cuben1ty

Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery

Recommended Posts

Może czekają na jakiegoś snapa 660 czy coś :P I wtedy może byłby wydajności snapa 810 skoro 650 == 808 :D 

Aaa no tak źle przeczytałem xDD To lepszy note 3 pro z 650 ( albo ten z Helio X10) czy redmi 3 pro z 616 ;d ? I HD i fullHD w telefonie to taka duża różnica ?

Edited by Joker99

Dnia 20.08.2016 o 10:35, cincin27 napisał:

@latet

Xiaomi straciło pierwszą pozycję na rynku w Chinach, więc chcą wydać jakiś dobry telefon w niskiej cenie. 

@penetratore

Samsung wydaje mnóstwo telefonów, których potem nie wspiera żadnymi aktualizacjami a Xiaomi jednak zapewnia wsparcie dla modeli sprzed kilku lat (oczywiście jest kilka wyjątków).

Moim zdaniem jeśli Xiaomi chcę dogonić Huaweia, to powinno mocno popracować nad oprogramowaniem.

A to ciekawe co piszesz o Samsungu, miałem Galaxy S2 i wszystko działało bez zastrzeżeń. Podniecanie się co tygodniowymi aktualizacjami jest dla mnie śmieszne.

• Like 1

7 minut temu, Ink napisał:

A to ciekawe co piszesz o Samsungu, miałem Galaxy S2 i wszystko działało bez zastrzeżeń. Podniecanie się co tygodniowymi aktualizacjami jest dla mnie śmieszne.

Ile przez ten czas wyszło aktualizacji systemu dla niego? Z Samsunga miałem budżetowego Ace 2. Na telefon była dostępna 1 aktualizacja oprogramowania, która zrobiła telefon bezużytecznym (ciągłe lagi, itp.).

Nigdzie się nie podniecam cotygodniowymi aktualizacjami, ale wsparcie Xiaomi ma znacznie lepsze. Tak jak wyżej wspomniałem, na Samsunga ze średniej półki wyjdzie maksymalnie 1 aktualizacja a Xiaomi zapewnia łatki bezpieczeństwa i nowe wersje MIUI dla prawie wszystkich wydanych urządzeń.

Co najmniej kilka. Ostatecznie miał androida 4.2. Kolejne aktualizacje były zbędne.

W Redmi 3 źle działa czujnik światła. Dla mnie wsparcie producenta to międzynarodowa gwarancja i porządny, dobrze działający soft.

40 minut temu, Joker99 napisał:

Aaa no tak źle przeczytałem xDD To lepszy note 3 pro z 650 ( albo ten z Helio X10) czy redmi 3 pro z 616 ;d ? I HD i fullHD w telefonie to taka duża różnica ?

Oczywiście że 650. Jest różnica między hd a fhd :)

@Joker99 Skoro i tak czekasz to poczekaj aż wróci "Sellers shipping method". Wtedy ominiesz vat.

Ale dość spamu. Wracamy do tematu r4 / mn2

Jakbyś nie zauważył, to pisałem o Huawei  w kontekście ilości sprzedaży.

;) wzmianka o oprogramowaniu, sugerująca że w tym względzie musi dogonić huaweia - flagowca od nich nie miałem, ale średnią półkę tak i odwracać od xiaomi się nie zamierzam - nie ma co się przesiadać z Mercedesa do Fiata ;)

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

• Like 1

10 godzin temu, Ink napisał:

Co najmniej kilka. Ostatecznie miał androida 4.2. Kolejne aktualizacje były zbędne.

Bo miałeś flagowca a pozostałe modele ze średniej półki dostają od Samsunga maksymalnie 1 aktualizację (o ile w ogóle dostają).

