Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 7.1.3.0 i zablokowany bootloader. W celu odblokowania chciałem wrzucić china dev lub china stable. Jednak nie udaje mi się ani przy użyciu apletu aktualizacji w telefonie (plik do) - aplikacja włącza się w trakcie sprawdzania poprawności pliku, ani przy pomocy mi flashing - sterownik nie rozpoznaje telefonu.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Siona napisał:

Mam 7.1.3.0 i zablokowany bootloader. W celu odblokowania chciałem wrzucić china dev lub china stable. Jednak nie udaje mi się ani przy użyciu apletu aktualizacji w telefonie (plik do) - aplikacja włącza się w trakcie sprawdzania poprawności pliku, ani przy pomocy mi flashing - sterownik nie rozpoznaje telefonu.

Jakieś pomysły?

Telefon w trybie edl i musisz ogarnąć sterowniki na kompie. Innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Posiadam telefon Redmi 3 w sieci Virgin która działa w roamingu krajowym na sieciach PLUS, ERA i PLAY. Jeżdżę codziennie do pracy za granicę i mam włączony przesył danych w roamingu ponieważ telefon działa w roamingu krajowym. Jak  wyłączyć w Redmi 3 przesył danych w roamingu zagranicznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, korbielow napisał:

Mam problem. Posiadam telefon Redmi 3 w sieci Virgin która działa w roamingu krajowym na sieciach PLUS, ERA i PLAY. Jeżdżę codziennie do pracy za granicę i mam włączony przesył danych w roamingu ponieważ telefon działa w roamingu krajowym. Jak  wyłączyć w Redmi 3 przesył danych w roamingu zagranicznym ?

Tego chyba w prosty sposób nie da się rozwiązać, bo telefon nie rozgranicza roamingów. Roaming to roaming czyli korzystanie z innej sieci niż macierzysta, nie ma znaczenia czy krajowego czy zagranicznego operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Tego chyba w prosty sposób nie da się rozwiązać, bo telefon nie rozgranicza roamingów. Roaming to roaming czyli korzystanie z innej sieci niż macierzysta, nie ma znaczenia czy krajowego czy zagranicznego operatora. 

A nie ma jakies aplikacji lub innego rozwiazania ? jest to bardzo uciazliwe... Potrzebuje zrobić blokada transferu danych w roamingu zagranicznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, korbielow napisał:

A nie ma jakies aplikacji lub innego rozwiazania ? jest to bardzo uciazliwe... Potrzebuje zrobić blokada transferu danych w roamingu zagranicznym...

Trzeba by poszukać, może ktoś coś takiego stworzył. Musiała by to być aplikacja w której można by było wybrać dozwolone sieci do których telefon mógłby się logować, niestety ni e znam takowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakies aplikacji lub innego rozwiazania ? jest to bardzo uciazliwe... Potrzebuje zrobić blokada transferu danych w roamingu zagranicznym...

A Virgin nie oferuje czegoś takiego? Np nju ma opcję blokady danych zagranicznych. I wtedy robisz to na stronie operatora, a nie z poziomu telefonu.

Poszło z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mrmrooz napisał:

A Virgin nie oferuje czegoś takiego? Np nju ma opcję blokady danych zagranicznych. I wtedy robisz to na stronie operatora, a nie z poziomu telefonu.

Poszło z fona

nie za bardzo. Pytalem sie nie i nie da sie. Co ciekawe to zauwazylem ze w drugim telefonie Redmi 3 z najnowszym softem (z odblokowanym bootloaderem) siec Virgin nie jest wyswietlana jako Roaming lecz jako Virgin... Tylko problem jest taki ze nie zdaze odblokowac bootloadera dla tego telefonu do wyjazdu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką byście polecili wersję MIUI 8 wgrać na Redmi 3? Pojutrze może dojdzie telefon dla mojej dziewczyny i najchętniej wgrałbym jej 6.5.26, ale woli MIUI 8 także poszukuję jakiegoś softu, na którym mogłaby sobie spokojnie posiedzieć bez problemów powiedzmy z 2 miesiące do kolejnego flashowania. 

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 2GB RAM w Redmi 3S nie dławi trochę tego telefonu? Zatanawiam się nad zakupem i nie wiem która wersje wybrać (2GB vs 3GB). Generalnie nie korzystam z dużej ilości aplikacji, nawet więcej, telefon w 90% używam do dzwonienia, 9% to www, 1% jakieś apka. Żadnych FB, messengerów itd, najwyżej kalendarz...dlatego wydaje mi się, że wersja 2GB powinna być OK, ale nie miałem styczności z Androidem v6 i nie wiem czy dla tego systemu 2GB to ilość: nie wystarczająca/w sam raz/ z lekkim zapasem do "podstawowego" użytkowania? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mario80 napisał:

Czy nowsza wersja Redmi 3S z nowym prockiem i ukladem graficznym ma takie samo zuzycie baterii jak pierwowzór, czy obchodzi sie z nia jeszcze bardziej oszczednie?

Według testów podobno 3s jest oszczędniejszy i wydajność ma minimalnie lepszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jeszcze jedno pytanko: czy wersja 3GB ma większe szanse na otrzymanie kolejnych wersji Androida (nowszych niż 6.0.1), niż 2GB? Czy raczej jeśli w ogóle Redmi 3S otrzyma nowego Andka to raczej trafi on na obie wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, cukru said:

@dj999 Przecież Redmi 3S ma Androida 6.0 niezależnie od wersji.

Mam na myśli jeszcze nowsze wersje, Nougat itd. Smutno się zrobi, jak w przyszłości wersja 3GB otrzyma update do N-ki, a wersja 2GB już nie. Nie znam polityki Xiaomi w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś jeszcze z aplikacji motywy zniknęły wszystkie motywy do pobrania? Wchodzę w aplikację, i pusto :shock: Restartowałem telefon, czyściłem dane aplikacji i nic nie ma. Zostały tylko te pobrane. Parę dni temu jeszcze wszystkie motywy były dostępne.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem posaidaczem MI4c, ale niestety pomimo świetnego wykonania telefonu - muszę go sprzedać z uwagi na bóle głowy które wywołuje (było to już poruszane na tym forum). Zastanawiam się czy może REDMI 3 tego producenta sprawuje się lepiej i być może nikt nie uświadczał takich bólów? Dziwne to pytanie, ale wierzcie mi, że dla mnie jeszcze dziwniejsze, że muszę o to pytać (sprowadza się do poziomu SAR którego Xiaomi skrupulatnie nie podaje). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jointus Nie wiem na ile te informacje są prawdziwe, ale wartość SAR można sprawdzić np. tutaj http://sarshield.com/radiation-chart/ Nikt tutaj się nie uskarżał na coś podobnego, ale z tego co wiem w przypadku Mi4c też wielu takich przypadków nie było. Najlepiej by było jakbyś dorwał gdzieś Redmi 3 i sam sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...