Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Nie testuję już. Siedzę na LOS albo RR, chciałem jeszcze w sumie AOSP sprawdzić, ale mi się nie chce. Jak się pojawi LOS Oreo to już pewnie na nim zostanę do zmiany telefonu.
Wydanie co raz bliżej, chyba został tylko aparat do okiełznania.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Czy ma softach LOS, AEX działa NFC, płatności zbliżeniowe (w szczególności ING) ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Nfc działa. Można nawet ustawić przełącznik Nfc na pasku szybkich akcji.
Do płatności wymagany jest certyfikat w Google play(safetynet pass). Czysty Rom AEX go nie posiada ale wystarczy instalacja magiska.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.10.2017 o 06:44, Kios napisał:

Najnowsze wydanie aex w moim przypadku działało tragicznie, telefon lagował i przestało działać wybudzanie przez wciśnięcie home. Najlepsza wersja tego romu to ostatnie wydanie 4.5.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Pisałeś, że najnowsze wydanie laguje. Rozumiem, że to chodziło o jedne z pierwszych wydań v 4.6. Czy w ostatnim wydaniu v 4.6 zostały naprawione rzeczy o których wspominałeś? Czy może jednak lepiej wgrać ostatnie wydanie v 4.5? Na xda również są niekorzystne opinie o 4.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że najnowsze wydanie laguje. Rozumiem, że to chodziło o jedne z pierwszych wydań v 4.6. Czy w ostatnim wydaniu v 4.6 zostały naprawione rzeczy o których wspominałeś? Czy może jednak lepiej wgrać ostatnie wydanie v 4.5? Na xda również są niekorzystne opinie o 4.6.
Ja mimo wszystko cały czas korzystam z ostatniego 4.5. Najlepszy jak do tej pory. Nigdy mnie nie zawiódł, a próbowałem już Los, RR, Paranoid i jeszcze kilku innych. Zawsze jednak wracałem do AEX 4.5 :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zimmonx mógłbyś wrzucić link dokładanie do tej wersji, którą polecasz? Gdzieś trafiłem na xda,że jakość audio jest słaba na 4.5 - prawda to to ?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


To jest wersja z 25.08.2017 łatwo znaleźć na stronce projektu. Nie mam żadnych problemów z dźwiękiem więc może na wcześniejszych wersjach coś się działo...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że najnowsze wydanie laguje. Rozumiem, że to chodziło o jedne z pierwszych wydań v 4.6. Czy w ostatnim wydaniu v 4.6 zostały naprawione rzeczy o których wspominałeś? Czy może jednak lepiej wgrać ostatnie wydanie v 4.5? Na xda również są niekorzystne opinie o 4.6.

Pisałem o oficjalnym 4.6, który moim zdaniem nie nadaje się zbytnio do codziennego użytkowania. Wersja mod jest stabilna i szybka, głównie za sprawą lepszego moim zdaniem kernela.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, po zainstalowaniu AOSP Extended 4.5 nie mam nigdzie możliwości ustawienia blokady odciskiem palca, co jest grane? Czy nie ma takiej opcji czy tego nie widzę? Wgrałem gappsy nano jak coś, bo nie wiem czy to może być tego wina.

 

Czy da się ustawić, żeby dotknięcie klawisza home działało jakbym go nacisnął? Tak miałem w miui.

Edytowane przez konrad122112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale właśnie po instalacji od nowa pojawia się taka opcja, ale wtedy kiedy na ekranie jest narysowany odcisk palca i powinienem co chwilę klikać, żeby się zapamiętał to w ogóle nie reaguje :/ w ustawieniach tych co mówisz też to nie działa tak jakbym chciał, bo jak dotknę klawisza home, to nie  bierze się ekran główny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, konrad122112 napisał:

Mam problem, po zainstalowaniu AOSP Extended 4.5 nie mam nigdzie możliwości ustawienia blokady odciskiem palca, co jest grane? Czy nie ma takiej opcji czy tego nie widzę? Wgrałem gappsy nano jak coś, bo nie wiem czy to może być tego wina.

 

Czy da się ustawić, żeby dotknięcie klawisza home działało jakbym go nacisnął? Tak miałem w miui.


Co do drugiego pytania, to w niektórych wersjach AEX'a wybudzanie przyciskiem home nie było możliwe do włączenia. Sprawdź mimo wszystko w Extensions > Buttons > home button czy nie masz tam opcji "wybudzanie ekranu" z możliwością włączenia.

Btw. bardziej opłaca się wgrać aexmod 4.6 niż aex 4.5 według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale to nic nie dało. Ogólnie dziwna sprawa, bo po wgraniu znowu miui odcisk palca działa. Chciałbym coś z czystym androidem, no ale ten nie działający czytnik linii papilarnych jest dla mnie bardzo ważny. Dzisiaj w nocy też miałem przygodę, że telefon ładował się bardzo wolno, po wgraniu miui wróciło do normy.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojtasemaj napisał:

Chłopaki jest taka możliwość żeby ktoś z was podrzucił mi bezpośredni link do tej zmodowanej wersji romu AEX? Nie używam telegramu i szczerze to nawet nie wiem jak on działa. Będę niezmiernie wdzięczny.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Witam

Mam tą sama prośbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEX official alpha release
https://www.androidfilehost.com/?fid=673791459329059892

#aex #oreo #rom


AEX.mod by DennySpb
Current build date: 10/30/2017

- Kernel: update to 3.18.78
- ColorEngine: USB, AppError, Tunables, telephony settings painting
- Option for force enable ColorEngine (Develop settings)
- Option for remove disabled sim from statusbar
- MiUi camera updated to 1.5
- Phonograph updated


https://yadi.sk/d/vOdXRG_y3JSoVh


https://drive.google.com/open?id=0B-y4P91OhoWfWHByOGl1cno1VjA

#aexmod #hmp




AEX.mod Oreo (beta) by DennySPb
Current build date: 11/09/2017

- Kernel: EAS 3.18.79
- Added framework boost api
- Fixed slow cam bringup
- Fixed addon.d support
- Reworked tabs in Extensions
- Added Home and FP sensor actions
- Added torch on power button

https://www.androidfilehost.com/?fid=889964283620764655

#aexmod #oreo

Telegram to taki komunikator coś jak Messenger tylko moim zdaniem lepszy i oprócz grup ma kanały(channel).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jeszcze jedno pytanie - sprawdzałem rom JDC, purefusion, aex, teraz mam aex mod i na żadnym nie działa szybkie ładowanie. Napis na ekranie blokady sugeruje, że niby jest, ale tel ładuje się ponad 3h. Na miui jest to max 1,5h. Ładowarka i kabel są oryginalne. Trzeba gdzieś włączyć tę opcję?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...