Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=33826]cietybadacz[/mention]
Bardzo dobrze działa Citrus-CAF. 
Ma język Polski.
Chcąc przejść na custom rom robi się instalacje Global Developer aby odnowić telefon i mając taki telefon usuwamy MIUI w TWRP i instalujemy custom rom. Pamięć wewnętrzną się nie czyści jak się myśli o powrocie do systemu któremu zrobiliśmy kopie w TWRP > Backup.
 
Kopie systemu do którego chcemy wrócić to jakich partycji?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cietybadacz

Załóżmy ze robisz kopie zapasową MIUI lub innego systemu w TWRP > Backup i chcesz zainstalować inny system np. Citrus-CAF to w TWRP > Wipe > Advanced Wipe czyścisz wszystkie partycje oprócz pamięci wewnętrznej, USB OTG, karty pamięci (oczywiście Mi 5 to nie dotyczy) i instalujesz system i GAPPS (jeśli potrzebujesz choć ja używam Yalp Strore i nie instaluje GAPPS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12
Wiem
Chodzi mi o to ktorych partycji na miui eu zrobić backup?
Wystarczy system + data

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



@majdan12
Wiem
Chodzi mi o to ktorych partycji na miui eu zrobić backup?
Wystarczy system + data?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka






Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@areq1987

Jeszcze nie zdarzyło mi się aby Citrus-CAF nie nagrał w 30 fps w wbudowanej aplikacji Snapdragon Camera. Jeśli ktoś ma inny system bez 30 fps to niech używa Footej Camera (najlepiej płatną bo najlepsza jakość zdjęć. W załączniku będzie wersja premium).

RR czy Citrus-CAF? dla mnie obecnie ten drugi wygrywa ze wszystkim. Są przełączniki o których piszesz. Odnośnie aktualizacji to szybko projekt nie upadnie.

 

Footej+Camera-2.0.7+build+103.apk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też bym chętnie przetestował, ale po aospa z brakiem wybudzania home miałem ochotę rzucić telefonem o ścianę jak kilka razy z rzędu czytnik nie wykrył palca. Nie mam pojęcia skąd ostatnio ta zależność, że wszystko co bazuje na aosp nie ma tej funkcji.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kios napisał:

Sam też bym chętnie przetestował, ale po aospa z brakiem wybudzania home miałem ochotę rzucić telefonem o ścianę jak kilka razy z rzędu czytnik nie wykrył palca. Nie mam pojęcia skąd ostatnio ta zależność, że wszystko co bazuje na aosp nie ma tej funkcji.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz sprecyzować o co kaman bo na LOs nie mam takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kios

Citrus-CAF naciskam przycisk ''dom (home)'' telefon jest odblokowany. Szkoda że inne systemy mają aktywny czytnik linii papilarny że wystarczy przyłożyć palec do przycisku ''dom (home)'' aby odblokować telefon a Citrus-CAF tego nie ma. Ważne i tak jest że zawsze działa czytnik :) 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że działa źle, ale przy krótkim przyłożeniu palca lub pod innym kątem jest mało precyzyjny. Przy przytrzymaniu palca przez około sekundę (szczególnie zauważalne, gdy nie jest długo wybudzony) odblokowuje w większości przypadków.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kios

Napisałem że Citrus-CAF nie posiada odblokowywania telefonu poprzez przyłożenia palca do czytnika linii papilarnych a nie napisałem że klikając w czytnik linii papilarnych nie odblokuje się telefon. Chyba widzicie różnicę między przyłożeniem palca do przycisku a kliknięciem przyciskiem? 

Są trzy typy systemów A) czytnik linii papilarnych jest aktywny cały czas, czyli jest tak jakbyśmy sobie tego życzyli. B ) czytnik linii papilarnych jest aktywny przez jakiś dłuższy czas. C) czytnik linii papilarnych jest aktywny przez parę sekund - w każdym z tych systemów opcja aktywnego czytnika w teorii oferuje to samo co w systemie A ) a w rzeczywistości jest inaczej. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...