Grellenort

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Grellenort

 1. Grellenort

  MIUI 7.3.16

  To przed czyszczeniem trzeba było przeczytać dokładniej co pisałem. Mam zainstalowane 7.3.9 i pytałem czy ktoś może to potwierdzić. Ktoś bez umiejętności czytania ze zrozumieniem nie powinien być moderatorem. EOT, usuń ten post.
 2. Grellenort

  MIUI 7.3.16

  na xiaomi.eu niektórzy skarżą się, że system sam pobiera jakieś 2 chińskie aplikacje problem występuje podobno na Mi4c i Mi5s Plus. Ktoś to potwierdzi? Usunięcie aplikacji nic nie da bo i tak system ściągnie je ponownie.
 3. Grellenort

  MIUI 7.3.9

  Czasami sms nie przychodzi a skoro jest opcja do pobrania to znaczy, że zgoda jest.
 4. Grellenort

  MIUI 7.3.9

  Mi 4c zdaje się, że nieco przyspieszył, za to bateria krócej trzyma. GPS u mnie bez zmian - i tak zawsze łapie fixa w 3 sekundy, no chyba, że jest niebo mocno zachmurzone, wtedy magia włączonego wifi (choćby w szczerym polu) pomaga złapać sygnał.
 5. Grellenort

  MIUI 7.3.2

  Mnie to rozwala jak u jednych na poprzedniej wersji systemu GPS przestaje działać a u drugich zaczyna i przy kolejnej aktualizacji jest na odwrót
 6. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Są przypadki, w których bugi występują tylko u niektórych użytkowników ale po zgłoszeniu o tym na forum mogą się dowiedzieć, że to tylko u nich, że ktoś ma podobny problem a czasami potencjalne rozwiązanie problemu. Xiaomi.eu to custom rom, tutaj występują inne bugi niż na globalu czy china. Jeśli widzę, że na najnowszym romie masa osób skarży się na fc w aplikacji zegara, wyszukiwanie poprzez chińską stronę i inne błędy to coś jest nie tak i omijam aktualizację, nie będę się bawił w instalowanie 3 razy tej samej aktualizacji (bo tyle razy był reupload dla mojego modelu). Z takim podejściem by nie opisywać błędów na forum to w życiu normalnego custom romu byś nie zobaczył. No ale najlepiej lizać ludziom tyłki i dziękować, że w ogóle rom wyszedł. Tylko co po romie, który by był nieużywalny?
 7. Gdyby czyste china dev było wymagane to nikt na xiaomi.eu by nie odblokował do tej pory a niektórym się udało i za 1szym razem tego dokonać, tj. od razu po wyjściu romu na bazie andka 7. Ludzie wymyślają jakieś sztuczki i przypadkiem im się uda odblokować po tych swoich czynnościach (szczegół, że niektórzy pisali, że nawet po dniu, dwóch czy więcej od momentu wykonania tych sztuczek) a reszcie i tak to nie pomaga. Wg mnie na odblokowanie bootloadera mają wpływ: - czas - szczęście (niektórzy mają farta i mogą odblokować od razu i to na nowych kontach bez instalowania china dev, tak samo jak nowe konta potrafią dostać zgodę na odblokowanie wcześniej niż inne starsze i bardziej "zasłużone" na forum miui, mimo wysłania zgłoszenia później) - ewentualnie sterowniki ale tylko gdy sprzęt nie jest prawidłowo wykrywany co u większości ludzi nie ma i tak miejsca gdyż po jakimś czasie - zwykle tygodniu - i tak bez żadnych zmian udaje się w końcu odblokować bootloader. Niektórym ludziom na win 10 rzekomo pomaga wybranie starszej wersji sterownika niż jest domyślnie instalowany ale zapewne wiąże się to pierwszą częścią tego myślnika.
 8. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Wręcz przeciwnie, należy opisywać swoje problemy by inni użytkownicy wiedzieli, że coś jest nie tak i mogli pominąć aktualną wersję lub poczekać na naprawę błędów. A naprawy błędów nie będzie jeśli dev nie zobaczy opinii innych ludzi (tutaj głównie chodzi mi o problemy z xiaomi.eu a nie czystą chińską wersję).
 9. Grellenort

  MIUI 7.2.23

  Każdy używa tego co mu pasuje - jedni używają launchera MIUI, inni Nova Launcher Prime dorwany w promocji za 50 groszy, to raczej nie jest wątek o krytykowaniu czyichś wyborów tylko o romie.
 10. Grellenort

  MIUI 7.2.23

  U mnie też nie gaśnie przy 100% a od zeszłego wydania przynajmniej znowu świeci się czerwona dioda przy niskim poziomie baterii
 11. Grellenort