Wracając do tematu, nowe fotki Mi Note 2: http://www.gsmarena.com/another_set_of_xiaomi_mi_note_2_live_images_leak_online-news-20232.php

• Like 1

Im więcej danych na temat Mi Note 2 wycieka do sieci, tym bardziej stwierdzam, że go kupię... :)

2 godziny temu, mrosi napisał:

Im więcej danych na temat Mi Note 2 wycieka do sieci, tym bardziej stwierdzam, że go kupię...

Dawaj jakieś nowe wieści, bo też się na niego napaliłem. ;-)

13 godzin temu, Ink napisał:

Moim zdaniem jeśli Xiaomi chcę dogonić Huaweia, to powinno mocno popracować nad oprogramowaniem.

Słucham??? Akurat jako służbowy używam P9. Koszmarnie nudny soft i bez polotu. Nigdy w życiu nie uznam EMUI jako wartość dodaną do telefonów Huaweia i przez ten właśnie soft nigdy prywatnie bym Huaweia nie kupił.

Edited by TKN

13 minut temu, TKN napisał:

Słucham??? Akurat jako służbowy używam P9. Koszmarnie nudny soft i bez polotu. Nigdy w życiu nie uznam EMUI jako wartość dodaną do telefonów Huaweia i przez ten właśnie soft nigdy prywatnie bym Huaweia nie kupił.

Link dwa posty wyżej. Więcej zdjęć Mi Note 2. :)

9 minut temu, mrosi napisał:

Link dwa posty wyżej. Więcej zdjęć Mi Note 2. :)

I przez takie zdjęcia chyba zmienię swój budżet na telefony. Zbyt piękny ten Mi Note 2 jest, żeby się bawić w budżetowce :( 

Ma mieć 821? Ciekawe czy będzie to udany SoC.

Przed chwilą, galakty napisał:

I przez takie zdjęcia chyba zmienię swój budżet na telefony. Zbyt piękny ten Mi Note 2 jest, żeby się bawić w budżetowce :( 

Ma mieć 821? Ciekawe czy będzie to udany SoC.

Wersja najbogatsza ma mieć Snapdragona 823. :)

Najbardziej interesuje mnie technologia 3D Touch, która ma się pojawić w ekranie Mi Note 2. :)

• Like 1

Co do 821 to chyba LeEco (Czy LeTV nie ogarniam :) ) wypuści pierwszy telefon z 821, tak głosiły plotki. Więc co nieco będziemy wiedzieć o przegrzewaniu.

1 minutę temu, Joker99 napisał:

I Mi NOTE 2 ma nie mieć slotu kart sd 

A to jakiś Redmi, któremu potrzebna SD? Takich telefonów się nie kupuje z 4GB wewnętrznej i dokłada kartę, bo taniej :) 

Przed chwilą, galakty napisał:

A to jakiś Redmi, któremu potrzebna SD? Takich telefonów się nie kupuje z 4GB wewnętrznej i dokłada kartę, bo taniej :) 

Tak tylko mówie xd

To w porządku, myślałem że narzekasz :P 

Ja mam Prime z 32GB + kartę, ale nigdy tego nie zapełnię.. Wyrosłem już z czasów, gdzie się wrzucało tonę muzyki, zdjęć i gier.. Teraz dobra nawigacja, jakaś muzyka i wystarczy nawet 16GB. A wewnętrzna > zewnętrzna.

Też niby napaliłem się na MiNote'a... 

Ale i tak ostatecznie wszystko rozbije się o wielkość wyświetlacza - która przy Mi5 jest maxymalna - dla mojego sposobu użytkowania/noszenia telefonu. 

No chyba że wersja Edge nie będzie tak bardzo rozmiarami ustępować zwykłemu Mi5.... To by było coś :) 

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Tylko szkopul taki, ze nie kazdy tam samo uzywa tel, co dla Ciebie duzo to dla kogos malo.

