Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, preker said:

Odblokowałeś bootloadera na romie od Jdstar ?

Nie musiałem wrócić do chińskiego dev softu który znalazłem na angielskim forum a potem przez aplikacje aktualizację zainstalowałem soft który znajdywał się tutaj:https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i dopiero odblokowałem bootloader i zainstalowałem recovery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, EnaM\ napisał:

Nie musiałem wrócić do chińskiego dev softu który znalazłem na angielskim forum a potem przez aplikacje aktualizację zainstalowałem soft który znajdywał się tutaj:https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i dopiero odblokowałem bootloader i zainstalowałem recovery :D

 

21 minut temu, situ napisał:

Ja odblokowałem na romie od JDStara 6.3.11 i poszło w 30 sekund.

Do tego wgrałem TWRP 3.0  od chłopaków MDSTEAM i wszystko hula jak powinno.

Jezusicku, chłopaki... :-o

Że wy się tak nie boicie kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo robi się najpierw głową, a później na żywym organizmie .

Każdemu nie doświadczonemu użytkownikowi polecam kilkakrotnie przeczytać temat ,poszukać filmików i dopiero brać się za flashowanie romu ,odblokowanie bootladera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, JDStar said:

Na moim romie też można odblokować bo kilka sztuk tak odblokowałem już. Na romach stable też odblokowanie działa.

Mi nie chciało odblokować na twoim sofcie dlatego musiałem wrócić na chiński.

43 minutes ago, Marvinka said:

 

Jezusicku, chłopaki... :-o

Że wy się tak nie boicie kombinować...

Już się nie boję bo w sumie nauczyłem się wielu rzeczy w ciągu ostatnich tygodni w których mam ten telefon. A powiem ci dobrym motywatorem do nauki i do odblokowania BL jest najpierw soft brick a później hard brick :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EnaM\ napisał:

Już się nie boję bo w sumie nauczyłem się wielu rzeczy w ciągu ostatnich tygodni w których mam ten telefon. A powiem ci dobrym motywatorem do nauki i do odblokowania BL jest najpierw soft brick a później hard brick :P 

Ale gdzie w międzyczasie praca na telefonie? Dzwonienie, wysyłanie danych, majlowanie... :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w czasie oczekiwania na odblokowanie bootloadera czytałem ten i inne tematy na temat wgrywania MIUI Polska na RN3 na mediateku. Wczoraj otrzymałem sms z możliwością odblokowania od Xiaomi, i tutaj jest moje pytanie, czy według tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ mogę śmiało odblokować bootloader, a kolejno wgrać MIUI Polska? Wersja MIUI aktualna którą posiadam to jakiś chiński syf (stable 7.0.919.9(LHNCNCJ)). Z góry przepraszam za takowy spam, po prostu jestem świeży w tych sprawach:-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kacperzasty napisał:

Na windowsie XP nie mogę uruchomić MiFlashUnlock'a

wyświetla mi się że: Nie znaleziono punktu wejścia procedury InitializeCriticalSectionEx w bibliotece KERNEL32.dll.

56f1bab242d69_punktwejciaprocedury.thumb

i co z tym fantem mogę dalej zrobić?

O, stary, dobrze znany błąd.

  • Sprawdzić, czy pobrałeś właściwy program i czy się poprawnie zainstalował
  • Użyć narzędzia Sys File checker, tzn uruchomić z prawami administratora polecenie sfc /scannow
  • Sprawdzić system porządnym skanerem antywirusowym i antymalware (Avast to NIE JEST dobry antywirus!)
  • Przeinstalować biblioteki Visual Basic/Visual Studio
  • Przeinstalować sterowniki od sprzetu, jeśli jakieś ostatnio ruszałeś, lub instalowałeś oprogramowanie, które mogło na nie wpłynąć (np gry)
  • Zainstalować najnowszy service pack (puścić go jeszcze raz jeśli masz zainstalowaną 3kę)
  • Stworzyć nowy profil użytkownika z uprawnieniami admina i spod niego testować
  • Cofnać system do stanu wczesniejszego - Marvinka nie poleca!
  • Zainstalować XPka na nowo
  • Odwiedzić forum zajmujące się serwisem XPka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i zostałem wydymany :/
Smsem dostałem informację o odblokowaniu...
Pobrałem Programik, szystko pięknie ...
Loguje się i prosi o podpięcie telefonu
i nagle...
BooM
Informacja:
Couldn't verify device

Dziękuje za uwagę i życzę Xiaomi dalszych świetnych Jaj z ich strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawiłem się godzinę na koncie account.xiaomi.com oraz i.mi.com i pomogło :)

Jakbym wiedział co dokładnie to bym powiedziała ale nie wiem. Po prostu wziąłem telefon do ręki i zacząłem testować wszystko np. Włącz dźwięk w znajdź telefon.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło że numer telefonu mam podpięty pod inne konto więc odblokowanie nie jest możliwe ;) właśnie złożyłem nowy wniosek o odblokowanie z numerem Uid który jest zalogowany na tym telefonie...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę dziś przyszedłem sms że odblokowanie jest możliwe. Czekałem z tydzień. Połączyłem telefon ściągnąłem oprogramowanie miui i odblokowane :) Twrp również wgrany przez flashify.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

