Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzie mi jeszcze gdzie się wyłącza ta głupia blokadę pobierania ze sklepu play tylko przez Wi-Fi. Nie mogę nic pobrać przez siec komórkowa, apka cały czas zanim się pobierze oczekuje na Wi-Fi.

To natomiast zmienisz w aplikacji 'pobrane'.

Faktycznie co kilka stron ktoś pyta o te same rzeczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz widzę... :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Olej root działa jak marzenie.

Powiedzie mi jeszcze gdzie się wyłącza ta głupia blokadę pobierania ze sklepu play tylko przez Wi-Fi. Nie mogę nic pobrać przez siec komórkowa, apka cały czas zanim się pobierze oczekuje na Wi-Fi.

"Pobrane" > "Ustawienia" > "Limit wielkości pliku" > Np. "20MB" lub "Bez limitu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To natomiast zmienisz w aplikacji 'pobrane'.

Faktycznie co kilka stron ktoś pyta o te same rzeczy..

To nie znaczy, że ludzie są głupi, tylko że te opcje są nieintuicyjnie rozmieszczone. Bo jak trzeźwo myślący, ale niezaznajomiony z MIUI człowiek może wpaść na pomysł, że ustawienie wpływające na działanie Sklepu Play znajduje się w jakiejś aplikacji o mylącej nazwie "Pobrane", która w zasadzie nie służy do niczego innego sensownego oprócz ustawiania tejże opcji. Mały absurd...

 

W kwestii Root-a też działa to dziwnie, bo gdy się uruchomi aplikację wymagająca Root-a, to nie pojawia się żaden monit. Po prostu aplikacja nie działa prawidłowo, ew. wyświetla własny komunikat, że brak jej uprawnienia root. Użytkownik nie jest nakierowany na to, gdzie znajdzie to miejsce, w którym może włączyć konkretnej aplikacji to uprawnienie.

 

Mylące jest też istnienie Panelu Sterowania jako zupełnie osobnego miejsca, z innymi możliwościami niż głównie Ustawienia Systemowe, choć zasadniczo to uważam ten Panel Sterowania za świetną rzecz i bardzo mi go brakuje w MiPadzie. Tyle tylko, że dla nowych użytkowników MIUI jest to dezorientujące. 

Za kilka dni będę posiadaczem Xiaomi Redmi Note 2,chciałbym się zapytać którą wersje systemu mam zainstalować ? 

Nie kombinuj, po prostu najnowszą zainstaluj.

 

 

"Pobrane" > "Ustawienia" > "Limit wielkości pliku" > Np. "20MB" lub "Bez limitu".

To teraz mi powiedzcie, gdzie jest ustawienie (tego typu), które umożliwi pobieranie załączników z maili w aplikacji Gmail bez dostępu do Wi-Fi? :)

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie znaczy, że ludzie są głupi, tylko że te opcje są nieintuicyjnie rozmieszczone. Bo jak trzeźwo myślący, ale niezaznajomiony z MIUI człowiek może wpaść na pomysł, że ustawienie wpływające na działanie Sklepu Play znajduje się w jakiejś aplikacji o mylącej nazwie "Pobrane"?

W kwestii Root-a też działa to dziwnie, bo gdy się uruchomi aplikację wymagająca Root-a, to nie pojawia się żaden monit. Po prostu aplikacja nie działa prawidłowo, ew. wyświetla własny komunikat, że brak jej uprawnienia root. Użytkownik nie jest nakierowany na to, gdzie znajdzie to miejsce, w którym może włączyć konkretnej aplikacji to uprawnienie.

Mylące jest też istnienie Panelu Sterowania jako zupełnie osobnego miejsca, z innymi możliwościami niż głównie Ustawienia Systemowe, choć zasadniczo to uważam ten Panel Sterowania za świetną rzecz i bardzo mi go brakuje w MiPadzie. Tyle tylko, że dla nowych użytkowników MIUI jest to dezorientujące.

Nie kombinuj, po prostu najnowszą zainstaluj.

Dużo w tym racji, ale wydaje mi się, że ludzie, kiedy wybierają Xiaomi i MIUI muszą być trochę bardziej zaawansowani w świecie androida, bo samo kupienie tego telefonu z Chin to już wyzwanie.

