Skocz do zawartości

Xiaomi MIX


szymm2

Rekomendowane odpowiedzi

Po co trzymać w ręce? Xiaomi zawsze odstawało pod względem aparatu i jak widać w takim Mi5S nic się nie zmieni na lepsze. O wideo nie wspominam, bo tu nawet nie ma co dyskutować.

 

Mi5 miało być killerem dla flagowców pod względem zdjęć, promocyjne fotki były boskie. Telefon wyszedł i co? Kicha. Ehhh.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co trzymać w ręce? Xiaomi zawsze odstawało pod względem aparatu i jak widać w takim Mi5S nic się nie zmieni na lepsze. O wideo nie wspominam, bo tu nawet nie ma co dyskutować.
 
Mi5 miało być killerem dla flagowców pod względem zdjęć, promocyjne fotki były boskie. Telefon wyszedł i co? Kicha. Ehhh.

Bez przesady. Zrobiłem Mi5 setki fajnych zdjęć w górach i nie tylko. Super do oglądania na monitorze i 50 calowym TV. Co jeszcze trzeba? Co wy drukujące każdą fotkę na A2? Może kiedyś pozbieram co lepsze i wrzucę.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Acid napisał:


Bez przesady. Zrobiłem Mi5 setki fajnych zdjęć w górach i nie tylko. Super do oglądania na monitorze i 50 calowym TV. Co jeszcze trzeba? Co wy drukujące każdą fotkę na A2? Może kiedyś pozbieram co lepsze i wrzucę.
 

Mi5 nie robi złych zdjęć, ale jak przyrównasz do konkurentów, to tak różowo nie jest.

Moim RN2 też potrafię dobre zdjęcia robić, ale to budżetowiec więc nie wymagam cudów. Mi5 trochę już jednak kosztuje i mogliby bardziej się przyłożyć do optyki i softu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zachwycony tą Nokią (Acidowi chodziło że mu się podobają jego zdjęcia wykonane Mi5 i jest z  nich i telefonu zadowolony), to jest to dobry telefon (dla Twojego wujka). Kazdy wybiera urządzenie pod siebie w jakiej cenie i z jakimi parametrami mu pasuje. Więc bez sensu jest zakładanie, że ktoś musi mieć takie wymagania co do telefonu jak Ty. Albo, że telefon taki i owaki kosztuje tyle, więc powinien robić takie i takie zdjęcia. Szczególnie jak mówi tu o Xiaomi. Ja mam Mi4 i też uważam, że robi super zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Widocznie masz małe wymagania od telefonu w tej cenie

Przykładowym telefonem w cenie mi 5 jest samsung j5 2016. Moim zdaniem mi 5 robi lepsze zdjęcia. Jak porównywać Xiaomi mi5 do np iPhone 7 czy SGS7, skoro to zupełnie inna półka cenowa. Nie należy wymagać od niego idealnych zdjeć. Poza tym i tak mi5 daje ci prawie tyle co wspomniane wcześniej flagowce innych firm po dużo niższej cenie. Hejtowanie go za to, że ma gorszy aparat, jest moim zdaniem bardzo niesprawiedliwe. 

Edytowane przez XiaoRén
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2016 o 08:33, rockmonster napisał:

Mi4 nie ma OIS, za to ma przysłonę f/1.8, a Note f/2.0. Dziwi mnie, że ciągle Xiaomi trzyma się tego f/2.0. Kiedy iPhone już nawet na 1.8 się przerzucił, nie mówiąc już o Samsungu i 1.7. Zamiast kombinować z tym Edgem w Mi Note 2, mogli wsadzić lepszy aparat, a nie takie gówno dali. Nie napiszę o Mix, bo tam jeszcze gorzej.

Mi Note

Było tak:

16 MP, f/2.0, Sony IMX298  phase detection autofocus, OIS, LED flash

Będzie tak:

16 MP, f/1.7, Sony IMX398 phase detection autofocus, OIS, LED flash

Czy na podstawie takich danych można coś wywnioskować na temat aparatu?  

Pozdrawiam

Edytowane przez gore2kill4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gore2kill4 napisał:

Będzie tak:
16 MP, f/1.7, Sony IMX398 phase detection autofocus, OIS, LED flash
Czy na podstawie takich danych można coś wywnioskować na temat aparatu?  

Można – że Xiaomi tym razem pogrzebie software'owo potencjał jeszcze lepszego sprzętu niż do tej pory. Obym się mylił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2016 o 08:33, rockmonster napisał:

...Dziwi mnie, że ciągle Xiaomi trzyma się tego f/2.0. Kiedy iPhone już nawet na 1.8 się przerzucił, nie mówiąc już o Samsungu i 1.7...

Cześć. Z doświadczenia fotografowania od "paru" lat lustrzankami, mogę zapewnić Cię, że różnica w świetle między 2.0 a 1.8/1.7 jest de facto pomijalna. Różnicę zobaczysz między 1.8 a 1.4. Cenowo między obiektywami z taką światłosiłą (jasnością obiektywów) jest już spora. Oczywiście, ciut więcej światła dociera do matrycy w przypadku obiektywu 1.8 a mniej przy 2.0. Nie mniej jednak, w przypadku telefonów, oprogramowanie robi olbrzymią różnicę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rysib napisał:

Nie mniej jednak, w przypadku telefonów, oprogramowanie robi olbrzymią różnicę.

