Skocz do zawartości

b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Juniorek napisał:

wcześniej wszystko było ok...

Ale to normalne, twórcy zewnętrznych apek muszą je dostosować do nowszego FW. A z niektórymi, nawet płatnymi są wieczne problemy. Kupiłem dwie jeszcze dla MiBanda 2 i żadnej z nich nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odebrałem opaskę, podłączyłem, zaktualizowała się do najwyższej (chińskiej) wersji, po czym próbowałem ją spolszczyć i teraz na wyświetlaczu pokazuje jedynie "Połącz z apk by uaktualnić" :( opaska działa normalnie, tj. zbiera kroki i łączy się bez problemu z 2 różnymi telefonami (android i ios) ale nie da się przełączyć ekranu :( spotkał się ktoś z takim problemem? wgrywałem 2 różne wersje polskiego softu tj. 1.3.0.8 oraz starszą na obu to samo :( po podłączeniu do ładowania pokazuje ekran animowanej baterii oraz godzinę i stan naładowania. Ktoś się spotkał z takim problemem? Aktualizowany był za pomocą androida.

IMG_2424.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, czarnyj napisał:

dziś odebrałem opaskę, podłączyłem, zaktualizowała się do najwyższej (chińskiej) wersji, po czym próbowałem ją spolszczyć i teraz na wyświetlaczu pokazuje jedynie "Połącz z apk by uaktualnić" :( opaska działa normalnie, tj. zbiera kroki i łączy się bez problemu z 2 różnymi telefonami (android i ios) ale nie da się przełączyć ekranu :( spotkał się ktoś z takim problemem? wgrywałem 2 różne wersje polskiego softu tj. 1.3.0.8 oraz starszą na obu to samo :( po podłączeniu do ładowania pokazuje ekran animowanej baterii oraz godzinę i stan naładowania. Ktoś się spotkał z takim problemem? Aktualizowany był za pomocą androida.

IMG_2424.JPG

Cześć, miałem identyczna sytuacje, pobralem .apk z linka z poprzedniej strony, odisntalowalem wczesniej oficjalnego mifita z google play, po czym odpalilem intalke i po 2min mialem juz sparowanego mb3. Dostalem komunikat tak jak Ty z tym połącz z apk by uaktualnić. Spokojnie poczekałem aż w apce sie wszystko zgra, dotknąłem wyświetlacza banda po czym zaczął aktualizować zasoby wlasnie z tych podgranych z zewnętrznej apki. Wszystko gra póki co, pełne spolszczenie, żadnych kwasów. Jedynie co znaczki zapytania jak przewinę i pogodę sprawdzam, bo nie ma napisane np Pochmurno czy Słonecznie, a duzo ????, ale może to bd wyeliminowane w kolejnej wersji apki :)

Dzięki za pomoc ;)

BTW czy kolejne wersje tej apki będzie trzeba pobierać dalej zewnętrznie by naprawiane były bugi? Bo nie wiem czy dodać link do zakładek i regularnie zaglądać czy aby nie ma wersji nowszej. Kiedy planowany jest ewentualny wypust stable, który będzie grał z ta aplikacja mifit ze sklepu google?

Edytowane przez niejestemprogramista
dodanie info o ??? w pogodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, b4s1l napisał:

@Jepcio Co dokładnie próbujesz uzyskać? Gadgetbridge u mnie też przełącza opaskę na angielski, po odparowaniu i sparowaniu z MiFit 3.4.6.8 wraca PL.

Chcę zmienić format daty i jak wrzucić pliki przez tą aplikację 

Edytowane przez Jepcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że te tarcze digi w wersji MiFit 3.4.6.8 mają pokrętną datę w ustawieniach ekranu ehh, że zamiast 9.8 jest najpierw z czapki miesiąc i nie idzie tego zmienić w defaultowych 3 opcjach, by najpierw pokazywał się logicznie dzień i miesiąc, a nie miesiąc i dzień. Nie da się tego bez dłubania pewnie i dogrywania czegoś zmienić prawda? Trochę irytujące ale może w kolejnej wersji apki twórcy to ogarną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jepcio napisał:

Chcę zmienić format daty

Po rozłączeniu pary w Mi Fit i połączeniu opaski do Gadgetbridge, trzeba otworzyć jakiś menedżer plików w telefonie, nacisnąć na plik ze zmodyfikowanym firmware i wybrać gadgetbridge jako program który ma go otworzyć (oczywiście wypakować firmware z pliku zip, są tam dwie wersje daty do wyboru - z kropką i ukośnikiem).

Edytowane przez b4s1l
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić format daty tak jak jest na digi w poście na 1 stronie.
Pobrałem ze sklepu google aplikacje Gadgetbridge - unofficial, rozłączyłem parę w MiFit 3.4.6.8 i chciałem podłączyc sie z ta apka, spaować banda, ale jak to nie zdaje egzaminu, bo ciągle jest łączenie i po ok 2min Nie połączony, to jak mogę tam zrealizować to połączenie. Druga sprawa jak podegrać tam pobrany firmare do tej apki by móc potem wskazać (może jakaś dobra duszyczka napisać w który miejscu należy to dodać) plik .res z tymi ekranami zmieniającymi format daty na bardziej użyteczny? I ostatnie pytanie, czy potem jak rozłącze w gadgetbridge mb3 i wrócę do MiFit 3.4.6.8 to czy będę miał tę nową datę w opasce wyświetlaną czy poprzednią z mm/dd? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi dla laika, który by chciał jednak po ludzku mieć tę opaskę skonfigurowaną i nie boi się chwili wyzwania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak próbuje wskazać w managerze plików Samsungowym pobrane rzeczy to nie mogę wybrać czym mam to otworzyć, screen w załączniku. 

