cuben1ty

Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery

Recommended Posts

3 godziny temu, tpawel napisał:

Kiedyś sam Hugo pisał że szykują telefon za ponad 500$. To pewnie on:) Z marżą resellerow i podatkiem o nowosci wyjdzie tyle co s7edge:)

Nawet tuż po premierze, żaden Xiaomi nie zbliżał się nawet do ceny flagowych Samsungów. Ci ostatni to przerost formy nad treścią. Nie wiem jak można być tak naiwnym, kupując telefon za 4k...

Według wieści, Mi Note 2 ma kosztować 1500 lub 1800 PLN, w zależności od wersji. Nawet doliczając marże, nie ma szans zbliżyć się do granicy 2,5k, a co dopiero 3k. A Samsung S7 Edge wciąż kosztuje 3,8k...

• Like 2

6 godzin temu, mrosi napisał:

Nawet tuż po premierze, żaden Xiaomi nie zbliżał się nawet do ceny flagowych Samsungów. Ci ostatni to przerost formy nad treścią. Nie wiem jak można być tak naiwnym, kupując telefon za 4k...

Według wieści, Mi Note 2 ma kosztować 1500 lub 1800 PLN, w zależności od wersji. Nawet doliczając marże, nie ma szans zbliżyć się do granicy 2,5k, a co dopiero 3k. A Samsung S7 Edge wciąż kosztuje 3,8k...

Moja przyjaciółka kupiła na OLXie w Krakowie, z odbiorem osobistym zaplombowanego S7 Edge z Plusa za 2450 zł. Więc trochę przesadzasz. Cena Mi Nota 2 w dniu premiery ze sklepu typu Ibuygou na pewno będzie w granicach nie mniejszych niż dwa tysiace PLN. 

Zdaje się, że nie mówimy tutaj o cenach z drugiej ręki.

Wysłane z Mi5

A czym jest zakup z Chin? Tak jak tu kolega pisał. Za 2500 można kupić. Najbogatsza wersja mi note 2 może kosztować ok 500$,dolicz marże i ewentualny VAT( wiem,moze udać się to ominąc) i zobacz ile wyjdzie. Xiaomi pokazując redmi pro ewidentnie stara się podnieść ceny,moim zdaniem nie ma co liczyć na niskie ceny mi note, bo nikomu na tym nie zależy. Zobacz jak się sprzedaje oppo czy vivo w Chinach.Ceny mają na poziomie europejskich marek

Nie dopuszczasz zakupów na olx wogole? Z odbiorem osobistym i fakturą przedluzeniową od operatora? Ja o takich właśnie ofertach pisałem.

• Like 1

Cena HongmiNote 4 zabija.

U operatorów 109$ usd , u goldwaya 140$ a w ibg prawie 200 i to jeszcze z "obniżką" z 300$ to są chyba żarty.....

Edited by Conor

@Conor

Raczej Redmi Note 4.. Poza tym sugerowane ceny producenta (na aliexpress czy ibuygou tyle może będzie kosztował za rok): 16GB priced at ¥899 ($135),64GB priced at ¥1199 ($180).

Cena HongmiNote 4 zabija.

U operatorów 109$ usd , u goldwaya 140$ a w ibg prawie 200 i to jeszcze z "obniżką" z 300$ to są chyba żarty.....

Dasz link do tej oferty za 140$ u Goldiego? Nie widzę nic takiego

23 minuty temu, Redmi2 napisał:

To napisal redmi note 4 to jest to samo co hongmi note 4 i nazwe romu bedziesz mial hmnote4 czyli hongmi.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Post jest edytowany, wcześniej było napisane MiNote 4

• Like 1

5 godzin temu, skarżyski napisał:

Moja przyjaciółka kupiła na OLXie w Krakowie, z odbiorem osobistym zaplombowanego S7 Edge z Plusa za 2450 zł. Więc trochę przesadzasz. Cena Mi Nota 2 w dniu premiery ze sklepu typu Ibuygou na pewno będzie w granicach nie mniejszych niż dwa tysiace PLN. 

Jeśli ma to być uczciwe porównanie, to porównuj ceny sklepowe. Zapewniam Cię, zresztą doskonale sam o tym wiesz, ceny będą się kształtować tak, jak to wcześniej napisałem. Gdyby telefony Xiaomi były dostępne w ofertach operatorów GSM, to ich ceny na OLX/Allegro, w przypadku kupna telefonów  ofert przedłużeniowych, też byłyby odpowiednio niższe.

