Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Mario77 napisał:

 OK, wiec krotkie pytanie:

do jakiego Redmi 2 jest rom Redmi 2 Latest China Developer Version Fastboot File Download

 http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=wt88047&b=X&r=cn&n=

Twój link nie prowadzi do żadnego konkretnego romu, a twój telefon (811) to po prostu Redmi 2 (lub Redmi 2 Prime jak masz 2Gb pamięci). 813 na en.miui nazywają  Redmi 2 Enhanced. Chińskich romów trzeba szukać na en.miui. W tym temacie masz linki do różnych romów fastboot http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html 

A tu wszystkie najnowsze fastboot (dla Redmi 2 są tu tylko do 811, normalnego-1Gb i Prime-2Gb) http://en.miui.com/a-234.html  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

A tu wszystkie najnowsze fastboot (dla Redmi 2 są tu tylko do 811, normalnego-1Gb i Prime-2Gb) http://en.miui.com/a-234.html  

No wlasnie z tej strony chcialem zaciagnc rom do mojego 1GB ale powstrzymuje mnie to ze nie ma konkretnej nazwy ze to jest do modelu 811.

a nigdziie nie jest napisane gdzie w takim razie jest rom do 813.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mario77 napisał:

No wlasnie z tej strony chcialem zaciagnc rom do mojego 1GB ale powstrzymuje mnie to ze nie ma konkretnej nazwy ze to jest do modelu 811.

a nigdziie nie jest napisane gdzie w takim razie jest rom do 813.

Tu masz różne fajowe romy china fastboot, w tym rom dla 813, sam stąd pobierałem. Nie podam Ci który link, musisz sam obczaić. http://www.miui.com/shuaji-393.html

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mario77 napisał:

No wlasnie z tej strony chcialem zaciagnc rom do mojego 1GB ale powstrzymuje mnie to ze nie ma konkretnej nazwy ze to jest do modelu 811.

a nigdziie nie jest napisane gdzie w takim razie jest rom do 813.

Mała ściągawka z nazwami kodowymi (z xiaomi.eu):

http://i.imgur.com/m5ahpK5.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją w pierwszym poście. w Miflashu dostałem info że wszystko przebiegło pomyślnie i telefon zaczął się restartować. I tak od godziny mam cały czas znaczek Mi na wyświetlaczu i nie idzie dalej. Mam dalej czekać, czy coś poszło nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, robo napisał:

witajcie,

zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją w pierwszym poście. w Miflashu dostałem info że wszystko przebiegło pomyślnie i telefon zaczął się restartować. I tak od godziny mam cały czas znaczek Mi na wyświetlaczu i nie idzie dalej. Mam dalej czekać, czy coś poszło nie tak?

Jeszcze raz zainstaluj system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło dzięki. Tyle że teraz dalej stoję w miejscu. Tzn. wyczytałem że mając wersje dev będę mógł odblokować bootloader za pomocą Mi unclocka. Niestety dalej zatrzymuje mi isę przy 50%. Z informacją że dane konto jest inne od tego na urządzeniu. Nie jest to prawdą bo w obu mam to samo. Masz może pomysł co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, robo napisał:

poszło dzięki. Tyle że teraz dalej stoję w miejscu. Tzn. wyczytałem że mając wersje dev będę mógł odblokować bootloader za pomocą Mi unclocka. Niestety dalej zatrzymuje mi isę przy 50%. Z informacją że dane konto jest inne od tego na urządzeniu. Nie jest to prawdą bo w obu mam to samo. Masz może pomysł co dalej?

Zalogowany jesteś na konto Xiaomi w telefonie?

Masz włączony tryb FastBoot (napisz FastBoot na wyświetlaczu)?

Jak spełniasz oba warunki to próbuj odblokowania na różnych portach USB/innym systemie operacyjnym/innym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, robo napisał:

Jestem zalogowany w telefonie. Mam włączony tryb Fastboot (vol- + power). Dalej 50%. Bawiłem się też ze sterownikami ale nie pomaga.

Pokombinuje jeszcze jak mówisz z różnymi portami USB.

