Jump to content

Dawideo

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Dawideo

 1. Jaka wersja Androida? U mnie przy najnowszej aktualizacji, po nocy (kilku dniach), muszę wcisnąć Power 3 razy aby się uruchomił.
 2. Dawideo

  Android Oreo

  U mnie wifi też ok. Jedyny problem jaki spotkałem to fakt, że box włącza się dopiero po 2- 3 naciśnięciu POWER (po przerwie dłuższej niż 8h), znikło również zapychanie pamięci, które wcześniej występowało. W innych przypadkach box uruchamia się normalnie.
 3. Dawideo

  Android Oreo

  Trochę dziwna sytuacja. Wczoraj pojawiła mi się informacja o aktualizacji (94MB). Nie instalowałem, bo chciałem w spokoju obejrzeć ostatni sezon Daredevila. Dziś wchodzę by uaktylnić system a tam update ma 624MB!!! Który zainstalował się dopiero za drugim razem. Wrażenia: napewno bardziej stabilne WiFi. Box jest włączony już 4 godziny, i ani razu sieć nie zerwała ( poprzednio raz na godzinę zrywało). Jeżeli, jutro odpale Boxa z pilota i nie będę musiał go odłączać od prądu, to sie bardzo ucieszę.
 4. Dawideo

  Android Oreo

  Hmm jeżeli nowy box jest już w sprzedaży = jest nowy system Oreo 8.1. Dlaczego więc nie wrzucają aktualizacji na Mi boxa 4k, skoro bebechy te same. Mam nadzieję, że nie porzucą i nie zostawią tego boxa z tak zbugowanym systemem.
 5. Dawideo

  Android Oreo

  Na stronie 17 macie pełny opis...
 6. Dawideo

  Android Oreo

  He, to czy z powodu tych błędów, nie powinni dać możliwości downgradu?? To nie powinno stanowić problemu, a ludzie by się mniej (delikatnie mówiąc) denerwowali. Najlepiej dać możliwość downgradu, a potem spokojnie, bez pośpiechu pracować nad stabilnym i sprawnym Android 8 lub 8.1. A tak to dziś większość użytkowników ma kiche i pluje sobie w brodę, że zrobili aktualizację...
 7. Dawideo

  Android Oreo

  Mam dziwny problem jeżeli chodzi o USB. Otóż gdy podłącze pendriava to wszystko fajnie śmiga. Wyłączam boxa, a na następny dzień. Po uruchomieniu wszystko muli i przycina, łącznie z poruszaniem się po kafelkach w na ekranie głównym (odpalanie programów to już udręka). Jedyny sposób aby wszystko wróciło do normy to odłączenie boxa od prądu. Problem nie występuje gdy nie mam podłączonego pendriva, tzn box uruchamia się bez problemu i pracuje również bez problemu. Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie?
 8. Dawideo

  Android Oreo

  No niestety zmieniłem kanał na routerze na 36. I dalej nie działa Chyba będę musiał pozostać na 2,4Gh.
 9. Dawideo

  Android Oreo

  Czy ktoś ma połączony mi box w paśmie 5Ghz? U mnie niestety mibox działa tylko na 2,4Ghz (tak sobie). Niestety na paśmie 5GHz mam tylko dostępne kanały - 36, 40, 44, 48. I na żadnym kanale nie mogę się połączyć (sieć widzi, ale mam komunikat "Połączono, brak internetu"). P.s. Na paśmie 2,4GHz mam kanały od 1-13.
 10. Czy ktoś ma problem z bluetooth na Oreo? (obojętnie czy Cardinal, Lineage czy inne.) Otóż nie działają mi połączenia z zestawem głośnomówiącym, tzn podczas próby połączenia z jakimkolwiek kontaktem, zamiast sygnału łączenia słyszę szumy, a jak połączenie nastąpi to nie słyszę drugiej osoby tylko cały czas szumy i szmery. Ogólnie bluetooth działa - przesyłanie plików, mogę słuchać audio poprzez zestaw głośnomówiący w samochodzie, komunikaty Yanosika też działają. Tylko połączenia telefoniczne nie. Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie? Bo ogólnie Oreo bardziej mi leży niż MIUI, no
 11. Tak, ROM wspiera Treble, kernel niby też, więc to nie to. No nic jeżeli system będzie stabilny to, to zostawię. Czy warto kupić pod ten kernel "Franco Manager"?
 12. Witam. Dwa tygodnie temu zainstalowałem Lineage 15.1 i system bardzo mi się podoba. Wyczytałem że warto zainstalować kernel franco. Co uczyniłem wczoraj, poprzez twrp. Teraz przy uruchomieniu systemu wyskakuje mi komunikat Czy to normalne i jak go się pozbyć? A może najpierw zainstalować, kernel a potem ROM?
 13. Czy mi się zdaje, czy też na custom romach nie opartych na miui, czytnik linii papilarnych działa wolniej? Na xiaomi.eu czy też epic miui, czytnik praktycznie działa odrazu przy dotknieciu. Natomiast przy RR, czy też Cardinal, mam wrażenie że telefon odblokowuje się około 1 sekundy po dotknięciu czytnika. Czy ktoś sie z czymś takim spotkał?
 14. Dawideo