Sam uzywam mi4 gdzie tez nie ma karty sd i miejsca mi starcza, ale nie kazdy tak ma.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Dlatego zrobią Mi Note 2 z 64GB lub więcej pamięci. A że drożej? No cóż, wtedy jest albo wersja mniejsza, albo budżetowiec ze slotem. Jeśli kupujesz sportowy samochód, to nie narzekasz na mały bagażnik, bo tak ma być. :) 

2 godziny temu, TKN napisał:

Ok. Czuję się po raz kolejny wywołany.

Wszyscy czepiający się przeczytajcie jeszcze raz kontekst wypowiedzi. Ktoś napisał, że Xiaomi staracił lidera sprzedaży. Liderem sprzedaży jest Samsung, później Apple, trzeci Huawei. Osobiście uważam, że Xiaomi MA PROBLEM Z SOFTEM i nie jestem odosobniony w tym twierdzeniu. Dlatego uważam, że jeśli chce wskoczyć na podium to powinno dopracować swoje telefony pod tym kątem.

Jako przykład podam Lumię 635, która na jednym ładowaniu potrafi dociągnąć do 3 dni, a ma baterię 1650mAh. To jest dla mnie zoptymalizowany soft. Wykręcenie tego wyniku na baterii 4000mAh nie jest jakoś szczególnie trudne. Na GPS radzi sobie świetnie, telefon 1GB RAM kosztował nowy ok 350zł (allegro) z 2-letnią gwarancją. Fakt, że aparat jest kupa po całości, ale to budżetowy telefon. Mimo, że nie ma rdzeni, cudów wianków działa bardzo szybko.

9 godzin temu, Redmi2 napisał:

o idz do samsunga, po co Ci forum i tel xiaomi?

K*** ludzie ogarnijcie się. Widzę, że to forum to dla wyznawców marki i słowa krytyki nie można napisać (choćby merytorycznej), bo wszystko co nie jest wychwalaniem jest be. Jak wyjaśnisz to, że dostałem tel. z trzeszczącym głośnikiem, nowy z pudełka? I co mi da milion aktualizacji, skoro wgranie softu przez jedyny serwis! JEDYNY! serwis Xiaomi w Polsce kosztuje 130zł. Do każdego innego telefonu kosztuje to ok.50zł, więc przestańcie się podniecać jak to producent cudownie wspiera użytkowników.

Z mojej strony koniec tematu, nie wypowiadam się, bo wszystko co nie jest Xiaomi jest do d*py i tylko frajerzy kupują coś innego. I nie jest mi potrzebne ani 7 ani 5 tys. sms, bo usuwam je na bieżąco.

8 minut temu, Ink napisał:

Xiaomi MA PROBLEM Z SOFTEM

Ale jaki to problem? Bo ta analogia z Lumią mocno nietrafiona - taki po prostu jest android i nie ma co go porównywać z WP. EMUI, MIUI, Flyme, Touchwizz czy inne nakładki jak i sam czysty android, mają swoje wady i zalety, ale MIUI jest wg mnie pod każdym względem lepszy od softu Huaweia.

Edited by TKN

19 minut temu, Ink napisał:

Jako przykład podam Lumię 635, która na jednym ładowaniu potrafi dociągnąć do 3 dni, a ma baterię 1650mAh.

Na tym powinieneś zakończyć wypowiedź. Porównujesz telefony operujące na dwóch całkowicie różnych systemach operacyjnych i jest ono bezsensowne. Powinieneś porównać jakiś telefon na Androidzie z taką baterią do innego Xiaomi. 

• Like 2

39 minut temu, tpawel napisał:

Nie ma oficjalnej daty

Może na IFA teraz w Berlinie zaprezentują... ale coś cicho na razie:-( nie widzę nawet konferencji w schedule

12 godzin temu, mrosi napisał:

Im więcej danych na temat Mi Note 2 wycieka do sieci, tym bardziej stwierdzam, że go kupię... :)

No... Skoro ma mieć OLED to kupuję w ciemno! (a potem zapewne szybko sprzedam z powodu GPS, tak jak było u mnie z Mi Note :-P )

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.