Ergo... Porównuj ceny sklepowe.

Jest jedna rzecz, której nie trawię telefonach pochodzących z ofert operatorów - brandowanie...

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

A z orange z simlockiem.

To swoją drogą. Ciekawe, że nikt nic z tym nie robi, bo zdaje się, że zakładanie SIMlock-a jest niezgodne z prawem.

Hej, a może by moderator zmienił temat tego wątku na bardziej adekwatny do omawianych w nim modeli?

A z orange z simlockiem.

Cała moja rodzina ma w Orange (7numerow) i przy przedłużeniu był tylko jeden simlocka, tak że warto sprawdzac

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

I dlatego mozna tak tanio kupic modele przedluzeniowe z oferty orange :-) a ja uzwyam play, a ceny w play przedluzeniowe nawet w najdrozszej ofercie za ten tel to porazka :-) wiec nikt tanio nie sprzeda na olx.

Zgadza się. Z kolei Play czy inne Plusy i T-Mobile brandują telefony - szajsowate aplikacje, tapety czy kompozycje, których nie można usunąć...

Prawda jest taka, że u operatorów nie opłaca się kupować telefonów. No chyba, że ktoś ma któryś z najwyższych abonamentów firmowych. Ja sam mam telefony na firmę, ale mam najniższe oferty bez limitów i dla mnie ceny telefonów niewiele różnią się od tych, jakie są w sklepach, na wolnym rynku. Dlateg wolę kupić takiego Xiaomi. Jest tańszy i nie tylko w niczym nie ustępuje Xony, Samsungowi czy LG, ale za sporo niższą cenę przebija konkurencję.

• Like 1

Nie ma reguły, jak masz dobrego znajomego handlowca,albo rzucisz wypowiedzenie i dadzą Ci 30% rabatu to się opłaca. Brałem kilka miechow temu Samsunga Galaxy prime w abo no limit+ Net mobilnyz routerem ,ktorego pakiet zuzywam w abo na tel. Czyli mam 22GB neta+nolimit i placilem przez pół roku 54 zł,a potem64zl/mies. Telefon sprzedałem za 600,router za 300(car fi),czyli całe 24 miechy mam za ok 600zl. Więc się moim zdaniem opłaca. Nie do zrobienia w ofercie bez telefonu. Owszem teraz jest niu, ale w styczniu nie było takich pakietów danych

Redmi pro bezapelacyjnie cena z kosmosu. Redmi note 4 na papierze faktycznie niczym zbytnio się nie wyroznia. Ale... Ja osobiście mam problem z redmi note 3 pro, nie podoba mi się tył, w przeciwieństwie do rn4. Do tego umiejscowienie głośnika w 3 to porażka i tutaj wygrywa rn4, ewidentnie rn3 wygrywa stosunkiem cena/zaimplementowane podzespoły i nie wiem co by xiaomi musiało dać do rn4pro żeby nie odlecieć z ceną jak z redmi pro, a przebic rn3 pro. Wracając do wyglądu to mi max jest świetny, gdyby rn3pro tak wyglądał byłoby super

3 godziny temu, tpawel napisał:

Nie ma reguły, jak masz dobrego znajomego handlowca,albo rzucisz wypowiedzenie i dadzą Ci 30% rabatu to się opłaca. Brałem kilka miechow temu Samsunga Galaxy prime w abo no limit+ Net mobilnyz routerem ,ktorego pakiet zuzywam w abo na tel. Czyli mam 22GB neta+nolimit i placilem przez pół roku 54 zł,a potem64zl/mies. Telefon sprzedałem za 600,router za 300(car fi),czyli całe 24 miechy mam za ok 600zl. Więc się moim zdaniem opłaca. Nie do zrobienia w ofercie bez telefonu. Owszem teraz jest niu, ale w styczniu nie było takich pakietów danych

Ile zapłaciłeś za tego Samsunga? Ile wynosi abonament brutto?

3 hours ago, Redmi2 said:

bezsens kupowanie RN4 gdzie za cene mniejsza mamy mocniejszy i na snapie RN3 Pro.

Coś mi się obiło o uszy że Note 3 ma problemy : z wyświetlaczem,złączem USB możliwe że 4 jest poprawiona

Edited by Conor

Ile zapłaciłeś za tego Samsunga? Ile wynosi abonament brutto?

