Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, PanOrzech napisał:

Siema

Mam problem z odblokowaniem bootloadera w moim RN3P 3/32. Robię wszystko tak jak w poradniku z miuipolska, ale za każdym razem wywala mi błąd "couldn't verify device". Jestem zalogowany na to samo konto xiaomi na kompie i na telefonie. W opcjach konta xiaomi mam ustawione "znajdź telefon", używam TunnelBeara żeby podłączyć się pod serwer z Hong Kongu i nadal ten sam problem, macie może jakieś pomysły co z tym zaradzić ?


PS: Mam jeszcze pytanie jak telefon jest w fastbocie to po podłączeniu do kompa pojawia wam się urządzenie ? Bo u mnie nic nie widać żeby telefon był podłączony

PS2 Rom 
Miui 8 Global 6.9.9 Beta

Na początek to proponował bym żebyś post napisał w dziale swojego telefonu .

Tam szybciej ktoś ci pomoże .Bo na MTK nie ma globala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich
Spędziłem sporo czasu czytając tutejsze wywody i mądrości odnośnie odblokowania bootloader'a i słynnego już problemu 50% i stop...
Niestety był to czas połowicznie stracony, owszem dowiedziałem się wiele, ale... 
Gdy w końcu poszedłem po rozum do głowy, dzięki tutejszym poradom telefon dwa dni cegła, i sprawdziłem co mają inni na ten temat do powiedzenia jasne stało dla mnie się, iż ktoś tu nie zrobił tego sam tylko widział jak ktoś mu to robi.
Telefon w końcu żyje, bootloader odblokowany, twrp wgrane, root zrobiony, miui 8 pl w fonie.

Jak tego dokonałem? 

Żadnym spflash'em - jest świetna apka, ale Redme Note 3 Pro uwala w każdej wersji!!
Żadnych lokalizacji fona...

MiFlash, ADB i MiFlashUnlock.

Zapytacie pewnie skąd ma teza odnośnie tego, iż ktoś tylko widział, a nie zrobił tego sam?? Ot choćby stąd, iż nie znajdziesz tu info o tym, że ADB potrzebuje zainstalowanej Javy Dev i Android SDK :D

Jeśli są chętni pójść moją ścieżką chętnie pomogę.

Pozdrawiam i mimo wszystko dzięki za wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AdamWawa32 napisał:

Witam wszystkich
Spędziłem sporo czasu czytając tutejsze wywody i mądrości odnośnie odblokowania bootloader'a i słynnego już problemu 50% i stop...
Niestety był to czas połowicznie stracony, owszem dowiedziałem się wiele, ale... 
Gdy w końcu poszedłem po rozum do głowy, dzięki tutejszym poradom telefon dwa dni cegła, i sprawdziłem co mają inni na ten temat do powiedzenia jasne stało dla mnie się, iż ktoś tu nie zrobił tego sam tylko widział jak ktoś mu to robi.
Telefon w końcu żyje, bootloader odblokowany, twrp wgrane, root zrobiony, miui 8 pl w fonie.

Jak tego dokonałem? 

Żadnym spflash'em - jest świetna apka, ale Redme Note 3 Pro uwala w każdej wersji!!
Żadnych lokalizacji fona...

MiFlash, ADB i MiFlashUnlock.

Zapytacie pewnie skąd ma teza odnośnie tego, iż ktoś tylko widział, a nie zrobił tego sam?? Ot choćby stąd, iż nie znajdziesz tu info o tym, że ADB potrzebuje zainstalowanej Javy Dev i Android SDK :D

Jeśli są chętni pójść moją ścieżką chętnie pomogę.

Pozdrawiam i mimo wszystko dzięki za wiedzę.

.Bo spflash nie jest przeznaczony do twojego telefonu ,jak coś się robi to upewni  jaki masz telefon .

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostalem od Xiaomi sms : "You've been the permission to unlock your device (Mi account ........). Download Mi Unlock Tool at en.miui.com/unlock/"

Mam wgrane syf miui , jakie sa szanse na odblokowanie telefonu na podstawie ich zgody i jakies proste wgranie Miui nie-syfu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przyjaciele najdrożsi!
Mam pytanie! Udostępni ktoś konto xiaomi z bym mógł odblokować redmi 4 pro? Zapłacę! Chodzi mi tylko o możliwość odblokowania. Za 2dni dziewczyna ma urodziny, nie wypada mi nie dać tego prezentu! Z chińskimi krzakami, ten telefon wygląda tragicznie :/

