Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Redmi4A napisał:

Ktoś ostatnio pisał o usunięciu opcji włączenia aparatu dwoma przyciskami Vol -

Jest ona nadal tylko trzeba ją włączyć na nowo w ustawieniach. Znalazłem jak szukałem o tym czujniku coś

Jest, tylko że najczęsciej 2*Vol- nie działa...  Pewnym rozwiązaniem okazało sie dodatkowe zaznaczenie wybudzenie telefonu  klawiszem głośności - tyle ze wtedy musisz w sumie wcisnąć 3x - 1. odblokowywuje ekran, 2 kolejne - uruchamiają aparat.

Również potwierdzam skopane działanie jasności w trybie automatycznym - kropka wskaźnika sama mi jeździ po pasku, ścemniając ekran w najmniej oczekiwanych chwilach.

10 minut temu, ZielonyBuszmen napisał:

Panowie, radzicie robić update OTA czy na razie się wstrzymać? Kuszą mnie te nowe opcje (przełączanie aplikacji dwukilkiem, albo odpalanie dwóch na raz), ale nie chcę doświadczyć problemów z fonem

Z perspektywy tygodniowego używania aktualizację do  9.2.6.0 bym sobie jednak odpuścił.  Zbyt duzo błędów, i to takich, które naprawdę irytują; jak na wersję "stable" duzego producenta - kompletna żenada. Telefon działa ciut szybciej (+kilka % w Geekbench multi-core), szybciej się odpalają oraz instalują apki, ale - jak dla mnie - to tylko tyle z zauważalnych plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalując MIUI9 łudziłem się, że zostało naprawione działanie diody powiadomień z aplikacjami firm trzecich. Jaki tego jest efekt :) ... dzisiaj dostałem powiadomienie z aplikacji "moja gazetka" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ricosti.gazetka ... oczywiście dioda powiadomień nie świeciła się. Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie ustawienia, które są zalecane i dostałem drugie powiadomienie z tej aplikacji ... efekt dalej dioda nie działa :).

Natomiast korzystam też z aplikacji "polsat sport" i tam dioda nie działała, w międzyczasie była aktualizacja aplikacji i o dziwo dioda zaczęła się świecić przy dostaniu powiadomienia. Co z tego wynika w takim razie ? ... no chyba tylko to, że producenci aplikacji nie radzą sobie z tym całym "świetnym" MIUI i jak się jakoś "uda" to się dioda "naprawi" a jak nie to mogę sobie ustawiać "milion" różnych ustawień w MIUI i tak dioda nie zadziała ... śmieszne to jest i żałosne zarazem.

Moja wielka prośba może ktoś z Was zainstaluje tą aplikację "moja gazetka" i sprawdzi czy u Was też nie działa dioda przy dostaniu powiadomienia. Może jednak ja coś jeszcze nie ustawiłem tak jak trzeba :).

ps.

Co do automatyczne czujnika światła to u mnie też się sam przesuwa, ale myślałem, że to tak powinno właśnie być, że czujnik pokazuje jaka jest aktualnie zastosowana jasność ekranu :).

Co do systemowej aplikacji pogodowej :) ... to jest dopiero porażka. Nie wiem w sumie czy ona się sama aktualizuje w tle i co jaki czas (nigdzie nie mogę znaleźć takich ustawień). Najlepsze jest to, że te dane temperatury to sobie można wsadzić w .... :). Dzisiejszy przykład. Włączam wi-fi czekam z 2 minuty aplikacja (widzet na pulpicie) się nie aktualizuje, więc robię to ręcznie. Widget pokazuje "-6" stopni. Sprawdzam w innej aplikacji pogodowej, która pokazuje "-12" stopni. Wchodzę przez przeglądarkę na stronę accuweather (bo z niej pobiera dane ta aplikacja Xiaomi) i co ... pokazuje mi "-11" :). I tak właśnie działa ta cała pogoda, jak i to całe MIUI ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, electro69 napisał:

Co do automatyczne czujnika światła to u mnie też się sam przesuwa, ale myślałem, że to tak powinno właśnie być, że czujnik pokazuje jaka jest aktualnie zastosowana jasność ekranu :).

