Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu czekaliście na sprzęt kupując z magazynu w Polsce ?

Chodzi o : Gearbest GW -4

 

Co sądzicie o takich oponach http://s.aliexpress.com/iEBvuMry

Kupiona 14 marca, wysłana 15 marca. Dziś odebrana od kuriera.

 

Mam pytanie bo aplikacja Segway-Ninebot wyszukuje hulajnoga ale po chwili pojawia się komunikat unsupported device, miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Od 2 dni również jestem posiadaczem M365. Póki co odpukać - wszytko działa. Kupiona w zeszłym tyg. na Gearbescie z magazynu GW4, jednakże szło z Niemiec nie z Polski i prawie tydzień czekania na nią.

Póki co firmware'ami nie będę się bawił, na razie zostaję przy oficjalnym (1.3.4). Może za m-c,dwa się zmieni na coś "mocniejszego" ;)  Śrubki, łożyska, naprawa to nie problem - dostęp do części i narzędzi mam od ręki ;) Wszelkie osłony, dodatki sam wydrukuję (mam w posiadaniu drukarkę 3D).

Dnia 15.03.2018 o 22:09, ImQ009 napisał:

Cześć.

Jestem nowym (i szczęśliwym) posiadaczem M365. Kupiłem na mi-home.pl.
Jeżdżę na razie od 2 dni.

Jest jedna rzecz w tej konstrukcji, która mi trochę przeszkadza...
Mianowicie brak uchwytu pozwalającego na łatwe przenoszenie (ciągnięcie) hulajnogi jak bagażu.
Nie ma jakiegoś takiego akcesorium, które np. można by przyczepić do kierownicy? Bo wygląda na to, że miejsce na coś takiego by się znalazło.
Po dłuższym szperaniu byłem dość zaciekawiony, że ten temat nie był przez nikogo podejmowany...

Kwestia zaprojektowania i wydrukowania takiego uchwytu. Jedynym fajnym miejscem do przykręcenia tego byłaby obejma przykręcona w dolnej części sztycy (przed tym zawiasem/złamaniem) Uchwyt jednak musiałby być w prosty sposób wysuwany/ściągany i zakładany tylko w przypadku transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka sztuk ręcznie dorobionych elementów blokady kierownicy.

Materiał: Duraluminium
Mogę pomalować na kolor: Biały, Czarny, Czerwony, Żółty.

Jako że produkcja ręczna, a spasowanie pod wymiar było dokonywane na moim egzemplarzu hulajnogi (gdzie luzy w kierownicy nie występują) możliwa jest konieczność delikatnej poprawy np. głębokości wgłębienia na łeb śruby, ewentualnie konta wgryzienia zęba co dla większości osób nie powinno być trudne

Cena 100 zł przy większym zamówieniu do negocjacji
Dodatkowo dodaję dłuższą śrubę która może być pomocna

Cena za 1 zestaw.

Szczegóły na PRIV

 

 

IMG_20180324_203223-01.jpg

Edytowane przez WWLSQAD
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zrobię podsumowanie, bo hulajnogą przejechałem już 500km. Generalnie REWELACJA!!! Masę czasu zaoszczędziłem na staniu w korkach. Hulajnogą jeżdżę od jesieni CODZIENNIE (na -13 i w śniegu też jeździłem). Mimo, że jej opony nie są przystosowane do zimowych warunków to daje radę, jedynie co to akumulatory na mrozie są mniej wydajne.

Widać, że to jedna z pierwszych wersji i hulajnoga ma swoje kaprysy - dętki, ale jak na razie wymieniłem je tylko raz oraz ten nieszczęsny element przy kierownicy.

Kupiłem ją na gearbest, ale gdybym miał kupic ją drugi raz - zdecydowanie dopłaciłbym to 600 zł i kupił w polskim sklepie xioami z gwarancją. Kolejne wersje powinny się już ustabilizować i być mniej wadliwe.
 

