Skocz do zawartości

MIUI 22.9.29


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

image.png

  • Poprawki zabezpieczeń Androida z października 2022 r.
  • Aktualizacja 22.9.28 usunięta. Xiaomi wydało nową aktualizację, naprawiającą problem z brakiem możliwości uruchomienia telefonu z kartą SIM, na której ustawiono kod PIN; pojawi się ona w ciągu kilku godzin (30 września wieczorem)
  • Następna aktualizacja za dwa tygodnie (święta w Chinach)
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Od 31 października koniec wsparcia wersji rozwojowych dla niektórych urządzeń
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla większości urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
AKTUALIZACJA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowane bezproblemowo - pobrane przez updatera a potem instaluj z pliku ZIP - poszło jak trzeba - ogólnie wczoraj jakiś problem chyba był z forum bo logowało mi się na konta innych osób :) napisalem te odpowiedz do tematu to w ogóle jej nie wyświetliło ...

Edytowane przez Master
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ważna informacja - następna aktualizacja za 2 tygodnie, w przyszłym tygodniu Chiny świętują 

no im też się należy :) pracują chłopaki za miskę ryżu .... trzeba mieć jakieś przyjemności z życia :) - ogólnie już odpowiedzi są widoczne tak więc chyba jeśli chodzi o forum problem z głowy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, daro69 napisał:

Kacper na mi 10 t lite poszło bu u mnie boot lopa złapał cały czas jest restart

Poszło bez problemu, aczkolwiek Xiaomi wydało aktualizację 22.9.29 dla wszystkich urządzeń, która naprawia problem braku możliwości uruchomienia systemu po włączeniu ochrony karty SIM (cokolwiek to znaczy). Może przez to masz bootloop. Za parę godzin będzie nowy build, do tego czasu może wróć na poprzednią wersję, powinna raczej się uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Poszło bez problemu, aczkolwiek Xiaomi wydało aktualizację 22.9.29 dla wszystkich urządzeń, która naprawia problem braku możliwości uruchomienia systemu po włączeniu ochrony karty SIM (cokolwiek to znaczy). Może przez to masz bootloop. Za parę godzin będzie nowy build, do tego czasu może wróć na poprzednią wersję, powinna raczej się uruchomić.

faktycznie jest powiadomienie o nowej wersji - to tylko ta jedna zmiana? pierwsze słyszę o ochronie karty SIM .... w sumie chyba można sobie odpuścić ta aktualizacje do wersji 29 i zaczekać na kolejną rozwojowa - czyli przez dwa tygodnie .... na razie wygląda że nic specjalnie nie dolega wersji 28 :) ja czekam cały czas aż mi neta wywali ale na razie bez sukcesu - tzn działa bezproblemowo więc nie ma co narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Zakładam, że przez ochronę karty SIM mają na myśli po prostu PIN do niej. Już parę zgłoszeń z .28 o tym otrzymaliśmy.

no ja mam też pin do karty a żadnych problemów z wersją 28 nie było .... w każdym razie pobrałem 29 przez updater i jak dałem sprawdź ten plik kontrolny i zainstaluj to w twrp były błędy już na samym początku ale jak dałem po restarcie zainstaluj z pliku ZIP poszło bezproblemowo .... ciekawe z czym to jest związane - bo w sumie czy instalujemy po pobraniu przez updatera czy przez zainstaluj z ZIP to w sumie powinno być to samo - w obu przypadkach twrp automatycznie odczytuje plik ZIP (który jest przecież ten sam) ale już sama instalacja przebiega różnie .... ciekawa sprawa .... może ten sposób instalacji po pobraniu przez updatera podaje jakiś nieprawidłowy parametr dla twrp i stąd te błędy? ciekawe czy da się to jakoś sprawdzić i potwierdzić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na moim Mi 10 t lite jak SIM kartę wyjąłem  to telefon się uruchamia jak karta w telefonie to czarny ekran na chwilę pokazywało się wprowadzenie pinu ale kliknięcie powodowało reset.Wgralem poprzednią po przywróceniu ustawień fabrycznych ale nic to nie dało. Dopiero format i Stable ruszyło ale każda aktualizacja wywala niepowodzenie. Chyba mi flash mi zostanie zrobić. A tak na marginesie Mi 10 T lite to pewnie koniec aktualizacji rozwojowych prawda Kacper czy się mylę.

Edytowane przez daro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualizacjach dla poco f3,otrzymuje info o nowej wersji, wiec chyba byl reup, cos waznego zmienia?.

