Skocz do zawartości

Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365


szabubabaobaba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Nie udało mi się znaleźć w necie ani w tym wątku. Czy jest jakaś różnica między "Xiaomi M365" a "Xiaomi M365 Europe Version"?

 

Różnica w cenie jest znaczna na GB

1. https://www.gearbest.com/skateboard/pp_596618.html

1352 zł

2. https://www.gearbest.com/scooters-and-wheels/pp_974669.html?wid=72

2081 zł

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, z783294 napisał:

Cześć, 

Nie udało mi się znaleźć w necie ani w tym wątku. Czy jest jakaś różnica między "Xiaomi M365" a "Xiaomi M365 Europe Version"?

Kabelek wart 5 zł ma europejską wtyczkę, zamiast dostania końcówki chińskiej + przejściówki od GB którą dodają zawsze gratis jak widzą że wysyłka do UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

różnica między "Xiaomi M365" a "Xiaomi M365 Europe Version"?

Cytując

 

Difference Between Common and Europe Version:

Xiaomi electric scooter common version only has a charger as accessory in package.

Europe version has rich accessories: power adapter, EU plug, pair of spare tires, extending nozzle, T-shaped wrench, screws, English user manual.

 

Dodają co najważniejsze zapasowe opony.

 

Tutaj masz kupon na wersję europejską

https://cebula.online/promocje/gearbest/hulajnoga-elektryczna-xiaomi-m365-folding-electric-scooter-europe-version

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników mija365,

czy ktoś z posiadających spotkał się z taką sytuacją? Hulajnoga po 2 miesiącach użytkowania jakby zwolniła. Gorzej się zbiera, nie włączona też jakby gorzej się odpycha, przednie koło chodzi ciężej niż do tej pory, tylne delikatnie i bez zarzutów. Czy to może być problem łożysk, silnika?

Dziękuje za porady
Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kupon nie działa na czarną wersję. Czyli nie warto czekać na promocję EV. Zamawiam zwykłą, dzięki.

Spróbuj ten kod, nie jestem pewien czy na wersję eu czy zwykła.

 

Hulajnoga Xiaomi CZARNA WERSJA EU

376usd

Kod: GBAFF8%

 

Pamiętaj że te dodatki i tak musisz kupić prędzej czy później, może warto poczekać chwile na lepszy kupon

Kuponów szukaj najszybciej na

www.wykop.pl/tag/gearbest

 

Ps. W Chińskich sklepach bez kupony rzadko się opłaca kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lukaszlukasz napisał:

Difference Between Common and Europe Version:

Xiaomi electric scooter common version only has a charger as accessory in package.

Europe version has rich accessories: power adapter, EU plug, pair of spare tires, extending nozzle, T-shaped wrench, screws, English user manual.

Tylko opony i wtyczka EU to coś czego nie ma i w zwykłej wersji... Tak czy siak opony osobno są warte sporo mniej niż różnica w cenie.

11 godzin temu, chrzanus napisał:

czy ktoś z posiadających spotkał się z taką sytuacją? Hulajnoga po 2 miesiącach użytkowania jakby zwolniła. Gorzej się zbiera, nie włączona też jakby gorzej się odpycha, przednie koło chodzi ciężej niż do tej pory, tylne delikatnie i bez zarzutów. Czy to może być problem łożysk, silnika?

Nie włączyłeś przypadkiem trybu "eko"? Aktualizowałeś firmware po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Darksteel napisał:

Nie włączyłeś przypadkiem trybu "eko"? Aktualizowałeś firmware po drodze?

Nie włączyłem, dziś postanowiłem rozebrać przednie koło, jestem zdziwiony jak miękkie są przednie śruby mocujące (musze poszukać podobnego rozmiaru z lepszego materiału), śruby były bardzo mocno skręcone, podobnie ze śrubami osłony koła/ silnika, dwie musiałem rozwiercić. Okazało się, że jedno łożysko było w totalnej rozsypce (nie jeździłem po deszczu ale fakt, że mamy tak piekną zime to wlasciwie hulajnoga jest użytkowana codziennie). Polecam zakupić łożyska SKF, choć chwilę zastanawiałem się nad łożyskami ceramicznymi to po kilku internetowych wątkach darowałem je sobie (wielu użytkowników ceramiki miało mieszane uczucia). Hulajnoga została naprawiona, mam wrażenie, że teraz jeszcze lepiej jeździ (chyba, że moje łożysko fabryczne to jakaś wada produkcyjna i od początku było coś nie tak, i tylko się pogarszało). Znalazłem na youtube jak rosjanin pokazuje łożysko z M365 i wygląda to tragicznie, choć podkreśla, że hulajnoga użytkowana była w deszczu.