Co do systemowej aplikacji pogodowej :) ... to jest dopiero porażka. Nie wiem w sumie czy ona się sama aktualizuje w tle i co jaki czas (nigdzie nie mogę znaleźć takich ustawień). Najlepsze jest to, że te dane temperatury to sobie można wsadzić w .... :). Dzisiejszy przykład. Włączam wi-fi czekam z 2 minuty aplikacja (widzet na pulpicie) się nie aktualizuje, więc robię to ręcznie. Widget pokazuje "-6" stopni. Sprawdzam w innej aplikacji pogodowej, która pokazuje "-12" stopni. Wchodzę przez przeglądarkę na stronę accuweather (bo z niej pobiera dane ta aplikacja Xiaomi) i co ... pokazuje mi "-11" :). I tak właśnie działa ta cała pogoda, jak i to całe MIUI ;).

Czujnik powinien sam reagować na zmianę oświetlenia ale ustawienia suwaka na "bazową jasność" czyli taką poniżej której ekran nie powinien się ściemniać musi być stałe. Inaczej nie ma to sensu. Działało kiedyś, ale oczywiście coś sknocili i teraz suwak skacze jak chce i ekran się czasem ściemnia tak, że g....o widać.

A pogoda to tak jak pisałem wcześniej, chyba tylko dla lubiących ozdoby na ekranie. Żart. Nawet pewnie jakby można było doinstalować innego dostawcę danych pogodowych, to i tak nic by to nie zmieniło, bo i tak te dane olewa, jak widać. Na pocieszenie dodam, że nie tylko na Globalu nie działa.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2018 o 20:50, Fajama napisał:

Ja nie wiem, wpakowałem się z tym telefonem.. Wszystko byłoby dobrze bo na prawde dobrze działa ale z jakością nagrywania dźwięku z filmie czy na dyktafonie to kpina ze strony XIAOMI. Jak można wypuszczać takie gówno..moim zdaniem taki blad zasługuje na jeszcze gorsze słowo ale co to zmieni..  :/ myślałem że miui 9 to naprawi.. 

A jak tam wasze dźwięki w filmach? Macie jakiś patent na to? 

Po aktualizacji do wersji MIUI 9 Global i android 7.1.2 w kwestii nagrywanego dźwięku w filmikach nie zmieniło sie nic, mam nawet wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Można traktować, ze nagrywane video jest bez fonii.

Dnia 26.02.2018 o 21:52, Orjon napisał:

... Wydaje mi się że jeszcze na globalach starszych, np. 8.2, problemu nie było. Ale mogę się mylić, bo globala nie sprawdzałem nigdy, poza okazjonalnym sprawdzaniem 8.5.7.0. Trzeba by było po prostu bardziej tutaj pokombinować, moim zdaniem to nie problem hardware tylko softu właśnie.

@Orjon , wydaje Ci się. Na 8.2 również był problem z dźwiękiem, (używam od początku Globala) i raczej problem sprzętowy bo nie wierzę, że przez tyle czasu by nie poprawili jakby była wina oprogramowania.

Nie poprawili też wykrywania telefonu przez komputer (system win 7 ), trzeba włączać debugowanie USB co nieco upierdliwe jest. W wersji Global 8.2 telefon był normalnie wykrywany przez komputer.

Nie mogę natomiast potwierdzić co do tej świecącej diody, u mnie się nie świeci i wydaje mi się, że automatyczna jasność działa poprawnie.

Co do baterii to mam nadzieję, że jej wydajność po tej aktualizacji mi nie spadnie, a wytrzymywała mi (na moje używanie telefonu) od 3 do 6 dni (średnio 4 dni na ładowaniu).

