Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, majdan12 napisał:

@Ari93

Może jednak sprawdzić 

 

O proszę, oryginalna bateria ;) szukałem chwilę na aliexpress ale nie ma ani jednej... tak trochę wtf ale olałem to. Zobaczę jak się będzie zachowywał po miflashu itp ale chyba się skuszę, w ostateczności zawsze mogę sprzedać przecież, chętny pewnie się znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic szczególnego się nie dzieje. Najbardziej stabilne dla mnie to ostatnie wydania LOS (chociaż na XDA narzekają na rozłączający się GPS - jeszcze nie sprawdziłem) i RR, który działa bardzo dobrze. Bez kombinowania z innymi kernelami/ustawieniami. Jedynie zmiana ustawienia na tryb oszczędny dla baterii.

Ja mam natomiast inny problem. Na romach AOSP, CAF (czyli JDCTeam, Slim7, AOSPExtended) oraz na oryginalnym xiaomi.eu 7.8.24 podczas zwykłego użytkowania mogę zaobserwować problemy z ekranem (opisywałem to już kilka stron wcześniej). Jakby urządzenie się nagrzewało i zostawiało "ślady" na ekranie, chociaż nie jest raczej ciepły. Ma ktoś może coś podobnego? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gravis napisał:

AOSP Extended - bateria trzyma fajnie. Niczego mi jeszcze nie brakło ;)

Też polecam ten rom. Miałem ostatnio okazję przetestować miui 9 i bateria na aospE wypada lepiej.

 

Ogólnie co do baterii na mi5 moje przemyślenia są takie, że jeśli komuś zależy na jak najdłuższym czasie pracy (nie tylko sot, ale ogólnie) to najlepszym softem jest xiaomi.eu na andku 6.0 (np MIUI 6.11.10 lub na miui7-6.4.21) tutaj żaden custom rom mu nie "podskoczy". Natomiast jeśli chodzi o miui na androidzie 7, to im nowszy, tym z baterią było gorzej i tutaj wiele custom romów może już konkurować. Ja używam aospE już od dłużego czasu i póki co nie widzę żadnej alternatywy. Bateria, szybkość, stabilność i częste aktualizacje - nic więcej nie trzeba. A miui w ostatnich aktualizacjach daje ciała na całej linii i nie uśmiecha mi się do tego wracać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr X

Ja już trochę czasu nie mam Mi 5 więc moja wiedza nie jest aktualna więc mogło się zmienić o 180 stopni wszystko w systemach. 

Np. Mi Max (Hydrogen) którego miałem 7 miesięcy też na alternatywnych systemach miał skoki graficzne zasięgu a czasem był brak zasięgu (teoretycznie) a nadal można było dzwonić/odbierać/przeglądać internet itp. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piechox napisał:

Narazie siedzę na miui 6.11.10 i dobrze mi tu ale szukam alternatyw, narazie miui 9 jest beee a customy to zawsze był festiwal bugów, średniego tłumaczenia i wiecznych soft brików

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Lineage OS działa idealnie. Google Camera z hdr+ cyka super fotki w porównaniu do miui. Z resztą w porównaniu z miui wszystko działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...