Czy mógłby mi ktoś pomóc w odblokowaniu bootladera w moim Xiaomi Redmi Note 3?
Wszystkie hasła już mam na które się wyczekuje od producenta, włączyłem telefon zgodnie z zaleceniami klikając klawisz głośności i przycisk ON/OF, telefon przeszedł w ten odpowiedni tryb w którym łączymy go kablem USB z PC i niestety nie wykrywa mi PC telefonu. Dodam że nic nie kombinowałem z ROMEM bo nie wiem jak, nie wiem również co to jest TWPR. Jestem trochę zielony w temacie mimo wszelkich starań i bardzo proszę o pomoc:( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75
Dnia 29.03.2016 o 14:37, Hrothi napisał:

 

A ja się pochwalę dziś przyszedłem sms że odblokowanie jest możliwe. Czekałem z tydzień. Połączyłem telefon ściągnąłem oprogramowanie miui i odblokowane :) Twrp również wgrany przez flashify.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Witam

czy mógłbyś naprowadzić mnie delikatnie(jak krowie na rowie)albo jakiś linczek malutki :) jak wgrać TWRP przez flashify

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy mógłbyś naprowadzić mnie delikatnie(jak krowie na rowie)albo jakiś linczek malutki  jak wgrać TWRP przez flashify

Dzięki.

Ja robiłem według tego poradnika

https://felixsenada.wordpress.com/2016/01/03/flash-twrp-img-on-rooted-redmi-note-3-via-flashify-on-mobile/

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bo naprawdę jestem trochę zielony w temacie:) a co daje dokładnie to odblokowanie bootladera? wgranie TWRP? i nowy Rom?

Twrp to taki programik który uruchamiasz kombinacja klawiszy vol+ i power dzięki niemu możesz wykonać kopię danych jak i wgrywać Romy bez połączenia z komputerem. Mniejsze ryzyko uceglenia telefonu. Bootloader to zabezpieczenie przed wgraniem innego systemu i modyfikacji. Są romy które da się wgrać mimo zablokowanego bootloader i od tego radze zacząć. Też kupiłem telefon od Goldwaya i system który był wgrany nie był w 100% spolszczone na dodatek bylo tam parę chińskich aplikacji. Po wygraniu systemu 6.3.24 telefon działa szybciej jak i jest w pełni spolszczony.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Opiszę Wam moją historię i niejako poradnik jak odblokować bootloader i zaktualizowac miui do najnowszej wersji.

Od początku. Dostałem telefon Redmi Note 3 Pro z systemem 7.1.8.0 (chyba) zaktualizowalem do 7.2.2.0. Chciałem na tym odblokować bootloader, lecz wyskakiwał popularny błąd na 50%. 

Zgodnie z informacjami zawartymi na forum jednym drugim trzecim, zainstalowałem system DEV: 6.3.24 lecz od razu mówię, że tutaj też nie odblokowałem i później zainstalowalem niższą wersję, 6.3.17 - tu już wszystko poszło.

Odblokowanie bootloadera: Instalacja wersji 6.3.17, logujesz się na konto Mi, wyłączasz telefon, włączasz fastboot, włączasz program MiFlashUnlock i powinno chwycić.

TWRP: u mnie instalacja TWRP przez PC niby przebiegła pomyślnie, lecz tego twrp nie było. TWRP najlepiej chyba zainstalować przy pomocy aplikacji Flashify. Gdy jesteśmy na wersji dev 6.3.17 wchodzimy w Security -> Permission i ROOT - instalujemy. Zresetuje się telefon, wchodzimy w Flashify powinno ogarnąć że mamy roota. Klikamy Recovery wyszukujemy przez aplikację twrp.img -> najlepiej pliczek 37.1mb czyli ten najnowszy co go wszędzie wciskają. Powinno się ładnie sflashować. Rozwijamy menu po prawej stronie i klikamy Reboot to recovery. Wejdziemy do TWRP i już.

Teraz chcąc wrócić do systemu prawdopodobnie zobaczycie bootloop. Ja tak miałem.  Szybko na forum w szukajkę - aktualizacja.

Wrzuciłem do systemu przez PC przez kabel USB najnowszą wersję dev - 6.3.31. Kilka chwil i system zainstalowany. Dorzuciłem dodatkowo SuperSU i Dodatki MIUIPolska. Wszystko gra. 

 

Wszystkie działania robiłem przy pomocy forum miuipolska, xiaomi eu i miui com - naprawdę, szukajcie sami, przeglądajcie cokolwiek. Jest tu jeden wielki burdel, każdy się pyta o to samo a tak naprawdę wystarczy ruszyć głową. 

 

A nawiasem - miuipolska/xiaomieu wygląda tak pięknie, chyba ładniej od stable :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...