Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@tpawel

Nie potrzebuje flagowca aktualnie :) 

Gdyby nie brak aplikacji w Windows Phone to bym używał swojej Lumi. 

Nawet z ciekawości ten Redmi chce zobaczyć. Jak mi zabraknie dobrego wyświetlacza to trzeci raz kupie Mi 5 :-P

1 minutę temu, Mr X napisał:

Jest progres :-D

Warto zmieniać teraz miui na tego cirtusa skoro premiera miui 9 za 2 tygodnie? 

To teraz najlepszy system? 

Wiesz o tym że to MIUI 9 nie pokona Custom ROM? zainstaluj Citrus-CAF albo Slim7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem tego citrusa, jakoś nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. poza tym w którymś momencie przestał działać klawisz power. ani nie wybudzał ani nie usypiał telefonu, dopiero po restarcie zatrybił. Co więcej kompas w ogóle nie działa. Poszedłem  na spacer o strzałka w ogóle się nie poruszała. Nie działa tryb kieszonkowy.  Już przywróciłem backup z MIUI. 

Jak dla mnie ten citrus to lipa, lepiej chodził RR i los

Edytowane przez Mr X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z systemów jest na tyle stabilny żeby używać go na co dzień? Niestety ostatnie aktualizacje MIUI sprawiają że MI5 jest znacznie mniej responsywny od chociażby redmi 3s czy redmi 4 znajomych. Aplikacje wiecznie się przeładowują, kilka razy dziennie nawet pulpit jest wyrzucany z RAM. Za czasów Samsunga Galaxy S czy LG G2 dużo modowałem, zastanawiam się czy jest sens znowu zaczynać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOS będzie systemem najstabilniejszym i najbardziej dopracowanym. Można go zainstalować, używać i aktualizować sporadycznie. Nie ma żadnych bugów występujących w miui, system jest regularnie aktualizowany.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12
Miałeś kupić redmi 4x. Co przesądziło o zmianie? Czemu nie zamawiasz z ali ani z gearbest?
Napisałeś, że gdy ci nie podpasuje to sprzedasz i kupisz mi5. Jestem ciekawy gdzie go kupisz. Od kilku miesięcy go nie produkują. Na gearbest są ostatnie sztuki ale tylko białe 3/64. Ja bym już nie kupował bo to zapewne odratowane "stare" sztuki. Nie lepiej kupić mi5s?
Cena podobna. Eliminuje najważniejsze problemy z mi5, czyli padające płyty główne i podatność na złamania.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cietybadacz

Miałem kupić Redmi 4X to prawda ale doszedłem do wniosku że trzeba jakiś telefon w miarę dobry mieć jak się używało Mi 5 :) 

Od 2015 zamawiam na Aliexpress u Hong Kong Goldway ale nie opłaca się kupować tego modelu w Chinach dla tych kilkunastu złotych ''oszczędności''. Ryzyk fizyk w przypadku Mi 5. Mi 5S z ciekawości może bym kupił ale na razie rozruszam temat Redmi Note 4. Mój pierwszy Mi 5 nadal działa dobrze a jest z marca 2017. Oba Mi 5 proste są nadal. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piechox napisał:

Podsumowując który rom na bazie cm jest najszybszy i najbardziej dopracowany bo nim wejdzie miui 9 trochę minie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Na bazie LOS możesz spróbować ViperOS lub Resurrection Remix Darkness. Chociaż w sumie jeżeli na bazie cm i najbardziej dopracowany to chyba LOS. :-D

Na bazie AOSP możesz spróbować Tesla lub Slim7.

Edytowane przez Dzienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem citrus-caf. Pierwsze wrażenia na duzy plus. Brak żadnych ścinek ani klatek animacji. Wiadomo coś o aktualizacjach? Mam wersje z 29 lipca. Nowszej nie znalazlem. Aktualizacje przez ota czy ręcznie?
W ustawieniach nie nic nie znalazlem a aktualizacjach.
Jest jakis menedzer plików?
Bo nie moge nigdzie znaleźć. Może jest gdzieś zakopany?


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...