Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza wersja poradnika by JoHnNy08PL

Po pierwsze to wchodzimy na stronkę https://account.xiaomi.com i sprawdzamy czy security checkup mamy na 100%

xcob30.jpg

Następnie wchodzimy na https://unlock.update.miui.com/

Kontynuujemy wszystko aż do tego formularza.

155620vkb5o8o8t5fo5gv7.png.thumb.jpg

Wpisujemy imię i nazwisko. Kierunkowy i numer wiadomo, a w ostatnie pole wpisujemy powód po angielsku do żadnego pola nie wsadzamy chińskich krzaczków.

Zaznaczamy tickboxa i pomarańczowy przycisk. Chyba sms aktywacyjny przyjdzie wklepujemy tutaj i czekamy.

Za kilka-kilkanaście minut przyjdzie sms od Xiaomi o treści "Your unlock request has been approved. Go to https://unlock.update.miui.com/ to download the unlock tool."

Przechodzimy tam, jednak tym razem nie przenosi nas do formularza a do telefonu z napisem FASTBOOT i zielonym buttonem. Klikamy go i jeżeli jest 404 to w linku bigota zamieniamy na obigota i rozpocznie się ściąganie toola.

Wypakowujemy, wpisujemy ID konta(koniecznie numerami nie mailem), hasło, a zaraz wyskoczy kolejny textbox gdzie wpisujemy sześciocyfrowy kod z aplikacji Authenticator. Ja zawsze próbowałem wpisywać zaraz po odświeżeniu kodu bo serwery są strasznie zmulone i często wyskakuje nad textboxami krótki napis po chińsku co oznacza błąd sieci. Próbujemy do skutku. Przejdziemy od razu do ekranu z wyszarzonym telefonem, teraz włączamy tryb fastboot, podłączamy USB, klikamy przycisk który się zaraz podświetlił i lecą procenty do 99% a potem telefon się restartuje i mamy zielony napis a niżej 3 zielone ptaszki że wszystko ok. Po uruchomieniu się telefonu przechodzimy w security i tam jest już taki ładny menus.

Screenshot_2015-12-28-13-36-52_com.android.updater.png

Tada, to wszystko. Co ciekawe efuse jest nienaruszone, tylko fastboot zmienił stan na unlock.

Wszystko robione na Win10 x64, ROMie dev rom 5.12.24.

 

 

Edytowane przez zehell
update
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marks napisał:

A ja dostalem ten kod po kilku sekundach

Dostałes kod do formularza zgłoszeniowego, teraz czekaj na kod do odblokowania bootloadera.

Tak sie zastanawiam, ten kod będzie taki sam dla wszystkich ? czy jak ? bo żadnych danych telefonu tam nikt nie podawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również czekam,w ogóle nie rozumiem tego podejścia, udostępniony jest ROM którego nie można wgrać bo zablokowali bootloader. Mam nadzieje ze się doczekamy.

Chodzi o to aby chińscy pośrednicy nie wrzucali syfiastego miui bo to bije w wizerunek Xiaomi.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiesz co wgrał Ci chińczyk zza Wielkiego Muru. A jak można poczytać, to czasami zdarzają się takie mieszanki / przeróbki MIUI, że głowa mała.

Kto mało świadomy, nie zorientowany w temacie, po takim zakupie Xiaomi, ciągle narzeka na pracę telefonu, na różne syfiaste programy (może nawet szpiegujące). Później opinia lata po internecie. I weź wytłumacz, że to nie od Xiaomi poszło MIUI, tylko od jakiegoś 雅努什

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie proszę i info jak poznać czy soft jest oryginalny - jakieś numery wersji? Drugie pytanie czy taki soft można nadpisać używając aplikacji do aktualizacji --> ... --> wybierz aktualizacje? Czy ten soft jest jakby z innej gałęzi i nie podlega standardowej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hydrox napisał:

Dokładnie proszę i info jak poznać czy soft jest oryginalny - jakieś numery wersji? Drugie pytanie czy taki soft można nadpisać używając aplikacji do aktualizacji --> ... --> wybierz aktualizacje? Czy ten soft jest jakby z innej gałęzi i nie podlega standardowej aktualizacji?

Zaloz nowy temat, ten post dotyczy TYLKO  ODBLOKOWANIA BOOTLOADERA W RN3

-- badz poczytaj na Forum Ogolnym-- jest takich informacji o fake soft wiele....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym romie też mamy sklep play, resztę potrzebnych apek też można doinstalować więc nie ma problemu, w sumie ten polski język to tylko do ustawień jest potrzebny i to tych zaawansowanych.

A żeby coś w"wyciągnąć" z softu to chyba potrzebujesz root'a mieć zrobionego ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, leonov napisał:

Na oryginalnym romie też mamy sklep play, resztę potrzebnych apek też można doinstalować więc nie ma problemu, w sumie ten polski język to tylko do ustawień jest potrzebny i to tych zaawansowanych.

A żeby coś w"wyciągnąć" z softu to chyba potrzebujesz root'a mieć zrobionego ;-) 

Gdzie jest ten sklep play?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzycz napisał:

u mnie sklepy play nie było, tylko App Market. Play Store trzeba było zainstalować przy wykorzystaniu Google Installera

Dzieki dziala :) a ma ktos sciagnietego messengera?

U mnie komunikat Your device isn't compatible with this version

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...