Jump to content

laptus

Użytkownicy
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

laptus's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

1

Reputation

 1. Brak opcji: oem unlock. Ponawiam pytanie poprzednika.
 2. Wieki Wodzu Acid. Gdybym był taki mądry jak Wódz, to bym nie pytał. Grzecznie zapytałem i oczekiwałem odpowiedzi typu : nie da się bo... lub : po wymianie nie będzie działać ... Ale Wódz musiał się rozwielmożnić i pokazać swoją wyższość nad maluczkim.
 3. Czy po wymianie (zamianie) płyty głównej z REDMI NOTE 3 na REDMI NOTE 3 PRO, urządzenie będzie w pełni funkcjonalne? Czy będą działać kamerki, czy je też muszę wymienić?
 4. Dzięki situ. Dzisiaj miałem nockę w pracy, w tej chwili kończę i jadę do domu. W domu przestudjuję metodę którą mi podrzuciłes. Zerknołem na nią okiem i to może być to.Na pewno poinformuję na forum o efektach. edit. Niestety metoda kolegi situ też nie zadziałała, mimo że program i sterowniki zainstalowały sie zgodnie z instukcją- w ostatniej fazie prgram nie przyjął nr. IMEI. Jednak znalazłem rozwiązanie, chociaż nie do końca rozwiązujące problem. Dawno nie robiłem kopii TRWP, ale wygrzebałem beckup z przed dwóch miecięcy. Zrobiłem restore i wraz z systemem "powróciły" numery imei a co za tym idzie sieci stały się dostępne. Myślałem, że to koniec kłopotów ale po zrobieniu aktualizacji problem powrócił (sieci niedostępne). I z tym się uporałem, robiąc beckup jeszcze raz. Z katalogu NVD_IMEI skopiowałem plik MP0B_001 na storage a pózniej na kompa. Teraz po instalacjii nowego romu zamieniam plik MP0B_001 na ten skopiowany i mam sieci dostepne, wszystko działa. Jednak gdyby ktoś miał radę jak plik MP0B_001 na stałe zagnieżdzić w systemie, byłbym rad.
 5. To jest ta pierwsza metoda. Wszystko robiłem dokładnie z instrukcją i po naciśnięciu "SEND AT COMMAND" napis, ze ta komenda, to plecenie jest niewłaściwe i nie przyjmowło numerów wpisanych przezemnie.
 6. Miałem kłopoty z zainstalowaniem na konto Xiaomi "sprawdzanie statusu urządzenia" , po za tym co kilka minut wyskakiwał komunikat "karta sim niezarejestrowana" Zmieniałem podczs logowania język na angielski, lecz nic to nie dało. Zminiłem soft i nie mogłem dostać się do chmury Xiaomi, oraz denerwujące co kila minut komunikaty. Gdzieś wyczytałem, że to może być problem z numerami IMEI. Wstukałem kod idetyfiacji mobilnej *#06# i było 2razy imei: niewłaściwy czy niepoprawny - dokładnie nie pamiętam. Mimo to mogłem wykonywac połaczenia. Znalazłem w necie dwie w/w metody naprawy numeru imei. Pierwsza nie zadziałała, a druga całkiem skasowała numery. Wgrałem czysty rom chiński a potem Mi polska 6.4.21 i jest tak pisałem w poście wyżej.
 7. edit. Po ponownym zainstalowaniu romu( 6.4.21 )telefon widzi karty sim i nazwy operatorów, jednak po wybraniu numeru napis "sieć niedostępna" i nie można zalogować się na swoje konto Xiaomi( cały czas mieli "sprawdzanie statusu urządzenia") przez kompa loguje się bez problemu.Pomóżcie dobrzy ludzie.
 8. Podczas zabawy telefonem "zgubiłem" oba numery IMEI. W tej chwili, służy do wszystkiego, tylko nie do dzwonienia, nie wykrywa kart sim. Sprawdziłem kodem serwisowym: software version - IMEI :null. Próbowałem dwóch sposobów: 1. Imei Recover RMN3 - po zamianie plików MP0B_001 nie ma żadnej zmiany 2. Engineering * # * # 3646633 # * # * - przy zatwierdzaniu numeru imei przyciskiem "SEND AT COMMAND" komunikat: "This command is not allowed UserBuild", nic się nie zmienia, po restarcie w dalszym ciągu brak numerów IMEI. Wprowadzeny numer biorę z pudełka, jest taki sam dla obu kart.(nie wiem czy to normalne). Czy coś robię żle? Proszę o pomoc.
 9. Ja również przeszukałem nasz forum i nie znalazłem żadnej bazy romów stable. Są tylko (i dzięki Ci panie za to) romy dev od czcigodnego JDStar-a. Ja wiem, że najlepiej powiedzieć "może by to ktoś zrobił" ale faktycznie jeśli któryś z kolegów ma dostęp do tegorocznych romów stable i zechciał wrzucić ich na jakiś serwerek to było by miło. Chodzi mi o romy do redmi note 3.
