Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

wjezdza na dywan z zapietym mopem. Samo mopowanie zostawia smugi. Przynajmniej u nas bo psy robią straszny syf. Może u kogoś kto nie ma takiego syfu będzie inaczej. Co nie zmienia faktu, że puszczamy teraz z mopem i pozniej myjemy podloge bo zawsze to trochę mniej do mycia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent nie zaleca używania mopa na dywan. 

u mnie generalnie na początku ściera jest mokra na całości ale po jakimś czasie zostają raczej tylko takie dwa paski wilgotne - tam gdzie są otworki z których wylatuje woda... możliwe, że jest to problem tych koreczków - wrzuciłem je do kwasku cytrynowego ale po tym zabiega za dużej różnicy nie widzę, może muszę wymienić na nowe  (dali chyba z 6 czy 8 ich).

Dodatkowo z mojego doświadczenia, mogę powiedzieć, że mopa nie należy zostawiać w odkurzaczu, butwieje szmata, dolewam płynu do mycia podług, przyjemny zapach po mopowaniu, jeśli jest mocno brudna podłoga to ustawiam zone cleaning x 3 czy więcej razy i daje radę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mihauz napisał:

Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie odnośnie powierzchni mieszanych tzn dywan i panele ?

Właśnie z tego względu nie brałem v2 (do czasu zakupu odkurzacza nie byłem w stanie dowiedzieć się, jak zachowuje się odkurzacz z podczepionym mopem w trakcie sprzątania gdy trafi na dywan).

Dlatego też postawiłem na V1 a do mycia/mopowania mam zamiar zastosować typowo dedykowane urządzenie, które właśnie rozpoznaje powierzchnię (tudzież nie wjeżdża na dywany). Wiem, droższe rozwiązanie ale moim zdaniem pewniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co czytałem jedynie o Braava 390T. Ma kilka sposobów czyszczenia (na sucho, na mokro itp), skanuje pomieszczenie, stacja/baza dokująca/ładująca. Tańsze rozwiązanie to Braava 240  lub innej firmy Moneual Everybot RS 500. Nie ma skanowania/stacji dokującej, nie wiem, jak radzi sobie w przypadku spotkania dywanu. Jest jest Scooba  - typowy robot myjący ale cena ponad 2,5k. Ciągle szukam jakiegoś tańszego odpowiednika do iRobotów, który spełniłby moje oczekiwania.

Edytowane przez vaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihauz napisał:

A na czym polega opcja zone area? Czy można dla robota wybrać część pomieszczenia do posprzatania?

Dokładnie. Wspomniana strefa działa w odkurzaczach v2. Na mapie sprzątania pokazujesz palcem obszar, gdzie ma jechać. Przydatne jak chcesz np. posprzątać kuchnię po przygotowaniu posiłku bez przejazdu całego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca to sie sprawdza, bo jesli obszar jest nieregularny poszmieszczenie to w aplikacji mozna tylko narysowac prostokat, czyli jesli mamy pomieszczenie ala litere L to najczesciej rysujemy prostokat a odkurzacz odwiedza dwa pomieszczenia, bajer chyba ze bedziemy rysowac dwa male prostokaty w tej literze L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zone clean sprawdza się świetnie, korzystam z tego regularnie jeżeli potrzebne jest kolejne sprzątanie w danym obszarze, tak jak vaG napisał.

Na nie regularne pomieszczenia sposób jest taki jak napisał VoytaS, albo rysujesz kilka prostokątów albo jeżeli pomieszczenie jest "na skraju" mapy robisz duży prostokąt z pustym polem które odkurzać oczywiście pominie i skupi się na dostępnej przestrzeni. Nie ma w tym wielkiej filozofii, a sama funkcja (jak również spot clean) jest bardzo praktyczna.

Z kolejnej funkcji jaką jest zdalne sterowanie pilotem też korzystałem kilka razy, niby tylko bajer, a w specyficznych sytuacjach przydatny bardzo.

