Jump to content

REDMI PRO - Dyskusja ogólna

Jacky

Recommended Posts

Phi, już nikt u niego nie będzie kupował teraz jak już nie ma bez vatu bo na Ali jest kupa tańszych sprzedawców.

To teraz taki RP będzie u goldiego kosztował (wliczając VAT) drożej niż kupowany z Polski z gwarancją na 2 lata u nas!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dnia 2.04.2017 o 17:29, @GUTEK@ napisał:

Trochę takie to dziwne, ale może faktycznie z tel wszystko w porządku i jest tak jak pisze. A gwarancja może wykupiona w Aliexpress, ta o którą pytałem kilka dni temu.

A tak z ciekawości, miał ktoś lepszy wynik:

Screenshot_2017-04-02-00-06-07-460_com_miui.securitycenter.thumb.png.50b39d95829932c77355c8062c864e47.png

Próbował może ktoś wgrywać MultiROM zamiast xiaomi.eu? Jeszcze muszę doczytać, ale wygląda że ma ciekawe usprawnienia w porównaniu do oryginału.

https://multirom.me/

https://multirom.me/read.php?tid=1534&fid=52

Odkąd usunąłem facebookowego Messengera telefon żyje zauważalnie dłużej na baterii. Wrzuciłem Messengera Lite i jest całkiem wporzo, bez animowanych gifów w konwersacjach da się żyć ;) Mniejsza z tym - ogólnie od 100% do jakichś 3% udało mi się uzyskać minimalnie ponad 7 godzin świecenia ekranem, Jasność automatyczna ustawiona na połowę, telefon przez 3/4 czasu w zasięgu wifi, reszta 4G. Internet i fejsbuki przez Chrome, oficjalna appka Wykopu, Palabre do RSS-ów, Relay do Reddita. Zazwyczaj nie rozładowuję telefonu tak mocno i trzymam go między 35 a 80%. Soft Xiaomi.eu 7.3.16

Dzięki za linka do MultiROMu, ciekawią mnie właśnie jakieś alternatywy do softu oficjalnego i xiaomi.eu

Edited by paralemptor
  • Like 2

@@GUTEK@ wgrałem wczoraj do przetestowania, przed formatem, najnowszy soft, czas ładowania mam na takim samym poziomie, bateria tak sobie, wspominałeś coś, o problemach z utworzeniem skrótu, kontaktu na pulpicie, u mnie jest w porządku. Wydaje mi się aby że chyba szybciej się grzeje, na tej aktualizacji, ale może tylko mi się wydaje :D

21 godzin temu, @GUTEK@ napisał:

Będziesz wgrywał i testował?

Trochę mnie korci, ale z drugiej strony coraz bardziej myślę o nie naprawianiu czegoś, co działa ;) 
Przypuszczam jednak, że na weekendzie przeprowadzę eksperyment. Szkoda, że AOSP/Cyanogen/LineageOS nie działają wciąż jak trza i nie wiadomo, czy zadziałają...

2 godziny temu, @GUTEK@ napisał:

Szkoda że nie przetestowałeś tego multiroma jak miałeś okazję. Tworzenie skrótów do kontaktów na 73.3.0 działa ok.

Jeszcze nic straconego, i tak muszę formata walnąć, bo nie działa mi zmiana band-a w Mtk, po tym jak wyłączyłem jednego sima :)

To jak byś mógł sprawdź co to warte. Interesuje mnie dioda powiadomień, czy informuje o rozładowanym akumulatorze i czy są jakieś zmiany w jej ustawieniach np. wybór dowolnego koloru, nie tylko zdefiniowanych. Bo na coś takiego się natknąłem na ich forum.

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fmultirom.me%2Fread.php%3Ftid%3D601%26fid%3D47%26page%3D13%2367777&edit-text=

Hejka,
Ma ktoś pomysł jak zmienić krój czcionki w miui? ;) Różnych poradników wychodzi, że trzeba wrzucić odpowiedni krój w odpowiednim rozszerzeniu do katalogu system/... . Tylko każdy poradnik mówi inaczej, ma ktoś jakiś sposób działający ? ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Dnia 25.03.2017 o 07:57, wujek22 napisał:

Wejdź w ustawienie wifi ustawienia zaawansowane i odznacz funkcje skanowanie zawsze dostępne przez to zniknie na pasku calu czas włączone wifi i powinno trochę pomóc z baterią

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No i pomogło w sumie, niecałe 5% spada teraz :)

Dnia 3.04.2017 o 22:07, paralemptor napisał:

Odkąd usunąłem facebookowego Messengera telefon żyje zauważalnie dłużej na baterii. Wrzuciłem Messengera Lite i jest całkiem wporzo, bez animowanych gifów w konwersacjach da się żyć ;) Mniejsza z tym - ogólnie od 100% do jakichś 3% udało mi się uzyskać minimalnie ponad 7 godzin świecenia ekranem, Jasność automatyczna ustawiona na połowę, telefon przez 3/4 czasu w zasięgu wifi, reszta 4G. Internet i fejsbuki przez Chrome, oficjalna appka Wykopu, Palabre do RSS-ów, Relay do Reddita. Zazwyczaj nie rozładowuję telefonu tak mocno i trzymam go między 35 a 80%. Soft Xiaomi.eu 7.3.16

Dzięki za linka do MultiROMu, ciekawią mnie właśnie jakieś alternatywy do softu oficjalnego i xiaomi.eu

Zapodasz link do tego messengera? Bo na sklepie play jest ich z 20. Będę niezmiernie wdzięczny.