Dziś był przypadek że różne kombinacje z USB nie pomagały a wystarczyło podłączyć pod inny komputer i od razu zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robo napisał:

bo finalnie chciałbym mieć xiaomi.eu

Myślałem że najpierw muszę zainstalować dev poźniej odblokować i na końcu za pomocą aktualizacji i pliku zip zainstalować xiaomi.eu.

Jeśli coś pomyliłem to proszę podpowiedz :-)

1. Instalacja Global Developer lub China Developer,odblokowanie Bootloader.

2. Instalacja TWRP przez ADB.

3. W TWRP instalujemy Xiaomi.eu robimy restart telefonu po pomyślnej instalacji systemu,następnie instalacja dodatków MIUI Polska i restart po pomyślnej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, robo napisał:

czyli generalnie na razie robię wszystko jak należy.

Tzn zainstalowałem Global dev libra_images_6.11.3_20161103.0000.00_5.1_cn  MIUI 8.6.11.3 - ale nie mogę odblokować bootloadera :/

masz może jeszcze jakiś pomysł?

Może idź do znajomego i zajmij mu te 5 minut i tam odblokuj Bootloader,czasem wystarczy inny komputer który jest w domu a czasem trzeba biegać po sąsiadach/znajomych.

Jeszcze możesz spróbować i sprawdzić czy uda ci się odblokować na China Developer instalując system przez MiFlash z zaznaczonym Flash_All a telefon w trybie EDL.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, robo napisał:

a jak wejść w tryb EDL?

Z takich szybkich sposobów które możesz teraz sprawdzić to

1. Poprzez menu serwisowe (volume (+) i power), następnie wybieramy "download"

Lub 

2. Trzymamy volume (+) i volume (-) i podłączamy telefon do komputera.

3. Jest jeszcze sposób na włączenie EDL przez komendę w ADB.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, robo napisał:

czyli generalnie na razie robię wszystko jak należy.

Tzn zainstalowałem Global dev libra_images_6.11.3_20161103.0000.00_5.1_cn  MIUI 8.6.11.3 - ale nie mogę odblokować bootloadera :/

masz może jeszcze jakiś pomysł?

zajrzyj do wątku o odblokowywaniu bootladera, tam na ostatnich stronach znajdziesz najpopularniejszy ostatnio powód problemów, czyli zabawy ze sterownikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, majdan12 napisał:

Z takich szybkich sposobów które możesz teraz sprawdzić to

1. Poprzez menu serwisowe (volume (+) i power), następnie wybieramy "download"

Lub 

2. Trzymamy volume (+) i volume (-) i podłączamy telefon do komputera.

3. Jest jeszcze sposób na włączenie EDL przez komendę w ADB.

 

1 opcja - pojawia mi się rysunek telefonu z podłączonym kabelkiem, ale żadnego downloadu nie ma

2 opcja - nie ma efektu. Próbowałem jeszcze wersje oba klawisze volume + power to włącza się fastboot.

3 opcja - możesz rozwinąć jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MiD napisał:

zajrzyj do wątku o odblokowywaniu bootladera, tam na ostatnich stronach znajdziesz najpopularniejszy ostatnio powód problemów, czyli zabawy ze sterownikami

Sposób 3.

Przeczytaj i pobierz odpowiedni plik z 

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb

Czyli w ADB wpisz adb devices,następnie adb reboot edl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majdan12 napisał:

Sposób 3.

Przeczytaj i pobierz odpowiedni plik z 


https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb

Czyli w ADB wpisz adb devices,następnie adb reboot edl.

 

coś nie trybi jednak :/

edl.png

Edytowane przez robo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robo

To ja na ten moment na nic innego nie mam pomysłu.

Ale żeby to sposób z wybraniem Download nie działał dziwne,ale to poczekaj może ktoś bardziej znający temat się wypowie,bo wszystkie telefony który odblokowałem/instalowałem system były moje i znajomych,więc nie było potrzeby szkolić się aż tak mocno,bo zawsze udawało się wykonać zlecone zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...