Jump to content

mariokej

Użytkownicy
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 3S

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mariokej's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Ok. Już "po autorze" znalazłem jakiś poprawiony rom z działającym palcem. Dzięki.
 2. Mam na starym poczciwym Redmi 3S rom oznaczony Xiaomi.eu 9.9.26 z MIUI 11 na androidzie 9 (choć tu w wersjach widzę jako ostatnie miui10 9.1.3 na andku 6). Niestety nie działa odciska palca - przy opcji dodawania go nie pokazuje się to pole z liniami papilarnymi. W diagnostyce CIT pokazuje "Unknown Fod sensor type". Da się to jakoś naprawić? Bardzo mi się podoba ten rom.
 3. mariokej

  MiFit 3.0

  No dobrze, to o czym pisał @Kokodzambo dla wersji 3.2.0.1? Nie dla Mifita? Nie ma pomiaru ciągłego, czy nie można sprawdzić ustawień 2 i 5 minut?
 4. mariokej

  MiFit 3.0

  A gdzie w Mifit włączyć ciągły pomiar pulsu? I jak sprawdzić te 2 i 5 minut? Szukałem w całej aplikacji, ale nie znalazłem. Jest tylko opcja kontrola tętna podczas snu. Tak czy inaczej nie zapisują mi się dane tętna w trybie ciągłym
 5. mariokej

  MIUI 7.11.30

  A możesz udostępnić linka do tej wersji, żebym też sprawdził??
 6. mariokej

  MIUI 7.11.30

  A używasz AirAudio w wersji kupionej czy, nazwijmy to ... "edukacyjnej"?
 7. No nie pierwszy raz, ale jak pisałem nie grzebię w tym na co dzień i nie wiem. Jak wgrywałem rom ostatnim razem, to nie wspominało się o certyfikatach google. Zakładam, że: 2. dalej nie wiem jakie twrp 3. wgram przez twrp te romy 4. wywali mi roota 5. w eu jest fajne rozróżnianie powiadomień diodą: różne kolory do różnych aktywności nieodebranych: tel, sms, systemowe - jakoś mi się to podoba. Tylko mam wrażenie, że bateria działa krócej niż na poprzednim romie EU jaki miałem (jest cały czas BT połączone z MiBand2). To może teraz podpowiecie?
 8. Chcę przejść w Redmi 3S z Miui 8.3 XiaomiEU 7.4.21 na XiaomiEU stabilne 8.5.1 / XiaomiEU 7.11.23. Trochę poczytałem wątków, ale się gubię, bo nie siedzę na co dzień w temacie. Pomożecie wyjaśnić? 1. Mam odblokowany BL 2. Muszę wgrywać nowsze TWRP? (nie wiem jakie miałem w kwietniu)? 3. Wgram te nowe romy przez TWRP? 4. Wywali mi roota po upgrade? 5. Co z certyfikatem google - będę mógł instalować apki ze skelpu? 6. Który rom lepszy pod względem trzymania baterii?
 9. Nie mogę sobie poradzić a internet milczy. W aplikacji Sports Tracker (nie Endomondo) jest okienko, w którym wczytuje mapę Googla lub OpenStreet i rysuję tracking biegu. Otóż zamiast mapy jest znaczek kompasu, ikonka GPS, napis Google i znaczek +/-. Wszystko na szarym tle i nie pokazuje się kropka lokalizacji. Gdzieś doczytałem, że to może być wina romu - używam rom xiaomi.eu na Redmi 3S z 20.04.17. Sama trasa jest rysowana przez GPS i potem na PC mogę ją poprawnie obejrzeć, ale nie wyświetla w telefonie. Może to być wina romu? Brak jakiegoś API od googla?
 10. mariokej

  Mi Band 2

  Pytania: 1) ID dzwoniącego - trzeba użyć wersji 2.27 - przestawić na ang UK - potem wybrać opcję ID w apce - potem przestawić tel na pl? żeby to zrobić trzeba najpierw odparować opaskę z tel po BT, potem usunąć aktualne MiFit i zainstalować v2.27? 2) Bateria opaski - opaska Miband2 trzyma przy sparowaniu 24h po BT około 13-16 dni - ile u Was?
 11. Wgrałem program (do biegania), który co kilka minut wysyła różne powiadomienia głosowe. No niestety jak ekran się wygasi, to tel przestaje gadać. Program jest niby dodany do pracy w tle. Co można jeszcze zrobić? Wątek do zamknięcia: Okazuje się, że powiadomienia są, tylko GPS nie działa w trybie blokady ekranu i aplikacja nie ma o czym powiadamiać. Szukam teraz rozwiązania na zły GPS.
 12. @latet, no tak literówka z radości . Różne rom'y jak Cyanogenmod czy inne wgrywałem już na samsungi czy huawei, więc nie taki całkiem lamer. W Xiaomi robię to po raz pierwszy.
 13. Bootloader odblokowany dzięki wpisowi kol. @4mk . Tak to jest jak się lamer bierze za robotę. Nie byłem zalogowany na tel, choć wydawało mi się, że byłem. Zalogowałem się w tel na forum MI, a kilka postów wyżej kol. @4mk załączał wpis, żeby się zalogować (dodać tel) w opcjach programistycznych i to dało mi do myślenia. Nie potrzebowałem robić nic innego. Znaczy się z Global stable, bez smsa da się to zrobić. No to teraz jeszcze TWRP, room xiaomi.eu, no i root dla którego właściwie ta cała zabawa była mi potrzebna.
 14. Hej, kilku "fachowców" już próbowało mi pomóc, ale bezskutecznie. Znam Twoją działalność na forum, dlatego zwracam się o Twoją opinię. Mógłbyś rzucić okiem na mój przypadek, proszę? I zwróciłem uwagę na Twoją stopkę, że nie pomagasz na pw, ale jestem już zdesperowany. Robiłem z Twojego poradnika na tyle ile zostało mi w pamięci.

  Będę wdzięczny za wszelkie sugestie na pw lub w wątku. Pozdrawiam Mariusz

 15. Wszystkim dziękuję za zainteresowanie moim przypadkiem. No ale podobno można odblokować z global stable, to gdzie jeszcze może być błąd? Trochę wiosen mam już na karku, a nie zajmuję się takimi tematami na co dzień, więc takie wgrywanie, flashowanie, bootowanie i inne nie trzymają się mnie. Wolałbym jedną mniej czynność wykonać, żeby coś nie zwalić. A jak nie to zacznę szukać poradnika jak z global stable przejść na dev'a . Pozdrowienia w Nowym Roku.
×
×
 • Create New...