p.misiak

Etui / Bumper do MI5

Recommended Posts

Jakie przezroczyste etui do Mi5 białego? Ringke, Nillkin Nature czy jakieś inne? Może ktoś wrzucić/wysłać na priv zdjęcia takiej kombinacji. Oraz czy któreś z tych etui zadziera szkło hartowane?

UP,
również szukam czegoś do białego. Upatrzyłem sobie przezroczysty Benks Magic Lollipop - ktoś poleca/odradza?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Mam przezroczyste etui TPU Nillkina od ponad pół roku i niestety zżółkło i wygląda teraz obrzydliwie.
Za to niedawno przesiadłem się na Etui Benks Lollipop. Jest naprawdę bardzo cienkie i bardzo dobrze dopasowane. Wady - sztywny plastik, także chroni przed rysami a nie przed upadkiem, ale mi to wystarczy. :) Grubość 0,4 mm.

Wersja smoked pewnie dłużej zachowałaby "świeżość", jeszcze nie podjąłem decyzji co do koloru.

Edited by M4riusz8

Chyba trzeba się pogodzić, że każde z czasem zżółknie, tylko czas jest różny. Ja zamówiłem Ringke Fusion, jest w dobrym sklepie za 46 z darmowym kurierem/paczkomatem. Wziąłem crystal, ale smoke black też jest.

Edited by fakeconto

Nawiązując do mojego poprzedniego posta, zdecydowałem się na IPaky Neohybrid, w wersji ciemnej. Powiem jedno: nie idzie przechwalić.

Leży idealnie, razem ze szkłem tworzy idealny duet. Ponadto zabezpiecza wyświetlacz wysyłając ponad ok. 1mm. No i jest to TPU, czyli coś co kilka razy uratowalo moja poprzednią Mi3.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Powiedz mi kolego, czy te ipaky po założeniu wystaje lekko ponad ekran?
Przy moim Mi3 miałem bumperka od Amzera i dawał radę przy upadkach, aż do momentu gdy etui zmieniłem na cieńsze i gdy tel zrobił pierwszą porządną glebę.

Kolego mam szkło hartowane na ekranie a ipaky wystaje jeszcze prawie 1mm ponad to wszystko

Kupiłem ipaky joint kolor srebrny, rewelacja. Świetnie dopasowane, matowe nie palcuje się tak. Troszkę śliskie po przesiadce z przezroczystego nillkina tpu. Ale jestem zadowolony.

Dnia 11.01.2017 o 23:01, latet napisał:

Małe uzupełnienie. Dziś się okazało, że otwór nad mini-jackiem jest troszkę za mały, aby wtyczka Pistonów poprawnie weszła do końca. Lekkie powiększenie otworu za pomocą 1 ramienia nożyczek usunęło problem.

@Slashu Ja je zwróciłem w ten sam dzień. Te przyciski źle działały. Kupiłem nowe etui, dzisiaj dostałem zaraz wrzucę foty.
 Dzisiaj dostałem etui zamówione do mi5. Etui te są bardzo dobrze spasowane, boczne przyciski działają idealnie. Żółte jest matowe przez co gorzej się trzyma ale mniej się palcuje. Niebieskie jest bardziej błyszczące i 'śliskie' dlatego dużo lepiej się trzyma ale bardziej się palcuje. Polecam 

IMG_2322 (1).JPG

Dzisiaj dotarło do mnie to etui w kolorze niebieskim. Natychmiast widać, że oryginalne, przyciski chodzą tak, jakby tego etui nie było :) Spasowane idealnie. Chyba ciężko o coś lepszego na mi5 (o ile komuś nie przeszkadza wygląd a'la Caterpillar).

1 godzinę temu, Drobnoustrój napisał:

Dzisiaj dotarło do mnie to etui w kolorze niebieskim. Natychmiast widać, że oryginalne, przyciski chodzą tak, jakby tego etui nie było :) Spasowane idealnie. Chyba ciężko o coś lepszego na mi5 (o ile komuś nie przeszkadza wygląd a'la Caterpillar).

Też polecam to etui (swego czas wstawiałem tu zdjęcia z moim Mi5 w tym pokrowcu). Jak dla mnie najładniejsze etui na Mi5, a najpaskudniejsze jest iPaky, choć wiadomo są gusta i guściki, no i o gustach się nie dyskutuje :)

Osobiście posiadam żółte etui z IBG, które świetnie wygląda, ale chciałbym też mieć to niebieskie. Dziwne tylko, że nigdzie nie ma tego etui w białej wersji. Niby jest, ale tylko na banerze reklamowym =/

3 minuty temu, MaxPrime napisał:

Też polecam to etui (swego czas wstawiałem tu zdjęcia z moim Mi5 w tym pokrowcu). Jak dla mnie najładniejsze etui na Mi5, a najpaskudniejsze jest iPaky, choć wiadomo są gusta i guściki, no i o gustach się nie dyskutuje :)

Osobiście posiadam żółte etui z IBG, które świetnie wygląda, ale chciałbym też mieć to niebieskie. Dziwne tylko, że nigdzie nie ma tego etui w białej wersji. Niby jest, ale tylko na banerze reklamowym =/

Raz widziałem biale na alliexpresie ale teraz go nie potrafię znaleźć. :/ @Drobnoustrój zamawiales z IBG? Czy z Alli?

Na ali, bo na ibg nie mieli niebieskiego. Też szukałem białej wersji, ale nigdzie nie było. W jednym ze sklepów niby mieli, ale po zamówieniu okazało się, że już się skończyły, i w efekcie kupiłem na ali niebieski.

