Jump to content

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)

Acid

Recommended Posts

• 7 months later...

Witam. Z racji tego, że google teraz fisiuje i blokuje w romach xiaomi eu płatności portfelem google, postanowiłem wrócić do oryginalnego romu na moj model "Redmi Note 11 Pro 5g veux 2201116SG " Mam dość już tych zabaw w rootowanie i zabawy w kotka i myszkę. A tym bardziej teraz, jeżeli trzeba samemu modyfikować plik z odciskiem palca. Po prostu nie poradzę sobie z tym. Telefon mam kupiony w polskim salonie orange.Z tego powodu mam kilka pytań, bo jestem laikiem w tych sprawach. Jaki mam oficjalny rom pobrać, i co muszę zrobić, żeby płatności działały i nie uceglić telefonu ? Jak zblokować bootloader. Którą pozycje romu pobrać ze stronki z linku? Dodam jeszcze, że nie mam TWRP, tylko fastboot. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Aha, no i czy po tej zmianie, będą aktualizacje OTA? 

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/veux/

Edited by rafi243

Pobierasz rom EEA bądź MI (dla swojego modelu telefonu)w formacie fastboot i wgrywasz za pomocą miflash, w miflash masz opcje do zaznaczenia - lock.

W tutorial są pełne poradniki.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Pobierasz rom EEA bądź MI (dla swojego modelu telefonu)w formacie fastboot i wgrywasz za pomocą miflash, w miflash masz opcje do zaznaczenia - lock.

W tutorial są pełne poradniki.

Muszę zrobić unroot i usunąć magiska? Czy z magiskiem można wgrać nowy rom?

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka

Wgrywanie przez miflash formatuje telefon, usuwa wszystkie dane. Nic nie trzeba robić, oprócz zrobienia zewnętrznej kopii potrzebnych danych.

Rozumiem. Czyli nie będę również odłączał konta google i konta xiaomi od telefonu, bo miałem taki zamiar.

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka

No to zapytam... czy jest możliwe...?

Kupiłem telefon w wersji Global.

Odblokowałem BL i przeszedłem na EU (Super działał).

Jednak ostatnie problemy z wielkim "G" troszeczkę mnie irytują... bo słabo się na tym znam.

Czy jest możliwa zmiana powrotna nie na Globala ale na ROM India/Indonesia z zablokowanym BL aby przestać kopać się z "G".

Indonezja i Tajwan to też romy global tylko w porównaniu do globala serwowanego na Europę (MI, EEA) mają dialer Xiaomi z możliwością nagrywania rozmów.
Na każdym globalu możesz zablokować BL o ile słuchawka nie była przeznaczona na rynek chiński.

5 minut temu, rafi243 napisał(a):

Czemu akurat Indonezja i Tajwan, a na Europe nie wymieniłeś EEA

Temu że kolega prawdopodobnie chce przejść na globala z natywnym nagrywaniem rozmów, bo ma xiaomi.eu. EEA go nie uszczęśliwi, ale oczywiście jakby go wgrał to zablokować bl może.

• 2 weeks later...
U mnie kicha dwukrotnie robiłem, dwa razy ten sam błąd, teraz jestem w trybie fasboot i nie mogę z tego wyjść. ( uff, udało się za trzecim razie na jakimś starym mi flashu)
image.thumb.png.2128be7fc59439f4c1d8b12e34577ae8.png
Gościu! Dzięki! Uratowałeś mnie tą informacją!
Telefon miałem wysłać rano paczkomatem, więc o 23:00 zasiadłem do flasha z blokowaniem BL (no bo po co wcześniej skoro wiele razy to robiłem bez kłopotów) a tu lipa wywaliło błąd po 700 sek, a wszystko szło dobrze. Do 4 rano pobierałem różne rom-y, zmieniałem porty, restartowalem i nic. Telefon tylko w fastboot. Zmieniałem kable i inne próby, za każdym razem kicha, raz od razu błąd, raz do połowy, raz 700 sek i wywalało że za długi czas. W końcu znalazłem ten Twój wpis i to miała być ostatnią próba. Miałem MiFlshera z 2019 przez przypadek pobrany kiedyś i nim właśnie poszło od 1 razu. Co ciekawe wszystko trwało 711 sek, więc brakowało na najnowszym tych 11 sek. Widocznie jakiś limit czasu całej operacji został w najnowszej wersji dodany.