Cóż, jeżeli chodzi o oprogramowanie to xiaomi ma bardzo dobry system i apki (miui itd.), czego o sofcie aparatu niestety bym nie powiedział (z tego co czytałem, słyszałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co dla kogo ciekawsze... Rysowanie ekranu, obudowy i wyginanie telefonu, czy jakość zdjęć i filmów i inne takie tam :)

Osobiście uwielbiam obu testerów.

Do tej pory testy Jerry'iego nie były zbyt korzystne dla Xiaomi. Ten Mi MIX-a może to zmienić ("I am impressed" - jak powiedział pod koniec) i przykuć uwagę szerszej grupy ludzi do tej marki. Gość ma sporą oglądalność. Poczytajcie komentarze - ludzie piszą, że im serce pęka, jak oglądają torturowanie tak pięknego telefonu :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przesiąść się s IP 7 plus na to Xiaomi.

Ale jest jedno ale.

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

 

Będzie LTE działać w Polsce? Bo się okaże że kupię xiaomi a tylko w centrum warszawy będę miał jedną kreskę LTE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tak ale nie będę czekał teraz pół roku zanim pinpongi zdecydują się łaskawie wydać wersję international.

Dlatego pytam się czy w Polsce to to będzie działać jakoś. 

Z tego co dobrze wyczytałem, to nie ma tylko B20, teraz tylko niech ktoś powie jak jest z tym b20 w polsce.

Edytowane przez Nohz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nohz napisał:

Zamierzam przesiąść się s IP 7 plus na to Xiaomi.

Będzie LTE działać w Polsce? Bo się okaże że kupię xiaomi a tylko w centrum warszawy będę miał jedną kreskę LTE...

Mam Mi Note, który jest wykastrowany z zakresu 800 MHz. Jak dotąd, a mam go już (licząc wszystkie 4 egzemplarze ;) ) od ponad roku i jak dotąd nie zdarzyło mi się odczuć braku tej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przesiąść się s IP 7 plus na to Xiaomi.
Ale jest jedno ale.
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
 
Będzie LTE działać w Polsce? Bo się okaże że kupię xiaomi a tylko w centrum warszawy będę miał jedną kreskę LTE...

Jedną kreskę to będziesz miał gdzieś na wypiździewach, wszędzie indziej jest LTE1800

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nohz napisał:

Z tego co dobrze wyczytałem, to nie ma tylko B20, teraz tylko niech ktoś powie jak jest z tym b20 w polsce.

Na dzień dzisiejszy w PL jest tak, że możesz spokojnie olać brak tego pasma w telefonie i jest mało prawdopodobne, że to odczujesz kiedykolwiek.

Pewnie, że teoretycznie fajniej mieć to pasmo, niż nie mieć, ale póki co nie jest to istotne kryterium przy wyborze tel.

Jeśli się przesiadasz z IP7+ to raczej się martw o jakość zdjęć i filmów, bo tutaj to na pewno odczujesz różnicę na minus. Wszystko inne, tak sądzę, raczej na plus ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=50.315904%2C19.232346&zoom=15
zaznacz sobie pasmo 800 i poszukaj nadajników, to pasmo w PL praktycznie nie istnieje

W sumie operatorzy mają ponad 6 tys stacji lte800, to nie tak mało.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:


W sumie operatorzy mają ponad 6 tys stacji lte800, to nie tak mało.
 

Teoria jedno, a praktyka drugie. Ja to przerabiam w przypadku 3G. Telefon oczywiście obsługuje 3G zarówno w 2100 MHz jak i 900 MHz. W mieszkaniu przy połaczeniu na 2100 mam słaby sygnał, bardzo marny upload danych (rzędy 0,01 – 0,1 kBps). Przy połączeniu 900 MHz - jest bez porównania lepiej. Ale co z tego, skoro telefon sam z siebie nigdy się nie przełączam na 900 i dopiero ręczne wymuszenie tego pasma pokazało mi, że działa dużo lepiej? Podejrzewam, że z LTE 800 może być (w miastach) taka sama historia. Póki co nie mam na czym przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jedno, a praktyka drugie. Ja to przerabiam w przypadku 3G. Telefon oczywiście obsługuje 3G zarówno w 2100 MHz jak i 900 MHz. W mieszkaniu przy połaczeniu na 2100 mam słaby sygnał, bardzo marny upload danych (rzędy 0,01 – 0,1 kBps). Przy połączeniu 900 MHz - jest bez porównania lepiej. Ale co z tego, skoro telefon sam z siebie nigdy się nie przełączam na 900 i dopiero ręczne wymuszenie tego pasma pokazało mi, że działa dużo lepiej? Podejrzewam, że z LTE 800 może być (w miastach) taka sama historia. Póki co nie mam na czym przetestować.

To o czym piszesz zależy niestety od konfiguracji sieci. Do tego dochodzi deficyt pasm w niskich częstotliwościach i tak to wygląda. Na siłę trzyma w u2100 bo do dyspozycji są trzy nośne, a w u900 tylko jedna. Niestety l800tez nie ma za duzo

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...