X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Wydawało mi się logiczne, że jak się kupuje chiński telefon, który nigdy nie był przeznaczony na Europę i jest sprowadzany na własną rękę to trzeba się liczyć z grzebaniem w systemie itp. No ale jak widać chyba się myliłem. Acid robi kupę dobrej roboty, nie wiem czy mu za to płacą, ale trzeba to uszanować, a nie ciągle narzekać. Nie podoba się to polecam kupić szajsunga.

To ci się wydawało, nie no żartuję. W sumie to muszę się z tobą zgodzić, za łatwo przyszło ;). Ale jak to Polska mentalność, jak mi się daje a później zabiera (kwestia aktualizacji za pomocą wbudowanego updater'a vs TWRP) to już mi się nie podoba, a drugie niema jak to sobie pomarudzić. Co do @ACID'a myślę że nikt do niego bezpośrednio nie ma żadnych pretensji za cokolwiek, tylko pretensje są na poczynania Chińczyków. A tak to wielki szacunek dla niego, wydaje mi się, że coraz mniej jest takich ludzi co swoje zdolności wykorzystują w imię dobra ludzkości i dziękuję mu za to. Chciałbym aby więcej takich ludzi było.

@xbaker Łączy mi się pomiędzy dwiema sieciami WiFi automatycznie bez problemu.

Edited by Rav-X

Tez wam się leczy się automatycznie z siecią Wi-Fi?

Zawsze muszę wejść w ustawienia Wi-Fi i manualnie kliknąć na sieć, inaczej się nie połączy.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Kliknij na tą strzałkę obok nazwy sieci i zaznacz "połącz automatycznie"
  • Like 1

Chciałbym przeprosić userów zaawansowanych, których poraziły moje pytania za ich zadawanie. @Acid'owi dziękowałem już wielokrotnie za pomoc i odpowiedzi ale po chętnie podziękuję jeszcze raz - wyrażam szacunek za to co robisz. Jeżeli znajdą się użytkownicy tacy jak ja zanim wgrałem TWRP z obawami uwalenia Note 2 - piszcie do mnie PW - postaram się odpowiedzieć według mojej wiedzy - myślę że wystarczającej już aby nie uwalić telefonu. Może to trochę uspokoi atmosferę ;-) Mniej nerwów Panowie - nie wszyscy od razu tak szybko "trawią" recovery, romy i inne rzeczy.

Yeeah!Mimo wielkich obaw udało mi się bezproblemowo zainstalować miui polska przez recovery (pierwszy raz na telefonie robiłem coś tak zawansowanego xD,stąd moja niepewność) w zasadzie nic trudnego.System prezentuje się pięknie w czym dziękuje Acidowi oraz wszystkim użytkownikom za pomoc przy instalacji.

A nie można po prostu ściągnąć TWRP zmienić jego nazwę na Update.zip i zainstalować przez MI Recovery? Trzeba się babrać z tym Flashify? :) Potem w TWRP wipe Dalvik, System, Cache, Data i zflashować MIUI Polska. Niby powinno chodzić według tego tematu http://en.miui.com/thread-152550-1-1.html a prościej już się chyba nie da.

Edited by tmdevil

Wszystko zależy w jakim pliku masz recovery. Wersja od Acid jest w formacie IMG wiec tylko flashify lub fastboot, wersja która podałeś jest w pliku zip i jest pod recovery. Format pliku wymusza sposób instalacji.

Tapnięte z Redmi Note 2

Edited by Marcin.M
  • Like 1

@acid mam pytanko: czy na Miui 7 dla Note 2 jestes w stanie dodać do opcji ustawień wybudzanie podwójnym tapnięciem?

@acid mam pytanko: czy na Miui 7 dla Note 2 jestes w stanie dodać do opcji ustawień wybudzanie podwójnym tapnięciem?

Ośmielę się odpowiedzieć za Acida, bo odpowiedź na to pytanie jest powszechnie znana: NIE.

Ten typ wybudzenia ma tylko Mi4c i zapewne nowsze (dziś jeszcze nieistniejące) Xiaomi też będą to miały, kto wie, może Redmi Note 3 też ;)

Edited by latet

Ośmielę się odpowiedzieć za Acida, bo odpowiedź na to pytanie jest powszechnie znana: NIE.

Ten typ wybudzenia ma tylko Mi4c i zapewne nowsze (dziś jeszcze nieistniejące) Xiaomi też będą to miały, kto wie, może Redmi Note 3 też ;)

OK, a który programik do wybudzania najmniej baterii zżera? Jakiego polecilibyście?

Z tego co czytałem, to wszystkie te programy żrą baterię bardzo mocno, bo zasadą ich działania jest niedopuszczenie do prawdziwego, pełnego uśpienia telefonu i ciągłe trzymanie ekranu w stanie "oczekiwania na dotyk". Chyba nie warto.

• Like 1

Szkoda.. Tego mi najbardziej brakuje z Jiayu S3. Jakieś pomysły może ktoś coś (prócz przycisków ;-)?

xiaomi mi band lub inna bransoleta.

Parujesz. I telefon się odblokowuje.

Ale nadal musisz użyć guzika. ;)

Odblokowuje się jak ustawisz wzór lub kod. ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Szkoda.. Tego mi najbardziej brakuje z Jiayu S3. Jakieś pomysły może ktoś coś (prócz przycisków :wink:?

Słuchawka bluetooth na uchu :)

Klikasz dwa razy i wybudzasz ekran .