sędnięte z MI 12X

Mam telefon Xiaomi 12 PRO.
Niestety ciągłe kłopoty z płatnościami skłoniły mnie do zmiany ROM na Tajwański z uwagi na to, że ma funkcję nagrywania.

Poszło łatwo, szybko i bez problemów.
Największy problem to ściągnięcie odpowiedniej paczki.
Ściągała się chyba 4 dni, chociaż mam światłowód 600 MB/s.
Zrobiłem wszystko wg twoich opisów.

• 2 weeks later...

Hej, dziś przyszedł do mnie nowy POCO F5 z PL dystrybucji z MIUI Global 14.0.2.0.

Zależy mi na natywnym nagrywaniu rozmów. Rozumiem iż najlepiej pobrać ROM Tajwański.

Telefon uruchamia się w trybie Fastboot. Czy program miFlash mi to ogarnie zgodnie z poradnikiem, czy najpierw muszę odblokować BL ?   

Czy jest jakiś inny sposób na zmianę Romu jeśli BL jest zablokowany ?

Żeby zmienić ROM to BL musi być odblokowany. Zamiast Indonezji spróbuj tutejszego XiaomiEu, masz zdecydowanie większą kontrolę nad systemem, mocno oczyszczony system między innymi z trackerów czy śledzących aplikacji.

Mam pytanie czy przez miflash mogę wgrać taki sam rom(oryginalny) jak mam bez odblokowywania bootloadera? Mam podejrzenie że jakiegoś wirusa złapałem bo telefon sam się przyciszal i próbował zapisywać logi więc liczy się dla mnie czas 

Edited by pawel188

18 minut temu, pawel188 napisał(a):

Mam pytanie czy przez miflash mogę wgrać taki sam rom(oryginalny) jak mam bez odblokowywania bootloadera? Mam podejrzenie że jakiegoś wirusa złapałem bo telefon sam się przyciszal i próbował zapisywać logi więc liczy się dla mnie czas 

możliwe że dasz radę to zrobić tym softem ...

https://www.xiaomitool.com/V2/

tu masz trochę opisu do tego ...

https://xdaforums.com/t/tool-xiaomitool-xiaomi-rom-changing-made-easy.3627081/

• Thanks 1

17 minut temu, pawel188 napisał(a):

Czyli oficjalnie nie mogę wgrać oryginalnego romu na niemodyfikowany telefon? To nawet Samsung ze swoim knoxem pozwala 

zawsze jeszcze możesz zrobić backup danych i przywrócić system do ustawień fabrycznych ... to obejdzie się bez wrzucania czystego systemu ... też rozwiązanie które może pomóc na to co opisałeś ... każda firma ma tu swoją politykę w tym zakresie i tego nie przeskoczysz 🙃

• Thanks 1

5 minut temu, Master napisał(a):

zawsze jeszcze możesz zrobić backup danych i przywrócić system do ustawień fabrycznych ... to obejdzie się bez wrzucania czystego systemu ... też rozwiązanie które może pomóc na to co opisałeś ... każda firma ma tu swoją politykę w tym zakresie i tego nie przeskoczysz 🙃

Właśnie się zastanawiam bo jeśli coś rzeczywiście złapałem to na 100% z jakiejś strony przez przeglądarkę bo to przyciszanie ustało jak wyczyściłem dane przeglądarki więc pytanie czy factory reset rzeczywiście pozbędzie się wirusa o ile jakiś jest :D 

