Skocz do zawartości

Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, skay77 napisał(a):

A musi być koniecznie z Polski (:
Etoren (:72a9bf8cd69cba8d97a525b8f8d85c7e.jpg

Don't drink and root 2201122G
 

Chińska wersję to ja mogę mieć od trzech miesięcy. Z eBay lub Ali .. 

3 godziny temu, brawo napisał(a):

Spokojnie czekaj. Ja siadam i szukam dla ciebie takiego sklepu.

Przelej mi pieniądze, to ja kupię i ci wyślę.

Wystaw na allegro lub eBay  i przeleje

Sklep mi home tylko do Polski 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takiego pytania na forum byś nie zadał, gdyż Xiaomi słynęło że sprzedaży smartfonów z topową specyfikacją techniczną za bardzo przystępne pieniądze. Niestety teraz cenami za flagowe modele zbliżyło się bardzo do innych producentów. Główny czynnik jakim była niższa cena już nie istnieje. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkill zadał dobre pytanie i pewnie nawet fanów Xiaomi to zastanawia jako że że jestem na miui od modelu mi3 odpowiem , teraz jak szukam modelu nowego to sprawdzam jakie wsparcie ma w customach i czy da w ogóle się odblokować bootloader

Don't drink and root 2201122G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2023 o 07:50, tomkill napisał(a):

jaki jest sens kupowac xiaomi 13 co kosztuje na x-kom.pl 4799zl nie lepszy iphone 13-14?jakie sa zalety tego xiaomi?

Dual SIM którego nie masz w żadnym flagowcu który jest produkowany na kraj w którym mieszkam .. czyli ani samung ani iPhona na rynek amerykański nie wychodzi w dual SIM . Jest one plus , ale jakoś nie mogę się do niego przekonać . Można kupić w sumie  Samsunga z rynku europejskiego z exynos dual SIM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 17:54, 2zerozero7 napisał(a):

Dual SIM którego nie masz w żadnym flagowcu który jest produkowany na kraj w którym mieszkam .. czyli ani samung ani iPhona na rynek amerykański nie wychodzi w dual SIM . Jest one plus , ale jakoś nie mogę się do niego przekonać . Można kupić w sumie  Samsunga z rynku europejskiego z exynos dual SIM 

Nie wiem jak jest z Samsungiem, ale iPhone przecież obsługuje eSIM, czyli jakby ma dual SIM. No chyba, że na rynek amerykański robią jakąś "specjalną" wersję z zablokowaną obsługą elektronicznej wersji drugiego SIMa. A skoro rdzenna amerykańska firma nie robi dual SIM, to żadna inna również na ten rynek zapewne nie wyda takiego telefonu. Natomiast jeśli mowa o wersji europejskiej Samsunga, to również i iPhone można kupić w tej wersji. Wiem, że cena nie taka jak w USA, ale bez przesady, w zeszłym roku byłem w NY i w tamtejszym Wallmarcie 13 Pro kosztował o jakieś 100-150$ taniej niż wersja EU, no ale skoro nie ma dual SIM, to nie jest to jakiś wielki deal prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Test napisał(a):

Nie wiem jak jest z Samsungiem, ale iPhone przecież obsługuje eSIM, czyli jakby ma dual SIM. No chyba, że na rynek amerykański robią jakąś "specjalną" wersję z zablokowaną obsługą elektronicznej wersji drugiego SIMa. A skoro rdzenna amerykańska firma nie robi dual SIM, to żadna inna również na ten rynek zapewne nie wyda takiego telefonu. Natomiast jeśli mowa o wersji europejskiej Samsunga, to również i iPhone można kupić w tej wersji. Wiem, że cena nie taka jak w USA, ale bez przesady, w zeszłym roku byłem w NY i w tamtejszym Wallmarcie 13 Pro kosztował o jakieś 100-150$ taniej niż wersja EU, no ale skoro nie ma dual SIM, to nie jest to jakiś wielki deal prawda ?

Nie wiem czy jest wielki deal  czy nie,  Amerykanie nie używają dual SIM .  Samung na Europę ma exynos i dual SIM na USA snapragon single. 

Telefony na rynek amerykański mają inne częstotliwości sieci ( band ) 

Ja używam codziennie i polskiego i amerykańskiego numeru .e SIM nie jest dla mnie ,  potrzebuje urządzenie gdzie wsadzę fizycznie dwie karty .

 

Mnie interesują dwie karty fizyczne . Nie interesuje mnie e SIM. .

