jozek661

android 7 rom 7.2.9 odblokowanie bootloadera

Recommended Posts

@Bassilus @zielonyBB a czy Xioami kiedykolwiek nam ułatwiło cos w czymkolwiek? Jak nie brak zgody to miunlock na 50%, ja nie miunlock na 50% to blokada EDL, w złą stonę to zmierza. Ostanio mojemu koledze zrejectowali zgode na odblokowanie bootladera, mimo ze napisal swoimi slowami powod itp. itd. zadnych gotowych regulek, kupil nowy numer zalozyl konto, wyslal request i znowy reject, takze nie dosc ze pechowiec, to jeszcze mu xioami nie pomaga :D

• Like 1

Mistrzostwo - nie zdążyłem się uporać z klasykiem, czyli 50% błędem, a tu już zgoda cofnięta. Magia :P EDL > stary ROM > xiaomi.eu stable - nie mam siły na razie :s

Pany mam glupie pytanko, bo nigdy nie instalowalem nowego andka.

Aktualnie mam zainstalowanego 5.1.1 i miui 8.2 6.12.22.

To zeby zainstalowac andka musze wejsc w aktualizacje, kliknac 3 kropki w prawm gornym rogu i tam wybrac aktualizacje z xiaomi.eu, tak ?

Po tej czynnosci bede mogl uzywac telefonu czy zostaje z automatu dorazu zablokowany ?

Moge na zas poprosic ich o unlock ? Czy moge to zrobic dopiero jak juz zablokuje telefon ?

Będziesz używał jak do tej pory, room 7.2.9 potem nowe TWRP pod swój telefon i room 7.2.16

Wszystko masz podane w pierwszym poście.

Prośbę o odblokowanie możesz robić odrazu.

Edited by wulfel

Wlasnie dla mnie to czarna magia, nigdy andka nie ogarnialem, a instalowanie akutalizacji do tej pory to byla inna bajka, zadnych unlockow, tylko pliki zip i 10 minut czsu:)

A w ktorym momencie blokuje telefon ? Przy probie wgrania nowego TWRP ?

edit- teraz to naewt nie wiem skad sciagnac andka, przez 'pobierz aktu z xiaomi.eu' nie idzie, wyskakuje info ze mam najnowszy soft :/

Edited by lelusz

Witam proszę o informację czy update z andka 6 na 7 usunie wszelkie dane do tej pory zapisane na telefonie czy jak przy normalnym update dane i zainstalowane apki pozostaną?

@ricki. Tak na wszelki wypadek to Ty zrob sobie backup, jak pojdzie cos nie tak mozesz stracic wszystkie dane, a backup to zawsze backup, chwila roboty a pozniej spisz spokojnie

A czy tą nową wersję można zainstalować na 6.8.11 bo taką obecnie mam w mi4c czy muszę zaktualizować do ostatniej przed zmianą androida na 7?

Jednak wgrał sobie też już tą aktualizację :) Teraz pytanie chciałem wypełnić formularz do odblokowania - en.miui.com/unlock/ , ale po wejściu na stronę mam tylko link do pobrania MIFlasha. Co jest nie tak?

Kiedyś już wcześniej wypełniałem ten formularz, ale to było dla innego tel.

No i elegancko. Na telefoniku dziecka poszlo w 10 sekund, bez odprawiania żadnych czarów. Brawo Xiaomi !

Wysłane z MI5

A ja znowu dostałem SMS-a że przyznano pozwolenie a na stronie, że odrzucone.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Dobra jest zgoda ale stoi na 50%;]

Edited by d4c3k

U mnie też znowu jest pozwolenie, ale na 50% wywala Couldn't verify device. A mam włączone Debugowanie USB, Zdjęcie blokady OEM itp. :(

Czekać i próbować. Nie ma żadnego sposobu typu OEM, debugowanie, synchronizacja itp itd. To nie ma znaczenia. 

Ja dziś rano postąpiłem następująco(startowałem z 6.12.22 - wcześniej zrobiłem downgrade przez edl i unlock komendą):

1. Usunąłem urządzenie z konta xiaomi na i.mi.com.

2. Zainstalowałem 7.2.16 blokując tym samym bootloader.

3. Podpiąłem urządzenie (nie zmieniałem nazwy telefonu w ustawieniach - ktoś pisał że może to mieć znaczenie)

4. Wystąpiłem o pozwolenie - zgodę dostałem po około 3h

5. Włączyłem odblokowanie OEM w ustawieniach programistycznych(w zasadzie samo się włączyło po 'zostaniu programistą' po klikaniu w wersję miui w informacjach o telefonie w ustawieniach)

6. Odblokowanie poszło bez problemu.

U mnie ch*j.....a. Instalacja bez problemów ale odblokowanie nie poszło. Może trzeba odczekać. Tylko jak raz cofnęli, to czemu drugi raz by nie mogli. Dali zgodę to myślę od razu trzeba spróbować. Wkurzałem się. Jutro spróbuje ponownie.

U mnie też wisi ciągle na tych 50%.

Tylko ja już wcześniej odblokowywałem na tej zgodzie, dla tego samego numeru już inny telefon - redmi 4. Może być w tym problem?

• Like 1

Nie, to nie ma znaczenia.

EDIT. Tak swoją drogą, też dostałem ponowną zgodę. Ale guzik z tego, bo dalej słynne "50%" ... Próbowałem nas stabilnej 8.2.1 od xiaomi.eu, na najnowszym China Dev oraz 6.12.22 od xiaomi.eu - nigdzie ten crap nie działa, a przecież za każdym razem od nowa wgrywałem ...

Edited by Antyhaker
  • Like 2

2 minuty temu, miklo napisał:

Dlatego mi się nie chce w to bawić. Pierniczę MIUI :D Choć ładny. 

Gorzej z przyszłymi telefonami będzie, ale tam odblokowanie BL to najłatwiejsze co będzie :) 

Istnieje teoria, że wersja systemu i inne pierdoły muszą się zgadzać z tym co mają na serwerze, więc może przez ten tydzień nie zmieniajcie wersji systemu? Jak przeszedłem z 6.12.22 na 7.2.9 to od razu też nie mogłem, posiedziałem tydzień na tym 7.2.9 i poszło

4 minuty temu, Grellenort napisał:

Istnieje teoria, że wersja systemu i inne pierdoły muszą się zgadzać z tym co mają na serwerze, więc może przez ten tydzień nie zmieniajcie wersji systemu? Jak przeszedłem z 6.12.22 na 7.2.9 to od razu też nie mogłem, posiedziałem tydzień na tym 7.2.9 i poszło

jest to jakiś trop... Na serwerze xiaomi mam informację, że posiadam Mi Mixa i soft 6.12.22.

25 minut temu, galakty napisał:

jest to jakiś trop... Na serwerze xiaomi mam informację, że posiadam Mi Mixa i soft 6.12.22.

Gdzie to widzisz? Możesz dać screena?

Przed chwilą, bolok napisał:

Gdzie to widzisz? Możesz dać screena?

Znajdź jakiś swój post na forum en.miui. Albo w swoim profilu w edycji danych.

Edited by galakty
  • Like 1

11 minut temu, bolok napisał:

Patrzyłem teraz i mam to pole edytowalne. Wpisałem -  7.2.16 i pisze że informacja jest weryfikowana.

U mnie po każdej aktualizacji po zalogowaniu na stronie en.miui.com pojawiała się aktualna wersja room.

Też miałem mi mixa zmieniłem na mi4c niestety nic nie pomogło jak stało na 50% tak stoi

Tapatalk by Oneplus2