Pewien nie jestem, ale wydaje mi się, że mi4i też miał double tap 2 wake, a to obaliłoby teorię, że nowsze telefony mają tę funkcję (Note 2 jest nowszy niż mi4i)

Wysłane z mojego FreeTAB 7001 HD IC przy użyciu Tapatalka

Zainstalowałem ScreenWakeUp - wykorzystuje czujnik zbliżeniowy, rzekomo nieduże zużycie - działa na zasadzie zbliżenia palca/ręki do czujnika obok głośnika. Zobaczymy jak z baterią..

Może głupie pytanie ale jak dostać się do recovery? Chciałem zrobić backup więc wyłączam, Vol- i Power a tu jakiś ruski zwierzak z ruską czapką naprawia robota androida i napis Fastboot (albo fast boot) i nic się nie dzieje

Fastboot jest trybem flashowania przez bootloader.

Najprościej porównać go z instalacją Windows z płyty. Natomiast recovery można porównać do przywrócenia systemu Windows z utworzonego wcześniej obrazu systemu.

Prościej nie umiem tego wytłumaczyć.

Tapnięte z Redmi Note 2

Możecie mi powiedzieć co wy kombinujecie ? Bo się całkiem w temacie zgubiłem.

Przecież instrukcja instalowania miui jest wyraźnie w dziale.

Dodanie TWRP to 10 sekund. A temat trwa dobre 3 4 strony.

Możecie mi powiedzieć co wy kombinujecie ? Bo się całkiem w temacie zgubiłem.

Przecież instrukcja instalowania miui jest wyraźnie w dziale.

Dodanie TWRP to 10 sekund. A temat trwa dobre 3 4 strony.

Bo wpadło zamieszanie, że trzeba instalować TWRP, a jednak nie trzeba. Ja tak czy siak to zrobiłem dla przyszłości.

Bo wpadło zamieszanie, że trzeba instalować TWRP, a jednak nie trzeba. Ja tak czy siak to zrobiłem dla przyszłości.

Błąd w rozumowaniu. Tzn. zainstalowanie TWRP jest OK, ale stwierdzenie "dla przyszłości" w tym przypadku nie ma sensu. Ponieważ jedyną sytuacją (w przyszłości), gdzie możesz bezwzględnie potrzebować TWRP będzie nadpisanie posiadanego Recovery (nie ważne czy jest to TWRP czy niezabezpieczone MiRecovery) nowszym, zabezpieczonym MiRecovery. Jeśli to się stanie (a stać się może) wtedy i tak będziesz musiał ponownie wgrać TWRP. Zrobienie tego już teraz "na przyszłość" jest jak założenie koła zapasowego w samochodzie przed złapaniem gumy. Choć oczywiście nie ma w tym nic złego (o ile to normalne koło, a nie takie "cienkie" specjalne).

No ok, są też teoretycznie i inne zalety posiadania TWRP już teraz, ale przeciętny użytkownik z nich nie skorzysta.

Edited by latet

Każdy użytkownik powinien korzystać z opcji kopii w TWRP, postawienie systemu w razie jakiejś awarii nawet poza domem zajmuje kilka minut, taki przykład z wczoraj, coś mnie wzięło i będąc z dala od kompa wgrałem nowy ROM, efekt uwaliłem telefon. Sprawny system miałem po 10 minutach, backup z MIUI by mi w tym nie pomógł.

System może mieć awarie nie tylko z winy użytkownika, w tym przypadku, to była moja wina, jednak bez kopii w TWRP nigdy bym się za to nie wziął nie mając kompa w pobliżu.

Uważam, że trzeba zachęcać do posiadania TWRP.

Lenovo S650 Miui v7 5.9.26 PL

Edited by Gawronnek

Błąd w rozumowaniu. Tzn. zainstalowanie TWRP jest OK, ale stwierdzenie "dla przyszłości" w tym przypadku nie ma sensu. Ponieważ jedyną sytuacją (w przyszłości), gdzie możesz bezwzględnie potrzebować TWRP będzie nadpisanie posiadanego Recovery (nie ważne czy jest to TWRP czy niezabezpieczone MiRecovery) nowszym, zabezpieczonym MiRecovery. Jeśli to się stanie (a stać się może) wtedy i tak będziesz musiał ponownie wgrać TWRP. Zrobienie tego już teraz "na przyszłość" jest jak założenie koła zapasowego w samochodzie przed złapaniem gumy. Choć oczywiście nie ma w tym nic złego (o ile to normalne koło, a nie takie "cienkie" specjalne).

No ok, są też teoretycznie i inne zalety posiadania TWRP już teraz, ale przeciętny użytkownik z nich nie skorzysta.

Ale wipe cache się przydaje, backup też. Jeśli jest TWRP to warto wgrać.

Skoro już o TWRP mowa - robiąc backup na wypadek problemów - wystarczy system i data zaznaczyć? Czy nvram i resztę też? Widziałem instruktażowy film i tylko te 2 opcję zaznaczone były.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zauważyłem dość spory problem. Mając 30% baterii wchodzę w recovery i nagle pożera mi te 25% i zostaje 5%.

Załączam obrazek (przyjrzyjcie się na końcu wykresu)

PS mam tak za każdym razem

post-6598-0-06038800-1445280463_thumb.pn

Edited by JestemMortem

Tak, jeśli się lubi bardzo ubogie w funkcje :)

Alternatywa? Aparat googla?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka