Jump to content

solfuga

Użytkownicy
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 3S 2/16

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

solfuga's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Czytnik w Mi5s? Działa rewelacyjnie - pod warunkiem odpowiedniego zapisania odcisków. Ważne - nie naciskać za mocno, polecam też mieć lekko wilgotne (lub pokremowane ) palce. Ponadto podczas zapisywania najlepiej ułożyć palec pod kątem, tak jak poleca jeden z użytkowników tutaj: https://xiaomi.eu/community/threads/tip-mi-5s-fingerprint-configuration-repost-from-xiaomi-forum.36767/
 2. Dzięki wszystkim za pomoc. Po 1,5 dnia wreszcie udało się to puścić przez QPST - nie wiem, do końca co pomogło, bo łapałem się już wszystkiego: wszystkie dostępne sterowniki ADB i Qualcomm diag, różne komputery, kable, próby przez terminal w telefonie jak i z PC, wszelkie dostępne wersji programów. Ostatecznie udało mi się wgrać plik .qcn stworzony w programie IMEI Writer 1.3 (wielkie dzięki dla twórcy ;)) I tak jak przypuszczałem - po tej operacji reboot i magicznie wersja modemu powróciła razem z możliwością korzystania z karty SIM. Cala operacja pomyślnie przeprowadzona na miui.eu 7.2.9 z rootem. Uff! P.S. Słyszał ktoś kiedyś o takiej sytuacji jak u mnie, tj. utrata IMEI z dnia na dzień, ZERO jakichkolwiek zabaw z romami itp.? Z tego co czytałem to raczej niespotykane.
 3. Eh, niestety QPST nadal wywala błąd "Received an invalid command from the phone." Brak pomysłów...
 4. Obecnie znowu wgrałem MIUI.eu 7.2.9. W romach nie grzebałem, od zawsze na nowym telefonie xiaomi wgrywam rom miui.eu i siedzę na nim, od czasu do czasu aktualizując. Nie bawię się w żadne inne wersje itp. itd. Stąd też moje zdziwienie, bo sytuacja zaistniała z dnia na dzień, nawet bez żadnej aktualizacji. Zaraz będę próbował z IMEI writer w wersji 1.3.
 5. Jest to wersja bez B20, wszystkie linki, które znalazlem w internecie niestety są już nieaktywne. Ten tworzony przez IMEI writer nie działa. Także jeśli dysponujesz plikiem .qcn do Redmi 3S 2/16 bez B20, będę wdzięczny!
 6. @jaco3 Udało Ci się rozwiązać problem? Mój Redmi 3S z dnia na dzień przestać widzieć kartę SIM, również dochodzę do etapu wgrywania przez QPST, ale też wyskakuje mi błąd pamięci...
 7. Wiem już, że problemem jest chyba utracony IMEI (jak to możliwe, z dnia na dzień, bez jakiegokolwiek gmerania w romach?). W związku z tym - czy ktoś mógłby podzielić się plikiem qcn do Redmi 3S?
 8. miui.eu 7.1.19 Trochę szukałem i takiego problemu nie znalazłem. Mianowicie: nie mogę wyłączyć telefonu, telefon się tylko restartuje. Zaczęło się parę dni temu od wysypywania się galerii. Wyczyściłem dane aplikacji, zadziałała. Wczoraj telefon zaczął pokazywać komunikat "brak karty SIM", ponadto nie da się włączyć wifi. (po klinięciu suwaka, automatycznie po chwili się wyłącza). Chciałbym wejść do recovery, ale jak to w Redmi 3S, nie da się tego zrobić przez aplikację "aktualizacje", bo telefon się zwyczajnie restartuje. Dotychczas radziłem sobie z tym przez kilka prób vol+ i power na wyłączonym telefonie, za którymś razem wchodziło TWRP i mogłem zrobić aktualizację. Teraz jednak nie jestem w stanie WYŁĄCZYĆ telefonu! Jakieś sugestie, od czego zacząć?
 9. solfuga

  Pokrowiec

  Czy boki etui wystają ponad szklany front telefonu? To ważne w kontekście zabezpieczenia ekranu przy upadku telefonu na bok.
 10. Odpowiem za kolegę: ekran z frontem zlewają się niemal doskonale
 11. Gorilla, nie gorilla, nie ma to znaczenia, różnic w twardości stosowanego szkła nie ma. Mam Mi5s od 3 miesięcy, zero ochrony, rys nie ma.
 12. Nie panikuj. U wszystkich mających Mi5S nie ma 4G na romie 7.1.5. - potwierdzony bug. Poczekaj do jutra na wersję 7.1.12 i wszystko ma zostać naprawione - a zasięg na romie .eu jest bardzo dobry.
 13. Sprawdź dobrze, czy plik recovery na windowsie nie jest widziany np. jako "twrp.img.img"
 14. Mam wersję 3/64, w plikach również potwierdzam wartości "MTP" i "305".
 15. Oczywiście, że bierzemy to pod uwagę. W fotografii fizyki nie oszukasz - sensor jest większy, rozmiar pikseli również, co za tym idzie - jakość zdjęć jest lepsza. Bezpośrednich porównań nie ma zbyt wiele, np. tutaj: http://www.gadgetsedrones.com/2016/10/comparativo-entre-camaras-xiaomi-mi5-vs.html Nie chcę mówić, że aparat w Mi5 jest kiepski, bo generalnie jest w porządku, jednak w Mi5s mamy pod tym względem postęp i to znaczny, czego nie można zanegować. Ostrość, nasycenie, rozpiętość tonalna, nasycenie barw, poziom szczegółów - pod każdym aspektem zwycięża Mi5s. Nadal do poprawy są algorytmy przetwarzania zdjęć Xiaomi, bo na co naprawdę stać ten sensor pokazał Google w Pixelu z użyciem trybu HDR+. Niemniej jednak wywoływałem już RAWy z Mi5s i można osiągnąć naprawdę - jak na telefon - spektakularne efekty.
×
×
 • Create New...