1 godzinę temu, Voltron napisał:

ktos instalowal dzisiejsza aktualizacje? bo puki co same hejty w wątku aktualizacyjnym. A mi niestety od kilku wersji bateria slabiej trzyma ;/

Eee tam, zaraz hejty, jak zwykle komuś coś nie działa, ktoś czegoś nie ma, i głównie dotyczy to tych z Androidem 7 :D

A ja dziś pobawiłem się dłużej aparatem i zauważyłem ze co jakiś czas aparat się wykrzacza  po prostu się zawiesza i koniec nic nie można zrobić  za chwile wyskakuje komunikat 

Błąd aparatu

Nie można nawiązać połączenia z aparatem , uruchom ponownie telefon 

Pomaga tylko restart telefonu 

soft 7.4.6  spotkał się ktoś już z tym u siebie ?

edyta// na początek wrzucę starszy soft i zobaczymy czy będzie lepiej 

Edited by Rostii

Dnia 7.04.2017 o 12:50, deadcanspeak napisał:

Zapodasz link do tego messengera? Bo na sklepie play jest ich z 20. Będę niezmiernie wdzięczny.

W sklepie play go nie ma, bo jest niedostępny w naszym kraju, a przeznaczony na Indie i gdzieś tam jeszcze.

http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger-lite/

Używam ostatniej wersji nie-beta, czyli 5.0.0.6.40. W porównaniu z wersją pełną tracisz:

- animowane gify (niby pierdółka, ale kiedy dziewczyna przesyła jakieś pieski i kotki, to potem jest zła kiedy powiesz, że nie oglądałeś :D)
- reakcje na wypowiedzi
- "Mój dzień" i wszystko, co z nim związane (Chwalmy Pana! ;))
- rozmowy głosowe (można jedynie nagrać wiadomość audio lub wideo i ją przesłać, zwyczajnie dzwonić, ani odbierać połączeń się nie da)

Jest czysto, ładnie, przejrzyście. Jeszcze tylko dajcie mi czarny amoledowy wygląd ;) Irytującą wadą wersji Lite jest to, że powiadomienia przychodzą za każdym razem, nawet kiedy jesteś online na fb np. na PC. Druga wada jest taka, że powiadomienia te przychodzą czasami z opóźnieniem. Bardzo rzadko tak jest i najczęściej przy łączności poprzez dane komórkowe, ale jednak zdarza się, nawet do kilkunastu minut.

Edited by paralemptor
za wcześnie poszło ;)
  • Like 1

Na jednym jest parking, na drugim blok i drzewa - to wystarczające .

Ba za 1k. On to go chyba za mniej niż 900 wziął :). Choć te DWA APARATY mogą nastawiać zbyt pozytywnie, to fakt.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1 minutę temu, Rostii napisał:

Według mnie redmi 3 robiło ładniejsze bardziej ostre zdjęcia niż redmi pro  

A moim zdaniem aby takie porównanie miało sens, musielibyśmy zrobić , w tym samym czasie, dwoma modelami zdjęcia, bo każda różnica w oświetleniu czy innego układu, może sprawić że zdjęcia będą wyglądały inaczej. Nawet Redmi Pro czasami ostrość łapię po kilka razy, w zależności jak pada światło na obiektyw

Dla porównania mam zdjęcia z Redmi Pro oraz Mi5s Plus

Redmi Pro

S4YjG-NUzhWT.thumb.jpg.13a9b8bd1c57401ba2ccc6b294253a38.jpgS4YjG-UCLnz0.thumb.jpg.b13c21d91837ed4ebb1e43ae1b5bdd3e.jpg

Mi5s Plus

S4YjG-87Mp4v.thumb.jpg.c904bea3256c967eb45717d9ad0832b6.jpgS4YjG-bEA1tg.thumb.jpg.564a0eaf81ab0d7b27287198329da339.jpg

Redmi Pro Stereo

3VD78-D4wWVm.thumb.jpg.2fe3926b01d0d2daa4f2b9e3299b9ce4.jpg

I bonus Mi4 :D

58ea4bf68a8c0_getattachmid37513mpid3uid0f8347eab5326e6c.thumb.jpeg.a2a8f559f663ee369d5e346855c1d591.jpeg

• Like 1

22 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

A moim zdaniem aby takie porównanie miało sens, musielibyśmy zrobić , w tym samym czasie, dwoma modelami zdjęcia, bo każda różnica w oświetleniu czy innego układu, może sprawić że zdjęcia będą wyglądały inaczej.

Zgadza się

Ale powiem szczerze ze zdjęcia z redmi 3 pro bardziej mi się podobały niż te z redmi pro 

Chyba liczyłem na coś więcej  po redmi pro co do zdjęć ale cóż :) najważniejsze ze nie zawodzi w kwesti ekranu i szybkości działania i wykonania tu duży + 

Edited by Rostii