Update: juz wiem, ciekawe, że mam wersje .28, karte sim z pin, dziala bez problemu 🤔

Od kilku tygodni, w update dla poco f3 8/256, w wyswietla 512GB pamieci wewnetrznej. 

Edytowane przez fk4mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w zeszłym tygodniu miałem problem z wgraniem tej wersji na mi11. Wywalało błędy przez wgranie w twrp, przez wbudowany aktualizator jako zainstalowanie z pliku zip jak i pobieranie z poziomu aktualizatora- tydzień temu zadziałało zainstalowanie z pliku zip o dziwo. No i dilerka o co chodzi - wgrałem starsza wersje twrp od skk czyli 6.0 (dwie wersje do tyłu bo tak mi się przypomniało, że we wrześniu zacząłem mieć takie cyrki, a ta wersja jest z sierpnia) i eureka działa :)

Dla tych co maja problemy z aktualizacją to wina twrp, należy użyć starszej wersji twrp i pójdzie, przynajmniej na mi11. Można ja pobrać stąd https://dl.akr-developers.com/?dir=skkk/TWRP

Dodam, że na mi10t oraz mi10t pro poszło bez problemu o dziwo na najnowszej wersji twrp, więc nie raczej jakieś zasady nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie odnośnie tego romu, otóż na eeu po podłączeniu słuchawek redmi buds 3 pro była możliwość włączania wszystkich funkcji, zaś po przesiadce na tą betę brakuje powiadomienia o stanie baterii, czy chociażby możliwości włączenia redukcji hałasu z poziomu telefonu o innych funkcjach już nie wspomnę. Da się tą opcję przywrócić? Chodzi o to co przedstawiają załącznikia12838f18e3cf7666275708e473cbbf8.jpg98c003d19b3093ad60c76d94626b73e1.jpg1badb1d94c0dbea4c0e9bc459cd9a88a.jpg

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 19:00, Kacper Skrzypek napisał:

Zakładam, że przez ochronę karty SIM mają na myśli po prostu PIN do niej. Już parę zgłoszeń z .28 o tym otrzymaliśmy.

Problem był inny. 2 takie same telefony. Ten sam rom. Oba z pinem na sim (ta sama sieć). Jeden wstał a drugi wchodził w main menu. Nie chciało mi się wnikać czemu w jednym poszło bezproblemowo, a w drugim się wywaliło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 05:58, patrikos23 napisał:

Podobnie jak w zeszłym tygodniu miałem problem z wgraniem tej wersji na mi11. Wywalało błędy przez wgranie w twrp, przez wbudowany aktualizator jako zainstalowanie z pliku zip jak i pobieranie z poziomu aktualizatora- tydzień temu zadziałało zainstalowanie z pliku zip o dziwo. No i dilerka o co chodzi - wgrałem starsza wersje twrp od skk czyli 6.0 (dwie wersje do tyłu bo tak mi się przypomniało, że we wrześniu zacząłem mieć takie cyrki, a ta wersja jest z sierpnia) i eureka działa :)

Dla tych co maja problemy z aktualizacją to wina twrp, należy użyć starszej wersji twrp i pójdzie, przynajmniej na mi11. Można ja pobrać stąd https://dl.akr-developers.com/?dir=skkk/TWRP

Dodam, że na mi10t oraz mi10t pro poszło bez problemu o dziwo na najnowszej wersji twrp, więc nie raczej jakieś zasady nie ma

Witam wszystkich serdecznie,

Tak jak patrikos23 miałem problemy z instalacją nowszych wersji miui, wyskakiwał jakiś błąd partycji. Za powyższą radą zainstalowałm starszą wersję TWRP i jak ręką odjął, nowe MIUI zainstalowało się od pierwszego razu. 

Tak więc wygląda na to, że faktycznie problem leży po stronie TWRP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, edyp13 napisał:

Witam wszystkich serdecznie,

Tak jak patrikos23 miałem problemy z instalacją nowszych wersji miui, wyskakiwał jakiś błąd partycji. Za powyższą radą zainstalowałm starszą wersję TWRP i jak ręką odjął, nowe MIUI zainstalowało się od pierwszego razu. 

Tak więc wygląda na to, że faktycznie problem leży po stronie TWRP.