Mój szef wielki fan aplle ma iPhona na esim 14 pro max-+juz drugiego -  po miesiącu zawiesił mu się telefon - czarny ekran- nie da się nic zrobić telefon uceglony  . Trzy dni bez numeru . Bo oprócz tego że, sieć ci to przenosi na nowe urządzenie w godzinę , aplle musi to dezaktywować na starym wydać nowe  i aktywować na nowym - czas operacji 72 h ( ekspertyza urządzenia przed wydaniem nowego aktywacja itp ) .  90 procent telefonów które są oficjalnie na USA są single SIM  ( a flagowce wszystkie ) 

Ps walmaRt stacjonarnie nie sprzedaje iPhonów  lub telefonów flagowych bez abonamentu . Wszystkie telefony które masz w markecie  ( nie tyko walmaRt ) na polce są dostępne tylko w abonamencie jakiejś sieci z simlockiem .. moze dlatego było taniej. Ceny telefonów masz teoretycznie co miesiąc inne . 

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument dlaczego jesteś za fizyczną kartą SIM mnie przekonuje, chociaż omawiana sytuacja z zawieszeniem telefonu nigdy nie miała miejsca u mojej żony, która również jest zwolennikiem iPhone'a. Ponieważ mieszkamy obecnie w UK, korzysta z eSIM od samego początku i funkcja nigdy nie sprawiała najmniejszego problemu. Ale rozumiem, kiedy ktoś prowadzi biznes, to nagła utrata telefonu i możliwości dzwonienia może mieć katastrofalne skutki. Z drugiej strony mamy jednak XXI wiek, więc kto mając obecnie taki "wrażliwy" biznes, do kontaktów z klientami używa wyłącznie komórki i to w dodatku tylko z jednym numerem telefonu ? No ale nie mnie to oceniać, póki co jeszcze każdy robi na co ma ochotę, natomiast nie dziwię się firmom, które na amerykański rynek niechętnie wypuszczają modele dual SIM. Nie robią tego z powodu innych częstotliwości sieci, po prostu nie ma sensu niepotrzebnie podrażać kosztów produkcji telefonu, kiedy bardzo niewielki odsetek żyjących w tym kraju ludzi używa dual SIM. I choć jest to bardzo wygodne rozwiązanie, to jednak w większości używane przez ludzi podczas dłuższego, czy też stałego pobytu za granicą na przkład w celach zarobkowych. Amerykanie nie należą raczej do tej grupy ;).

Co do Walmarta, faktycznie oferta była z kartą SIM, ale można było wybrać różne, w tym chyba pre-paidy jakieś bardzo tanio. Jednak ostatecznie i tak nie wzięliśmy, bo ja fanem nie jestem, a żona stwierdziła, że nie potrzebuje zmieniać. Natomiast jeśli mowa o cenie Xiaomi 13, to owszem, też uważam, że w Polsce został wyceniony dość wysoko. Ja zdecydowałem się jednak kupić go u chińczyków i nie żałuję bo zapłaciłem raptem połowę tej ceny, więc dla mnie "dual simowa" bomba :)

Pozdrowionka

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Test napisał(a):

Argument dlaczego jesteś za fizyczną kartą SIM mnie przekonuje, chociaż omawiana sytuacja z zawieszeniem telefonu nigdy nie miała miejsca u mojej żony, która również jest zwolennikiem iPhone'a. Ponieważ mieszkamy obecnie w UK, korzysta z eSIM od samego początku i funkcja nigdy nie sprawiała najmniejszego problemu. Ale rozumiem, kiedy ktoś prowadzi biznes, to nagła utrata telefonu i możliwości dzwonienia może mieć katastrofalne skutki. Z drugiej strony mamy jednak XXI wiek, więc kto mając obecnie taki "wrażliwy" biznes, do kontaktów z klientami używa wyłącznie komórki i to w dodatku tylko z jednym numerem telefonu ? No ale nie mnie to oceniać, póki co jeszcze każdy robi na co ma ochotę, natomiast nie dziwię się firmom, które na amerykański rynek niechętnie wypuszczają modele dual SIM. Nie robią tego z powodu innych częstotliwości sieci, po prostu nie ma sensu niepotrzebnie podrażać kosztów produkcji telefonu, kiedy bardzo niewielki odsetek żyjących w tym kraju ludzi używa dual SIM. I choć jest to bardzo wygodne rozwiązanie, to jednak w większości używane przez ludzi podczas dłuższego, czy też stałego pobytu za granicą na przkład w celach zarobkowych. Amerykanie nie należą raczej do tej grupy ;).