 

Edytowane przez And.N
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może nagrać film jak ta dioda świeci na czerwowo. Jak mam to zobaczyć. Mam włączony ekran i przypatruje się w te czujniki i nic mi się tam nie świeci. Druga sprawa jak można wypuścić oprogramowanie finalne z taką wadą w postaci tego źle działającego czujnika światła. Nie jestem w stanie tego logicznie pojąć. Przecież ktoś te oprogramowanie tworzy i to sprawdza. Te osoby które je tworzą powinny na co dzień korzystać z tego telefonu, żeby ewentualnie wyłapać wszystkie problemy. Zresztą co to za filozofia skoro już paru zwykłych użytkowników ten błąd wskazało pewnie po kilkudziesieciu minuta "obcowania" z nową wersją MIUI9. Ogólnie to jest wielki SKANDAL co oni robią z tym oprogramowaniem. Mam Samsunga (J5) i tam nigdy się nie zdarzyło, żeby były jakieś "widoczne" i uciążliwe problemy z oprogramowaniem.

Ostatni sprawa możecie mi łaskawie powiedzieć, bo widzę, że jakoś ciężko się dowiedzieć od Was ;) czy Wam działa dioda powiadomień z wszystkimi aplikacjami ze sklepu Google Play ?. Tak jak pisałem już niejednokrotnie u mnie na około 10 aplikacji działa z 2 ! :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kongresmen999 napisał:

Też mam problem z tą ciągle świecąca diodą, czy jak mówisz czujnikiem zbliżeniowym. Świeci cały czas i irytuje, jasność także nie działa prawidłowo.

Bardzo chętnie wyłączyłbym też tą dodatkową kartę na lewo, kompletnie bezużyteczna.

Czujnik zbliżeniowy powinien być aktywny podczas rozmowy (żeby nam się ekran wygaszał jak podnosimy telefon do ucha) albo jak jest włączony tryb "kieszonkowy", ale nie ciągle, podczas normalnego używania telefonu. Już kiedyś na to ludzie narzekali, przez chwilę było chyba dobrze i coś znów zchrzanili w sofcie. nie pamiętam, coś tam trzeba było wyłączyć w preferencjach ostatnio. Nie sprawdzę bo na MIUI Multirom jest OK.

To coś po lewo można wyłączyć na Globalu tylko przez TWRP recovery wgrywając specjalnego patcha. W innych ROMach (nawet w tym tutaj miui.eu) można to wyłączyć w opcjach: "Ekran główny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, And.N napisał:

Nie poprawili też wykrywania telefonu przez komputer (system win 7 ), trzeba włączać debugowanie USB co nieco upierdliwe jest. W wersji Global 8.2 telefon był normalnie wykrywany przez komputer.

To to musi być błąd tylko na stable, na devie normalnie podpinasz telefon i lata.

Co do tego dźwięku w video to to jest problem z softem bo jakaś poprawka już tu była do wgrania przez recovery i podobno poprawiało.

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, electro69 napisał:

Ostatni sprawa możecie mi łaskawie powiedzieć, bo widzę, że jakoś ciężko się dowiedzieć od Was ;) czy Wam działa dioda powiadomień z wszystkimi aplikacjami ze sklepu Google Play ?. Tak jak pisałem już niejednokrotnie u mnie na około 10 aplikacji działa z 2 ! :).

Nie powiem, też mam z tym problem. Raz działa, raz nie. Nawet messenger pomimo, że jest w autostarcie i zakłódkowany (wszystkie ustawienia optymalnie ustawione aby działał w tle) potrafi mocno opóźnić się z wiadomością. Co ciekawe w drugim takim samym telefonie tego problemu nie ma i ustawienia nie widzę aby jakoś się różniły...

1 minutę temu, MasaMasen napisał:

To to musi być błąd tylko na stable, na devie normalnie podpinasz telefon i lata.

Co do tego dźwięku w video to to jest problem z softem bo jakaś poprawka już tu była do wgrania przez recovery i podobno poprawiało.

Właśnie, podobno:-). Też widziałem tu filmiki, po tej "poprawce", tylko źródło dźwięku było max. 50 cm. od telefonu. Z odległości 2 metrów telefon (jego mikrofon) już nie wyłapuje/rejestruje dźwięków w filmikach i dyktafonie (nie mówiąc o większej odległości).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, electro69 napisał:

Ostatni sprawa możecie mi łaskawie powiedzieć, bo widzę, że jakoś ciężko się dowiedzieć od Was ;) czy Wam działa dioda powiadomień z wszystkimi aplikacjami ze sklepu Google Play ?. Tak jak pisałem już niejednokrotnie u mnie na około 10 aplikacji działa z 2 ! :).