  MIUI 7.11.30

  @wanarek a możesz napisać gdzie ustawić te zamrożenie? Mam root. Textra działa idealnie, oprócz właśnie pisania SMS-ów z dialera. A jest to opcja z której w miarę często korzystam np odpowiadając na nieodebrane połączenia, lub jak nie mogę odebrać i chce dać szybką odpowiedź.
 15. Dawideo

  MIUI 7.11.30

  A czy możesz powiedzieć, jak ustawić textra, by odpowiadać z poziomy dialera? Textra ustawiona jest jako domyślna. A mimo to jak z poziomu dialera jak chce pisać to wymaga się aplikacja SMS systemowa.
 16. Dawideo

  MIUI 7.9.21

  Mam mały problem z aktualizacją systemu. Otóż od 3 tygodni system nie widzi nowych wydań. Obecnie posiadam MIUI 9 Global 7.9.15 beta. Do tej pory aktualizacje pojawiały regularnie co tydzień, a teraz już nie. Czy w Chinach coś kombinują, czy to raczej problem mojego modelu ( Redmi Note 4x)
 17. Dziś sprawa prezentuje się tak. Czy to w miarę ok, chyba wynik powinien być troszkę lepszy co? Tzn albo albo więcej godzin ekranu, albo dłuższy czas baterii np ponad dwa dni. Czy to może już moja fanaberia:) p.s siostra przy półtora dnia użytkowania uzyskuje 9 h ekranu:/
 18. A może wpływ ma to, że jestem w sieci Play? I ustawiony wybór sieci na automatyczny? Co powoduje ciągle przeskakiwanie z nadajnika na nadajnik różnych operatorów? Ma to jakieś znaczenie?
 19. U mnie nadal około 6 h ekranu, przy półtora dnia użytkowania. Może to kwestia ustawień? Możecie napisać co macie wyłączone? (LTE, GPS, synchronizacja,wibracja). Czy jest jakaś apka którą mogę sprawdzić kondycję baterii?.
 20. Na Snapie. Obecnie Miui 9 Global 7.8.18
 21. Jakim cudem uzyskuje takie wyniki? U mnie maks półtora dnia, przy 6 godzinach ekranu ( ale dużo gram lub YouTube). Czy to ma aż tak wielki wpływ? Czy też macie jakieś specjalne ustawienia w Miui. U mnie cały czas włączone wifi, LTE, ekran automatyczny
 22. Obecnie posiadam MIUI Global 8.2.10.0 (MCFMIDL), chciałem zainstalować wersję developerską. W ponoć można zrobić to przez updater. W tym celu ściągnąłem paczkę z tej strony http://en.miui.com/download-321.html. Wgrałem do folderu downloaded_rom. Następnie uruchamiam aktualizację i wybieram "wybierz paczkę aktualizacji" wybieram odpowiedni plik i niestety wyskakuje mi tylko komunikat: "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji. You-re allow to flash the newest developer version published by MIUI forum from stable version only. Czy robię coś źle? P.s. Telefon kupiony od Goldway, bootloader
 23. Chciałbym zablokować bootloader. Jak wcześniej wspominałem telefon kupiony od Goldway. Wersja systemu 8.2.2.0 (MCFMIDL), czyli oficjalny global (prawdopodobnie). Niestety telefon przyszedł z odblokowanym bootloaderm ( Status odblokowania Mi - odblokowane) - a wątpie aby Goldway robił to oficjalną metodą. Aby uniknąć ewentualnych przyszłych problemów z scrackowanym bootloaderem chciałbym go zablokować. Pytanie czy wystarczy jak zaktualizuje go do wersji DEV (pobiorę ROM i zrobię aktualizację z STABLE na DEV), i potem za pomocą fastboot zablokuje bootloader, czy też muszę przejść na DEV inną met
 24. Ok dzięki za odpowiedzi. Może faktycznie poczekam kilka dni i sprawdzę jak ten system sprawuje się na co dzień.
 25. Na razie działa super. Ale czytałem że "global dev" i "miui polska" lepsze. Więc chciałbym zmienić system. Dodatkowo jeżeli dobrze zrozumiałem Pana Acid'a sposób odblokowania bootloadera przez Goldwaya może powodować błąd (błąd FC który występował na kenzo)
×
×
 • Create New...