Coś na koniec, jeśli czujesz, że hulajnoga zaczęła lekko przyhamowywać, przednie koło na wyłączonej hulajnodze toczy się z oporem, słyszysz różne piski, zgrzyty, zmianę kultury pracy to bardzo możliwe, że trzeba zajrzeć w łożysko. Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chrzanus napisał:

Nie włączyłem, dziś postanowiłem rozebrać przednie koło, jestem zdziwiony jak miękkie są przednie śruby mocujące (musze poszukać podobnego rozmiaru z lepszego materiału), śruby były bardzo mocno skręcone, podobnie ze śrubami osłony koła/ silnika, dwie musiałem rozwiercić. Okazało się, że jedno łożysko było w totalnej rozsypce (nie jeździłem po deszczu ale fakt, że mamy tak piekną zime to wlasciwie hulajnoga jest użytkowana codziennie). Polecam zakupić łożyska SKF

Zarzucisz linkami jakie konkretnie łożyska kupiłeś i do tej instrukcji z youtube? Na pewno by się to tutaj przydało wielu osobom, skoro udało ci się z sukcesem rozwiązać swój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Darksteel napisał:

Zarzucisz linkami jakie konkretnie łożyska kupiłeś i do tej instrukcji z youtube? Na pewno by się to tutaj przydało wielu osobom, skoro udało ci się z sukcesem rozwiązać swój problem.

1. objawy uszkodzenia, u mnie było bardzo podobnie https://www.youtube.com/watch?v=Mmbkd4YcDdI
2. Wygląd od środka https://www.youtube.com/watch?v=2Hjn1VIYbmk
3. Wygląd części koła (tu akurat tylne, bo też może się przydać) https://www.youtube.com/watch?v=ElZ0XdsF6hg
4. Omówienie łożyska https://www.youtube.com/watch?v=AxMHtQmABqM
5. zdjęcia do rozbiórki znalazłem tutaj http://vicesat.blogspot.com/2017/02/como-desmontar-el-patinete-de-xiaomi.html
6. Łożyska kupiłem takie jak te (moje akurat były dostępne w lokalnym sklepie). http://allegro.pl/6000-2rsh-skf-lozysko-kulkowe-10x26x8-i7036124776.html
     tutaj uwaga, patrzymy na rozmiar 10x26x8, jeśli uda mi się ściągnąć zza granicy łożyska ceramiczne, może dam znać czy warto inwestować w takie do naszej hulajnogi.
7. Wymiana naprawdę nie jest skomplikowana, jak mamy juz wszystko rozebrane to po prostu zamieniamy łożyska na nowe. Podejrzewam, że w tylnym kole byłoby podobnie.

Z konkretnych uwag to takie, że śruby mocujące koło są bardzo miękkie, śrubki od "kapsla", pokrywy silnika/ koła też nie należą do najlepszych. Miałem wrażenie, że moja hulajnoga była tak skręcona, żeby nie udało się już po naprawie złożyć z powrotem. Jedyne co to nie martwcie się, bo śruby można znaleźć w wielu sklepach i nie ma z tym problemu (przy okazji można wymienić na jakieś z lepszego stopu).

Powodzenia!

Edytowane przez chrzanus
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czesiek napisał:

@chrzanus - „dźwięk” jaki słychać na filmie według mnie jest zupełnie normalny. Mam tak od początku, a co więcej również mój kumpel ma identycznie. Być może jest coś więcej czego tu nie słychać.


Mi 4

To są dźwięki poza ogranicznikiem prędkości (tutaj przypadek uszkodzonego https://www.youtube.com/watch?v=VuWLfe4k4zw ) który się załącza, to jest przede wszystkim wrażenie hamowania, spowolnienia, oporu no i oczywiście koło bardzo szybko zatrzymuje się przy poruszeniu ręką (przy wyłączonej hulajnodze).

Łożysko to jakby większy szum, jakby buczenie. Myślę, że po odpowiednim przebiegu każdy może sprawdzić swoje łożyska. U mnie musiała być ta wada fabryczna (uszczelka łożyska), pojawił się dość duży luz na łożysku.