A konkretnie napisz gdzie ci nie działa, to sprawdzę jak mam coś zainstalowane. Bo tak to ciężko coś powiedzieć

Dioda mi działa w gmailu, Skype, Messengerze Lite, i apce do SMS Textra. To ci mogę od razu powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MasaMasen napisał:

To to musi być błąd tylko na stable, na devie normalnie podpinasz telefon i lata.

Tylko w wersji 8.2 działało wykrywanie telefonu przez komputer na stable global także, po aktualizacji do 8.5 przestało działać i tu na 100% jest wina softu (@Ojron).

Więc coś tam zpsuto i do tej pory nie poprawiono.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wanarek napisał:

A konkretnie napisz gdzie ci nie działa, to sprawdzę jak mam coś zainstalowane. Bo tak to ciężko coś powiedzieć

Dioda mi działa w gmailu, Skype, Messengerze Lite, i apce do SMS Textra. To ci mogę od razu powiedzieć.

Jeśli nie będzie to dla Ciebie problemem to zainstaluj choćby tą aplikację "moja gazetka" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ricosti.gazetka Dodałem ją do autostartu, założyłem kłódkę, w oszczędzaniu baterii dałem "bez ograniczeń" i dioda nie działa :). I tak jest z większością innych aplikacji. Dziękuję za pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, And.N napisał:

Nie poprawili też wykrywania telefonu przez komputer (system win 7 ), trzeba włączać debugowanie USB co nieco upierdliwe jest. W wersji Global 8.2 telefon był normalnie wykrywany przez komputer.

Nigdy nie miałem z tym problemu, problemu nie ma także na obecnej wersji - telefon jest wykrywany normalnie, nic nie trzeba włączać. Win7 user.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kongresmen999 napisał:

Nigdy nie miałem z tym problemu, problemu nie ma także na obecnej wersji - telefon jest wykrywany normalnie, nic nie trzeba włączać. Win7 user.

U mnie na dwóch telefonach Redmi 4A komputer z Win Home Premium 7 64 bit (komp stacjonarny i laptop)  bez włączenia debugowania USB ich nie wykrywa.

Cóż, nie wiem co o tym sądzić...i na pewno stało się to na obu telefonach po aktualizacji do wersji MIUI 8.5...

Widać "nieprzewidywalny" to smartfon, u jednych powiadomienia działają u innych nie bardzo, jednym dioda się świeci innym nie, podobnie pewnie i z tym wykrywaniem przez komputer jest.

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, electro69 napisał:

Jeśli nie będzie to dla Ciebie problemem to zainstaluj choćby tą aplikację "moja gazetka" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ricosti.gazetka Dodałem ją do autostartu, założyłem kłódkę, w oszczędzaniu baterii dałem "bez ograniczeń" i dioda nie działa :). I tak jest z większością innych aplikacji. Dziękuję za pomoc :).

Ale to jest praktcznie nie do sprawdzenia bo powiadomienia przychodzą tu przecież losowo. Musiałbym mieć cały czas wyłączony ekran i czekać aż ukaże się nowa gazetka. Małe prawdopodobieństwo, że to się pokryje, pewnie przyjdzie jakieś podczas korzystania z telefonu i dioda i tak nie zadziała :) Dobra zobaczymy, co mi tam, marnie to widzę....Przynajmniej sobie sprawdzę czy dzisiaj tani kurczak w Lidlu :)

Nie jestem pewny, czy to developer nie musi w swojej aplikacji uwzględnić używania diody powiadomień? Ktoś wie?

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No niestety trzeba czekać na nowe gazetki ;). Zawsze możesz zaznaczyć wszystkie sklepy jakie są dostępne i na pewno dość szybko jakaś nowa gazetka się pojawi :).

9 minut temu, wanarek napisał:

Małe prawdopodobieństwo, że to się pokryje, pewnie przyjdzie jakieś podczas korzystania z telefonu i dioda i tak nie zadziała

Niezupełnie, ponieważ dzisiaj podczas korzystania z telefonu pojawiło się powiadomienie z aplikacji (ikonka na górze ekranu). Nie odczytałem tego powiadomienia i po wyłączeniu ekranu dioda zaczęła migać.

 

11 minut temu, wanarek napisał:

Nie jestem pewny, czy to developer nie musi w swojej aplikacji uwzględnić używania diody powiadomień? Ktoś wie?

No właśnie. Coś musi być na rzeczy. Tak jak pisałem wcześniej w aplikacji "polsat sport" nie działała dioda powiadomień, po nie dawnej aktualizacji programu, nagle po przyjściu powiadomienia dioda "ożyła" :).

Jak nie chcesz czekać ;) to możesz jeszcze zainstalować "program tv onet" https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.onet.tv Jest tam opcja przypomnienia o nadchodzącym programie. Oczywiście u mnie dioda nie działa przy przyjściu powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Redmi4A napisał:

Tak, było dobrze na MIUI8, a w MIUI9 Stable znowu zapomnieli to zrobić prawidłowo. Czujnik wygasza ekran podczas rozmowy czy w kieszeni, ale świeci też ciągle przy aktywnym ekranie niestety.

Masz "podobny problem" jak ja z tym wykrywaniem telefonu przez komputer. U jednego jest OK, u kogo innego całkiem inaczej w tym samym telefonie. U mnie po tej ostatniej aktualizacji MIUI9 Stable, akurat żaden czujnik/dioda się nie świeci przy aktywnym ekranie.

Na wątpliwą "pociechę" można dodać, że wszyscy mamy problem z dźwiękiem w filmikach, którego brak... Coś wspólnego dla użytkowników Redmi 4A jednak jest;-)

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, electro69 napisał:

Jak nie chcesz czekać ;) to możesz jeszcze zainstalować "program tv onet" https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.onet.tv Jest tam opcja przypomnienia o nadchodzącym programie. Oczywiście u mnie dioda nie działa przy przyjściu powiadomienia.

Dioda nie działa w tej aplikacji. Jest tylko dźwięk. Sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi4A napisał:

A na ostatnim MIUI8 świecił Ci czujnik zbliżeniowy na aktywnym ekranie zawsze?

Na aktywnym ekranie świecił mi ten ekran i nic po za tym. Może dokładnie nie wiem o co Ci chodzi...żadna dioda mi nie świeciła,... ta na dole to od powiadomień, tak ? dioda na górze (wygląda, że coś tam jest) nie zauważyłem aby kiedykolwiek mi świeciła.

Gdzie jest ten czujnik zbliżeniowy dokładnie i tak nawiasem mówiąc czujnik się nie będzie świecił tylko ewentualnie dioda od tego czujnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, And.N napisał:

Gdzie jest ten czujnik zbliżeniowy dokładnie i tak nawiasem mówiąc czujnik się nie będzie świecił tylko ewentualnie dioda od tego czujnika...

Dioda od czujnika jest po lewej stronie górnego głośniczka ("słuchawki") w takiej samej odległości jak po prawej kamera tylko jest bardzo mała. Normalnie jej nie widać bo jest pod szkłem. Widać w mocnym świetle albo jak świeci na czerwono i wszystkich wkurza :). 

Jak komuś świeci, to albo niech spróbuje wyłączyć tryb kieszonkowy albo automatyczną jasność (wiem, nie ma nic wspólnego). Coś z tego chyba pomagało kiedyś.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wanarek napisał:

Dioda od czujnika jest po lewej stronie górnego głośniczka ("słuchawki") w takiej samej odległości jak po prawej kamera tylko jest bardzo mała. Normalnie jej nie widać bo jest pod szkłem. Widać w mocnym świetle albo jak świeci na czerwono i wszystkich wkurza :).

Podejrzewałem, że chodzi o to z prawej:-), a to kamera jak piszesz i tak pewnie jest. Na bank nie świeci mi po tej ostatniej "dużej aktualizacji" ani po lewej, ani tym bardziej po prawej stronie głośniczka ("słuchawki") i obojętnie w jakim świetle, nie zauważam aby mi coś tam dodatkowego świeciło. Na pewno bym zauważył jak to ma być wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wanarek napisał:

Dioda nie działa w tej aplikacji. Jest tylko dźwięk. Sprawdziłem.