Za kilka dni będę posiadaczem Xiaomi Redmi Note 2,chciałbym się zapytać którą wersje systemu mam zainstalować ?

O, zaczęło się, nie wspominałem o tym przed chwilą czasem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam urazonych, ze zadalem powtarzające się pytanie, ale z miui ostatnio mialem styczność 3 lata temu na HTC sensation, a w pracy nie mam czasu przeszukiwać całego tematu, by znaleźć jakąś pierdolke.

Niemniej dziękuje za pomoc.

Co do telefonu, jestem zadowolony. Fajny ekran, płynny system (i miły dla oka).

Ale wkurza mnie jedno, ze strasznie skrzypi. Jednak silikonowy ,,kondon'' załatwił sprawę :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę rozumieć że te .ZIP w wyższymi numerami to jeszcze wersje testowe i jak będę już wersjami stabilnymi to znajdą się na tej stronie co mi podałeś ?

Wersje stabilne są tu: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=40173dla Twojego modelu jest to hermes.

Wersje cotygodniowe są jako rozwojowe oznaczone datą wydania pliku.

Edytowane przez Grzesiuso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Mógł byś podać jaki numer ma ta wersja ? 

Jeszcze raz gorąco apeluję - nie kombinuj i nie komplikuj sobie!

Po prostu wchodzisz na stronę:

http://miuipolska.pl/miui-v6/

i pobierasz ROM (plik .zip) dla swojego telefonu.

Nie ma tam nigdy 2 wersji dla tego samego tel., zawsze jest tylko jedna, najnowsza.

Jedyne więc, co musisz wiedzieć, to jaki masz telefon, ale to chyba wiesz, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokładnie przeczytałem tą instrukcje,ale jak telefon będzie w domu to jeszcze raz sobie dokładnie instrukcje przeczytam 

Może to przeoczyłem ale czy aktualizując system miuipolska do nowszych wersji miuipolska ustawienia systemu się zapisują i przechodzą na nowszą wersje miuipolska ?

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokładnie przeczytałem tą instrukcje,ale jak telefon będzie w domu to jeszcze raz sobie dokładnie instrukcje przeczytam 

Może to przeoczyłem ale czy aktualizując system miuipolska do nowszych wersji miuipolska ustawienia systemu się zapisują i przechodzą na nowszą wersje miuipolska ?

Tak, wszystko "przechodzi". W zasadzie to zwykle jest to tak, że gdyby ktoś wziął Twój telefon, gdy np jesteś w WC i zrobił aktualizację (celowo piszę o WC, bo aktualizacja trwa zwykle ledwie parę minut), to jak wyjdziesz z kibla, to niczego nie zauważysz, chyba, że zerkniesz na numerek wersji. No może zauważysz nieco lepsze "trzymanie" baterii przez jakieś 1-2 dni po aktualizacji :smile:  (zwykle tak się dzieje).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba :)

 

Czy mogę przed instalacją miuipolska na oryginalnym systemie operacyjnym zainstalować kilka aplikacji i gier żeby sprawdzić czy telefon jest sprawny ? bo jak by się okazało że jest wadliwy to jak bym go miał odesłać do sprzedawcy to mógł by być problem gdyby był inni niż oryginalny system operacyjny ? np. miuipolska 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale daliście czadu z tymi klapkami. Sam sprawdziłem swoją białą i..:

 

post-7279-0-83258200-1444990471_thumb.jp

 

Telefon kupiony u Burizy przez Allegro, co o tym powiecie? Wytłoczenia po prawej brak, są jakieś numery po lewej. Nic się z klapką nie dzieje ale cały czas mam założony oryginalny flipcover. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba :)

 

Czy mogę przed instalacją miuipolska na oryginalnym systemie operacyjnym zainstalować kilka aplikacji i gier żeby sprawdzić czy telefon jest sprawny ? bo jak by się okazało że jest wadliwy to jak bym go miał odesłać do sprzedawcy to mógł by być problem gdyby był inni niż oryginalny system operacyjny ? np. miuipolska 

 

A instaluj sobie. Po wgraniu MIUIPolska i tak robisz wipe, a potem znowu MIUIPolska. Zrób tak, żeby potem nie pisać że telefon zepsuty bo co chwilę coś się wyłącza. JA tak zrobiłem i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji zniknęła główna bolączka mojego telefonu.