Co do Walmarta, faktycznie oferta była z kartą SIM, ale można było wybrać różne, w tym chyba pre-paidy jakieś bardzo tanio. Jednak ostatecznie i tak nie wzięliśmy, bo ja fanem nie jestem, a żona stwierdziła, że nie potrzebuje zmieniać. Natomiast jeśli mowa o cenie Xiaomi 13, to owszem, też uważam, że w Polsce został wyceniony dość wysoko. Ja zdecydowałem się jednak kupić go u chińczyków i nie żałuję bo zapłaciłem raptem połowę tej ceny, więc dla mnie "dual simowa" bomba :)

Pozdrowionka

W telefonie mojego szefa nie był problem z  eSIM poprostu zj***ł mu się iPhone , a tutaj ta procedura dostania nowego telefonu z tym samym numerem wyglądała jak pisałem wcześniej -;sieć to szybko ogarnęła , ale on nie miał telefonu kupowanego z sieci mówiąc po polsku w abonamencie ,  tyko ze sklepu appla a abonament osobno  . Ameryka jest zacofana , albo takie stwarza pozory . Mój szef tylko korzysta z emaila i telefonu . . Brak telefony w ciągu jednego dnia to jest dla niego  strata  kilku dobrych tysięcy $ . . Przecierpiał swoje i tyle . Ja pozostanę  przy analogowych kartach SIM dopóki będzie taka opcja 

Głównie chodzi tylko o to, że jak tobie czy mi  padnie telefon,  wszytko jedno jaki a ma  tylko esim jak iPhon 14,  Lub jedna kartę fizyczna druga e sim to jesteś w d*pie . Z fizyczna karta idziesz do pierwszego sklepu z elektroniką  kupujesz cokolwiek co dzwoni   przekladasz kartę czy karty i jesteś na linii  . Z esimem tego nie zrobisz od ręki przynajmniej tutaj . Musisz czekać dzień dwa trzy w zależności jak sytuacja jest skomplikowana . A jak nie masz telefonu od operatora to przykład wyżej udałem 72 godziny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem o co chodzi, po prostu w Polsce (a przynajmniej w Orange) jakąkolwiek operację na karcie eSim robi się właściwie samemu i to online bez ruszania się z domu, na efekt czekasz max. kilka godzin, ale z reguły odbywa się wszystko w ciągu 15-20min. Przynajmniej ja tak miałem u siebie. Z kolei z tym kupieniem zwykłej karty SIM i wsadzeniem do telefonu, to już tak różowo wcale nie ma. Aktualne przepisy w Polsce wymagają rejestracji każdej nowo zakupionej karty, bo przecież boją się "terrorystów" niby ;) Tak więc wygląda na to, że jakakolwiek awaria karty czy telefonu wiąże się tak czy inaczej z dłuższą przerwą, trzeba więc mieć zapasowy działający telefon i tu faktycznie przełożenie fizycznej karty SIM zajmie mniej czasu. Wszystkie te utrudnienia oczywiście robione są pod płaszczykiem "dla naszego dobra/bezpieczeństwa", nikt się jednak nikogo nie pyta, czy takie przysługi mu pasują i się na to zgadza... Ale to już inna bajka, która zresztą dzieje się nie tylko w Polsce, tam za oceanem lepiej chyba też nie jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Test napisał(a):

Ja doskonale wiem o co chodzi, po prostu w Polsce (a przynajmniej w Orange) jakąkolwiek operację na karcie eSim robi się właściwie samemu i to online bez ruszania się z domu, na efekt czekasz max. kilka godzin, ale z reguły odbywa się wszystko w ciągu 15-20min. Przynajmniej ja tak miałem u siebie. Z kolei z tym kupieniem zwykłej karty SIM i wsadzeniem do telefonu, to już tak różowo wcale nie ma. Aktualne przepisy w Polsce wymagają rejestracji każdej nowo zakupionej karty, bo przecież boją się "terrorystów" niby ;) Tak więc wygląda na to, że jakakolwiek awaria karty czy telefonu wiąże się tak czy inaczej z dłuższą przerwą, trzeba więc mieć zapasowy działający telefon i tu faktycznie przełożenie fizycznej karty SIM zajmie mniej czasu. Wszystkie te utrudnienia oczywiście robione są pod płaszczykiem "dla naszego dobra/bezpieczeństwa", nikt się jednak nikogo nie pyta, czy takie przysługi mu pasują i się na to zgadza... Ale to już inna bajka, która zresztą dzieje się nie tylko w Polsce, tam za oceanem lepiej chyba też nie jest ;) 