Dziękuję za sprawdzenie. Mam nadzieje, że jeszcze zobaczysz czy w tej aplikacja "moja gazetka" jest to samo :). I mamy idealne przykłady jak "wspaniale" działa to MIUI. Żeby było jeszcze bardziej absurdalnie to po tej samej aktualizacji u jednych świeci ten czujnik na czerwono u drugich nie, u jednych windows nie widzi telefonu u drugich nie ma takiego problemu i pewnie znalazłoby się jeszcze kilkanaście podobnych sytuacji.

Najbardziej żenujące jest zachowanie niektórych osób na forach internetowych tzw. fanatyków, wyznawców, zakochanych w MIUI, którzy dają jakieś standardowe rozwiązanie problemu (co ustawić w opcjach) i jeśli oczywiście to nie zadziała, to nagle słuch po nich ginie, już nie odpowiadają na wpisy.  Na tym się ich "pomoc" kończy. Jeszcze Ci czasem są w stanie wmówić, że to na pewno my coś nie umiemy ustawić i u nich to wszystko działa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kongresmen999 napisał:

Nie posiadam nic takiego. Cóż to za aplikacja?

Czyli nie masz :) Trzeba mieć odblokowany bootloader. Wtedy można wyłączyć tego asystenta po lewej wgrywając mały patch. Tylko na oryginalnym czystym Globalu (stable i beta) nie ma tego normalnie w opcjach telefonu (możliwości wyłączenia) i trzeba się w to bawić. W innych ROMach MIUI jest w "standardzie"

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, omaa kaan napisał:

Ciągła aktywność czujnika zbliżeniowego (świecenie) ponoć dotyczy wyłącznie czujników Liteon. Zatem, jeśli ktoś ma innej firmy, to świecić nie będzie. Tak piszą Hindusi na miuiforum ;)

I to by wszystko tłumaczyło dlaczego u jednych się świeci u a innych nie. Polecam zainstalować aplikacje "sensory i mierniki": https://play.google.com/store/apps/details?id=com.exatools.sensors U mnie od początku nie świeciło się na czerwono, sprawdziłem w aplikacji i mam czujnik firmy Sensortek.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, And.N napisał:

Tylko w wersji 8.2 działało wykrywanie telefonu przez komputer na stable global także, po aktualizacji do 8.5 przestało działać i tu na 100% jest wina softu (@Ojron).

Więc coś tam zpsuto i do tej pory nie poprawiono.

Co do stable 8.2 nie mam zielonego pojęcia jak tam to działało, pierwsze co zrobiłem po kupnie telefonu to wgranie Xiaomi.eu a potem Global dev :P

A z tą poprawką nagrywania celowo napisałem że podobno poprawiło to. Sam tego nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No ale ta wypowiedź

6 minut temu, Redmi4A napisał:

Tylko, że to są brednie. Telefon mam prawie rok czasu i nigdy mi nie świeciło cały czas. Dopiero od wczorajszej aktualizacji zaczęło.

No ale przecież ta wypowiedź @omaa kaan dotyczyła właśnie sytuacji po aktualizacji do MIUI9 :), a nie że cały czas ten czujnik się świecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że wspominaliście coś o diodzie i powiadomieniach.

W samym androidzie wygląda to tak, że programista aplikacji ma dostęp do klasy Notification, gdzie w API 24 (Android 6.0) i niżej była dostępna flaga FLAG_SHOW_LIGHTS, która sterowała diodą przy otrzymaniu powiadomienia. Flaga ta została oznaczona jako deprecated w API 26, a w API 27 znikła całkowicie. Aby powiadomienia z diodą LED działały "po nowemu", metoda  shouldShowLights z klasy NotificationChannel musi zwracać true. W Androidzie 6.0.1 jak i 7(.1) powinny działać obie wersje, jednakże twórcy MIUI może chceli być "zbyt przyszłościowi" i usunęli w MIUI9 obsługę FLAG_SHOW_LIGHTS na rzecz NotificationChannel. Byłaby to całkiem rozsądna decyzja, gdyż Android 8.0 obsługuje tylko ten nowy sposób notyfikacji. Ale niestety w starszych aplikacjach powiadomienia mogą działać nie do końca tak, jak powinny, mimo że android jest wstecznie kompatybilny z poprzednimi API levels.