 10. Jeśli jeszcze nie wysłałeś telefonu to spróbuj jeszcze tego sposobu. Wbrew wszystkim opiniom telefon jest bardzo ciężko zbickować tak, żeby już nie powstał. Pierwsza, najważnisza sprawa to dobrze zainstalowane sterowniki. Pobierz i zainstaluj je dokładnie z TEGO linku. Następnie dokładnie przeczytaj TEN tutorial, postępuj jak w opisie i wypróbuj po kolei oba podane tam romy. Mi kiedyś pomogło.
 11. Tak napewno to i ja nie jestem pewien, jedna myślę, że niedbrana rozdzielczość fona nie uwali, może tyko być niesymetyczna animacja. Niżej podaje link do wszystkich rozdzielczości ekranów. Zasada jes taka, jeśli mamy rozdzielczość 1920×1080 to pobieramy plik z rozdzielczością 1080, jeśli mamy 960x540 pixeli to wybieramy plik 540 itp. Tutj są pliki do wszystkich rozdzielczości Mimo wszystko muszę dodac,że wszystkie modyfikacje w systemie telefonu wykonujecie na własną odpowiedzialność
 12. Myślę, że wielu z nas znudziła się animacja rozruchowa ( a właściwie jej brak) w naszych telefonach. Android 6.0 Marshmallow Boot Animation to animacja rozruchowa androida 6.0. W telefonie wygląda to tak: - https://www.youtube.com/watch?v=Fb83O_P8u8o Animacja ta jest już od dawna dostępna w necie i pewnie wielu z Was widziała , lub ma zainstalowana, jednak nie widziałem na naszym forum tego tematu i dokładnego opisu jak tę animację zainstalować to postanowiłem takową zamieścić. Są 2 metody uzyskania tego efektu Praktycznie skupimy się na pierwszej, jest łatwa bezproblemowa, ktoś kiedyś powiedział: po co sobie utrudniać życie skoro każdy z nas i tak umrze? 1. Fleszujemy odpowiedni plik zip przez TWRP. Plik ten można pobrać z TEGO linku: -https://megawrzuta.pl/download/49fed0b9194ce334b2b1175dd4b03128.html Wchodzimy w recovery install i reboot. 2. Ręczna podmiana Wcześniej pobrany plik zip rozpakowujemy i w system/media szukasz bootanimation.zip. Instalujemy dowolny root browser i wchodzimy w /system/media/ i usuwamy oryginalny plik bootanimation.zip Wklejamy plik z nową boot animacją (ten z rozpakowanego wcześniej pliku) i nadajemy prawa 644 Reboot Teraz możemy cieszyć się tą naprawdę fajną animacją.Powyższy tutorial wykonałem na podstawie opisu w anglojęzycznym forum. Sprawdzilem, wszystko działa.
 13. Ja instalowałem z tego linku; http://en.miui.com/thread-236615-1-1.html. Trzeba się przywitać na forum aby móc ściągnąć paczkę która zawiera już SP Flash Tool, sterowniki i rom..
 14. Od trzech tygodni testuje 7.2.3 EU Stable. Co prawda nie jestem „zawodowym testerem”, nie wszystkich funkcji i aplikacji używam, ale dla normalnego użytkownika rom jak najbardziej w porządku. - język polski (od Acida) identyczny jak w wersjach miui Polska - czytnik linii papilarnych nie rewelacja, jednak porównywalny do polskich romów dev - czas na baterii zauważalnie dłuższy -jakieś 20% - 30% - praktycznie brak problemów z GPS w aplikacjach do biegania, (w romach miui Polska było różnie z przewagą beznadziejnie) - nie zaliczyłem w tym czasie żadnej „zawiechy” systemu - dużo więcej widocznych funkcji w rozbudowanym menu - dodany „android 6.0 Marshmallow Boot Animation” - podczas uruchamiania systemu nowa animacja - Pakiet MiuiPro Icons ~ 1900 Oczywiście GooglePlay i żadnych chińskich aplikacji Nie wiem czy to reguła ale podczas instalacji (przez Flash_Tool + pełny wipe, przed instalacją kopia danych w chmurze ) zmieniło się TWRP z tego z przewijanym menu na to z kafelkami a tym samym ustał problem z odblokowaniem, wybudzeniem (slide to unlock) tego pierwszego TWRP. Ostatnio po problemach z 6.4.7 dev (niektórym blokuje downloadera) jeszcze bardziej przekonuje się do pozostania na 7.2.3 EU Stable Na pewno jest wiele opcji za romem "polsich kucharzy" jednak to co napisałem to moje prywatne odczucie także nie jest tak bardzo przerąbane.
×
×
 • Create New...