Edytowane przez adrian_paz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zrobię podsumowanie, bo hulajnogą przejechałem już 500km. Generalnie REWELACJA!!! Masę czasu zaoszczędziłem na staniu w korkach. Hulajnogą jeżdżę od jesieni CODZIENNIE (na -13 i w śniegu też jeździłem). Mimo, że jej opony nie są przystosowane do zimowych warunków to daje radę, jedynie co to akumulatory na mrozie są mniej wydajne.

Widać, że to jedna z pierwszych wersji i hulajnoga ma swoje kaprysy - dętki, ale jak na razie wymieniłem je tylko raz oraz ten nieszczęsny element przy kierownicy.

Kupiłem ją na gearbest, ale gdybym miał kupic ją drugi raz - zdecydowanie dopłaciłbym to 600 zł i kupił w polskim sklepie xioami z gwarancją. Kolejne wersje powinny się już ustabilizować i być mniej wadliwe.
 
Czy naprawy które robiłeś byłbyś wstanie zrobić dzięki gwarancji?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 20:57, chrzanus napisał:

7. Wymiana naprawdę nie jest skomplikowana, jak mamy juz wszystko rozebrane to po prostu zamieniamy łożyska na nowe. Podejrzewam, że w tylnym kole byłoby podobnie.

Dzięki za instrukcję. Właśnie przechodzę to samo - jedno z łożysk ma ogromne luzy i huczy. Rozebrałem już silnik i kupiłem nowe łożyska (chcę wymienić od razu oba), natomiast nie mam pomysłu jak je ściągnąć z wału. Niestety u mnie oba łożyska zostały właśnie na wale, a nie jak np. na przesłanym filmiku w obudowie. Chyba oddam to do jakiegoś warsztatu ślusarsko-tokarskiego bo niestety nie mam narzędzi żeby to ściągnąć. Kolejny problem jest taki, że aby wymienić łożysko od strony kabla trzeba będzie przełożyć końcówki kabli przez nakrętkę. Przechodziłeś przez to? Wydaje się że jest tam bardzo ciasno a nie chcę uszkodzić kabli/wtyczek na końcach kabli.

Dodatkowo w silniku miałem pełno brudu/rdzy/kurzu. Podejrzewam że dostała się tam woda, rozwaliła łożysko i przy okazji narobiła w środku strasznego syfu. Przeczyściłem już całość benzyną ekstrakcyjną ale zastanawiam się czy powinienem to jeszcze czymś przesmarować?

Aktualizacja: Miły Pan z warsztatu tokarskiego pomógł mi zdjąć łożysko od strony bez kabla za pomocą ściągacza (nie było bardzo łatwo, więc bez tego urządzenia nie sądzę żeby mogło się to udać). Niestety z tym od strony kabla pojawił się już problem - kabel który zostałby zgnieciony przez ściągacz (końcówki przełożyłem przez nakrętkę mam nadzieję bez uszkodzeń). Jako że łożysko od strony kabla było ok, to doszliśmy do wniosku żeby je zostawić. Jako alternatywę Pan Tokarz proponował rozcinanie łożyska od boku. Koszt 10 zł. Miejsce - skwer Wyszyńskiego Warszawa.

P_20180326_091831.jpg

P_20180326_091810.jpg

Edytowane przez stapi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak porządnie popsikasz jakimś WD40 i poczekasz, to nie da się ściągnąć, ew. z wyczuciem wypychając od środka grubym śrubokrętem? Albo lekko popukaj od zewnątrz, żeby się trochę ruszyło, coś podłóż od wewnątrz, żeby nie dobić do końca, jak sie trochę ruszy, to może łatwiej zejdą.

