dreamy1337

Problem z wifi - przerywanie łączności / samoczynne resetowanie się

Recommended Posts

Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu borykam się z uciążliwym problemem przerywania połączenia wifi. Mimo, że siedzę 2 metry od routera, połączenie co parę minut się zrywa i za jakiś czas łączy się ponownie - ikona połączenia bezprzewodowego przy godzinie cały czas widnieje. Bardzo widoczne a zarazem irytujące jest to podczas korzystania z messengera (wysyłam np 3 wiadomości, żadna z nich nie jest dostarczona, kółko obok nich jest puste) i z youtube (strona się ładuje ale bez miniatur filmów, jak nacisnę w jakiś film to przechodzi na niego ale się nie ładuje), jeśli ręcznie wyłączę wifi i włączę z powrotem, wiadomości natychmiast się dostarczają a filmiki zaczynają ładować. Natomiast jeszcze bardziej jest to widoczne podczas korzystania z komunikatora głosowego discord - jestem połączony ze znajomym, i co parę minut po prostu zostaję reconnectowany do rozmowy. Ustawienia sieci resetowałem kilkukrotnie.

Na pakiecie LTE problem ten nie występuje!

Nie jest to problem routera ani mojego internetu, ponieważ testowałem też wifi na drugim telefonie samsunga i żaden z tych problemów się nie pojawia.

Redmi note 7 mam od 3 miesięcy, problem występuje długo ale wydaje mi się, że nie od samego początku.

Czy miał/ma ktoś podobny problem? Czy hard reset coś pomoże, czy odrazu lecieć z nim na gwarancję? A może to nie wada, tylko ten model tak poprostu ma?

Z góry dzięki za przeczytanie i wszystkie odpowiedzi!

18 godzin temu, Ziomek999 napisał:

Jaki router?

Orange FunBox 2.0 Sagemcom. czy to ma znaczenie, skoro stary telefon śmiga na wifi bez najmniejszego problemu?

Nie tylko funbox, z racji pracy mam dostęp do szerokiej palety routerów i zauważyłem że to loteria, a mój domowy asus rt-ac58 też świruje z redmi note 7 po ostatniej akualizacji podczas gdy 5 i 4 nie mają takiego problemu. Już nie mówię o tym że nie ma wyboru w jakim paśmie ma pracować wifi.

Ja komputronik, w aukcji napisane że oficjalna polska dystrybucja. 

Czyli rozumiem, że oddawanie tego telefonu na gwarancję mija się z celem? Jestem w stanie coś poprzestawiać w routerze, żeby jakoś zniwelować ten problem? Bo przecież tragedia jest :/

Ja mam wpiętego Asusa rt-ac51u pod ac58u i łącze się z nim tylko przez redmi 7 a ssid mam ukryty. Cóż, dopóki nie wydadzą sensowego softu to ten telefon będzie tak kulał.