Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, aluzjonista napisał:

Nawiązując do pytania Kolegi wyżej, czy można złożyć wniosek o odblokowanie Bootloadera nie mając jeszcze telefonu w ręce? Czy będę mógł to zrobić w momencie oczekiwania na dostarczenie urządzenia z ibuygou?

mozna :-) Wystarczy miec konto na stronie miui, podac numer telefonu (nie musi byc wlozony do odblokowywanego telefonu), zlozyc wniosek, wpisac smsa i ... czekac :P ja czekam od 12 h, ciekaw jestem ile czasu zajmie im odblokowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, pytanie z natury ogólnych. 
 
1.Kupiłem Mi5S z IbuyGou. Nie mam usług google, jest troche chnskich krzaczkow. 
2. Zlozylem wniosek o odblokowanie Bootloadera, czekam na rozpatrzenie. 
3. Glowne pytanie : Jak zmienic system ?
Kiedys instalowalem miuipolska/xiaomi.eu na redmi note 2 - mam wrazenie ze poszlo blyskawicznie, wrzucenie romu, przytrzymanie kilku przyciskow i myk - poszlo. Niestety bylo to ponad rok temu i byl to moj jedyny kontakt z takimi romami. Pamiec juz nie ta i nie bardzo pamietam jak to dokladnie bylo. 
4. Czy moge zainstalowac na Mi5s najnowszy soft + sklep google play bez ruszania bootloadera ?  Jesli tak, to powiedzcie prosze jak.
W tej chwili pokazuje mi "Miui 8.0.18.0 | Stable"
w ustawieniach pokazuje Miui 8.018.0(MAGCNDI). 
 
Sciagnalem najnowszy plik ze strony http://en.miui.com/download-314.html. Czy wystarczy go wrzucic do pamieci telefonu i wybrac aktualizacje ?
 
Najwazniejsze : Czy moge korzystac z poradnikow dla Mi5, czy jest jakas roznica oprogramowania/metod instalacji ? 
 
Z gory przepraszam, ale mam juz taki metlik, ze musze skorzystac z waszej pomocy. Dzieki i przepraszam za zawracanie wam glowy. 

Na większość pytań odpowiedź jest tutaj

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/


Musisz niestety mieć rom China Dev lub Global Dev by odblokować BL a potem wgrać TWRP i poprzez TWRP wgrać rom xiaomi.eu do Twojego modelu z działu Pobierz na miuipolska.pl

I mi5s to mi5s, nie żaden inny. Nazwa kodowa to CAPRICORN

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wy też macie problem z zsynchronizowaniem zablokowanych numerów? Zauważyłęm, że pożera mi to baterię dosyć mocno, bo cały czas mam błąd synchronizacji i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, a jednak blokowanie jest dla mnie dosyć ważne :/

Edytowane przez zimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... właśnie zauważyłem, że pod Mi5s napisałem zamiast pod zwykłym MI5 ;) Zaraz to tam przekleję, ale jeszcze uwaga jedna...

35 minut temu, m4ci3k_sz napisał:

Tak, też mam ten błąd ale na baterię raczej nie wpływa

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

W wakelock chmura sie dosyć wysoko pojawiła ;) A i jeszcze jedna uwaga... jak wyłączyłęm gps na stałe, to w wakelock bardzo szybko na szczycoe listy znalazła się lokalizacja telefonu (znaczy się znajdź telefon). To taka uwaga tylko ;) Wracam do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zimex napisał:

W wakelock chmura sie dosyć wysoko pojawiła ;) A i jeszcze jedna uwaga... jak wyłączyłęm gps na stałe, to w wakelock bardzo szybko na szczycoe listy znalazła się lokalizacja telefonu (znaczy się znajdź telefon). To taka uwaga tylko ;) Wracam do siebie ;)

Też być stracił dużo energii, jakbyś czuł nieodpartą potrzebę wyjrzenia przez okno, które byłoby zamknięte i co minutę być się z nim mocował... OK, kulawe porównanie, ale przekaz chyba jasny – wyłączanie podstawowych usług często może powodować wzrost zużycia prądu. Bo apki/precesy, które ich potrzebują, nie spoczną, aż ich nie dostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi przyszedł czarny mi5s, wcześniej miałem białego. wygląda naprawdę świetnie. tył taki gunmetal jak w op3 jak już ktoś gdzieś pisał. mimo że trochę więcej się musiałem wykosztować względem białego to uważam że był tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2017 o 15:44, moth napisał:

właśnie mi przyszedł czarny mi5s, wcześniej miałem białego. wygląda naprawdę świetnie. tył taki gunmetal jak w op3 jak już ktoś gdzieś pisał. mimo że trochę więcej się musiałem wykosztować względem białego to uważam że był tego wart.

Skąd zamawiałeś czarną wersję jeśli można zapytać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

A jest takowa? Mi sie wydawalo ze satylko takie: szary, srebny, zloty i rozowy.
Nie slyszalem o czarnym, co najwyzej szary(grey) zblizony jest do ciemnego koloru ale do czarnego mu daleko.
Jesli jest to sam bym kupil, bo zastanawialem sie nad mi5 czarnym a mi5s grey.
 

Wg strony Mi, nie ma czarnej wersji: http://www.mi.com/en/mi5s/

Chyba że to jakaś limitowana black edition dla rynku zachodniego?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Dzisiaj przyszedł mi mój Mi5s i mam kilka pytań.