 

Edytowane przez chrzanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrzanus, gdzie można kupić lepsze śruby do mocowania koła i jakie konkretnie? Rozkręcałem raz, fabrycznie było dokręcone tak, że nadwerężyłem sobie rękę i trochę zaokrągliłem te śruby, faktycznie są zrobione z wyjątkowo szajsowatego metalu. Ale to nie są zwykłe nakrętki, tylko mają jeszcze ten kołnierz, który zabezpiecza przed odkręcaniem się koła, nie wiem czy zwykłe nakrętki będą spełniały swoją funkcję. Poza tym z jednej strony jest kabel, który przechodzi przez nakrętkę, trzeba by go odłączyć, czyli rozebrać hulajnogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bembenek napisał:

Chrzanus, gdzie można kupić lepsze śruby do mocowania koła i jakie konkretnie? Rozkręcałem raz, fabrycznie było dokręcone tak, że nadwerężyłem sobie rękę i trochę zaokrągliłem te śruby, faktycznie są zrobione z wyjątkowo szajsowatego metalu. Ale to nie są zwykłe nakrętki, tylko mają jeszcze ten kołnierz, który zabezpiecza przed odkręcaniem się koła, nie wiem czy zwykłe nakrętki będą spełniały swoją funkcję. Poza tym z jednej strony jest kabel, który przechodzi przez nakrętkę, trzeba by go odłączyć, czyli rozebrać hulajnogę.

Śrub jeszcze nie nabyłem, najlepiej wziąć na przymiar śruby z hulajnogi do sklepu ze śrubami w swoim mieście (zarówno te od koła, jak i dekielka), kabel odpinasz z poziomu podłogi, żeby wyciągnąć śrubę po prawej. Warto zainwestować w śruby lepszego stopu, przykładowo na koło: Nakrętka Kołnierzowa U18 http://www.srubres.pl/public/admin/zdjecia/d5d3ec93145c6c9cd3775deda00abb7f.jpg ,śruby diekielka koła http://vincere.pl/sklep/galerie/s/sruba-m5x10-torx-czarna_716.jpg

Edytowane przez chrzanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Wszystkie śruby w tej hulajnodze to straszny szajs, najlepiej wymienić dopóki hulajnoga jest w miarę nowa i śrubki dadzą się łatwo odkręcić. Myślałem o wymianie tych pod spodem, jeszcze nie odkręcałem, ale kiedyś będzie trzeba, a jak zarosną brudem i korozją, to będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupiłem hulajnogę wersja EU. Mam problem z telefonem huawei p10 lite. Uruchamiam program mi home lub ninebot łączy się z BT i po paru sekundach rozłącza.  Telefon xiaomi redmi note 3 działa bez  problemu. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem, może jest jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria zasilania w mojej (styki mam polutowane juz jakiś czas temu, i wszystkie wydają sie trzymać - więc obawiam sie, że tym razem coś innego poszło, 

 

czy ktoś z Was zna jakiś serwis takich urządzeń na śląsku lub w krakowie? nie opłaca mi sie jej juz sprzedawać bo naprawiłem w niej już z tysiąc usterek, ta mogłaby być jedną z ostatnich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

To coś nowego tym razem, może ktoś wie coś na temat śmierci startera silnika z pozycji kierownicy po dłuższym spoczynku. 2tyg stała w domu i po próbie startu cisza zgon. Taka sama sytuacja dziś rano tylko że po ok 36h stania. Jedyny ratunek to podłączenie jej na chwilę do ładowarki (dosłownie na 1-2sek) i wszystko działa jakby nigdy nic... Stan baterii również taki jak w chwili pozostawienia jej po skończonej jeździe. 

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kupilem dzisiaj w GB m365 z WH4 czyli polskiego magazynu. 

Przeczytałem cały wątek i chciałbym upewnić się co powinienem zrobic przed startem i w trakcie eksploatowania. Oczywiscie po sprawdzeniu czy działa po rozpakowaniu.

1. Połączenie z Mi home i aktualizacja oprogramowania. 

2. Regulacja hamulców, kierownicy

3. Wydrukowanie 3d osłonki na panel sterowniczy, tylne światełko, drążek kierowniczy w miejscu zgięcia,  zatyczka na stopkę, oraz gniazdo ładowania, 

Po około 100km

4. Wymiana śrub na lepszy sort, ponowna regulacja.

5. Zmianę koła przedniego na pneumatyka (bezdętkowa, pełna) trochę mnie martwi te gotowanie ale jakoś sobie poradzę- tutaj może doradzicie jaką .Czy rozmiar pneumatyków na przód i tył jest taki sam?

Tylne koło wg waszych opinii starcza na dłużej więc jak pęknie to wymiana dętki na grubszą. 

Baterię będę używał do zużycia, nie zamierzam jej updatować do większej pojemności. 

Czy jest coś jeszcze o czym powinienem myśleć? 

Pozdrawiam użytkowników

 

Edytowane przez weah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@weah - rozpakuj i w drogę. Ja od momentu zakupu (w maju będzie rok) wymieniłem tylko przednią oponę (po ok 400 km), nic nie regulowałem. Jak coś będziesz musiał zrobić więcej (o ile będziesz musiał) to „wyjdzie w praniu”. Jedyne na co uważam to na pogodę - staram się nie jeździć w deszczu, chociaż parę razy się zdarzyło.


