edyp13

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About edyp13

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi5
 1. Niestety ja też tak mam, od ostatniej aktualizacji czas pracy praktycznie skrócił się o połowę , a użytkowanie jest bez zmian.
 2. Witam, Jestem nowym (zadowolonym) użytkownikiem takiego cuda i mam pytanko: Jak zadbać o akumulator żeby jak najdłużej służył? Chodzi mi o to, czy odkurzacz powinien cały czas (oczywiście poza pracą) parkować w stacji i się ładować? Czy nie jest to szkodliwe dla akumulatora? Z drugiej strony zauważyłem, że jak dłuższy czas odkurzacz jest poza bazą (bezczynny) to przechodzi w stan uśpienia (wyłącza się) i nie można nim zdalnie sterować, czy to normalne? Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
 3. Dzięki za odpowiedź, niestety w moim Mi5 nie ma tej opcji , może mam za stary telefon, bo MIUI mam najnowsze 11 9.10.10.
 4. Witam serdecznie, Od pewnego czasu poszukuję podwójnego zegara, chodzi mi o taki jaki jest standardowo np. w Samsungach, czy Huawei, żeby dwa obok siebie zegary mogły pokazywać różne czasy, jeden np w Warszawie, a drugi w Pekinie. Sprawdzałem już różne aplikacje, ale żadna nie działała prawidłowo, głównie nie odświeżały czasu na bieżąco. Czytałem, że ma się pojawić, lub może już się coś takiego pojawiło w nowych MIUI, ja niestety nic takie u siebie nie znalazłem (MI5), a może nie mogę tego znaleźć. Co alternatywnego możecie polecić? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
 5. Witam serdecznie, Też mam MI5 i w samochodzie jako zestaw głośnomówiący wszystko działa jak trzeba, ale np. jak na telefonie uruchomię np. AutoMapę czy Yanosika to nie ma dźwięku/głosu w głośnikach samochodu ani w telefonie. Czy to jest może kwestia ustawień czy po prostu tak się nie da?
 6. Aaaa, ok, dzięki, w takim razie nie powinienem mieć z tym problemu.
 7. Przez TWRP czyli jak? Nie bardzo wiem jak wejść w to TWRP, to nie jest chyba przez wejście w ustawienia - aktualizacje i wskazanie pliku skopiowanego do pamięci tela?
 8. Jeszcze jedno pytanie natury ogólnej: Co tydzień wychodzi nowy ROM, czy po jego instalacji tracę wszystkie programy, kontakty itp. zapisane na telefonie? Jeśli tak, to co (i jak) zrobić, żeby nie walczyć z tymi rzeczami co tydzień?
 9. Nie wiem jak, ale cel osiągnięty :-). Trochę z tego forum, trochę z innego i jakoś poszło, ale łatwo nie było.
 10. Ja to "Dodatkowe informacje: Pamiętajcie o zalogowaniu się na konto Xiaomi (które otrzymało pozwolenie odblokowania) na telefonie, który chcemy odblokować! " zrozumiałem jako zalogowanie się ale przez zwykłą przeglądarkę www (wiem, mało to inteligentne, ale jestem laikiem), dopiero po kilku godzinach obcowania z MIUI i zagłębiania się w ustawienia zauważyłem możliwość zalogowania do konta Xiaomi z poziomu MIUI. Zrobię to jak będę w domu, mam nadzieję, że to pomoże, jak nie będę walczył dalej - do skutku :-).
 11. Dokładnie, dla ludzi już obeznanych w tego typu sprawach wiele rzeczy jest logicznych i jasnych od samego początku, dla laików (jak ja) już niekoniecznie. Ale nie ma co marudzić, po to jest to forum. Jak będę w domu to zaloguję się na MI Account i sprawdzę. Ogólnie MIUI jak dla mnie rewelacja, na chwilę obecną nie wyobrażam sobie tela z innym systemem, a jeszcze jak mi się uda zainstalować MIUI Polska to banan z twarzy długo nie zejdzie.
 12. Wygląda na to, że musze mieć ROM dev, aktualnie mam 7.3.9.0 stable. Ściągnę dev, zainstaluję (jak się uda) i sprawdzę jeszcze raz.
 13. Witam serdecznie, Parę minut temu dostałem Mi5 i próbuję zainstalować MIUI Polska, ale mi coś nie wychodzi. Albo ja nie umiem czytać albo czegoś nie rozumiem. Dostałem zgodę na odblokowanie BL i mam taki sam problem jak kolega - 50% i koniec. Gdzie się trzeba zalogować? Fizycznie na telefonie na konto XIAOMI? I co potem, wyłaczyć tel i wejść w fastboota? Zrobiłem tak i nic dalej nie poszło. Może jeszcze coś źle robię. Prośba o pomoc. Z góry dziękuję.