Jump to content

REDMI PRO - Dyskusja ogólna

Jacky

Recommended Posts

Wipe nie pomógł spróbuję zainstalować najnowsze oprogramowanie jak to nie pomoże to może jakieś starsze? Jakie? Google now dogrywałem tzn ta aplikacja to poprostu Google on swoją drogą też ledwo działa np. mam nieaktywne "naucz swojego głosu" i nie reaguje na "Ok, google" Wcześniej miałem jakiś syf miui który był podpisany"Global"
edit. próbowałem zainstalować najnowszy system po instalacji i wipe jak chcę zrobić reebot wyskakuje mi że system nie jest zainstalowany, to samo dzieje się z systemem który wcześniej zainstalowałem

U mnie najlepiej wszystko śmigało na 7.3.16 ;) I właśnie do tej wersji wracam, bo dwa najnowsze update są bardzo skopane. Mama pytanko jak robię downgrade to instaluje jak normalna aktualizacje czy muszę od nowa wgrywać system? ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, revo205 napisał:

edit. próbowałem zainstalować najnowszy system po instalacji i wipe jak chcę zrobić reebot wyskakuje mi że system nie jest zainstalowany, to samo dzieje się z systemem który wcześniej zainstalowałem

Komunikat masz w TWRP, jak tak to jeśli podczas instalacji nie było żadnych błędów to go olej. Możesz też zainstalować najnowsze TWRP, opis masz tu:

1 minutę temu, JachuWojtan napisał:

U mnie najlepiej wszystko śmigało na 7.3.16 ;) I właśnie do tej wersji wracam, bo dwa najnowsze update są bardzo skopane. Mama pytanko jak robię downgrade to instaluje jak normalna aktualizacje czy muszę od nowa wgrywać system? ;)

Ja chyba też wrócę do 7.3.16 bo ostatnie dwie wersje to jakaś masakra jest. Dzisiaj już miałem takie cuda:

- ładowanie prawie 3h oryginalną ładowarką

- co jakiś czas usługi google play zostały zamknięte (to akurat może być moja wina)

- zawiesił się czujnik położenia/akcelerometr/kompas - porostu nie widziało czujników, nie działał obrót ekranu

- nie działa mi Kodi, wersja którą miałem zainstalowaną cieła się jak głupia co pół sekundy i to nie tylko video ale cały interfejs, po zainstalowaniu na nowo nie widzi internetu, poprostu jak bym miał wyłączony

A wracając do Twojego pytania, wgrywasz jak normalną aktualizację, tylko zrób na koniec wipe dalvik/art cache.

I jeszcze bym miał prośbę mógłby ktoś sprawdzić to nieszczęsne kodi czy widzi internet: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kodi&hl=pl

Dzięki @@GUTEK@ miałeś rację. Skoro narzekacie na nowe wersje to ja zostanę przy tej i po prostu wyślę telefon na gwarancję. Najpierw piszę na helpdesk.ibuygou.com opisuję problem(może być po polsku albo google tłumacz) dokładam te filmiki(może być yt?) i oni decydują gdzie wysłać telefon i kto opłaca przesyłkę?

6 godzin temu, revo205 napisał:

Taki komunikat często się pojawia mimo poprawnego zainstalowanego systemu,mimo tego rebootujemy, czy przechodząc z syfu robiłeś format data oraz advanced Wipe ?

Edited by wojtekmarchewka

40 minut temu, revo205 napisał:

miałem ustawione na "prywatny" zmieniłem na "niepubliczny"

Ok działa, faktycznie nie do końca logicznie to Ci się zachowuję, lewy przycisk działa prawidłowo przy stukaniu, ale już przy przytrzymaniu nie ma opcji widżet, tapet itp. Prawy przycisk działa prawidłowo, ale Home nie powinien mrozić ekranu, u mnie przytrzymanie przycisku home to także menadżer aplikacji, może odinstaluj Google Now, bo może to stwarza problemy.

Zrobiłem downgrade i d**a, sypie błedami. Wyskakuje menadżer uprawnień został zatrzymany..... Raport błędy : [...] You can't downgrade database from version 3 to 2 [...].

W sumie to i dobrze nawet, bo i tak myślałem, żeby przeinstalować system od nowa, więc teraz nie mam wyjścia :D 

Pozdro

• Like 2

3 godziny temu, Rostii napisał:

Oferta cenowo rewelacyjna, ale zastanawia fakt że sprzedający sprzedał po kosztach, a nie próbował wymienić, a pisze o gwarancji w Polsce, więc mam delikatne podejrzenie o tym, że kupił w Chinach, i nie opłacało się rzecz jasna odsyłać, w tym wypadku kłamie co do gwarancji, ale to takie moje luźne myśli :D    

• Like 1

Telefon na pewno kupiony w chinach ogłaszał tez na innym portalu z chinskimi telefonami :) a co do gwarancji w PL nawet nie dopytywałem 

Tam pisał tak 

Zamowiony w grudniu telefon po kilku tygodniach oczekiwania i sporu nie dotarl wiec pod koniec lutego kupielm drugi. Po czym okazalo sie ze pierwszy przyszedl ale kolor zloty (tego wlasnie sprzedaje). Uzywany kilka dni doslownie 2-3 odblokowany, zmieniony soft na MIUI 8.3 xiaomi.eu 7.3.9.