Mi 4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2018 o 15:28, weah napisał:

Witajcie, kupilem dzisiaj w GB m365 z WH4 czyli polskiego magazynu.

3. Wydrukowanie 3d osłonki na panel sterowniczy, tylne światełko, drążek kierowniczy w miejscu zgięcia,  zatyczka na stopkę, oraz gniazdo ładowania, 

 

Hej, czy podasz źródło gdzie wydrukowałeś te wszystkie osłonki?

Pozdrawiam :)

Dnia 10.03.2018 o 15:28, weah napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem nowym (i szczęśliwym) posiadaczem M365. Kupiłem na mi-home.pl.
Jeżdżę na razie od 2 dni.

Jest jedna rzecz w tej konstrukcji, która mi trochę przeszkadza...
Mianowicie brak uchwytu pozwalającego na łatwe przenoszenie (ciągnięcie) hulajnogi jak bagażu.
Nie ma jakiegoś takiego akcesorium, które np. można by przyczepić do kierownicy? Bo wygląda na to, że miejsce na coś takiego by się znalazło.
Po dłuższym szperaniu byłem dość zaciekawiony, że ten temat nie był przez nikogo podejmowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym kupić tę hulajnogę, ale nie wiem gdzie. W polskiej dystrybucji jak wiecie to koszt 1799. Czy warto przepłacać za Polską gwarancję czy szukać jakieś okazji na gearbest? Po przeczytaniu wątku widziałem, że nawet za 1100 można było ją kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Chciałbym kupić tę hulajnogę, ale nie wiem gdzie. W polskiej dystrybucji jak wiecie to koszt 1799. Czy warto przepłacać za Polską gwarancję czy szukać jakieś okazji na gearbest? Po przeczytaniu wątku widziałem, że nawet za 1100 można było ją kupić. 
Wysyłka z Polski + można użyć kuponu: GBPRN1900, będzie trochę taniej
https://www.gearbest.com/scooters-and-wheels/pp_974669.html?wid=91

MI 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam hulajnogę od soboty i ze względu na pogodę tylko zostaje zabawa s garażu. Na razie wyregulowałem tylny hamulec (obcierała tarcza). 

Hulajnoga wyprodukowana we wrześniu 2017, pokazuje firmware FW 1.3.3. Niestety aplikacja Mi Home nie znajduje nowszej. Aplikacja Segway albo nie znajduje jej albo jak znajdzie, to pisze, ze model nie wspierany. Obie apki działają na iPhonie. Czy to kwestia FW? Skąd macie FW 1.3.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Po przejechaniu 150 km okazuje się, że nie świeci mi tylne światełko :( Macałam kabelki pod błotnikiem i nie czuć, żeby gdzieś było przetarte, a tym bardziej urwane. Czy to możliwe, że się rozłączyło w którymś miejscu? Jak się do tego dostać? W decku? Miał ktoś już taki problem?

Druga rzecz, czy wam też KERS zachowuje się różnie? Chodzi mi o kwestię siły hamowania, mimo że ustalona jest tak samo. Na przykład na samym początku użytkowania hulajnogi KERS na najwyższym ustawieniu był mega mocny (niemal natychmiastowe zatrzymanie, aż szarpało, hamulec tarczowy był zbędnym dodatkiem). Do tego przednie koło dawało spory opór nawet przy wyłączonej elektryce, przez co jazda bez gazu była pozbawiona sensu. Największym abasurdem było używania gazu ze stromej górki, bo hulajnoga zatrzymywała się nawet z KERSEM na ustawieniu "weak". Myślałam, że najwyraźniej sprzęt tak ma, ale teraz KERS jakoś słabo daje (muszę używać hamulca tarczowego) i hulajnoga zjeżdża sama nawet z małego pochylenia na ustawieniu... "strong". WTF? XD 

Edytowane przez Midi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Midi napisał:

Druga rzecz, czy wam też KERS zachowuje się różnie? Chodzi mi o kwestię siły hamowania, mimo że ustalona jest tak samo. Na przykład na samym początku użytkowania hulajnogi KERS na najwyższym ustawieniu był mega mocny (...) Myślałam, że najwyraźniej sprzęt tak ma, ale teraz KERS jakoś słabo daje (muszę używać hamulca tarczowego) i hulajnoga zjeżdża sama nawet z małego pochylenia na ustawieniu... "strong". WTF? XD 

Ile czasu masz hulajnogę? Na starszej wersji BMS KERS działał inaczej niż na najnowszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...