Edytowane przez TonyMoSo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2018 o 20:48, tekjow napisał:

Ja tam się nie spinam. Ale jeżeli filtry do obu wersji są te same... A mnie tu objechali, jak chciałem je jakoś odnowić (^o^)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Czy filtr w V1 i V2 są takie same. Można ich stosować zamiennie.Czy kupując zestaw filtrów, szczotek i wałka do V2 na ali mogę go zastosować do robota V1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, to będziesz wiedział :-P A tak na serio - ciężko powiedzieć. Ale nawet jeśli... co za problem raz jeszcze paczkę językową podmienić?

BTW. na jakim regionie masz apkę ustawioną, że update'a Ci pokazuje? U mnie na Hong Kong bez zmian (3.3.9_003095)

Edytowane przez vaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko pochwalić, że od dziś jestem właścicielem V2 MiJa
dziękuję za wcześniej udzielone informacje!
(na razie mam super zabawę w obserwacji "jak to samo sobie jeździ" !!)
Tylko ty? Mama, siostra, córka, kochanka/ kochanek niezadowoleni? :-D:-D:-D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gawronnek napisał:

Problem taki, że polski miałem wgrany zdalnie przez uczynnego kolegę, sam nie za bardzo sobie z tym poradzę, dlatego pytam. Ustawione mam MailandChina

Redmi Note 4X
 

Wgram w razie czego jeszcze raz. Wystarczy tylko DMZ. :-)

Edytowane przez [email protected]
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum :-)

kilka dni temu kupiłem Xiaomi Mi V1, uaktualnilem soft a takze zmienilem jezyk powiadomien na angielski - ogolnie jestem zadowolony z urzadzenia

mam jednak jeden problem tak wiec prosze o porade:

robot z uporem "maniaka" omija na dywanie (zalaczone foto) czarny obszar nawet na sterowaniu recznym nie chce tam wjechac - robot zachowuje sie identycznie jak by "widzial" np. schody...

 

foto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum :-)
kilka dni temu kupiłem Xiaomi Mi V1, uaktualnilem soft a takze zmienilem jezyk powiadomien na angielski - ogolnie jestem zadowolony z urzadzenia
mam jednak jeden problem tak wiec prosze o porade:
robot z uporem "maniaka" omija na dywanie (zalaczone foto) czarny obszar nawet na sterowaniu recznym nie chce tam wjechac - robot zachowuje sie identycznie jak by "widzial" np. schody...

 

foto.thumb.jpg.4f5c7a4b2e3758acbfa1aa0a4c9ee518.jpg
Jak nie masz schodów to zaklej czujniki na dole. Taśmą malarską.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, tomo1973 napisał:

witam wszystkich na forum :-)

kilka dni temu kupiłem Xiaomi Mi V1, uaktualnilem soft a takze zmienilem jezyk powiadomien na angielski - ogolnie jestem zadowolony z urzadzenia

mam jednak jeden problem tak wiec prosze o porade:

robot z uporem "maniaka" omija na dywanie (zalaczone foto) czarny obszar nawet na sterowaniu recznym nie chce tam wjechac - robot zachowuje sie identycznie jak by "widzial" np. schody...

 

foto.jpg

 

4 godziny temu, Unr3al2 napisał:

Jak nie masz schodów to zaklej czujniki na dole. Taśmą malarską.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Jak coś to polecam wydrukowane nakładki/kapturki na czujniki (zdjęcie podglądowe, normalnie są białe). Chętnych zapraszam na priv.

nakladka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pawello1822 napisał:

Hej, czy po ostatsniej aktualizaji aplikacji, nie macie problemow z powiadomieniami? od paru dni nie przychodza, a jesli to nie wina aktualizacji to moze ktos ma pomysl jak je przywrocic? w telefonie teoretycznie aplikacja ma pozwolnie, w samej aplikacji tez jest wlaczone powiadamianie

W sumie sam się zdziwiłem że nie wyskoczyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawello1822 napisał:

Hej, czy po ostatsniej aktualizaji aplikacji, nie macie problemow z powiadomieniami? od paru dni nie przychodza, a jesli to nie wina aktualizacji to moze ktos ma pomysl jak je przywrocic? w telefonie teoretycznie aplikacja ma pozwolnie, w samej aplikacji tez jest wlaczone powiadamianie

Mam to samo, ale powiązałem to z aktualizacjami androida. U mnie kilka razy sie pojawiły, zmiana regionu nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...