  MIUI 7.2.23

  ROM przecież jest, wystarczy kliknąć na "serwer główny" z innego dowolnego modelu i na stronie odszukać Mi4c. Ale skoro nie ma linku podpiętego pod ten model to nie radzę instalować.
 12. Można odblokować 1 tel co 30 dni więc na tym samym koncie nie pójdzie, no chyba że ten okres minął to wtedy co innego
 13. Istnieje teoria, że wersja systemu i inne pierdoły muszą się zgadzać z tym co mają na serwerze, więc może przez ten tydzień nie zmieniajcie wersji systemu? Jak przeszedłem z 6.12.22 na 7.2.9 to od razu też nie mogłem, posiedziałem tydzień na tym 7.2.9 i poszło
 14. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Przed chwilą sprawdziłem na drugim komputerze, na jednym laptopie działa, na drugim nie, system ten sam na obu i sterowniki też, dziwna sprawa. Z tego co widziałem na xiaomi.eu kilka osób też ma ten problem Dobra, poradziłem sobie. W menedżerze urządzeń kliknąłem na aktualizuj sterownik i opcję, żeby pozwoliło wybrać mi manualnie z listy zainstalowanych sterowników w systemie, zaznaczyłem jedyną pozycję na liście, która się wyświetliła, Win 7 x64 zaktualizował sterownik do tej samej wersji co cały czas była używana, nazwa urządzenia też się nie zmieniła ale i tak zaczęło działać. Pewnie jakieś zmiany nastąpiły w MTP w andku 7, że system się pogubił i wymagał "odświeżenia" bo na 5.1.1 śmigało bez problemu.
 15. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Tak, ogólnie zauważyłem, że nawet próba odinstalowania sterowników w menedżerze urządzeń trwa teraz wieki
 16. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Po podłączeniu Mi4c do komputera system nie widzi żadnych plików. Oczywiście opcja MTP została wybrana. U was też tak jest? Jak to naprawić?
 17. Właśnie przed chwilą otrzymałem następną zgodę na odblokowanie bootloadera (po ostatnim "głośnym" cofaniu pozwoleń wysłałem ponownie prośbę w piątek rano) i teraz poszło za 1szym razem. Żadnych zabaw ze sterownikami, usuwaniu i dodawaniu tel do konta xiaomi, lokalizowaniu, synchronizacji itp itd. Sądzę, że serwery przetrawiły już informacje i każdy kto miał niedawno z tym problemy teraz odblokuje urządzenie bez zbędnej zabawy.
 18. Grellenort

  MIUI 7.2.16

  Nieładnie jest się śmiać z cudzego nieszczęścia Ale co racja to racja, każdy model ma inne dolegliwości
 19. Po prostu trzeba ponownie wysłać te "podanie" o możliwość odblokowania bootloadera. Jeśli nie ma opcji ponownego wysłania zgłoszenia to trzeba założyć temat w odpowiednim dziale (link jest podany w oryginalnym poście) wymagane dane i zrzut ekranu. Mam tylko nadzieję, że szybko się zgodzą (i że nie będę musiał pisać do nich maila jeśli by odrzucili...) i nie będzie błędu przy 50%. Jak dla mnie to kpina, powinni wszystkim z automatu zaakceptować.
 20. W tyle to my możemy mieć ich. Jak ktoś się sparzy do marki to potem nic nie kupi od Xiaomi więcej. Łaska, że pozwolą odblokować bootloader w tel, za który zapłaciłem i jeszcze proces się nie udaje a na koniec cofają zgodę po kilku dniach. Lubię MIUI ale następnym razem kupię chyba coś od OnePlus.
 21. Po prostu brak słów. Nie można było odblokować bo zatrzymywało się na 50% i nawet moderatorzy na en.miui kazali czekać parę dni a tu cofnęli zgodę, brawo Xiaomi, brawo.
 22. Żadne myki mi nie pomagają akurat, pozostaje chyba tylko czekać. W ogóle to jest chore, rozumiem politykę bezpieczeństwa Xiaomi itp itd, niech dalej sobie będą te "podania" i przydzielane (bądź nie) zgody ale w momencie gdy otrzymuję zgodę na odblokowanie bootloadera powinienem móc go odblokować od razu a nie czekać kilka dni albo jak niektórzy kilkanaście czy więcej. Już pomijam nawet kwestię tego, że sprzedawcy instalujący jakiś syf i tak będą wysyłali urządzenie z andkiem 5.1.1 i jak klient zechce to zaktualizuje sobie do 7 więc jedynie użytkownicy będą mieli kłopot z odblokowaniem a nie ci co powinni.
 23. Ehh, też nie mogę odblokować btl, zgoda od poniedziałku. Niektórzy na forum twierdzą, że to kwestia sterowników - może ktoś w takim razie zrobić zrzut ekranu z menedżera urządzeń? U mnie jest to wykrywane jako "TP Link Android Phone" i po rozwinięciu jest "Android Bootloader Interface". To ten dobry czy nie (innych i tak mi system nie znajduje)? Btw, teraz w diagnostyce pokazuje mi model aparatu jako samo "imx258" mimo tego, że na 5.1.1 pokazywało z dopiskiem sunny
 24. Przy zablokowanym bl nie da się przywrócić ustawień fabrycznych bo do recovery nie można wejść.
 25. Grellenort

  MIUI 7.2.9

  Dlatego Acid pisał, że najpierw trzeba zdobyć zgodę od Xiaomi, potem się bawić w update