cuben1ty

Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery

Recommended Posts

R3 jest mniejszy i może dlatego w tym teście wypadł lepiej. Poza tym Redmi 3 ma świetną baterię i o wiele lepszą specyfikację niż telefony dostępne w Polsce do 700zł (P8 Lite mógłby mu dorównać gdyby nie ta śmieszna bateria).

Przed chwilą, cincin27 napisał:

R3 jest mniejszy i może dlatego w tym teście wypadł lepiej. Poza tym Redmi 3 ma świetną baterię i o wiele lepszą specyfikację niż telefony dostępne w Polsce do 700zł (P8 Lite mógłby mu dorównać gdyby nie ta śmieszna bateria).

Nie aż tak mniejszy. Lepiej umocowali ekran i podzespoły po prostu.

Co do cienkości telefonu, nie pamiętam modelu, ale chyba od Motoroli, zrobili flagowca, którego nie da się złamać w żaden sposób, a jest najcieńszym telefonem z dostępnych. Choć co do marki mogę się mylić.

9 minut temu, cincin27 napisał:

Szczera prawda, w PL praktycznie wszystko do 900zł jest albo na SD410 albo na syfiastym MTK. Taki Kirin jest o wiele lepszą opcją od tych dwóch, ale bateria to koszmar, znajoma ma i rzadko wytrzymuje cały 1 dzień.

W Polsce jedynie Meizu się opłaca brać, żadnych innych wynalazków. Tylko niestety "biedne" wersje są na MTK.

Szczera prawda, w PL praktycznie wszystko do 900zł jest albo na SD410 albo na syfiastym MTK. Taki Kirin jest o wiele lepszą opcją od tych dwóch, ale bateria to koszmar, znajoma ma i rzadko wytrzymuje cały 1 dzień.

Przepraszam, ale chyba żartujesz. Miałem p8 lite miesiąc... Co to była za katorga... Z tego się korzystać nie da... Wcześniej miałem "syfiastego MTK" helio x10 na redmi note 2 (tak, wiem - trochę naciągam zakupy w PL). Na nim nie było praktycznie żadnych lagów. Jakieś drobne, rzadkie się pojawiły - ale takie i iPhony mają. Snap 410? Zależy na czym. Miałem snapa 400 na moto g lte (tą za czasów googla w zarządzaniu motorolą) i dawał sobie dobrze radę - tu też lagi były rzadkością przy zwykłym używaniu (bo do ostrych gier to on nie był) tylko RAMu było jedynie 1GB i ubijał aplikacje w tle. Dlatego kirin - nigdy w życiu - nie w tej półce cenowej, więcej już nie zaryzykuję. Zdecydowanie prędzej wybrałbym mtk.

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Cytat

Jaka konferencja? Ta co dzisiaj była?

Ma być o 10:30 czasu GMT +8, czyli teraz

Edited by cuben1ty

16 minut temu, cuben1ty napisał:

Ma być o 10:30 czasu GMT +8, czyli teraz

Teraz w Chinach jest 23:50 a nie 10:30 :) spóźniłeś się o 13 godzin :P Przecież już konfa była i zaprezentowali Redmi Note 4

Przed chwilą, Uri0550 napisał:

Teraz w Chinach jest 23:50 a nie 10:30 :) spóźniłeś się o 13 godzin :P Przecież już konfa była i zaprezentowali Redmi Note 4

ups, coś mi się pochrzaniło

Reasumując, RN3P jednak nie potanieje szybko, jeśli w ogóle to nastąpi.

Ty się go za 50$ spodziewasz czy jak? On już nie stanieje. Co miał stanieć to potaniał. Teraz co najwyżej pojedyncze sklepy będą robiły promocje 2-5$ taniej i tyle. Więcej nie oczekuj.

Aż takiego zjadu nie oczekuje. Wraca tylko pytanie czy umożliwia odblokowanie B20, wg forum ibgu prowadzą testy oficjalnie z xiaomi.

5 minut temu, Redmi2 napisał:

RN3 nie potanieje bedzie juz caly czas w granicy 120-140$ za najslabsza wersje na snapie.

Tak samo RN2 nie potanieje.

Za 4-5 msc RN4 dojdzie do poziomu cenowego poprzednikow.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

RN2 / RN3 i tak są już śmiesznie tanie.. Znajdźcie coś od LG / Samsunga w Polsce w tej cenie. Najlepiej jakby były po 50$ to Janusze kupiom :D 

Dlatego własnie nie rozumiem polityki Xiaomi. Skoro RN2 kosztuje prawie tyle samo co RN3, to po co go kupować? A teraz RN4 nadchodzi, który za pół roku zrówna się ceną z RN3.

Jakieś źródełko czy już tak było w tym sklepie :)

A tam będziesz kupować? Jest masa normalnych,naszych sklepow

Ten helio x20 to jakaś straszna padaka w porównaniu do sd650?...

Nic z tych rzeczy, nawet ma niższy proces litograficzny

RN2 / RN3 i tak są już śmiesznie tanie.. Znajdźcie coś od LG / Samsunga w Polsce w tej cenie. Najlepiej jakby były po 50$ to Janusze kupiom  

Dlatego własnie nie rozumiem polityki Xiaomi. Skoro RN2 kosztuje prawie tyle samo co RN3, to po co go kupować? A teraz RN4 nadchodzi, który za pół roku zrówna się ceną z RN3.

