Skocz do zawartości

CyanogenMod dla Redmi Note 2


kriegaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie instalacji tego rom. Od zawsze miałem MIUI polska ale nie jestem zadowolony z baterii, która wytrzymuje mi max 3 SOT. Chciałbym zainstalować rom podany na poprzedniej stronie less is more tylko powiedzcie mi czy dobrze myślę z instalacją. 

1 ściągam plik na telefon lub kartę sd

2 robię reset telefonu przechodząc do twrp

3 robię wiepe tylko nie wiem które :-) (dalvik, system, pamięć wewnętrzna?) 

4 wskazuje plik i go instaluje

To będzie wszystko czy coś jeszcze pominąłem? 

 

Edytowane przez yoogix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, yoogix napisał:

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie instalacji tego rom. Od zawsze miałem MIUI polska ale nie jestem zadowolony z baterii, która wytrzymuje mi max 3 SOT. Chciałbym zainstalować rom podany na poprzedniej stronie less is more tylko powiedzcie mi czy dobrze myślę z instalacją. 

1 ściągam plik na telefon lub kartę sd

2 robię reset telefonu przechodząc do twrp

3 robię wiepe tylko nie wiem które :-) (dalvik, system, pamięć wewnętrzna?) 

4 wskazuje plik i go instaluje

To będzie wszystko czy coś jeszcze pominąłem? 

 

Wipe dalvik, cache, data.

Instalujesz jak każdy inny rom :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie potrafię zainstalować xposed na CM 12.1 Czy ktoś mógłby mi pomóc,dać instrukcje,linki skąd pobrać instalator czy te pliki zip (ewentualnie) ?

Tapnięte z mojego RN2 na CM 12.1

Plik zip podałem Ci skąd pobrać. Instalke apk xposed masz na tym samym forum. Instrukcja prosta: wchodzisz do twrp, instalujesz plik zip framework, czyscisz dalvik i cache (tak na wszelki), restart do systemu, instalujesz apk xposed.

Ma działać.

Naciapcianie z RN2 LessIsMore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yoogix napisał:

Zainstalowałem ten Rom i jestem zadowolony tylko mam pytanie gdzie teraz znajdę twrp jakbym chciał wrócić na Rom miui? Normalnie znalazłem to w miui w aktualizacji a tutaj szukam i nie widzę :-)

@yoogix

Działa Tobie na tym romie wszystko? Próbowałeś odpalać jakieś gierki? Nie tnie Ci wtedy dźwięk?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie jak w tym romie zmienić zachowanie przycisków nawigacyjnych, tak aby po naciśnięciu menu pojawiały się ostatnie aplikacje? 

W ustawieniach masz "Przyciski", tam wszystko ustawiasz :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poda mi ktoś linka tego twrp dla rn2:-) 

Już nie aktualne znalazłem w aplikacji flashhify :-)

Co do Rom to nie zauważyłem żadnych problemów, jedyna różnica to tylko z wysłaniem i odbieranie MMS to trzeba włączyć ręcznie transmisję danych w miui było to automatycznie ;-) co do baterii to jakieś wielkiej różnicy nie widzę no może trochę lepiej w cm:-D 

Edytowane przez yoogix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nieudanej próbie instalacji CM 12.1 nie mogę ani zainstalować miui, ani wczytać backupu. Zszedłem z TWRP 3 do 2780 i ciągle mam ten sam problem. Postęp instalacji zatrzymuje się na "Skipping MD5: no MD5 file found; script succeeded: result was [/system]; Updating partition details... : ...done" i tyle. System się nie uruchamia, internal storage pozostaje puste. Spotkaliście się z takim problemem, albo wiecie co mógłbym zorbić zeby zainstalować soft przez twrp?

 

Na te chwile jestem w stanie zainstalować tylko less is more i soft od daniela. Ktoś ma jakis pomyśl?

Edytowane przez Doriath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Doriath napisał:

Po nieudanej próbie instalacji CM 12.1 nie mogę ani zainstalować miui, ani wczytać backupu. Zszedłem z TWRP 3 do 2780 i ciągle mam ten sam problem. Postęp instalacji zatrzymuje się na "Skipping MD5: no MD5 file found; script succeeded: result was [/system]; Updating partition details... : ...done" i tyle. System się nie uruchamia, internal storage pozostaje puste. Spotkaliście się z takim problemem, albo wiecie co mógłbym zorbić zeby zainstalować soft przez twrp?

 

Na te chwile jestem w stanie zainstalować tylko less is more i soft od daniela. Ktoś ma jakis pomyśl?

Wipe all zrobione oczywiście? Miałem kilkanaście romów i nigdy problemu z powrotem na MIUI nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe all zrobione oczywiście? Miałem kilkanaście romów i nigdy problemu z powrotem na MIUI nie było.

To nie ma znaczenia czy wipe zrobione czy nie.

