Skocz do zawartości

System PL Redmi Note 4X


matias988

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zakupiłem dziewczynie Redmi Note 4X z przekonaniem, że telefon posiada Globala z polskim językiem. System to: MIUI 8.1.12.0(MCFCNDI). Dziś otrzymałem i się zawiodłem. Czy jest jakiś sposób by zmienić ten system na nowy z językiem polskim czy jeszcze jest za szybko na to? Jak tak to kiedy można się spodziewać od MIUI Polska systemu na ten model?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ̶N̶a̶ ̶t̶e̶n̶ ̶t̶e̶l̶e̶f̶o̶n̶ ̶(̶w̶ ̶t̶y̶m̶ ̶m̶o̶m̶e̶n̶c̶i̶e̶)̶ ̶n̶i̶e̶ ̶m̶a̶ ̶G̶l̶o̶b̶a̶l̶a̶ ̶w̶i̶ę̶c̶ ̶b̶y̶ł̶e̶ś̶ ̶w̶ ̶b̶ł̶ę̶d̶z̶i̶e̶ ̶m̶y̶ś̶l̶ą̶c̶ ̶ż̶e̶ ̶p̶r̶z̶y̶j̶d̶z̶i̶e̶ ̶z̶ ̶t̶y̶m̶ ̶s̶o̶f̶t̶e̶m̶.̶ (Mój błąd, jednak jest)

 ROM od xiaomi.eu już jest od około 3 wydań, tak samo TWRP. 

Prawdopodobnie EDL w RN4X także jest zablokowany jak w Redmi 4, choć możesz spróbować. 

Możesz także spróbować wgrać China ROM poprzez apke do Aktualizacji, choć pewnie wywali błąd.

 

Edytowane przez flexeii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, flexeii napisał:

 

Na ten telefon (w tym momencie) nie ma Globala

 

No akurat Global jest i to od dobrych 2-3 tygodni - trochę z tym generalnie zamieszali, ale Note 4X i Note 4 Qualcomm to ten sam model o nazwie kodowej "mido"

58b6ffc7e1528_screenshot-en_miui.com-2017-03-01-18-06-06(1).thumb.png.65775c2ba21fec0a04928fd55af0c233.png

@matias988  Jeśli chcesz miuipolska na Redmi Note 4X, to kliknij na PW. Nowa blokada EDL od Xiaomi nie jest dla mnie żadnym problemem ;)

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zexon72 napisał:

No akurat Global jest i to od dobrych 2-3 tygodni

58b6ffc7e1528_screenshot-en_miui.com-2017-03-01-18-06-06(1).thumb.png.65775c2ba21fec0a04928fd55af0c233.png

Faktycznie, mój błąd. Sam się zdziwiłem jakim cudem nie ma (niby) Globala jeszcze. Sugerowałem się stroną do pobierania ROMów w wersji zip. 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, flexeii napisał:

@Zexon72 Masz na myśli wersję Redmi 4X z Snapem 435? Coraz bardziej robią bałagan w swoim portfolio. ;)

Telefony robią naprawdę świetne i szybko zdobyli moje serce :) ale faktycznie wybór w menu tak olbrzymi, że nie wiadomo na co się zdecydować.

Ja tak długo się wahałem między kilkoma modelami, które jakoś bardzo się między sobą nie różniły, że, gdyby to była restauracja, to umarłbym z głodu.

No bo, umówmy się, czy Note 4x wniósł jakiś przełom (czytaj: ulepszenie) względem zwykłego Note 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem xrn4x z odblokowanym bootloaderem, zainstalowałem twrp 3.0.3. (cofface) i tak jak wgrywam ROM xiaoimi.eu telefon nie dziala zawiesza sie przy starcie z komunikatem unfotunately, the process com.android... i mozna wyslac raport albo anulowac i wyskakuje znowu i nic nie da sie zrobic... cóż można z tym zrobić? próbowałem na najnowszym (z 27,02.2017 sofcie xiaomi.eu)

DSC_0401.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że bootloader nie był odblokowany, tylko zrobiony na status unlock za pomocą jakiegoś patcha (tak jak to było w przypadku Redmi Note 3 Snapdragon) i stąd te hece. 

Zrób reinstalacje systemu poprzez twrp z wcześniejszym full wipe - jeśli będzie bez zmian no to trzeba będzie zrobić to, jak należy, czyli unlock oficjalną metodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy jak był unlock zrobiony "nieoficjalnie" można byłoby wgrać twrp?

Co należy zaznaczyć aby w twrp zrobić full wipe?

Edycja: Niestety po full wipe (zaznaczyłem wipe wszystkiego oprócz sd card)i ponownym wgraniu softu xiaomi.eu problem się powtarza

Edytowane przez ricki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ricki napisał:

pytanie czy jak był unlock zrobiony "nieoficjalnie" można byłoby wgrać twrp?