Dnia 17.01.2017 o 22:04, MaxPrime napisał:

Ja też chciałem niebieskie ale na IBG było dostępne żółte. Zamówiłem żółte to mi napisali że mają tylko niebieskie :D

Napisałem do IBG czy dostępne jest to etui w kolorze niebieskim i odpisali, że jest :) Tyle że na stronie nie ma w wyborze więc trzeba do nich przy zamówieniu pisać dodatkową informację, że chce się niebieskie.

Dnia 10.01.2017 o 17:17, leonfp napisał:

Czy to etui wystaje trochę ponad ekran czy jest na równi z ekranem?

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Z dodatkowym szkłem wystaje ponad ekran bardzo delikatnie, może milimetr (lub mniej).

IPaky jest ok, ale nie jest to typowy bumper. Choć już telefon raz zaliczył glebę, to śmiem twierdzić, że przy następnej może być zawsze gorzej.
Zamiast niego rozważam Ringke, ciut drogie ale po Matki B. Pieniężnej sobie sprawię. Dobre opinie ma.

22 godziny temu, t.bone napisał:

IPaky jest ok, ale nie jest to typowy bumper. Choć już telefon raz zaliczył glebę, to śmiem twierdzić, że przy następnej może być zawsze gorzej.
Zamiast niego rozważam Ringke, ciut drogie ale po Matki B. Pieniężnej sobie sprawię. Dobre opinie ma.

Mogę osobiście polecić Ringke. Jak dla mnie jest idealne, bo ma czysty tył i przyciski idealnie pracują ;)  Mam Ringke Smoke Black

19 godzin temu, Kicker napisał:

Mogę osobiście polecić Ringke. Jak dla mnie jest idealne, bo ma czysty tył i przyciski idealnie pracują ;)  Mam Ringke Smoke Black

Potwierdzam, też korzystam z tego etui od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Nie pogrubia telefonu, przyciski działają jak powinny, nic nie odstaje.

Polecam. 

Dnia 24.01.2017 o 11:46, zoltan78 napisał:

Potwierdzam, też korzystam z tego etui od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Nie pogrubia telefonu, przyciski działają jak powinny, nic nie odstaje.

Polecam. 

A nie masz czasem problemu z tym, że pod etui zbiera się mnóstwo syfu? Paproszki, kurz itp. Ja przez to zmieniłem to etui po dość krótkim czasie użytkowania, gdyż lubię gdy telefon jest "czysty".

Dnia 25.01.2017 o 22:37, MaxPrime napisał:

A nie masz czasem problemu z tym, że pod etui zbiera się mnóstwo syfu? Paproszki, kurz itp. Ja przez to zmieniłem to etui po dość krótkim czasie użytkowania, gdyż lubię gdy telefon jest "czysty".

Nie zauważyłem abym zbierały się tam jakieś paproszki. Etui dolega idealnie do pleców telefonu więc nie ma gdzie się dostawać kurz itp.

Ja jak korzystałem z tego etui, to notorycznie miałem pełno paprochów pod etui. Zbierały się one od strony USB-C. Musiałem co 2-3 dzień zdejmować to etui i czyścić, choć to też guzik dawało bo etui okropnie się elektryzuje =/

Panowie, nie wiem które case'y z tego wątku są twarde. Używa ktoś właśnie plastikowych, nie żadnych bumperów? Te Ringke na takie mi wyglądają, ale też z opisu wywnioskować nie mogę. Mówiąc wprost, szukam twardego etui na klik nakładane a nie naciągane

4 minuty temu, martin3z napisał:

Panowie, nie wiem które case'y z tego wątku są twarde. Używa ktoś właśnie plastikowych, nie żadnych bumperów? Te Ringke na takie mi wyglądają, ale też z opisu wywnioskować nie mogę. Mówiąc wprost, szukam twardego etui na klik nakładane a nie naciągane emoji5.png

Ringke to jest taka hybryda. Tył-plecy etui ma twarde z jakiegoś tworzywa jednak boki są bardziej miękkie. Więc mimo wszystko jest ono naciągane bardziej niż wciskane jak plastikowe. Z plastikowych jest Nillkin frosted shield przykładowo. Używam od lipca Ringke i w sumie jestem zadowolona. Jeden upadek ma za sobą

• Like 1

Hej, kupiłem do mojego mi5 Szkło hartowane NILLKIN 9H 0.3mm.

Niestety gdy zakładam silikonowe etui na telefon to na etui robią się bombelki.

Polecacie jakies szkło które będzie pasować do etui ? Zastanawiam się nad nillkin edge, ktoś miał? 

Dzięki za odpowiedź

1 godzinę temu, martin3z napisał:

No właśnie, bo tym miękkim rogom nie ufam podczas upadku. Mocno powiększa Ringke gabaryty telefonu?

One nie są miękkie jak silikonowe etui, dodatkowo etui na rogach jest grubsze niż na szerokość. Po zdjęciu etui czuje różnice w wielkości, ale nie jest to jakaś duża różnica. Najważniejsze, że utrzymany jest kształt pleców Mi5 więc trzyma się ją dalej dobrze. 

11 minut temu, Raborm napisał:

Hej, kupiłem do mojego mi5 Szkło hartowane NILLKIN 9H 0.3mm.

Niestety gdy zakładam silikonowe etui na telefon to na etui robią się bombelki.

Polecacie jakies szkło które będzie pasować do etui ? Zastanawiam się nad nillkin edge, ktoś miał? 

Dzięki za odpowiedź

Od siebie mogę polecić 3MK Flexibleglass 7H 0.2mm. Przy Ringke nie przeszkadza, nic się nie zachodzi ani nie podważa.