Może zna ktoś jakiś inny sposób na odblokowanie bl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy ,nie che już zakładać nowego tematu na temat rozpakowywania plików do nowego romu. Mam problem z prawidłowym rozpakowaniem pliku który pobieram z tutorialu który stworzył @Acid.Chce wrzucić nowy system na redminote 3 mediatek za pomocą programu MIFLASH.Pobieram odpowiedni rom "hennessy_images_6.12.22_20161222.0000.00_5.0_cn" rozpakowuje winrarem i mam to co na foto.program miflash w trybie fastboot widzi telefon ale po wskazaniu tego rozpakowanego pliku pokazuje błąd.Nie potrafię tego ogarnąć ,Ktos pomoże?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,nie che już zakładać nowego tematu na temat rozpakowywania plików do nowego romu. Mam problem z prawidłowym rozpakowaniem pliku który pobieram z tutorialu który stworzył @Acid.Chce wrzucić nowy system na redminote 3 mediatek za pomocą programu MIFLASH.Pobieram odpowiedni rom "hennessy_images_6.12.22_20161222.0000.00_5.0_cn" rozpakowuje winrarem i mam to co na foto.program miflash w trybie fastboot widzi telefon ale po wskazaniu tego rozpakowanego pliku pokazuje błąd.Nie potrafię tego ogarnąć ,Ktos pomoże?
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Kolego czy mój poradnik mówi, że ten model masz robić w MiFlash?

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Mam problem z RN3.
telefon kupiony w xiaomiforsale.com
Wgrany jest miui 7 by xiaomi.eu 6.1.11 (rozwojowa), bootloader zablokowany.
Chciałem zaktualizować system ale przez telefon się nie da ( gdy wybieram  "pobierz aktualizacje xiaomi.eu" wyskakuje komunikat "błąd pobierania"  gdy próbuje z zipa jest "nie można zweryfikować pliku aktualizacji.")
recovery nie działa (pokazuje się zdjęcie telefonu z połączonym lub odłączonym kablem) przy próbie odblokowania bootloadera za pomocą miflashunlock zatrzymuje się na 50% (zgodę na odblokowanie miałem, konto aktywowane telefon odnaleziony)
jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chcę odblokować drugi telefon (chcę wgrać inny rom dla teścia). Mam juz konto i 100% premission dla acounta. Poprzedni telefon redmi 3s udało się pięknie odblokować. Teraz chcę to zrobić z redmi 3 (3/32 to chyba pro, ale w urządzeniu pisze że to redmi 3) ale jak się loguję to nie przełącza mnie na formularz pytania o pozwolenie na odblokowanie bootloadera, tylko od razu odsyła mnie do ściągania narzędzia odblokowania. Te ostatnie uruchomione widzi urządzzenie, loguję się bez problemu, ale wywala się na punkcie drugim  - checking premissions... Na telefonie włączyłem wszystkie funkcje dostępu do urządzenia z trybu programisty itp. Pytanie brzmi, czy pozwolenie które dostałem wcześniej na Redmi 3s nie działa na inne moje urządzenia i muszę ponownie prosić o kolejne pozwoleństwa? Jeśli muszę prosić o kolejne, to jak to zrobić skoro po zalogowaniu odsyła mnie od razu do ściągania narzędzia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę odblokować drugi telefon (chcę wgrać inny rom dla teścia). Mam juz konto i 100% premission dla acounta. Poprzedni telefon redmi 3s udało się pięknie odblokować. Teraz chcę to zrobić z redmi 3 (3/32 to chyba pro, ale w urządzeniu pisze że to redmi 3) ale jak się loguję to nie przełącza mnie na formularz pytania o pozwolenie na odblokowanie bootloadera, tylko od razu odsyła mnie do ściągania narzędzia odblokowania. Te ostatnie uruchomione widzi urządzzenie, loguję się bez problemu, ale wywala się na punkcie drugim  - checking premissions... Na telefonie włączyłem wszystkie funkcje dostępu do urządzenia z trybu programisty itp. Pytanie brzmi, czy pozwolenie które dostałem wcześniej na Redmi 3s nie działa na inne moje urządzenia i muszę ponownie prosić o kolejne pozwoleństwa? Jeśli muszę prosić o kolejne, to jak to zrobić skoro po zalogowaniu odsyła mnie od razu do ściągania narzędzia...?

Mam redmi Note 3 i ostatnio swojemu tacie odblokowałem redmi 3s na tym samym koncie co Note 3. Musiałem się z tym trochę pobawić ale na pewno musisz wgrać najnowszego oficjalnego deva, włączyć synchronizacje, włączyć lokalizacje pobawić się w m.mi.com (czy jakoś tak) i wtedy powinno bez żadnych problemów przejść. Coś było z opcjami deva w telefonie ale u mnie chyba wyszło na to, że one blokowały mi przejście 50% do odblokowania więc zostawiłem tam tylko opcje typu "odblokowanie bootloadera".