Edited by pawel188

1 minutę temu, pawel188 napisał(a):

Właśnie się zastanawiam bo jeśli coś rzeczywiście złapałem to na 100% z jakiejś strony przez przeglądarkę bo to przyciszanie ustało jak wyczyściłem dane przeglądarki więc pytanie czy factory reset rzeczywiście pozbędzie się wirusa o ile jakiś jest :D 

jeśli jest to gdzieś w pobranych plikach np. przeglądarki czy innej apki to prawdopodobnie tak ... wiesz to dobra opcja bo może obejdzie się bez kombinowania z instalacją nowego systemu (z format data ...) zakładam że robiłeś skany softem antywirusowym? ogólnie możesz jeszcze  wyczyścić wszystkie dane przeglądarki (bo nie wiem czy nie zrobiłeś tylko czyszczenia cache ...) to też może pomóc ... albo w ogóle ja odinstalować i zainstalować ponownie ... zawsze warto pokombinować 🙃

• Thanks 1

7 godzin temu, Master napisał(a):

jeśli jest to gdzieś w pobranych plikach np. przeglądarki czy innej apki to prawdopodobnie tak ... wiesz to dobra opcja bo może obejdzie się bez kombinowania z instalacją nowego systemu (z format data ...) zakładam że robiłeś skany softem antywirusowym? ogólnie możesz jeszcze  wyczyścić wszystkie dane przeglądarki (bo nie wiem czy nie zrobiłeś tylko czyszczenia cache ...) to też może pomóc ... albo w ogóle ja odinstalować i zainstalować ponownie ... zawsze warto pokombinować 🙃

Nic się nie pobrało poprostu nagle telefon zaczął się przyciszac i wyskoczył komunikat o próbie zapisu logów i czy się zgadzam a jeśli chodzi o przeglądarkę to wyczyściłem wszystkie dane i wywaliłem ją

• Like 1

• 2 months later...
W dniu 3.12.2023 o 18:27, Netoper napisał(a):

Indonezja i Tajwan to też romy global tylko w porównaniu do globala serwowanego na Europę (MI, EEA) 

Właśnie przeszedłem przez całą procedurę zmiany romu z EU na Indonezję w Redmi Note 12 pro+ 5G. Mam tylko jedną wątpliwość. Czy aktulizacje OTA będą działać? Czy jestem skazany na ręczne wgrywanie i powtarzanie za każdym razem sekwencji odblokowanie bootloadera -> ściąganie rom w wersji fastboot -> wgrywanie przez miflash z opcja "clean all and lock"?

9 minut temu, budyn napisał(a):

Czy aktulizacje OTA będą działać?

A dlaczego ota miało by nie działać. Będą normalne aktualizacje ( chyba że Chińczycy coś z nimi popsują). To normalne oficjalne romy globalne.

• 2 weeks later...

cześć wszystkim nie wiem czy to dobry dział w razie czego proszę przenieś

Mam X4 Pro 5G i chcę zablokować bootloader jestem na etapie miflasha, pobrałem ostatnią wersję z miui pobierz dla mojego telefonu ale mi flash woła że nie ma skryptu do uruchomienia  flash all lock.bat 

ktoś pomoże>? 

14 minut temu, arielgp2107 napisał(a):

cześć wszystkim nie wiem czy to dobry dział w razie czego proszę przenieś

Mam X4 Pro 5G i chcę zablokować bootloader jestem na etapie miflasha, pobrałem ostatnią wersję z miui pobierz dla mojego telefonu ale mi flash woła że nie ma skryptu do uruchomienia  flash all lock.bat 

ktoś pomoże>? 

Czy paczka jest rozpakowana? Czy w ścieżce którą masz na górze MiFlasha nie masz spacji? Jeśli masz spację, to musisz rozpakować np. bezpośrednio na dysku C.