Pozdrawiam

a możesz napisać która to wersja jest w porządku - bo jest kilka - ja zaczekam na nowy rom w wersji rozwojowej i jak będą problemy to wrzucę właśnie tą starszą wersję twrp ... no ale to za dwa tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrikos23 napisał:

Pisałem w moim poście 6.0 czyli ostatnia sierpniowa

są już też jakieś nowsze .... nie zauważyłem faktycznie była wersja 6.0 - tak się zastanawiam jeszcze czy wrzucenie innej wersji twrp to będzie tak jak teraz że ona "siedzi" cały czas w telefonie - bo ta co jest teraz to była przy okazji tej wersji romu który wszedł jako pierwszy który aktualizujemy przez twrp - poszukam jeszcze infa w tym temacie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze twrp ver. 6.3, instalacja z poziomu twrp wywalała błędy, ale instalacja z poziomu aplikacji aktualizacje z pliku zip poszło za pierwszym razem, nie ma powtarzalności, raz zainstaluje się od razu, innym razem po kilku restartach, więc w sumie nie bardzo wiadomo co jest powodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ketesch napisał:

Mam najnowsze twrp ver. 6.3, instalacja z poziomu twrp wywalała błędy, ale instalacja z poziomu aplikacji aktualizacje z pliku zip poszło za pierwszym razem, nie ma powtarzalności, raz zainstaluje się od razu, innym razem po kilku restartach, więc w sumie nie bardzo wiadomo co jest powodem. 

otóż to - w sumie to bardzo dziwne - bo jak pobieram przez updatera i pojawia się opcja sprawdź i zainstaluj to automatycznie uruchamia to recovery - czyli twrp - i zaczyna instalacje romu - to samo przeciez jest po wybraniu zainstaluj z pliku ZIP - też automatycznie zaczyna instalacje w twrp - plik romu ten sam to samo twrp ten sam fon a raz są błędy a raz nie .... tak jak pisałem możliwe że obie procedury przekazują inne polecenia dla twrp a to można przecież sprawdzić ... w razie czego w razie błędów niezależnie od sposobu (bo można jeszcze uruchomić twrp i tam wskazać plik z romem) zostanie wgrać inną wersję twrp a jest ich sporo ... możliwe że ta wersję 6.0 co już pisał załogant patrikos23 :) ja zaczekam do następnej rozwojowej i w zależności od sytuacji będzie się kombinować ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zainstalować wersje z końcówką 29 i przy instalacji cofa mnie do TRWP pobrałem kilka razy i za każdym to samo. Instalacja rusza w TRWP zaczyna coś i cofa mnie nagle do menu trwp. Tak jak by rom się zaktualizował. A dalej mam wersje 28.

Po aktualizacji zmieniły mi się ustawiania hotspota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sly napisał:

Próbuje zainstalować wersje z końcówką 29 i przy instalacji cofa mnie do TRWP pobrałem kilka razy i za każdym to samo. Instalacja rusza w TRWP zaczyna coś i cofa mnie nagle do menu trwp. Tak jak by rom się zaktualizował. A dalej mam wersje 28.

Po aktualizacji zmieniły mi się ustawiania hotspota

to jednak udało się wrzucić tą wersję? bo z tego co czytam wynika że tak - ogólnie to jest straszne zamieszanie z tymi updatami :) co inna osoba to nowe problemy .... chyba zostaje miło wspominać updaty w wersji pod fastboota .... choć ja też miałem tam sporo problemów więc w sumie zostało jak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, zbytnio czasu dziś. Ale co rusz napotykam jakieś błędy.

Nie zawsze, ale czasami nie znika mi klawiatura z mesnegera, aparat muszę głównie na Messner włączać dwa razy. Chociaż tutaj obstawiał bym aplikację Zmieniły mi się ustawienia hotspot. I licznik danych zaczyna mnie już irytować, bo resteuje się zawsze 1.. a jest ustawiony na 17

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly napisał:

Nie miałem, zbytnio czasu dziś. Ale co rusz napotykam jakieś błędy.

Nie zawsze, ale czasami nie znika mi klawiatura z mesnegera, aparat muszę głównie na Messner włączać dwa razy. Chociaż tutaj obstawiał bym aplikację Zmieniły mi się ustawienia hotspot. I licznik danych zaczyna mnie już irytować, bo resteuje się zawsze 1.. a jest ustawiony na 17

no ja sporadycznie z Messengera korzystam choć ostatnio trochę więcej bo osoba z rodziny pojechała na tydzień do Londynu to trzeba było czasami się odezwać ... ale z klawiaturą nie miałem żadnych problemów - powiadomienia też dobrze przychodzą z tego - z tego licznika to nie korzystam - mogę sprawdzić też czy będą problemy ale to proszę podać gdzie w to wejść i co tam ustawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...