Jump to content

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów

Recommended Posts

• Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bez przesady. Póki co idzie odblokować, a że jest trudniej, trudno... Póki się da, nie ma problemu. 

@RSL Sprawdź  Ja nie będę wracał do niektórych systemów bo wiem że są słabe i szkoda czasu na nie. Jeśli by brakowało jakiegoś dobrego systemu na tym kanale YouTube to mogę nagrać fil

dwa dni temu wgrałem tego aosp extended. Baterii wystarczyło mi na całe 2 dni. na miui drugiego dnia rano już trzeba było ładować, także pod tym względem rewelka. wszystko śmiga, z niczym na razie nie

Posted Images

@tpawel

Nie potrzebuje flagowca aktualnie :) 

Gdyby nie brak aplikacji w Windows Phone to bym używał swojej Lumi. 

Nawet z ciekawości ten Redmi chce zobaczyć. Jak mi zabraknie dobrego wyświetlacza to trzeci raz kupie Mi 5 :-P

1 minutę temu, Mr X napisał:

Jest progres :-D

Warto zmieniać teraz miui na tego cirtusa skoro premiera miui 9 za 2 tygodnie? 

To teraz najlepszy system? 

Wiesz o tym że to MIUI 9 nie pokona Custom ROM? zainstaluj Citrus-CAF albo Slim7.

@tpawel

Może uda mi się dorwać zniżkę po rozmowie ze sprzedawcą i by miał tego Redmi 4X - 3/32 - LTE 800 MHz B20 bez vat 23% i kurierem przesyłka w extra cenie. Nie ma co śmiecić już tematu :)

Jak mi telefon nie podpasuje to wymienię go pewnie na Mi 5 :-D

wgrałem tego citrusa, jakoś nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. poza tym w którymś momencie przestał działać klawisz power. ani nie wybudzał ani nie usypiał telefonu, dopiero po restarcie zatrybił. Co więcej kompas w ogóle nie działa. Poszedłem  na spacer o strzałka w ogóle się nie poruszała. Nie działa tryb kieszonkowy.  Już przywróciłem backup z MIUI. 

Jak dla mnie ten citrus to lipa, lepiej chodził RR i los

Edited by Mr X

Czy któryś z systemów jest na tyle stabilny żeby używać go na co dzień? Niestety ostatnie aktualizacje MIUI sprawiają że MI5 jest znacznie mniej responsywny od chociażby redmi 3s czy redmi 4 znajomych. Aplikacje wiecznie się przeładowują, kilka razy dziennie nawet pulpit jest wyrzucany z RAM. Za czasów Samsunga Galaxy S czy LG G2 dużo modowałem, zastanawiam się czy jest sens znowu zaczynać :)

LOS będzie systemem najstabilniejszym i najbardziej dopracowanym. Można go zainstalować, używać i aktualizować sporadycznie. Nie ma żadnych bugów występujących w miui, system jest regularnie aktualizowany.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Po jednym używaniu takie wnoski?
Według mnie LOs trochę lepiej niż miui, a nawet gdyby nie to i tak miażdży chiński szajs tym że po prostu wszystko działa bez zbędnego klikania po opcjach, bateriach i innych cudach.

@majdan12
Miałeś kupić redmi 4x. Co przesądziło o zmianie? Czemu nie zamawiasz z ali ani z gearbest?
Napisałeś, że gdy ci nie podpasuje to sprzedasz i kupisz mi5. Jestem ciekawy gdzie go kupisz. Od kilku miesięcy go nie produkują. Na gearbest są ostatnie sztuki ale tylko białe 3/64. Ja bym już nie kupował bo to zapewne odratowane "stare" sztuki. Nie lepiej kupić mi5s?
Cena podobna. Eliminuje najważniejsze problemy z mi5, czyli padające płyty główne i podatność na złamania.

@cietybadacz

Miałem kupić Redmi 4X to prawda ale doszedłem do wniosku że trzeba jakiś telefon w miarę dobry mieć jak się używało Mi 5 :) 

Od 2015 zamawiam na Aliexpress u Hong Kong Goldway ale nie opłaca się kupować tego modelu w Chinach dla tych kilkunastu złotych ''oszczędności''. Ryzyk fizyk w przypadku Mi 5. Mi 5S z ciekawości może bym kupił ale na razie rozruszam temat Redmi Note 4. Mój pierwszy Mi 5 nadal działa dobrze a jest z marca 2017. Oba Mi 5 proste są nadal. 

21 godzin temu, Piechox napisał:

Podsumowując który rom na bazie cm jest najszybszy i najbardziej dopracowany bo nim wejdzie miui 9 trochę minie

Na bazie LOS możesz spróbować ViperOS lub Resurrection Remix Darkness. Chociaż w sumie jeżeli na bazie cm i najbardziej dopracowany to chyba LOS. :-D

Na bazie AOSP możesz spróbować Tesla lub Slim7.

Edited by Dzienny
Testował ktoś może Masik X? Jestem ciekawy jak sprawuje się ten wynalazek 
I jak zainstalowałeś Maski? Faktycznie wygląda ciekawie, tylko czy równie dobrze się sprawuje? Ktoś coś?

Zainstalowalem citrus-caf. Pierwsze wrażenia na duzy plus. Brak żadnych ścinek ani klatek animacji. Wiadomo coś o aktualizacjach? Mam wersje z 29 lipca. Nowszej nie znalazlem. Aktualizacje przez ota czy ręcznie?
W ustawieniach nie nic nie znalazlem a aktualizacjach.
Jest jakis menedzer plików?
Bo nie moge nigdzie znaleźć. Może jest gdzieś zakopany?