Edytowane przez ZielonyBuszmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ZielonyBuszmen napisał:

Widziałem, że wspominaliście coś o diodzie i powiadomieniach.

W samym androidzie wygląda to tak, że programista aplikacji ma dostęp do klasy Notification, gdzie w API 24 (Android 6.0) i niżej była dostępna flaga FLAG_SHOW_LIGHTS, która sterowała diodą przy otrzymaniu powiadomienia. Flaga ta została oznaczona jako deprecated w API 26, a w API 27 znikła całkowicie. Aby powiadomienia z diodą LED działały "po nowemu", metoda  shouldShowLights z klasy NotificationChannel musi zwracać true. W Androidzie 6.0.1 jak i 7(.1) powinny działać obie wersje, jednakże twórcy MIUI może chceli być "zbyt przyszłościowi" i usunęli w MIUI9 obsługę FLAG_SHOW_LIGHTS na rzecz NotificationChannel. Byłaby to całkiem rozsądna decyzja, gdyż Android 8.0 obsługuje tylko ten nowy sposób notyfikacji. Ale niestety w starszych aplikacjach powiadomienia mogą działać nie do końca tak, jak powinny, mimo że android jest wstecznie kompatybilny z poprzednimi API levels.

Widzę że sie nawet znasz więc może bedziesz wiedział czy sa jakieś szanse na uratowanie jakości nagrywajacego dźwięku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZielonyBuszmen napisał:

Widziałem, że wspominaliście coś o diodzie i powiadomieniach.

W samym androidzie wygląda to tak, że programista aplikacji ma dostęp do klasy Notification, gdzie w API 24 (Android 6.0) i niżej była dostępna flaga FLAG_SHOW_LIGHTS, która sterowała diodą przy otrzymaniu powiadomienia. Flaga ta została oznaczona jako deprecated w API 26, a w API 27 znikła całkowicie. Aby powiadomienia z diodą LED działały "po nowemu", metoda  shouldShowLights z klasy NotificationChannel musi zwracać true. W Androidzie 6.0.1 jak i 7(.1) powinny działać obie wersje, jednakże twórcy MIUI może chceli być "zbyt przyszłościowi" i usunęli w MIUI9 obsługę FLAG_SHOW_LIGHTS na rzecz NotificationChannel. Byłaby to całkiem rozsądna decyzja, gdyż Android 8.0 obsługuje tylko ten nowy sposób notyfikacji. Ale niestety w starszych aplikacjach powiadomienia mogą działać nie do końca tak, jak powinny, mimo że android jest wstecznie kompatybilny z poprzednimi API levels.

Dziękuję za fachowe wyjaśnienie sprawy :). Natomiast napiszę to jak Ja jako zwykły "kowalski" rozumiem co tu zostało "stworzone" ;). Xiaomi chciało zrobić "dobrze" ;), ale że "piekło jest dobrymi chęciami wydrukowane" to nic z tego jak zwykle nie wyszło. Jako, że nie ma co na nich liczyć, że w końcu naprawią te działanie diody led z powiadomieniami (na MIUI8 dioda praktycznie nie działa z żadną aplikacją zainstalowaną w telefonie, na MIUI9 jest to samo) to mam rozumieć, że jedyna nadzieja jest w developerach, którzy tworzą poszczególne aplikacje w sklepie Google Play. Trzeba się zdać na ich "łaskę", że uda im się w swoich aplikacjach zaimplementować tą nową obsługę NotificationChannel. Jeśli tego nie zrobią to sobie mogę ustawiać na aplikacjach "kłódkę", dodawać do autostartu itd. i tak to nic nie pomoże. Czy dobrze to wszystko rozumiem ? :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...