Grellenort

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

About Grellenort

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi MI 4c

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Grellenort

  MIUI 7.3.16

  To przed czyszczeniem trzeba było przeczytać dokładniej co pisałem. Mam zainstalowane 7.3.9 i pytałem czy ktoś może to potwierdzić. Ktoś bez umiejętności czytania ze zrozumieniem nie powinien być moderatorem. EOT, usuń ten post.
 2. Grellenort

  MIUI 7.3.16

  na xiaomi.eu niektórzy skarżą się, że system sam pobiera jakieś 2 chińskie aplikacje problem występuje podobno na Mi4c i Mi5s Plus. Ktoś to potwierdzi? Usunięcie aplikacji nic nie da bo i tak system ściągnie je ponownie.
 3. Grellenort

  MIUI 7.3.9

  Czasami sms nie przychodzi a skoro jest opcja do pobrania to znaczy, że zgoda jest.
 4. Grellenort

  MIUI 7.3.9

  Mi 4c zdaje się, że nieco przyspieszył, za to bateria krócej trzyma. GPS u mnie bez zmian - i tak zawsze łapie fixa w 3 sekundy, no chyba, że jest niebo mocno zachmurzone, wtedy magia włączonego wifi (choćby w szczerym polu) pomaga złapać sygnał.
 5. Grellenort

  MIUI 7.3.2

  Mnie to rozwala jak u jednych na poprzedniej wersji systemu GPS przestaje działać a u drugich zaczyna i przy kolejnej aktualizacji jest na odwrót
 6. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Są przypadki, w których bugi występują tylko u niektórych użytkowników ale po zgłoszeniu o tym na forum mogą się dowiedzieć, że to tylko u nich, że ktoś ma podobny problem a czasami potencjalne rozwiązanie problemu. Xiaomi.eu to custom rom, tutaj występują inne bugi niż na globalu czy china. Jeśli widzę, że na najnowszym romie masa osób skarży się na fc w aplikacji zegara, wyszukiwanie poprzez chińską stronę i inne błędy to coś jest nie tak i omijam aktualizację, nie będę się bawił w instalowanie 3 razy tej samej aktualizacji (bo tyle razy był reupload dla mojego modelu). Z takim podejściem by nie opisywać błędów na forum to w życiu normalnego custom romu byś nie zobaczył. No ale najlepiej lizać ludziom tyłki i dziękować, że w ogóle rom wyszedł. Tylko co po romie, który by był nieużywalny?
 7. Gdyby czyste china dev było wymagane to nikt na xiaomi.eu by nie odblokował do tej pory a niektórym się udało i za 1szym razem tego dokonać, tj. od razu po wyjściu romu na bazie andka 7. Ludzie wymyślają jakieś sztuczki i przypadkiem im się uda odblokować po tych swoich czynnościach (szczegół, że niektórzy pisali, że nawet po dniu, dwóch czy więcej od momentu wykonania tych sztuczek) a reszcie i tak to nie pomaga. Wg mnie na odblokowanie bootloadera mają wpływ: - czas - szczęście (niektórzy mają farta i mogą odblokować od razu i to na nowych kontach bez instalowania china dev, tak samo jak nowe konta potrafią dostać zgodę na odblokowanie wcześniej niż inne starsze i bardziej "zasłużone" na forum miui, mimo wysłania zgłoszenia później) - ewentualnie sterowniki ale tylko gdy sprzęt nie jest prawidłowo wykrywany co u większości ludzi nie ma i tak miejsca gdyż po jakimś czasie - zwykle tygodniu - i tak bez żadnych zmian udaje się w końcu odblokować bootloader. Niektórym ludziom na win 10 rzekomo pomaga wybranie starszej wersji sterownika niż jest domyślnie instalowany ale zapewne wiąże się to pierwszą częścią tego myślnika.
 8. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Wręcz przeciwnie, należy opisywać swoje problemy by inni użytkownicy wiedzieli, że coś jest nie tak i mogli pominąć aktualną wersję lub poczekać na naprawę błędów. A naprawy błędów nie będzie jeśli dev nie zobaczy opinii innych ludzi (tutaj głównie chodzi mi o problemy z xiaomi.eu a nie czystą chińską wersję).
 9. Grellenort

  MIUI 7.2.23

  Każdy używa tego co mu pasuje - jedni używają launchera MIUI, inni Nova Launcher Prime dorwany w promocji za 50 groszy, to raczej nie jest wątek o krytykowaniu czyichś wyborów tylko o romie.
 10. Grellenort

  MIUI 7.2.23

  U mnie też nie gaśnie przy 100% a od zeszłego wydania przynajmniej znowu świeci się czerwona dioda przy niskim poziomie baterii
 11. Grellenort

  MIUI 7.2.23

  ROM przecież jest, wystarczy kliknąć na "serwer główny" z innego dowolnego modelu i na stronie odszukać Mi4c. Ale skoro nie ma linku podpiętego pod ten model to nie radzę instalować.
 12. Można odblokować 1 tel co 30 dni więc na tym samym koncie nie pójdzie, no chyba że ten okres minął to wtedy co innego
 13. Istnieje teoria, że wersja systemu i inne pierdoły muszą się zgadzać z tym co mają na serwerze, więc może przez ten tydzień nie zmieniajcie wersji systemu? Jak przeszedłem z 6.12.22 na 7.2.9 to od razu też nie mogłem, posiedziałem tydzień na tym 7.2.9 i poszło
 14. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Przed chwilą sprawdziłem na drugim komputerze, na jednym laptopie działa, na drugim nie, system ten sam na obu i sterowniki też, dziwna sprawa. Z tego co widziałem na xiaomi.eu kilka osób też ma ten problem Dobra, poradziłem sobie. W menedżerze urządzeń kliknąłem na aktualizuj sterownik i opcję, żeby pozwoliło wybrać mi manualnie z listy zainstalowanych sterowników w systemie, zaznaczyłem jedyną pozycję na liście, która się wyświetliła, Win 7 x64 zaktualizował sterownik do tej samej wersji co cały czas była używana, nazwa urządzenia też się nie zmieniła ale i tak zaczęło działać. Pewnie jakieś zmiany nastąpiły w MTP w andku 7, że system się pogubił i wymagał "odświeżenia" bo na 5.1.1 śmigało bez problemu.
 15. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Tak, ogólnie zauważyłem, że nawet próba odinstalowania sterowników w menedżerze urządzeń trwa teraz wieki