Skocz do zawartości

Czas czuwania, SOT na baterii.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam u was bateria? . U mnie powiem oględnie : średnio. Wcześniej miałem Redmi Note 5 i w nim bateria to była bajka. W Mi9 jest gorzej. Niby oszczędniejszy procek i wyświetlacz a bateria leciii w oczach podczas korzystania z telefonu. Mam nadzieję że poprawią to w kolejnej aktualizacji...
U mnie SOT po pierwszym pełnym dniu to prawie sześć godzin. Może się bateria "ułoży" po kilku dniach.
 
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że oszczędniejszy jak bardzo wydajny i jeśli go wykorzystujesz to pobiera więcej prądu. On pobierze mniej, ale w porównaniu z 845. Do tego większy ekran, a oszczędniejszy jest tylko przy małej jasności i ciemnych barwach (najlepiej czarnych). 

Poza tym to wczesne softy, zapewne pełne błędów i niedoróbek, było poczekać kilka miesięcy aż ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, olutus napisał:

Telefon jest na tyle fajny że zaczekam na poprawki emoji3.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Nie będzie żadnych poprawek. Jedyne co można zrobić poprawkami to zmniejszyć wybudzanie podczas uśpienia, cała reszta pobiera dokładnie tyle samo prądu jak działa.

U mnie typowy SOT to 6-8h i taki zostanie niezależnie od softu. Drenaż nie występuje w uśpieniu i wszystko działa poprawnie. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych poprawek. Jedyne co można zrobić poprawkami to zmniejszyć wybudzanie podczas uśpienia, cała reszta pobiera dokładnie tyle samo prądu jak działa.
U mnie typowy SOT to 6-8h i taki zostanie niezależnie od softu. Drenaż nie występuje w uśpieniu i wszystko działa poprawnie. 
 
Wiesz tragedii nie ma. Bateria starcza mi spokojnie na cały dzień w dniu roboczym w tym przeglądanie TT i FB wieczorem. W wolny dzień jak długo siedziałem z telefonem to i w Redmi Note 5 potrafiła bateria paść po południu. Jak na razie zaczyna mnie irytować brak ikon powiadomień na stałe ale może to kwestia przyzwyczajenia...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma AoD do baterii? Dużo żre?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Tego nie sprawdzałem. Mam AoD wyłączone bo większość czasu w dzień pracujący telefon mam w bocznej kieszeni spodni. Podejrzewam że trochę to baterię wyciąga.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzałem. Mam AoD wyłączone bo większość czasu w dzień pracujący telefon mam w bocznej kieszeni spodni. Podejrzewam że trochę to baterię wyciąga.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jutro będzie u mnie podobnie używany ale bez AOD. W SUMIE OPCJA bez sensu jak nie ma tam nic poza zegarem.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14979]olutus[/mention] słabo czytasz forum, ikony powiadomień są na stałe.
No co ty? Jak nie ściągnę w dół paska to nie widzę ikon powiadomień z żadnej aplikacji. Mam tylko ikonę godziny, prędkości połączenia i ikonę budzika (mówię o lewej stronie notch'a).

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty? Jak nie ściągnę w dół paska to nie widzę ikon powiadomień z żadnej aplikacji. Mam tylko ikonę godziny, prędkości połączenia i ikonę budzika (mówię o lewej stronie notch'a).

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się, z imionami jest coś nie tak.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czytajcie forum i ten dział. Ikony doszły w DEV 9.3.21. Zainstalujecie ten soft lub xiaomi.eu i ikony wrócą albo poczekajcie na aktualizację globala, wszystko jedno.
 
Nie tyle ikony doszły, co dali wybór i tyle.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Usypia wam się mi9? U mnie dziś w nocy zeszło 20%. Aod wyłączone, może mam 5% aplikacji jakie miałem w mi5 czy mi8. W statystykach nic ciekawego oprócz tego, że bateria cały czas idzie w dół(chociaż to dopiero moje drugie ładowanie, odłączyłem go wczoraj wieczorem i do tej pory elegancko było).

Screenshot_2019-04-08-06-19-17-819_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-04-08-06-22-17-257_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-04-08-06-22-20-192_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, stereo0 napisał:

Mam wyłączone, ale to mógł byc jakiś jednorazowy problem bo tak to nie mogę narzekać 

Bardzo możliwe, mi raz usługi google zwariowały, były na pierwszym miejscu z dość sporym procentem a telefon leżał cały dzień nieużywany. I nie wiem czy coś się zbugowało, czy może mapy google miałem w tle odpalone - tak czy siak po restarcie problem nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, stereo0 napisał:

I kolejny poranek i znów zonk. Normalnie to wszystkie xiaomi do tej pory w nocy jadły góra 5%, a tu prawie 20%. Odłączyłem telefon przy 100% i poprostu poszedłem spać. Potem to pewnie znowu wyhamuje w ciągu dnia, ale drażni mnie to.

U mnie też system android na 1 miejscu. Wyłącz wi-fi, oraz skanowanie wi-fi i bluetooth

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy cytowanych obrazków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...