Tylko jak kliknie poprzez pobrane pliki w przeglądarce (operze) mam możliwość wyboru jaką apka chce otworzyć coś ale potem wywala komunikat jak wskaże gadgetbridge jak w drugim i 3 ss. Nie chce się poddać bo to już końcówka zapewne ale lipa z tym że nie mogę wywołać by skutecznie apka otworzyła te pobrane pliki i ustawić taki format daty jaki chce wybrać dd.mm :(

pomożesz z tym fantem coś? 

Screenshot_20180809-234318_My Files.jpg

 

Screenshot_20180809-234532_Gadgetbridge.jpg

Edytowane przez niejestemprogramista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, użyłem solid explorera niezniszczalnego i od razu poszło... ehh człowiek zamiast najprostszych rozwiązań użyć to się z tym samsunga szajsowatym menadżerem godzinę bujał i stracił... wszytko śmiga, sparowałem z MiFit tym 3.4.6.8 i od razu format daty lalka oraz te ???? przy pogodzie zastąpione zostały poprawnymi słowami ;)

Dzięki za pomoc i cierpliwość @b4s1l! 
 

Mogę się dzięki Wam cieszyć w dniu otrzymania opaski z chin polskim firmwarem w pełni i normalnym formatem daty :))

ps. czy aktualizować jak wyjdzie nowsza wersja firmawre aplikację MiFit pobierając coś stąd czy normalnie powinno wyskoczyć po prostu aktualizowanie firmware automatycznie w opasce jak się takie pojawi?

Edytowane przez niejestemprogramista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czarnyj napisał:

Na codzień opaska będzie używana pod iOS- skąd wziąć plik .res? 

Plik jest w pierwszym poście, do flashowania gadgetbridgem, możesz też zainstalować ostatni Mi Fit beta i plik sam się zaktualizuje. W obu przypadkach potrzebny android.

9 godzin temu, niejestemprogramista napisał:

czy aktualizować jak wyjdzie nowsza wersja firmawre aplikację MiFit pobierając coś stąd czy normalnie powinno wyskoczyć po prostu aktualizowanie firmware automatycznie w opasce jak się takie pojawi? 

Zainstaluj stabilny Mi Fit z firmware 1.3.0.8+ ze sklepu google (jak się pojawi), wtedy aktualizacje będą automatyczne. Wraz z nowymi firmware trzeba będzie na nowo modować datę, aktualne wersje będą w 1 poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączy się.

 

 

Edit:

 

Pojawił się kolejny Mi Fit beta na apkmirror. Co ciekawe ma numer wersji niższy niż poprzedni - 3.4.6.1

 

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-6-1-release/mi-fit-3-4-6-1-android-apk-download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Łączy się.

 

 

Edit:

 

Pojawił się kolejny Mi Fit beta na apkmirror. Co ciekawe ma numer wersji niższy niż poprzedni - 3.4.6.1

 

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-6-1-release/mi-fit-3-4-6-1-android-apk-download/

Zainstalowałem i faktycznie starsza wersja. Brakuje między innymi trybu nocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mi się takie coś pojawiło. Pokazuję wilgotność powietrza. 
20180810_134257.thumb.jpg.61777764a56e8294c4b99c3d7ba67271.jpg
Co zrobiłeś że ci pokazuje bieżącą temperaturę? Bo mi pokazuje tylko minimalną i maksymalną tak jak było na początku. Mam najnowszy MiFit 3.4.6.8.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Diaph napisał:

Co zrobiłeś że ci pokazuje bieżącą temperaturę? Bo mi pokazuje tylko minimalną i maksymalną tak jak było na początku. Mam najnowszy MiFit 3.4.6.8.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Zainstalowałem notify & fitness

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem notify & fitness

Dzięki. Faktycznie teraz pokazuje bieżącą temperaturę. Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

EDIT: Po odinstalowaniu Notify & fitness nadal pozostała informacja o bieżącej temperaturze i pogoda jest pobierana z oficjalnej apki do pogody MIUI, a nie od dostawców z Notify & fitness. Tak mi najbardziej pasuje.

 

EDIT 2: Po czasie powróciło do starego wyglądu. :/ Pozostaje poczekać na nowszy MiFit, może tam to uaktywnią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Diaph napisał:

Dzięki. Faktycznie teraz pokazuje bieżącą temperaturę. 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

EDIT: Po odinstalowaniu Notify & fitness nadal pozostała informacja o bieżącej temperaturze i pogoda jest pobierana z oficjalnej apki do pogody MIUI, a nie od dostawców z Notify & fitness. Tak mi najbardziej pasuje.

 

 

Mam nadzieję że  tak zostanie. Spróbuję jeszcze rozlaczyc i na nowo połączyć i zobaczymy czy zostanie. Po wyłączeniu BT nic się nie zmienia. 

Edit. Po automatycznej aktualizacji pogody wricilo do normalnej

20180811_092609.jpg

Edytowane przez Jepcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...