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jestem nowy wśród androidowców, kupiłem Xiaomi Mi 5s i chce wgrać miui polska ale niestety nie wychodzi mi to. Używam tego poradnika: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik/ i w chwili gdy używam Mi Unlock żeby odblokować urządzenie proces pada na 99% procentach z komunikatem Current account is not bound to this device. I nie umiem nic z tym zrobić.
Ponadto rozwiązania sugerują aktywowanie odblokowania OEM oraz coś tam z kontem Mi problem w tym, że w menu nie mam w ogóle takich opcji. Wersja zainstalowan MIUI Global 8.0 | Stabilna 8.0.3.0(MAGMIDI) a telefon to Mi 5s

Opcje programistyczne i debudowanie USB włączone, zgoda od Xiaomi uzyskana

Gdy używam fastboota i wpisuje adb reboot edl to telefon się resetuje a nie pozostaje "wyłączony". Bootloader jest na pewno zablokowany. Pomocy.

Edytowane przez jombsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 13.04.2017 o 09:14, Hrk napisał:

Chcę odblokować drugi telefon (chcę wgrać inny rom dla teścia). Mam juz konto i 100% premission dla acounta. Poprzedni telefon redmi 3s udało się pięknie odblokować. Teraz chcę to zrobić z redmi 3 (3/32 to chyba pro, ale w urządzeniu pisze że to redmi 3) ale jak się loguję to nie przełącza mnie na formularz pytania o pozwolenie na odblokowanie bootloadera, tylko od razu odsyła mnie do ściągania narzędzia odblokowania. Te ostatnie uruchomione widzi urządzzenie, loguję się bez problemu, ale wywala się na punkcie drugim  - checking premissions... Na telefonie włączyłem wszystkie funkcje dostępu do urządzenia z trybu programisty itp. Pytanie brzmi, czy pozwolenie które dostałem wcześniej na Redmi 3s nie działa na inne moje urządzenia i muszę ponownie prosić o kolejne pozwoleństwa? Jeśli muszę prosić o kolejne, to jak to zrobić skoro po zalogowaniu odsyła mnie od razu do ściągania narzędzia...?

Podepnę się pod pytanie   (tez chce odblokować drugi telefon  na swoim koncie )jeśli po kliknięciu tego

http://www.miui.com/unlock/index_en.html

przekierowuję mnie automatycznie na to

http://en.miui.com/unlock/download_en.html

czyli w moim przypadku mam tylko pobrać tylko  program i potem podłączyć telefon  ....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odblokowanie bootloadera to jakaś porażka. Wypełniam formularz, SMS i... Przekroczono limit żądań z tego IP... tak... jak 1 raz kurcze to robię. Poszperałem trochę i się okazuje że niewiadomo czemu Xiaomi twierdzi, że mój IP jest taki jak AWS (Amazon Web Services). No to nic dziwnego, że "limit exceeded" jak się z milion osób łączy przez taki IP. Próbowałem VPNów, Proxy... nic..... Mimo, że moje IP się zmienia to strona Xiaomi twierdzi dalej, że jest ten sam IP (AWS) i koniec. Ręce opadają... Miał ktoś coś takiego? Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypełniłem prośbę o odblokowanie bootloadera dwa tygodnie temu . Teraz mam możliwość po kliknięciu w baner unlock pobranie programu miunlock czy to oznacza że mam zgodę na odblokowanie?
SMS nie dostałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2017 o 20:11, borek napisał:

To odblokowanie bootloadera to jakaś porażka. Wypełniam formularz, SMS i... Przekroczono limit żądań z tego IP... tak... jak 1 raz kurcze to robię. Poszperałem trochę i się okazuje że niewiadomo czemu Xiaomi twierdzi, że mój IP jest taki jak AWS (Amazon Web Services). No to nic dziwnego, że "limit exceeded" jak się z milion osób łączy przez taki IP. Próbowałem VPNów, Proxy... nic..... Mimo, że moje IP się zmienia to strona Xiaomi twierdzi dalej, że jest ten sam IP (AWS) i koniec. Ręce opadają... Miał ktoś coś takiego? Pomoże ktoś?

Ściągnij Firefoxa ustaw serwer proxy 120.25.154.32:8080 zresetuj przeglądarkę i powinno pójść mi się udało jeśli nie to spróbuj któryś z tych proxy http://spys.ru/free-proxy-list/CN/ któryś na pewno zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/8/2017 o 23:32, djrufi napisał:

Ściągnij Firefoxa ustaw serwer proxy 120.25.154.32:8080 zresetuj przeglądarkę i powinno pójść mi się udało jeśli nie to spróbuj któryś z tych proxy http://spys.ru/free-proxy-list/CN/ któryś na pewno zadziała

Potwierdzam, ten serwer proxy zadziałał w moim przypadku, a również miałem komunikat o prrzekroczeniu próśb z jednego IP. Dzięki djrufi!!!

Edytowane przez nornisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam, uzyskałem pozwolenie na odblokowanie telefonu jednak nie mogę tego zrobić gdyż wyskakuje mi komunikat:

Cytat

Current account is not bound to this device

Domyślam się że powodem  tego jest brak odhaczenia opcji: oem unlock, jednak u mnie w telefonie w opcjach programistycznych nie mam czegoś takiego. Wie ktoś z szanownego grona co teraz mam zrobić?

Edytowane przez Kuku1985
Poradziłem sobie z jednym z problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...