RN2 na ali już podrożał, więc pewnie jest ich już mało i ciężej je dostać. Miałoby to sens, gdyby się już wycofywali z jego produkcji (biorąc pod uwagę następców modelu)

Co do zasadności jego kupna względem RN3, to mogły by się znaleźć powody, ale względem RN3 pro już nie bardzo.

21 minut temu, tpawel napisał:

A tam będziesz kupować? Jest masa normalnych,naszych sklepow

Nic z tych rzeczy, nawet ma niższy proces litograficzny

Może i ma niższy proces litograficzny... ale wydajnościowo to nie wiem jak to będzie...

najważniejsza bateria, przy SD650 jest rewelacyjna, tutaj myślę, że będzie nieco gorzej;-) - http://www.gsmarena.com/meizu_pro_6_and_m3_note_battery_life_tests-blog-18456.php 

tutaj dramat...;(

Edited by Wdzn

Może i ma niższy proces litograficzny... ale wydajnościowo to nie wiem jak to będzie...

najważniejsza bateria, przy SD650 jest rewelacyjna, tutaj myślę, że będzie nieco gorzej;-) - http://www.gsmarena.com/meizu_pro_6_and_m3_note_battery_life_tests-blog-18456.php 

tutaj dramat...;(

Redmi pro trzyma trochę dłużej od redmi note 3 pro więc o baterię się nie boję. Nie lubię antutu ale tez przemawia na korzyść x20(77tys vs 90tys).

Do tego w smartfonach na mtk sciągasz sobie z Google play apke mtk enginiernig i masz w pyte opcji do ustawiania smartfona, o których przy snapie można pomarzyć. Można wymuszać pasma częstotliwości, sterowac głośnością głośników,mikrofonow( w maksymalnym dostępnym zakresie), są dodatkowe opcje ustawiania ekranu,wibry i wiele innych. To nie jest prosty(dla mnie) wybór, tym bardziej że jak dla mnie rn4 jest poprostu ładniejszy.

• Like 1

12 minut temu, tpawel napisał:

Redmi pro trzyma trochę dłużej od redmi note 3 pro więc o baterię się nie boję. Nie lubię antutu ale tez przemawia na korzyść x20(77tys vs 90tys).

Do tego w smartfonach na mtk sciągasz sobie z Google play apke mtk enginiernig i masz w pyte opcji do ustawiania smartfona, o których przy snapie można pomarzyć. Można wymuszać pasma częstotliwości, sterowac głośnością głośników,mikrofonow( w maksymalnym dostępnym zakresie), są dodatkowe opcje ustawiania ekranu,wibry i wiele innych. To nie jest prosty(dla mnie) wybór, tym bardziej że jak dla mnie rn4 jest poprostu ładniejszy.

Możesz dać jakiś namiar z porównania baterii w redmi pro i redmi note 3 pro? Z tego co ja widziałem to note 3 pro działa dłużej...:)

Do tego w smartfonach na mtk sciągasz sobie z Google play apke mtk enginiernig i masz w pyte opcji do ustawiania smartfona, o których przy snapie można pomarzyć. Można wymuszać pasma częstotliwości, sterowac głośnością głośników,mikrofonow( w maksymalnym dostępnym zakresie), są dodatkowe opcje ustawiania ekranu,wibry i wiele innych.

Takie coś zazwyczaj jest chyba do uzyskania po wpisaniu jakiejś kombinacji

Pierwszy lepszy znaleziony link, czy działa - nie wiem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=761594

Wczoraj oglądałem jakąś recke i wyszło niby 1h dłużej video w pętli. Co do "głębszych" opcji programistycznych u mnie na mi4 nic nie działa, tyle tylko że jest ukryte menu,mozna sobie ustawić tryb sieci, ale już poszczególnych bandow niestety nie. Jak ktoś dużo się przemieszcza to ustawienie takiego hspa+900 na sztywno jest świetne dla baterii

14 godzin temu, tpawel napisał:

A po co jakieś opcje z MTK Engineering? :o Nigdy w to nie wchodziłem a telefon działa bardziej niż poprawnie. Za to na Snapa wgrasz Snap Camerę, gdzie masz 4K filmy, opcje 60 fps etc etc. Na MTK zapomnij, że coś takiego dostaniesz. 

Różnie bywa, nie raz zdarzyło się na jakimś devie coś było za cicho. Żeby nie było że jestem tylko za mtk. Poprostu już dzisiaj to nie są beznadziejne procki

Oczywiscie powielane głupoty odnośnie mtk, zgadza się ze źródłami jest ciężko, ale nigdy nie miałem problemów ze znikającym imei czy innymi bzdurami, a gps w redmi note 2 jest fenomenalny (fix w domu łapie w kilka no czasami w kilkanaście sekund, a dokładność lokalizacji podczas jazdy jest wzorowa). Wcześniej miałem a820 na mtk i też nic się z nim nie działo.

• Like 3

Kiedyś sam Hugo pisał że szykują telefon za ponad 500$. To pewnie on:) Z marżą resellerow i podatkiem o nowosci wyjdzie tyle co s7edge:)

Guest
This topic is now closed to further replies.