Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Mamy 16 04 2019, spaprany 10.2.2.0.OAAMIXM, to znaczy z masą negatywnych opinii. Obecnie mam 10.0.1.0, ale z dziwnymi przypadłościami, czasami się ekran zawiesza i czasami muszę podawać hasło, najczęściej w niekorzystnym momencie. Nowszy jak 10.2.2.0 pewnie już się nie pojawi.

Czy ktoś mógłby polecić kompletnemu amatorowi najlepszy system dla MI5 i jak go zainstalować jeśli trzeba zrobić rollback? Telefon ma naturalnie zablokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mark_Q napisał:

Czy ktoś mógłby polecić kompletnemu amatorowi najlepszy system dla MI5

Subiektywnie dla mnie (a używałem Lineage, MIUI, xiaomi.eu, AOSP Extended, Paranoid, JDC Team) najlepszy jest Pixel Experience na Andku 9.

Co do metod instalacji, musisz oczywiście odblokować bootloader, wgrać TWRP, wrzucić zip z ROMem i sflashować.
Nie wypowiem się odnośnie rollbacku, bo nie wiem, co to jest, nie chcę ci udzielić błędnej porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mark_Q napisał:

@raven66 

Dzięki za odpowiedź.

Rollback to miałem na myśli zejście na jakieś wcześniejsze MIUI. Pixel Experience, nawet nie miałem pojęcia że coś takiego egzystuje. 
Przy odblokowywaniu bootloadera trzeba zezwolić na asocjację, gdzie potrzebne jest IMEI itd, jest to bezpieczne?

Istnieje i jak do tej pory, jest to najlepszy ROM, jaki testowałem. Oczywiście odczucie jest subiektywne - jestem mocno specyficznym userem.
Miałem Mi 5 przez 2 lata, teraz służy dalej żonie, właśnie na Pixelu. Śmiga i lata bez żadnych zastrzeżeń. Szybki i czysty (początkowa lista aplikacji jest mocno uboga, tylko niezbędne rzeczy).

Download i wątek na XDA jest tutaj: https://download.pixelexperience.org/gemini/

Tak, odblokowanie jest bezpieczne. Rób to śmiało. Dodatkowo zawsze możesz zablokować bootloader z powrotem i wyczyścić telefon do naprawdę stanu fabrycznego, flashując global MIUI z poziomu fastboota. Z mojego doświadczenia - Mi 5 to naprawdę mega ciężki telefon do uceglenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 17.04.2019 o 08:49, raven66 napisał:

Subiektywnie dla mnie (a używałem Lineage, MIUI, xiaomi.eu, AOSP Extended, Paranoid, JDC Team) najlepszy jest Pixel Experience na Andku 9.

Co do metod instalacji, musisz oczywiście odblokować bootloader, wgrać TWRP, wrzucić zip z ROMem i sflashować.
Nie wypowiem się odnośnie rollbacku, bo nie wiem, co to jest, nie chcę ci udzielić błędnej porady.

Jedno pytanko - czy korzystasz z Revoluta, czy on tam działa i jest widoczny w sklepie google na Pixelu? Revolut został usunięty z aplikacji na MIUI, ze względu na chiński rom (bezpieczeństwo) i podejrzewam, że zaraz zbanują całe systemy chińskie na google store. Szukam więc na co się przesiąść gdzie nie będzie takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już pomógł mi dzidexx w innym wątku (Magisk) i problem rozwiązany.

Na pixelu wszystko działa? Miui 10.2.2 to ostatni system na ten telefon, poza tym i tak nie korzystam z grafiki pulpitu (nova launcher), jakiś czas temu szukałem dobrego customa, który byłby dobrą/szybką alternatywą i dałem spokój, na każdym coś tam szwankowało, od diod po czytniki, porgramy, nie wszystkie opcje były, kamerki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2019 o 11:27, drJanek napisał:

OK, już pomógł mi dzidexx w innym wątku (Magisk) i problem rozwiązany.

Na pixelu wszystko działa? Miui 10.2.2 to ostatni system na ten telefon, poza tym i tak nie korzystam z grafiki pulpitu (nova launcher), jakiś czas temu szukałem dobrego customa, który byłby dobrą/szybką alternatywą i dałem spokój, na każdym coś tam szwankowało, od diod po czytniki, porgramy, nie wszystkie opcje były, kamerki etc.

Wszystko to znaczy co dokładnie? Wszystko co używała wcześniej na Moto G5, na Mi 5 @ Pixel również działa bez problemu. Ale jeśli masz na myśli konkretną aplikację czy funkcję, to napisz konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...