Kwoty abo podałem,t telefon wzięty za złotówkę. Nie dodałem że do routera dostałem tablet,jakies badziewie alcatela ale dzieciaki do dziś katują i dziala.Warunek podstawowy-trzeba złożyć wypowiedzenie i broń boze z przeniesieniem do prepaid. Teraz trochę się skomplikowało bo część abo to rata i na nią nie ma rabatu,ale są modele które dalej się oplacają

@Joker99 Nie jesteśmy wróżkami, nawet nie wiadomo czy wyjdzie taka wersja. Ja uważam, że w przypadku telefonów z serii Redmi nie warto czekać. Co innego gdyby chodziło o MiNote 2.

Według mnie wyjdzie,bo czemu by miała nie wyjść :D A dlaczego nie warto czekać ? Jak kupie Redmi note 3 pro i miesiąc po wyjdzie redmi note 4 pro z 4g ram-u ? Wtedy będę żałował xD

Już nie siej paniki, jeśli wyjdzie pro z tym ramem jak ci się marzy to napewno nie w tej cenie, tym bardziej po premierze. Zaraz po premierze by było pewnie koło 300$ tylko że... nawet jeszcze takiego modelu nie zapowiedzieli (RN3 pro po premierze też było cenowo bliżej do 300$ niż do 200$, a teraz...)

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Według mnie wyjdzie,bo czemu by miała nie wyjść :D A dlaczego nie warto czekać ? Jak kupie Redmi note 3 pro i miesiąc po wyjdzie redmi note 4 pro z 4g ram-u ? Wtedy będę żałował xD

O matko no to sprzedasz i kupisz nowy, kupując Xiaomi w Chinach praktycznie się nie traci na odsprzedaży,

25 minut temu, Joker99 napisał:

No wiem xD To lepszy Redmi note 3 pro czy Note 4 :D?

Nikt tu (chyba) jeszcze nie ma Redmi Note 4, więc zadajesz to pytanie przedwcześnie. Nie da się przewidzieć, jak się będzie sprawował w praktyce na postawie suchych parametrów. Parametry nic nie mówią np. o tym, czy będzie (jak wiele tel. Xiaomi) czy nie będzie mieć problemów z GPS lub BlueTooth. Jakość zdjęć będzie prawdopodobnie zbliżona, czyli taka sobie.

Niektórzy mają awersję do MTK, uważam, że nie jest ona w pełni uzasadniona, choć nie jest też całkiem bezzasadna.

Teoretycznie, oprócz CPU, to jak mi się wydaje, raczej jakoś dziwnie mało jest różnić między tymi telefonami. Nie za bardzo rozumiem ten ruch ze strony Xiaomi. Naprawdę, mogliby się przestać rozdrabniać, a wreszcie zrobić coś porządnego i atrakcyjnego, jak robili przed laty...

• Like 1

no dobra ;d znalazłem na aliexpres taką oferte http://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-32GB-ROM-Metal-Body-Fingerprint-Mobile-Phone-Snapdragon-650/32598227866.html?spm=2114.010208.3.1.t3PDGc&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_4_10017_507_401,searchweb201603_2&btsid=70a139cb-5f1e-4597-a168-b2cb67f0839c

I jak to jest z tym całym cłem i VAT to prawda,że żeby nie płacić vat trzeba zaznaczyć przy wysyłce to- Seller's Shipping Method  ;d ? I paczka rzeczywiście idzie prawie cały miesiąc czy trochę szybciej ?

Edited by Joker99

Nie ma cła - jest vat 23%. Z tym że czy Ci go naliczą to już jest loteria. Jednakże jeśli kupujesz u goldawaya to wybranie seller shipping method pozwoli Ci na ominięcie vatu gdyż paczka idzie z Europy.

I tak - poczekasz sobie z miesiąc

RN3 PRO & Tapatalk

Przed chwilą, Uri0550 napisał:

Nie ma cła - jest vat 23%. Z tym że czy Ci go naliczą to już jest loteria. Jednakże jeśli kupujesz u goldawaya to wybranie seller shipping method pozwoli Ci na ominięcie vatu gdyż paczka idzie z Europy.

I tak - poczekasz sobie z miesiąc

RN3 PRO & Tapatalk

Miesiąc EU Expressem? Może ktoś inny potwierdzić, bo coś mi się nie wydaje. Wystarczy zobaczyć na komentarze z polski i jakoś ludzie nie piszą, że czekali miesiąc wybierajac Seller's Shipping Method.

Guest
This topic is now closed to further replies.