Ja włączałem telefon przyciskiem z boku, to raz na kilkanaście włączeń , ekran nie był podświetlany do ustawionej wartości, tylko jakby podświetlony przed całkowitym wygaszeniem.

Motywy działają bardzo ładnie, stabilność i szybkość super.

Kiepsko natomiast działa automatyczna jasność, puki co, wyłączyłem ją i jasność ustawiłem na 40 %.

 

Najbardziej brakuje budzenia telefonu podwójnym tapnięciem, ciężko cały czas szukać fizycznego przycisku.

Poradziłem sobie z tym w ten sposób , że włączam telefon słuchawką bluetooth, którą mam na uchu , sparowaną z telefonem.

Podwójne jej naciśnięcie wywołuje funkcję wybierania ostatniego numeru i wybudza ekran telefonu :)

Próbowałem również aplikacji "proximity sensor" ale działa średnio.

 

Do prawie całkowitego szczęścia brakuje mi możliwości wyboru jakości nagrywanych rozmów, na poprzednim telefonie LG stosowałem aplikację ze Sklepu, w której rozmowy nagrane były dużo lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji zniknęła główna bolączka mojego telefonu.

Ja włączałem telefon przyciskiem z boku, to raz na kilkanaście włączeń , ekran nie był podświetlany do ustawionej wartości, tylko jakby podświetlony przed całkowitym wygaszeniem.

Motywy działają bardzo ładnie, stabilność i szybkość super.

Kiepsko natomiast działa automatyczna jasność, puki co, wyłączyłem ją i jasność ustawiłem na 40 %.

Najbardziej brakuje budzenia telefonu podwójnym tapnięciem, ciężko cały czas szukać fizycznego przycisku.

Poradziłem sobie z tym w ten sposób , że włączam telefon słuchawką bluetooth, którą mam na uchu , sparowaną z telefonem.

Podwójne jej naciśnięcie wywołuje funkcję wybierania ostatniego numeru i wybudza ekran telefonu :)

Próbowałem również aplikacji "proximity sensor" ale działa średnio.

Do prawie całkowitego szczęścia brakuje mi możliwości wyboru jakości nagrywanych rozmów, na poprzednim telefonie LG stosowałem aplikację ze Sklepu, w której rozmowy nagrane były dużo lepszej jakości.

Spróbuj Gravity Screen, świetne do wybudzania.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Call Recorder (skvalex). Nagrywa do WAV, bez kompresji.

 

Ja na poprzednim LG używałem :

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.record.my.call

 

pięknie nagrywała, ale coś z miui nie bardzo chce współpracować.

 

Ta którą Ty podałeś nagrywa ze słuchawki bluetooth? Opcja nagrywania rozmowy pojawia się przed odbiorem połączenia? Troszkę kosztuje, więc zanim kupię wolę się upewnić. Mimo wszystko, jeżeli w miui jest opcja nagrywania rozmów, to pewnie, nie było by problemem dodać możliwość wyboru jakości. Niestety, nie ma tego:(

Ale przecież przycisk cały czas jest na tym samym miejscu

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

 

Tak , tylko przyzwyczajony byłem do podwójnego puknięcia w ekran , żeby wybudzić telefon.

 

//Przed "?" i "," nie używamy spacji ;-; @Nezumi

Spróbuj Gravity Screen, świetne do wybudzania.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Mnogość opcji w ustawieniach mnie zabiła :)

 

Czytałem również, że mocno drenuje baterię. 

Edytowane przez Nezumi
reg. pkt 22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie,już przeczytałem ten poradnik 

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Ale przed chwilą z ciekawości włączyłem 

http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

i spostrzegłem że tu jest porada instalacyjna dla Note 2,czyli ten poradnik muszę wykonać na moim telefonie,bo tamta porada z pierwszego linku jest dla android 4.4.4 ?  

Pierwszy raz się z tym spotykam aby były dwa tematy pomocnicze odnośnie instalacji systemu na tym samym modelu telefonu 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...