Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dskarb napisał:

@majdan12

Windows 10 x64. Ostatnio też jak próbowałem czyścić to się naszukałem działającej wersji tego MiFlasha i gdzieś go zapodziałem.

Bez problemu działa na win 7/10 64bit

https://mega.nz/#!ZUcjTApK!2SnRSXR_qXtzj2I5in2pTX1CycSBhrJOcI0V_xxgVA0 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dskarb

W MiFlash zaznacz Flash All i sprawdź czy na pewno jest zaznaczone :)

1. Telefon wprowadź w Fastboot.

2. Podłącz telefon do komputera.

3. Włącz ADB.

4. W ADB wpisz fastboot devices i naciśnij enter.

5. W ADB wpisz fastboot oem edl i naciśnij enter, telefon będzie mieć czarny wyświetlacz i aktywny tryb EDL.

6. Uruchom MiFlash > W ''Browse...'' wskaż miejsce gdzie znajduje się rozpakowany (dwa razy) system MIUI > Kliknij ''Refresh'' > Kliknij ''Flash'' > Kiedy zakończy się instalacja wyłącz MiFlash, odłącz telefon od komputera i włącz go :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na automatycznym nagrywaniu rozmów na customach. Jak to zrobić, żebym miał jak na miui? 
Krótka chwilę na pokładzie mojej mi5 był LOS I działało "Nagrywanie ACR." Sprawdzalo się bardzo dobrze.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dskarb napisał:

No właśnie możliwe bo mam moda Windy i pewnie coś pocięte za dużo. Ostatnio jakoś to obszedłem więc będę próbował. Jak się uporam to dam znać, może komuś się przyda. Tak czy inaczej dzięki za pomoc:)

Na pewno wina moda windy. Przerabialem temat i już się w to nie bawię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu wgrałem tego aosp extended. Baterii wystarczyło mi na całe 2 dni. na miui drugiego dnia rano już trzeba było ładować, także pod tym względem rewelka. wszystko śmiga, z niczym na razie nie mam problemów więc zostawiam ten rom.

 

Edyta : przejrzałem wszystkie ustawienia. Jest mnóstwo ciekawych i zarazem przydatnych ustawień.

Wydaje mi się, że telefon szybciej się ładuje. Do samego końca daje taki dam prąd i napięcie, tj. 4,5V 1,8A. Na ładowarkę z qc od s7 EDGE tak samo 

Soft jest KOZACKI! 

Edytowane przez Mr X
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro albo pojutrze będę już posiadaczem Mi5. Najpierw zainstaluję najnowsze Xiaomi.eu a potem jakiś custom ROM. Rozumiem, że po instalacji Xiaomi.eu nie muszę już instalować firmware z developer rom? Chyba kiedyś już o to pytałem, ale wolę się upewnić. 

Używa ktoś ROMu od JDCTeam? Wydaje się być bardzo ciekawy i dopracowany. BTW... Widzieliście? ;) 

Generalnie waham się pomiędzy instalacją AOSP Extended, Resurrection a JDCTeam. Są jakieś różnice między tymi ROM-ami, jeśli chodzi o jakość zdjęć, filmów czy dźwięku?

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam AOSP Extended (AEX) i jest git. Na chwile obecna nic mnie jeszcze nie denerwuje wiec siedze na nim. Jak cos sie zacznie dziać to przetestuje inny.

Miałem Slim7 - ale to wersja minimalistyczna i brak możliwości szerszej konfiguracji.

Edytowane przez Gravis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adnage napisał:

Jutro albo pojutrze będę już posiadaczem Mi5. Najpierw zainstaluję najnowsze Xiaomi.eu a potem jakiś custom ROM. Rozumiem, że po instalacji Xiaomi.eu nie muszę już instalować firmware z developer rom? Chyba kiedyś już o to pytałem, ale wolę się upewnić. 

Używa ktoś ROMu od JDCTeam? Wydaje się być bardzo ciekawy i dopracowany. BTW... Widzieliście? ;) 

Generalnie waham się pomiędzy instalacją AOSP Extended, Resurrection a JDCTeam. Są jakieś różnice między tymi ROM-ami, jeśli chodzi o jakość zdjęć, filmów czy dźwięku?

Firmware musisz flashować przed instalacją każdego custom romu. Od siebie z tych trzech romów mogę polecić Aex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Djdarkster napisał:

To bardzo ciekawe, jednak zaleca się flashować firmware, bo customy go nie posiadają

Ale instalacja nowego ROM-u nie usuwa wcześniej posiadanego firmware'u. Jedynie jak chcesz zainstalować nowszy ROM i wymaga on też nowszej wersji firmware, to wtedy musisz go zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że na RR opartym na LOS pomimo większej ilości śmieci i ustawień bateria lepiej trzyma? Na RR SOT podchodzi mi pod 5h, na LOS ledwo pod 2,5h?

"Telefon nieaktywny" zużywa bardzo dużo energii, na RR tego nie ma. Dodam, że zawsze używam tych samych aplikacji.

Screenshot_20170912-232920.thumb.png.d7a1652e0100033a373b0b213a31bf34.pngScreenshot_20170912-232916.thumb.png.9bfc0f4db1cdbcff2714107bcdaaa893.pngScreenshot_20170912-232909.thumb.png.8d2b189e51c5cb56015a9ad8ccd979f3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...