Jump to content

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?

Recommended Posts

Wyjmij i włóż kartę sim jeżeli jeszcze tego nie robiłeś.

Ja: Przewaliłem kartę jeszcze do innego telefonu, wysłałem START na 282 (play odpisało, że dziękuje i włącza usługi na moim numerze) i mam teraz na mi9se obie opcje aktywne oraz już przetestowane w sieci Mobile Vikings.

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zoltan raczej miałeś jakiegoś pecha. Przejrzałem kiedyś cały temat i chyba nikt się nie skarżył na znikające volte w Play . Ja mam aktywowane od września, jeździłem do 200km od miejsca zamieszkania i

@Bravo z Twoich wiadomości wynika, że nie masz VoLTE, ale ciśniesz, że to nic nie daje. Ciekawe.  Po co w ogóle o coś pytasz skoro masz swoje zdanie i nie chcesz go zmienić? To według Ciebie niepotrze

Po jakości to nie stwierdzisz. Sprawdź w ten sposób, że włącz internet i wykonaj rozmowę jeśli podczas rozmowy będziesz miał ikonę LTE przy zasięgu to znaczy, że rozmowa działa w Volte jeśli LTE znikn

Posted Images

Cześć!

Problem jest tego typu, że po aktualizacji do 21.2.24 przestała działać funkcja wifi calling w sieci Play. Na 21.2.3 wszystko działało jak należy.

Kontaktowałem się już z Play i zresetowali usługę wifi calling. Telefon też wielokrotnie ponownie uruchamiany.

Wie ktoś z czego to wynika?

Spróbuj sprawdzić na innej sieci WiFi. Mam co prawda inny rom, ale też w pewnym momencie zniknęła mi ta usługa. Co ciekawe że działa na jakich obcych sieciach WiFi, a na mojej nie. Zgłosiłem do dostawcy internetu, ale coś ciągle wisi zgłoszenie. Ogólnie twierdzą, że nie blokują tej usługi. Ale jednak nie działa. Po zmienieniu sieci WiFi wyłącz i włącz suwakiem w telefonie VoLTE.

Próbowałem kontaktować się z BOK Play lecz twierdzą, że wszystko jest u nich ok. Dezaktywowali mi usługę vowifi i aktywowali ponownie. Otrzymałem sms o aktywacji usługi lecz nadal nic. Próbowałem odszukać modem config ale ani w "Hidden settings for miui" ani w " Activity louncher" nie mogę tego znaleźć. Nie wiem co dalej robić. Nie działa również Volte

Na innym wifi również to samo.

Chciałem zrobić downgrade do wersji 21.2.3 lecz telefon się nie uruchamia przy wybraniu zip z poprzednią wersją systemu.

THX
Po aktywacji DT Poland Commercial pokazało się u mnie w końcu VoWiFi w Play default_smile.png
Teraz tylko zostało przetestować.
Ciekawe też jak z VoLTE, bo działało, ale nie pokazywało numeru telefonu w przychodzącym połączeniu.
Po meczu będą testy.
.....................
Po testach.
Działają u mnie obie usługi, a VoLTE mi w końcu pokazuje kto dzwoni.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

16 godzin temu, orte napisał:

THX
Po aktywacji DT Poland Commercial pokazało się u mnie w końcu VoWiFi w Play default_smile.png
Teraz tylko zostało przetestować.
Ciekawe też jak z VoLTE, bo działało, ale nie pokazywało numeru telefonu w przychodzącym połączeniu.
Po meczu będą testy.
.....................
Po testach.
Działają u mnie obie usługi, a VoLTE mi w końcu pokazuje kto dzwoni.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Po zmianie na stable i na dt/commerci/pl vowifi ruszyło

Dziś 2 telefony od znajomych i jedno PW z pytaniem jak to po kolei zrobić.
To pomyślałem że skoro już napisałem odpowiedź na PW, to może i tu wkleję.
Ktoś jeszcze może skorzysta. Wklejam całość.

Cześć.

Jak po kolei to:
Najpierw MODEM test tools i potem MBN config loading.....

Potem najpierw sprawdź gdzie masz kartę którą chcesz poprawić, u mnie była jako SUB0.
Jak wpiszesz w okienko "DT" to pokaże listę, trzeba ją czasami przewinąć na dół.
Wybierasz .mbn które potrzebne i poniżej zmieniasz na SUB0 lub SUB1, zależy gdzie włożona
i wybierasz obok SW jako że interesuje nas oprogramowanie.
Klikasz "Act", wyskoczy okienko z ActSW MBN, zatwierdzasz OK.
Załaduje sobie mbn i zrobi restart modemu i od razu powinno działać.
Tzn. jak masz aktywne u operatora VoWiFi to się pokaże od razu ikona na górze, o ile jesteś w zasięgu sieci.
Po tym masz czerwony ostrzegawczy pasek na górze, że nie ma domyślnego MBN.
U mnie wszystko działa OK cały czas od aktywacji.

Po kolei masz masz screeny co robiłem.

IMG_20210227_185223.thumb.jpg.aacebba21114d53421335fbbe065e5cc.jpg

IMG_20210227_185311.thumb.jpg.6b3511a7d22f966f5e647ca0b4909911.jpg

450889123_Screenshot_2021-02-27-17-11-05-589_com.xiaomi_mtb2.thumb.jpg.5c0313394710a8f1f83259b3174c3d8e.jpg

463551589_Screenshot_2021-02-27-17-13-32-692_com.xiaomi_mtb2.thumb.jpg.00951eb2b06628e7f0aaecfd5be3c245.jpg

714359868_Screenshot_2021-02-27-17-14-31-514_com.xiaomi_mtb2.thumb.jpg.ef9fe7076ad21bb4f54170ef2370efb3.jpg