Edited by Rostii

20 minut temu, Rostii napisał:

Telefon na pewno kupiony w chinach ogłaszał tez na innym portalu z chinskimi telefonami :) a co do gwarancji w PL nawet nie dopytywałem 

Tam pisał tak 

Zamowiony w grudniu telefon po kilku tygodniach oczekiwania i sporu nie dotarl wiec pod koniec lutego kupielm drugi. Po czym okazalo sie ze pierwszy przyszedl ale kolor zloty (tego wlasnie sprzedaje). Uzywany kilka dni doslownie 2-3 odblokowany, zmieniony soft na MIUI 8.3 xiaomi.eu 7.3.9.

Czyli na Allegro kłamie, że gwarancja realizowana w Polsce, po za tym oferta bardzo dobra, a on sam jakiś pechowy :D, jeden nie dotarł, drugi w innym kolorze :)

Edited by wojtekmarchewka

Trochę takie to dziwne, ale może faktycznie z tel wszystko w porządku i jest tak jak pisze. A gwarancja może wykupiona w Aliexpress, ta o którą pytałem kilka dni temu.

A tak z ciekawości, miał ktoś lepszy wynik:

Screenshot_2017-04-02-00-06-07-460_com_miui.securitycenter.thumb.png.50b39d95829932c77355c8062c864e47.png

Próbował może ktoś wgrywać MultiROM zamiast xiaomi.eu? Jeszcze muszę doczytać, ale wygląda że ma ciekawe usprawnienia w porównaniu do oryginału.

https://multirom.me/

https://multirom.me/read.php?tid=1534&fid=52

Edited by @GUTEK@

39 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Trochę takie to dziwne, ale może faktycznie z tel wszystko w porządku i jest tak jak pisze. A gwarancja może wykupiona w Aliexpress, ta o którą pytałem kilka dni temu.

A tak z ciekawości, miał ktoś lepszy wynik:

Screenshot_2017-04-02-00-06-07-460_com_miui.securitycenter.thumb.png.50b39d95829932c77355c8062c864e47.png

Próbował może ktoś wgrywać MultiROM zamiast xiaomi.eu? Jeszcze muszę doczytać, ale wygląda że ma ciekawe usprawnienia w porównaniu do oryginału.

https://multirom.me/

https://multirom.me/read.php?tid=1534&fid=52

Czy to Twój czas, na jakim sofcie, jaki czas działania ogólny, dual sim, czy jedna karta, Wifi czy sieć mobilna, do czego był wykorzystany ekran?

Mój, chciałem dziada szybko rozładować po tym 3 godzinnym ładowaniu i zobaczyć czy po czyszczeniu cache coś się zmieniło. Soft 7.3.30, dualsim 2x3G (Plus i Aero2), Wifi i BT - zresztą tak jak masz na screenie w pasku. Początkowo różne rzeczy, internet, apki, przez chwilę się bawiłem vr, tak gdzieś do około 60%, potem włączyłem telewizje w apce VideoStar i tak go zostawiłem, jasność ustawiona na maxa. Czas działania poniżej:

Screenshot_2017-04-02-00-06-00-321_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.fc78d7c6dfadf66fc5bc90c3e0a5e19b.pngScreenshot_2017-04-02-00-06-07-460_com_miui.securitycenter.thumb.png.2e72e1abd595d527e8bbb86d04d5454c.pngScreenshot_2017-04-02-00-06-16-097_com_miui.securitycenter.thumb.png.e9339fc097c115d44c5308d977a5fe15.png

48 minut temu, tpawel napisał:

Cena świetna, praktycznie taniej niż w Chinach bo VATu już praktycznie nie da się uniknąć.

W przypadku Xiaomi, bo tak większość chińczyków kupisz z magazynów w EU i masz telefon w tym samym tygodniu. Swoją drogą ciekawe czy Goldi przywróci tą wysyłkę bez VATu.

siedzę na 7.3.9

chcę przejść na 7.3.16

czy aktualizację robię 'normalnie' przez plik zip i 3 kropeczki czy tym razem trzeba jakiś innych czarów użyć ?

aha - i gdzie znajdę wersję 7.3.16 ?

Edited by cameroon

43 minuty temu, cameroon napisał:

siedzę na 7.3.9

chcę przejść na 7.3.16

czy aktualizację robię 'normalnie' przez plik zip i 3 kropeczki czy tym razem trzeba jakiś innych czarów użyć ?

aha - i gdzie znajdę wersję 7.3.16 ?

https://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Tak ściągasz zip i instalujesz przez twrp lub apke aktualizacja.

Edited by @GUTEK@
  • Like 1

Czyli zniknęła jego jedyna przewaga nad innymi sprzedawcami z Ali.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mało tego, pisał dziś że póki co telefony powyżej 170$ wysyła tylko DHL bo mu przesyłki ginely