Skocz do zawartości

Redmi 3 / Pro / Aktualizacja systemu


bob311

Rekomendowane odpowiedzi


Witam!
To mój pierwszy post. Przepraszam, że taki długi. Proszę o wyrozumiałość..

Niedawno zakupiłem Redmi 3 Pro. Mam z nim mały problem związany z softem. Wersja załączona w screenach. Otóż co jakiś czas, raz na kilkanaście godzin, góra jeden dzień, muszę mu wgrywać aplikację ''Usługi Google Play" pobraną z internetu, ponieważ chcąc skorzystać z jakiejkolwiek aplikacji googlowskich wywala błąd, że konto google wymaga autoryzacji (próbowałem wielu wersji, innych sposobów, ale tylko ten "działa", przynajmniej chwilę). Mam też czasem problem z połączeniem z internetem przez dane pakietowe, też reinstal albo reset telefonu pomaga. Nie ukrywam, że stwarza to czasem duże problemy.

I otóż moim pytaniem jest czy muszę wgrywać cały soft od nowa, TWRP.. itd.. itp... czy wystarczy opcja "zainstaluj aktualizację z pliku .zip" w ustawieniach? I jaka wersja by była dla tego tel najlepsza? Proszę też o zalinkowanie odpowiedniego tutoriala bo różnią się chyba pomiędzy modelami Xiaomi.
Obecnie pobrałem "xiaomi.eu_multi_HM3_6.7.21_v8-5.1.zip" oraz prośba o odblokowanie bootloadera została już zaakceptowana jakby co.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Screenshot_2016-08-02-22-00-28_com.android.settings.pngScreenshot_2016-08-02-22-00-42_com.android.updater.pngScreenshot_2016-08-02-22-28-36_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bob311 napisał:

Do czego mi potrzebne to już chyba opisałem w pierwszym poście, dzięki temu chyba mam odblokować bootloader, czy się mylę? 

Napisałeś że chcesz zmienić rom  i chciałbyś najlepszą wersję, ale to trudno tak kategorycznie stwierdzić która wersja jest najlepsza. Tak czy inaczej musisz sam zdecydować czy chcesz odblokowywać bl. Jak tak to wersja b (zalecana przy odblokowaniu bl), lub nowy global do którego link już masz w poradniku i postach. Jak nie chcesz odblokowywać to a, lub b, lub nowy global, link w poradniku i postach. I tak na początku musisz skorzystać z naszego poradnika i instalacji romu MiFlashem na zablokowany bl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z wpisu 2 wynika, że aby odblokować bootloader muszę wgrać oficjalny Rom, któryś z tych czterech ze screena, docelowy ma być ten który podałem w początkowym poście, ale teraz piszesz, że nie trzeba odblokować bootloadera?  To bez tego da się bez problemów wgrać ten Rom (docelowy) ? Ja już się pogubiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w kompedium i zobacz - dodałem tam jeszcze jeden podpunkt z romem global - to o niem pisze @FromWP.

A jeśli chcesz odblokować bootloader (i wgrać xiaomi.eu który wskazałeś w pierwszym poście) to obojętnie - china dev, china stable, global - na wszystkich powinieneś móc odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob311 napisał:

To bez tego da się bez problemów wgrać ten Rom (docelowy) ? Ja już się pogubiłem. 

Bez odblokowania bl da się wgrać wszystkie z tego poradnika. Ten wybrany przez ciebie docelowy wymaga odblokowania, a odblokować będziesz mógł tylko na oficjalnych chińskich (są trzy takie: china stable, china dev i  china global. Masz na zielono napisane który jest zalecany czyli china dev (ale na stable i global też to powinno się udać). Od kilku dni sytuacja się zmieniła bo Chińczycy wydali ten rom global który jest wielojęzyczny i ma pl. Jest pozbawiony chińskich usług, ma wszystkie usługi googla i będzie się aktualizował automatycznie przez OTA.. Dodatkowo można go wgrać na zablokowany bl i na nim odblokować bl, żeby potem móc wgrywać romy xiaomi.eu lub inne custom romy. Może to wyjaśnienie pomoże ci się odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chciałbym się tylko pozbyć tego problemu z google play. Jeśli ta wersja China Global zawiera język polski i nie będzie problemu z aplikacjami googla to może on wystarczy. A czym się róznią wersje z xiaomi.eu albo miuipolska (skąd pobrałem tamtą wersję z pierwszego posta)?

EDIT:
China Global o której wspomniałeś to ta?:
Screenshot_11.png
I czy nie będzie z nią problemów na wersji PRO?

Edytowane przez bob311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bob311 napisał:

China Global o której wspomniałeś to ta?:
Screenshot_11.png
I czy nie będzie z nią problemów na wersji PRO?

Tak, Nie będzie, akurat usług googla to on ma w sobie więcej od romów xiaomi.eu. Od pewnego czasu xiaomi.eu i miuipolska tworzą romy wspólnie. Możesz je pobierać z jednej i drugiej strony. Czym się różnią od chińskiego globala to znajdziesz na przytoczonych stronach, lub tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, bob311 napisał:

Dziękuje, już chyba wiem wszystko.

