu odblokowany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AdBloczek napisał:

No tak, ten komunikat też mi się wyświetlał i zacząłem grzebać w internecie i wywnioskowałem, że mimo wszystko jest zablokowany. Czyli mam odblokowany jednak? Spróbuję wgrać twrp i roota;)

Masz odblokowany na 99%. Też tak miałem i okazuje się że ponowne wgranie globala nie zawsze blokuje bl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

Generalnie według przytoczonego poradnika da się zrootować przynajmniej do czasu następnej aktualizacji. Co potem zobaczymy. 

Robię zgodnie z poradnikiem, automatycznie przełącza mnie do trybu fastboot, "instaluje" TWRP i wyświetla się w konsoli komunikat, że ma mnie przełączyć do TWRP, ale telefon zostaje w trybie fastboot. Wiesz może o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, checkmate napisał:

Panowie pytanko:

 

Szukam wersji MIUI dla Redmi 3 Pro by była możliwie jak najlepsza żywotność baterii.

 

Obecnie mam MIUI 8 (6.7.14), na nowszych idzie wyciągnąć więcej na jednym ładowaniu?

Jeżeli tak to poproszę numerek, dziękuje ;)

Numerek to chyba nie to forum, jeszcze jaki info jaki rom by się przydało. Co do żywotności baterii to historyczny 7.1.3 był chyba najlepszy, dalsze numerki były przyjemniejsze, ale baterię bardziej zżerają (przyjemności kosztują)

8 minut temu, AdBloczek napisał:

Robię zgodnie z poradnikiem, automatycznie przełącza mnie do trybu fastboot, "instaluje" TWRP i wyświetla się w konsoli komunikat, że ma mnie przełączyć do TWRP, ale telefon zostaje w trybie fastboot. Wiesz może o co chodzi?

A ten tryb fastboot w opcjach programistycznych uruchomiłeś? Bez tego w naszym Redmi 3 komendy ADB nie zadziałają, czego nie ma w wielu poradnikach. A jak nie przechodzi z fastboot do twrp to znaczy że to twrp się chyba nie zainstalowało. Może jednak bl zablokowany?

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdBloczek napisał:

Tak, uruchomiłem.

Zauważyłem, że jednak wyświetla się tam błąd, w stylu:

target reported max download size of 1073741824 bytes  (ilość bajtów jakaś inna)

Trudno mi cokolwiek doradzić, u mnie po wykonaniu tego skryptu uruchomiło się twrp cofface bez zadnych opcji, zrobiłem install supersu zip w twrp, potem reboot i wszystko zaskoczyło. 

2 minuty temu, cincin27 napisał:

@FromWP

Czyli co, instaluję tym skryptem TWRP, instaluję Roota i potem instaluję domyślne recovery czy już samo wróci?

Samo wróci a właściwie to twrp się po prostu na stałe nie instaluje i nie podmienia Mi recovery. Dzięki czemu system normalnie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cincin27 napisał:

@FromWP

To na uruchomionym telefonie robimy? Cały czas mi pokazuje You are not connected yet. Check your connection.

Tak na uruchomionym, te komendy w skrypcie mają same wprowadzić w fastboot i zainstalować twrp w którym telefon się powinien uruchomić. Może można ręcznie w fastboot  wprowadzić i podłączyć w odpowoednim momencie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem. Próbuje odblokować i od razu mam Couldn't verify device ... Czyli, można podejrzewać, że to podróba ? ;/

Sprawdzałem czy czasem nie mam już odblokowanego ale w fastboot device info mam fallse.  

Jakiś pomysł?   

Spróbuj tą opcję przełączyć na zezwól i powinno być ok

7203a7aff1980946709921dafd3ac6b3.jpg

Mnie pomaga

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zmian dalej czerwony X

Nawet w poradniku był odnośnik co w przypadku braku trzech zielonych ptaków , to pobrałem tego miśka , przełączyłem na Hongkong sar ale i z tego wyszło g* dalej mam czerwony x . Pewnie mam jakiś syf a nie xiaomi.......

Edytowane przez SYTROTIQX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SYTROTIQX napisał:

Niestety bez zmian dalej czerwony X

Nawet w poradniku był odnośnik co w przypadku braku trzech zielonych ptaków , to pobrałem tego miśka , przełączyłem na Hongkong sar ale i z tego wyszło g* dalej mam czerwony x . Pewnie mam jakiś syf a nie xiaomi.......

Od tego trzeba było zacząć. Musisz mieć oryginalny chiński rom do odblokowania. Wgraj taki według naszego poradnika i powinno się udać. Powinien wystarczyć global, ale przy pierwszym odblokowaniu najpewniejszy będzie latest china dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ahr napisał:

Zasadniczo bez znaczenia, bo i tak go za chwilę skasujesz instalując rom właściwy.

Tylko w wielu poradnikach piszą, żeby to był latest china dev, czyli najnowszy, nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale zastosowanie się do tej porady na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...