Za dużo tłumaczenia zasad praw do plików i folderów w linuxie (Android jest linuxem) 

 

18 minut temu, ricki napisał:

Edycja: Niestety po full wipe (zaznaczyłem wipe wszystkiego oprócz sd card)i ponownym wgraniu softu xiaomi.eu problem się powtarza

Ja w takich niepewnych przypadkach zaczynam od komendy "fastboot oem lock", czyli zablokowanie bootloadera. Full flash systemu China Developer w EDL - robię to boxem, Ty możesz zrobić to w MiFlash. Później unlock oficjalną metodą i dopiero twrp oraz xiaomi.eu 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich niepewnych przypadkach zaczynam od komendy "fastboot oem lock", czyli zablokowanie bootloadera. Full flash systemu China Developer w EDL - robię to boxem, Ty możesz zrobić to w MiFlash. Później unlock oficjalną metodą i dopiero twrp oraz xiaomi.eu 


A więc zablokowałem bootloader komendą w adb fastboot lock oem to poszło bez problemu nie bardzo wiem jak z fastboota uruchomić tryb edl więc spróbowałem miflash ale tam po ściągnięciu developer version globala mi flash co prawda wykrywa urządzenie ale po kliknięciu we flash pokazuje mi komunikat : nie można odnaleźć określonego pliku (0x80070002:execute flash_all. bat)
Jakieś sugestie?

Tapatalk by Oneplus2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ricki napisał:

Jakieś sugestie?

Sądziłem, że zanim zacząłeś to przeczytałeś, jak to się robi. 

 

5 minut temu, ricki napisał:

pokazuje mi komunikat : nie można odnaleźć określonego pliku (0x80070002:execute flash_all. bat)

Podałeś złą ścieżkę dostępu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem katalog w którym jest ściągnięty plik .tar oczywiście po rozpakowaniu i po 1 sekundzie mam błąd: nieokreślony błąd 0x80004005: error cannot load i tu jest wskazana lokalizacja to jakiegoś lokalnego katalogu który nijak ma się do katalogu w którym rozpakowany jest soft

 

Tapatalk by Oneplus2

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze próbujesz flashować w trybie fastboot, a nie EDL. Po drugie w ścieżce dostępu nie może znajdować się spacja. Po trzecie powinieneś wskazać folder z plikami bat - oprócz nich w folderze powinien być podfolder "images". 

Daj nazwę pliku jaką ściągnąłeś 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twrp masz ? W recovery możesz użyć adb reboot edl

W fastboot zobacz może zadziała 

fastboot reboot- edl 

W SD 650 działa ten skrypt , możesz spróbować

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

Jak nie to kabel deep flash

 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zablokowaniu bootloadera jedyne do czego mam dostęp to tryb fastboot. Zobaczę ten skrypt (dzięki wielkie za link) aczkolwiek niestety wątpię żeby zadziałał. I jak rozumiem wejście w tryb edl jest niezbędne by wgrać soft mi flashem?

No i lipa po zastosowaniu skryptu telefon prawdopodobnie wszedł w tryb edl (tak twierdzi skrypt) ale w tym trybie nie jest wykrywany w mi flash

 

Tapatalk by Oneplus2

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmieciac forum wiec pozwolicie ze zapytam o kilka rzeczy tutaj.

Jestem nowym uzytkownikiem Xiaomi wiec jeszcze kilku rzeczy nie ogarniam. Przede wszystkim tego ze o odblokowanie bootloadera trzeba wysylac oficjalny ticket i czekac na odpowiedz Xiaomi. Jest to dla mnie kompletnie nie zrozumiale w czasach kiedy dba sie o konsumenta ale kaze mu sie czekac nie wiadomo ile na mozliwosc wgrania oprogramowania bez chinskich krzakow. Kilka pytan:

1) Czy istnieje mozliwosc wgrania Global Romu (z polskim lub bez ale ze sklepem z apkami) bez oficjalnie odblokowanego bootloadera ? Polecono mi probe z trybu EDL ale albo nie potrafie w niego wejsc albo jest przyblokowany

2) Czy taka polityka firmy to norma ? Prosbe o odblokowanie wyslalem ale z tego co czytalem posty na forum to niektorzy nawet miesiac czekaja.

3) Czy China Rom ktory posiadam aktualnie wgrany moze miec wplyw na dzialanie sieci GSM ? bo szczerze powiedziawszy jestem w szoku jak slaby zasieg mam

Jako zalacznik pelne info o modelu tel

redmi note 4x.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ricki napisał:

Mam tak Qualcomm hs-usb Diagnostics 900E (com20)
System to win10 64bit z wyłączonym sprawdzeniem podpisów

Tapatalk by Oneplus2
 

Z tego co wyczytałem na inny forum to tryb edl jest zablokowany i najlepiej użyć kabla deep flash

http://en.miui.com/thread-491655-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ricki napisał:

Mam tak Qualcomm hs-usb Diagnostics 900E (com20)

To chyba nie jesteś w trybie EDL, tylko innym podobnym diagnostycznym. Z takim sterownikiem wykrywa telefon z tak zawanym hardbrickiem. Przejście do edl może nie być proste w twoim przypadku, spróbuj kabla deepflash, ale nie ma pewności że zadziała. Jak ci jeszcze działa fastboot to można też kombinować z chińską wersją MiPcSuite i podłączeniem telefonu w fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy wersja RN4X ma zainstalowane Globala czy tzw syfmiui? Zastanawiam się między tą wersją a zwykłą (helio x20). Czy ktoś miał do czynienia z tymi dwoma modelami? Który jest bardziej godny uwagi?  (na aparacie mi nie zależy, czyli przewaga wersji "X" odpada). Oraz czy na obu wersjach można zainstalować miui polska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...