Paczka sama wipuje to, co jej potrzebne (tj system).

Problem najprawdopodobniej z twrp.

Flashnij sobie twrp 3 dla rn2 i próbuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tygrys napisał:

 

Twrp znajdziesz na stronie needrom. Praktycznie każda wersję.

Ja wgrałem twrp tak jak wgrywasz roma z pliku zip.

 

Naciapcianie z RN2 LessIsMore.

Dzięki, zadziałało. Ale ciągle nie mogę zainstalować zanego systemu oprócz dwóch cm12.1. Myslisz, ze ratuje mnie tylko MiFlash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak powrócę z CM 12.1 na Miui to muszę instalować xposed jeszcze raz ? Zawsze przy przejściu wykonuje Najpierw wipe i zaznaczam cache, art, dalvik , system Pomijam internal storage oraz sdcard bo wiem ze to czyści mi zdjęcia,muzyke itp. następnie instaluje MIUI

Tapnięte z mojego RN2 na CM 12.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth działa jak powinien. Miband działa normalnie, smartwatch również, zestawy samochodowe tez (choć raz mi się zwiesił). Nie ma nawet co porównywać do miui bo tam nie ogarnęła Bluetooth w ogóle. Jedyna wada jaka znalazłem to mms, które odniera mi tylko gdy mam włączone wifi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce tylko powiedziec xe na nowym cm bateria bardzo dobrze trzyma. Jest to wersja jak sie nie myle 5.2 . Ogolnie to troche gralem, praktycznie caly czas wifi internet, smsy, chwila rozmow. Daje screena703be8d48415309c92d53dd44abf94ba.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2016 o 08:37, dlugi_5 napisał:

Bluetooth działa jak powinien. Miband działa normalnie, smartwatch również, zestawy samochodowe tez (choć raz mi się zwiesił). Nie ma nawet co porównywać do miui bo tam nie ogarnęła Bluetooth w ogóle. Jedyna wada jaka znalazłem to mms, które odniera mi tylko gdy mam włączone wifi

Czy mógłbyś sprawdzić czy nie masz problemów z dźwiękiem w grze Zombies Catcher? U mnie ciacha dźwięk przy tej grze. Zakładam, że problemy mogą pojawić się w innych aplikacjach. To, że działa BT mocno przekonuje mnie żeby zrobić kolejne podejście do CM.

Czy możesz podać źródło, z którego ściągałeś ROM?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JohnyByk napisał:

Czy mógłbyś sprawdzić czy nie masz problemów z dźwiękiem w grze Zombies Catcher? U mnie ciacha dźwięk przy tej grze. Zakładam, że problemy mogą pojawić się w innych aplikacjach. To, że działa BT mocno przekonuje mnie żeby zrobić kolejne podejście do CM.

Czy możesz podać źródło, z którego ściągałeś ROM?

Pozdrawiam

Witam, z tą gierką i u mnie dźwięk nie działa poprawnie. rom wziąłem z http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/rom-unofficial-t3310551 - mam ustawione, że tel. sam sprawdza codziennie czy jest nowy soft - jak jest to wyskakuje info i można ściągać i instalować - sam wchodzi do twrp i instaluje. Co do stabilności bluetooth to czasem potrafi się zawiesić(w porównaniu do miui jest to "BARDZO" sporadyczne)

Edytowane przez dlugi_5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, problem z BT rozwiązany częściowo. Smart lock z mi band nie działa (czasami działa), działa ze słuchawkami. Nie chciało mi połączyć z opaską HR ale spróbuję na nowej baterii.

Ma ktoś patent na wyłączenie czujników (chyba światła). Do biegania mam futerał na ramię. Zasłania czujnik i any ignorować jest dosyć karkołomna kombinacja klawiszy. Chciałbym wyłączyć przed włożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam, jestem tu nowa i już mam problem ;-)

Z powodu problemów z bluetoothem wgrałam sobie Cyanogenmod (na miui telefon praktycznie w ogóle nie łączył się z miband, teraz śmiga jak ta lala). Niestety tym razem mam inny problem.Telefon ciągle rozłącza mi transmisję danych (na wifi nie ma takiego problemu). Wszystko włączam, działa ok 30 sekund i się rozłącza. Sprawdzałam już różne ustawienia, nigdzie nie mam włączonego oszczędzania, ani progów, punkty dostępowe też OK. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem? Ma ktoś pomysł o co chodzi? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dużo ROM'ów (również CM) i napotkałem z nimi różne problemy. Teraz używam AOSP i wszystko działo. No może nie działa mi jedna rzecz - przeglądarka Dolphin Browser i nie ma pojęcia czemu, ale też jej nie używam to nie jest dla mnie ważne. AOSP radzi sobie z BT, WiFi, wg mnie też działa szybciej. Jeśli nie dasz rady z CM to polecam AOSP 2.0.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...