Tylko tak ci się wydaje, ale spoko powoli zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. A wgranie tego globala jest chyba w tym momencie najrozsądniejsze, bo jak coś ci nie będzie pasowało, działało, to odblokujesz na nim bl i wtedy wgrasz jakiś nowszy rom eu. Jakbyś miał problem z odblokowaniem to też nie ma tragedii bo telefonu da się z tym romem używać, czego nie można powiedzieć o chińskich wersjach stable i dev. (bez googla i pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Często widzę, że głownie pisze się o redmi 3 ale nie wersji PRO, na przykład w linku do wersji global nie ma zawartych wersji PRO. Mam rozumieć, że nie ma znaczenia, czy jest tylko zwykła 3 i oprogramowanie działa też dla PRO? Choć różnią się podzespołami itd?

Edytowane przez bob311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam problem z aktualizacją 7.1.3.0 do 7.5.1.0.Przez updatera nie idzie (skopiowałem zip do głównego katalogu) i opcja zainstaluj z pliku zip wywala do pulpitu.

Bo masz zablokowany bootloader. Globala albo China możesz wgrac miflashem bez odblokowywania. Wszystko inne wymaga odblokowanego bt.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Żeby nie tworzyć nowego tematu...

mam oryginalny chiński soft 

Developer Rom aktualna wersja.

Chce wrać Global dev rom tej samej wersji...

Mogę użyć recovery bez boleśnie...

czy pobierać obraz fastboot i walić miflash z full wipe

http://en.miui.com/download-298.html < czy te oprogramowanie pasuje do Redmi 3 Pro?

Jak mniemam... Redmi 3 pro to zwykł Redmi 3, więc pasować powinien?!

Edytowane przez Tehmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tehmal napisał:

Żeby nie tworzyć nowego tematu...

mam oryginalny chiński soft 

Developer Rom aktualna wersja.

Chce wrać Global dev rom tej samej wersji...

Mogę użyć recovery bez boleśnie...

czy pobierać obraz fastboot i walić miflash z full wipe

http://en.miui.com/download-298.html < czy te oprogramowanie pasuje do Redmi 3 Pro?

Jak mniemam... Redmi 3 pro to zwykł Redmi 3, więc pasować powinien?!

ROM jest ten sam ale tylko dla wersji Redmi 3/Pro z tym że...masz wgrane TWRP jeżeli chcesz użyć Recovery? Lepiej przez fastboot to zrobić MiFlashem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Vergiliusz napisał:

ROM jest ten sam ale tylko dla wersji Redmi 3/Pro z tym że...masz wgrane TWRP jeżeli chcesz użyć Recovery? Lepiej przez fastboot to zrobić MiFlashem. 

NIe mam TWRP.

Mam czysty smartfon :>

Nie tykany nigdy nie instalowane MIUI  Polska...

Chciałem ale albo mam zablokowany Bootloader, albo okazuje się że nie jest OTA :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Vergiliusz napisał:

To zrób to przez MiFlash i będzie najmniej problemów. Chyba że chcesz mieć MIUI Polska to poszukam Ci skryptu jaki przygotował jeden z kolegów. Skrypt ten ułatwia wgranie TWRP jak już będziesz miał odblokowany bootloader.

Dzięki za info zrobie jednak przez MiFlash z full wipe.

Z tego co wiem róznica między global a china dev to głownie języki i usługi które w chinach zakazano.

 Co do MIUI ponoć jakiś update będzie znów zlobkować bootloader, więc nie wiem. MIUI Wyglada kusząco, ale się zastanawie na kolejną zmianą romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TehmalMIUI różni się od siebie tym że w xiaomi.eu masz usługi google i niektóre ustawienia jak fix gps ustawione na EU no i wywalone chińskie bloatware oraz ich sklepy itp. Lepsze jednak tłumaczenie, takie bardziej dosłowne a nie żywcem z google translator. Global DEV ma wszystko od google, cały ich pakiet, ma też swifteky.  W Global Dev kiedy używałem dopatrzyłem się wielu braków w tłumaczeniu szczególnie kiedy dodane były nowe rzeczy a tu w xiaomi.eu @Acid pilnuje tego na bieżąco.W xiaomi.eu  nIe masz natomiast OTA ale to nie jest problem, możesz pobrać ręcznie a czasem pobiera się z menu aktualizacji: pobierz xiaomi.eu. Taka namiastka OTA, z tego co na xiaomi,eu było by OTA ale osoba z zespołu xiaomi,eu jako jedna ma uprawnienia od MIUI na wrzucanie ROMów tylko że ich serwery wolno działają a że może to robić jedna osoba bo konto OTA przypięte jest do jednego użytkownika to zrezygnowali z tego.

 

No i najważniejsza rzecz, xiaomi,eu to jedyny alternatywny ROM który jest honorowany przez Chińczyków.

 

 

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Vergiliusz napisał:

To zrób to przez MiFlash i będzie najmniej problemów. Chyba że chcesz mieć MIUI Polska to poszukam Ci skryptu jaki przygotował jeden z kolegów. Skrypt ten ułatwia wgranie TWRP jak już będziesz miał odblokowany bootloader.

w MiFlash pokazuje "device blocked" a wgrywam oryginalne oprogramowanie xioami global dev ze strony www xioami =C

remote: device is locked

Jużkiedyś metodą MiFlash zmianiełm oprogrwanowanie jekiegoś wietnamca na china dev :>

Cóż... teraz się nie da więc pewnie muszę ponownie poprosić o odblokowanie :>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...