Poza tym to miało być wodoszczelne, spełniające normę IP_coś_tam, ściema totalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Panów znawców, downgrade jest możliwy w sytuacji gdy BMS ma 2 bezpieczniki inaczej padnie. Czy jest możliwość dorzucenia drugiego bezpiecznika samodzielnie lub wsadzenie mocniejszego, czy nic się nie da zrobić bo płyta ma ograniczenia?

Druga sprawa czy jak tylko wrzucę BMS 1.0.7 uda się zdjąć to debilne ograniczenie przy przekroczeniu zużycia ponad 50% baterii (z tego co pamiętam przed 1.1.5 chyba było normalnie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, vaG napisał:

Wg mnie szkoda kasy i zębów. Bo z tego co wiem były już nawiercania pełnych opon i drgania tak mocne, że szkoda zachodu. Te proponowane chyba nie wiele się różnią od metody chałupniczej.

samodzielne nawiercanie nie gwarantuje wyważenia stąd bicie. Kwestia czy będzie ona mieksza tzn lepiej amortyzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z tak mocno obracającą się kierownicą w mojej M365? Kupiona z mi-home, więc mam gwarancję, próbować im to wysłać? Stało się dziś po tym jak zjechałem nią na trawę gdy się zagapiłem na zakręcie i przez to z niej zeskoczyłem a ona wywaliła się na bok. Dokręcałem wszystkie śrubki na kierownicy, nic to nie dało ://

 

 

 

IMG_7617.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić tą środkową śrubę, którą widzisz jak składasz rączkę. Następnie te 2 boczne i ściągnij. Na 99% złamała się podkładka pod tym pierścieniem.

Nawet rozkręciłem to dlaCiebie ;)

Dokładnie ten "dzyndzel"

pierscien.thumb.jpg.0ce6120b76a7d1cd93aed22e769c4f5b.jpg
 

Niestety, nic już z tym nie zrobisz, tylko .jego wymiana

Edytowane przez vaG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Ci tego małego "pierd..nika" brakuje ;) Wymiana lub drukowanie z jakiegoś twardszego plastiku. Ewentualnie - Odpowiedni kawałek metalu, pilnik i jedziesz...

 

I oddawaj moje imbusy :D:-D

IMG_20180403_191850.thumb.jpg.7cf294de07f7bfdd059b115aa324a71c.jpg

Edytowane przez vaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 17.03.2018 at 9:51 AM, vienio said:

Chciałbym kupić tę hulajnogę, ale nie wiem gdzie. W polskiej dystrybucji jak wiecie to koszt 1799. Czy warto przepłacać za Polską gwarancję czy szukać jakieś okazji na gearbest? Po przeczytaniu wątku widziałem, że nawet za 1100 można było ją kupić. 

Gearbest - https://www.gearbest.com/scooters-and-wheels/pp_974669.html

cena spadła (kupon GBAPNEW03)

Edytowane przez tiptopbobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Urwała się osłona od ładowania.
Czy jest jakiś zamiennik czy zostaje kupienie drugiej na aliexpress (około 40 PLN).
Widziałem, że gdzieś ktoś miał wydrukowaną 3d.
Jak to z wytrzymałością?

Dzięki.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwykłym plastiku (PLA) pęknie zanim to założysz. Przy ABS-ie będzie ciężko, ale też moim zdaniem za sztywno. Moim zdaniem pozostaje wydruk z elastycznego plastiku z dodatkiem gumy. Mogę spróbować jak to wyjdzie.