1. Czy warto zmienić rom z GLOBAL na MIUIPolska?

2. Gdzie znajdę TWRP dla Mi5s bo widzę tylko dla Mi5?

3. Czy jak odblokuje bootloadera, wgram TWRP i MIUIPolska stracę gwarancję?

4. Czy jest root dla Mi5s?

5. Gdy wejdę w Pobierz MIUI to wersja dla Mi5s to MIUI 7.1.12 ale gdy wejdę w Pobierz MIUI -> wersje stabilne to jest tam wersja 8.0 dla Mi5s (8.1 jest tylko dla Mi5) a Wy którą wersje polecacie?

Edytowane przez daron80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam MI5S z romem global stable (8.0.3.0 MAGMIDI). Niestety nie mogę odblokować bootloadera (zatrzymuje się na 50%- brak możliwosci zweryfikowania urządzenia). Nie mogę wgrać China dev ani przez aktualizację (błąd weryfikacji) ani przez miflash ( Nieokreślony błąd. (0x80004005:FAILED (remote:Critical partition flashing is not allowed)) ). Instrukcja adb reboot edl powoduje reeboot ale uruchamia telefon normalnie. Próba uruchomienia trybu download (Vol+ Power) powoduje uruchomienia z czarnym ekranem i widokiem telefonu z wtyczką i napis "pcsuite.mi.com" Ma ktoś jakiś pomysł jak odblokować bootloader i dalej wgrać MIUI Polska?

Z góry dzięki za wsparcie,

Edytowane przez szczecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Obecnie mam numer w sieci Orange, ale zastanawiam się na przejściem do innej sieci. Konkretnie zastanawiam się albo nad A2 Mobile (plus) lub VirginMobile (play). Jak jest z zasięgiem LTE w MI5/Mi5s w tych trzech sieciach?

 

Edytowane przez qlimax-_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy ktoś z Was wyhaczył wersję 4/32GB kolor GRAY? Na IBG nie ma i nie wiem czy to kwestia chwilowa czy generalnie ta wersja tylko gold i silver :(

 

 

1 godzinę temu, qlimax-_ napisał:

1.Obecnie mam numer w sieci Orange, ale zastanawiam się na przejściem do innej sieci. Konkretnie zastanawiam się albo nad A2 Mobile (plus) lub VirginMobile (play). Jak jest z zasięgiem LTE w MI5/Mi5s w tych trzech sieciach?

To zależy skąd jesteś i gdzie bywasz (miasta większe/mniejsze, wsie, zadupia...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Doki napisał:

A ja mam takie pytanie, czy ktoś z Was wyhaczył wersję 4/32GB kolor GRAY? Na IBG nie ma i nie wiem czy to kwestia chwilowa czy generalnie ta wersja tylko gold i silver :(

 

 

To zależy skąd jesteś i gdzie bywasz (miasta większe/mniejsze, wsie, zadupia...)

Widzę kolega z okolic :)

 

Czyli na wsiach i zadupiach raczej ciężko będzie o zasięg LTE z powodu braku pasma B20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi stwierdzić, bo ja mam 3S z obsługą B20... Wprawdzie w Play na kartę nie mam LTE, ale za to z powodu bonusu za rejestrację od kilku dni używam Orange i tam mam cały czas 4G nawet na zadupiach i pomiędzy miastami (Tychy, Katowice, Sosnowiec, DG, Czerwionka, Mikołów). Rzuć okiem tutaj: http://beta.btsearch.pl/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2017 o 15:44, moth napisał:

właśnie mi przyszedł czarny mi5s, wcześniej miałem białego. wygląda naprawdę świetnie. tył taki gunmetal jak w op3 jak już ktoś gdzieś pisał. mimo że trochę więcej się musiałem wykosztować względem białego to uważam że był tego wart.

Mógłbyś może napisać coś o różnicy w kolorze między wyświetlaczem a ramką? Mam obecnie srebrnego 4/128 i za 2-3 tyg będę miał możliwość zmiany na czarnego, ale ciągle zastanawia mnie, czy front czarnego przy wyłączonym wyświetlaczu "zlewa się" w jednolitą taflę (świetnie wygląda to akurat w białym - przy wyłączonym wyświetlaczu wydaje się on ogromny... do czasu, aż go wybudzę...)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się jakaś dobra dusza i porobi zdjęcia aparatem głównym? Im więcej tym lepiej, o każdej porze dnia, w nocy, w słońcu, w mieszkaniu, na zewnątrz, z bliska, z daleka, etc. byleby były gdzieś dostępne do pobrania bądź obejrzenia np. na OneDrive bądź dysku Google bez jakichkolwiek edycji. Ogólnie jest bardzo mało testów kamery, a jak już są to jedne wyglądają słabo a drugie w miarę średnio, co daje do myślenia, czy osoba odpowiedzialna za test nie ogarnia czy może aparat ma problemy. Na oficjalnym forum niby można pobrać tzw. UNTOUCHED ale jak rzekomo oryginalne zdjęcia mogą zawierać znak wodny i być w stosunkowo niższej rozdzielczości twierdząc, że nie były poddane edycji? A jak pamiętam, to przedpremierowa fota (ze sznurkiem i morzem w tle) i późniejsze, inne, miały zwiastować naprawdę spoko foto-możliwości, a na forach lub stronach zagranicznych czytam, że jest multum szumów, i że zdjęcia w słabym oświetleniu to dno... Tak też przeglądałem inne testy, głównie recenzje na YouTube, bądź zagraniczne sajty i mam mieszane uczucia. Widocznie Xiaomi okłamało i nie były to prawdziwe sample, a materiały zarejestrowane inną kamerą lub odpicowane w pierwszym lepszym programie graficznym. Jeśli już podobny temat istnieje to proszę o ewentualne nakierowanie. Dawno mnie tu nie było i widzę, że nagromadziło się dużo nowych treści. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...