Tutaj kartę SIM możesz kupić mówisz imię nazwisko i karta jest aktywna odrazu . Ale ja nie mówię o zakupie karty SIM tylko zakupie jakiegoś telefonu żeby swoją kartę  fizyczna kartę  czy karty włożyć w przypadku awarii . No jak masz esim i ci jebnie telefon , jak da się to w pl czy uk przywrócić w pół godziny - to bezsensu biegać za kartami i jakimiś telefonami na chwilę . Tutaj nie dało się tego ogarnąć nawet w jeden dzień ,nawet w dwa dni ;)

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, bo może się wydawać, że piszę o czymś innym niż ty, w sensie, że ja o karcie SIM, nie o telefonie, ale miałem na myśli awarię telefonu z aktywną kartą esim, wtedy faktycznie wygląda to słabo, jednak nie wspomniałem o unikatowym rozwiązaniu, którego używam w moim Xiaomi. Otóż jak wiadomo do tej pory telefony tej firmy nie wspierają usługi eSim. Ale sprytni ludzie wymyślili takie coś jak eSim me. To jest fizyczna karta SIM, wsadza się ją tak jak zwykłą kartę w slot i...voila. instalujemy aplikację i ten duet daje nam obsługę karty eSim, pomimo że nasz telefon tego nie potrafi. Mało tego, mamy możliwość załadowania w zależności od zakupionego modelu kilku profili eSim, co zresztą bardzo mi się przydało podczas wycieczki do USA. Kupiłem bardzo tani dostęp do internetu z airalo w formie eSim, załadowałem zamiast polskiego Orange i tyle ! Bez wyłączania i przekładania kart, mogę używać internet w kraju, do którego się wybieram. Rozwiązanie to ma kolosalną zaletę, że pomimo zmiany telefonu, nie trzeba robić żadnych kombinacji z kartą eSim jak w telefonie z obsługą standardowego eSima. Po prostu przekładasz tą kartę a operator nadal widzi Twój profil eSim jakbyś używał wcześniejszego telefonu. Profile przełącza się w aplikacji, ja mam kartę z obsługą 10 profili, no mega wygodne rozwiązanie.

Sorry za przydługi wywód, ale krócej się nie dało 😉

Ok, miłego wieczoru, ja się zbieram do spania, bo 2 dochodzi, a na 6 do pracy trzeba wstać 😉

Edytowane przez Test
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam działa skaner palucha? Bo u mnie to tragedia! Już chyba sześć razy dodawałem i usuwałem prawie za każdym razem błąd nawet kilka pod rząd wskutek czego konieczne odblokowanie w alternatywny sposób.

Druga sprawa AOD. Było ok po dotknięciu 10 sek. Po podłączeniu do ładowania (nie wiem czy ma znaczenie ale taką zależność zauważyłem) przestał działać. Niby włączony i ustawiony jak poprzednio ale zaginął bez wieści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie małe pytanko. Można przypisać skróty do skanera palca aktywowane po dłuższym przytrzymaniu. Jak to ustawić, edytować, dodać nowe. Rozumiem że jest taka możliwość bo nawet na grafice przy tych ustawieniach jest 5 skrótów a domyślnie ustawione dwa. Gdzie i jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie zakupiłem 13 pro z tradingszhenzen jakoś na dniach powinien dojść, jak to jest z tym odblokowanym bootloaderem i usługami bankowymi itp? bo rozumiem ze na dzień dzisiejszy to będzie działać ale w każdej chwili może przestać? jak już przestanie to jest to później jakoś ogarniane jakaś aktualizacją? i drugie pytanie czy faktycznie brak b20 jest mocno uciążliwy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zablokujesz bootloader w telefonie przeznaczonym na rynek chiński na globalnym ROMie to amen. Jak napisałeś, na razie płatności działają, co będzie później, tego nikt Ci nie powie.  Do ukrywania Roota i oblokowanego bootloadera są dostępne mody w Magisku.

Szczerze mówiąc, sam kiedyś miałem chińską wersję i nie odczułem braku b20 w żaden sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka sytuacja gdy usługi bankowe przestają działać ma miejsce tylko po aktualizacji czy może się to wydarzyć bez żadnego ostrzeżenia? Bo ten tel ma mi służyć na codzień a już się odzwyczaiłem od noszenia karty/ portfela 😉 Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi skaner działa za***iście / skaner palca . Torche nie mogę się przyzwyczaić do tego małego rozmiaru bo miałem wcześniej na chwilę Samsunga i mi 11 ultra . Ogólnie póki co jestem zadowolony telefon w wersji global  . Kupiony na eBay US za 740$ ;) fart . Ale z ładowarka z polskim wejściem nie USA . 

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...