Póki co - weź jakiś koreczek gumowy i zatkaj gniazdo ładowania, by syfu się nie napchało (szczególnie wilgoć i woda).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaG widze ze jestes w posiadaniu duzej wiedzy na temat hulaj i takze w posiadaniu drukarki 3d;) Wiec mozesz mi poradzic cos na straszne luzy na sztycy kierownicy? Lub moze wydrukowaniu jakiejs podkladki bo widzialem ze to doradzacie. Boje sie ze wjade na jakis kraweznik i to wszystko szlak trafi, a przejechane mam dopiero 50km;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zbieram się już od paru miesięcy do zakupu omawianej tutaj hulajnogi.
Cały czas mam nadzieję, że wyjdzie niedługo następna wersja, która będzie wstanie rozwinąć większą prędkość maksymalną.
Ważę 90 kg i zdaje mi się że szybciej niż 22 km/h nie pojadę na obecnej.  Starałem się znaleźć jakieś informację w internecie na temat jakiegoś nowego release ale niestety nic nie ma.
Czy wiecie może coś o czym ja nie wiem w związku z nowościami od Xiaomi?
Trochę już minęło od powstania m365. na rynku coraz więcej hulajnóg o większej mocy, także chyba uzasadnione jest czekanie? 


-Piotrek

Edytowane przez dojade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Matzdorf napisał:

vaG widze ze jestes w posiadaniu duzej wiedzy na temat hulaj i takze w posiadaniu drukarki 3d;) Wiec mozesz mi poradzic cos na straszne luzy na sztycy kierownicy? Lub moze wydrukowaniu jakiejs podkladki bo widzialem ze to doradzacie. Boje sie ze wjade na jakis kraweznik i to wszystko szlak trafi, a przejechane mam dopiero 50km;)

Pozdrawiam

Przede wszystkim trzeba zacząć od odpowiedniego wyregulowania śruby napinającej język/zapięcie. Jednakże nie można tego zrobić na maxa, bo powstają zbyt duże naprężenia materiału i potem mamy efekt na tutaj:

aaaaaa.jpg

Regulacja z głową i wyczuciem. Luz minimalny zawsze będzie. Można go redukować za pomocą wspomnianych podkładek itp (polecam się jakby co w wydrukowaniu - na priv)

I staraj się nie wjeżdżać na krawężniki bo koła, bo właśnie przez to powstają potężne luzy na kierownicy, puszczają luty na baterii itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem taki ze nie moge utrzymac połączenia bluetooth z telefonem. Kupilem hulajnoge we wrzesniu, ale dostarczyli ja dopiero początkiem grudnia (fu...in gearbest)... Odbyłem tylko jazde testowa, probowalem sie polaczyc wtedy z telefonem, ale olalem sprawe i podrzucilem do znajomego ktory po swietach przywiózł mi ją do Norwegii. Tutaj była zima 40-lecia i dopiero teraz śnieg schodzi - wciąż srednio widze jeżdżenie, bo oni tu drogi sypia żwirem 3-7 mm i tego leży na chodnikach i drogach (podobno w Oslo 45 tysiecy ton tej zimy - rekord :D)

Wiec chcialem ja uruchomic i MI Home znajduje ja, ale po 10 sekundach rozłącza bluetootha. NIe da się zaktualizować z 1.3.3 do 1.3.4 bo aktualizacja zatrzymuje się na 3%. Po kazdym wylaczeniu bluetootha musze restartowac hulajnogę. Probowalem segwaya, ale ten ma problemy z blokowaniem a jak mu się ju uda to i tak sie bluetooth wyłącza i potem musze wtyczke baterii odłączać, bo hulajnoga jest zablokowana, swieci sie caly czas i nie da sie wylaczyc. Jechać się nie da. nawet prowadzic. Udało mi sie podejrzeć nr seryjny. ot co. Mogę j przyspieszy... Seagway chce instalowac 3 upgrady, w tym bluetooth. Ale niczego nie da rady.

 

Czy ktos slyszal o podobnym przypadku?

Hulajnoga jest w zasadzie nowa.

dzieki za ewentualne rady lub wskazanie kierunku.

Pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie da się wyłączyć, brak prowadzenia to na 99% podejrzewam że jest aktywna blokada. Jest taka opcja wprowadzenia kodu i zablokowania hulajnogi. Podejrzewam że właśnie to Cię spotkało. Nie wiem jedynie, jak ewentualnie wymusić wyłączenie kodu.

Edytowane przez vaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...