Skocz do zawartości

[ROM] [DEV] Global 6.3.18


hcboria

Rekomendowane odpowiedzi

no to po dwóch bootlopach i trzech brakach wifi udało sie zainstalować. Problemem była oczywiście instalacja TWRP i dobór właściwego pliku boot.img. Jakby co to jest ten właściwy https://mega.nz/#!8xs0xJZQ!ZnSJFDLWrvMTnvN4lsZ8cucSAKE6Fjcilflij_zmgZk

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: z romu CHINA DEV przez updater nie ruszy. Musiałem wgrać wersję GLOBAL STABLE 7.1.8(nie wiem jaki z innymi wersjami stable, nie sprawdzałem), i dopiero mogłem zaktualizować soft. Przy tworzeniu sobie kopii zapasowej przerzuciłem plik zip na kartę i chciałem puścić update z karty pamięci ale niestety też nie idzie. Musiałem plik zip skopiować do pamięci tel. i po tym zabiegu poszło bez problemów. Mam zablokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana jestem na dev global. 

Z tego co zauważyłem: 

- zużycie baterii - porównywalnie do global a może i lepiej. Siedzę od rana ok. 3h cały czas włączony wyświetlacz + syncronizacja (przywracanie po utracie danych), przez jakiś czas gps, ogólnie telefon cały czas w rękach. Spadło do ~82%

- jeśli chodzi o spolszczenie to nie określiłbym go na 95% a raczej na 80%. Aplikacje Miui nie do końca posiadają polski język, część ustawień spolszczona część nie. 

- telefon w porównaniu do globala stable nie grzeje się prawie wcale. Tak jak to zdarzało mi się na stable że niekiedy telefon był odczuwalnie ciepły (nie gorący ale ciepły) tak teraz jest zimny cały czas

Testuję cały czas i póki co brak jakichkolwiek bugów nie wliczając niepełnego spolszczenia.

Aktualizowałem na zablokowanym telefonie z Global stable na global dev przez apk systemową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nexon12 napisał:

Czy wgrywając Dev przez recovery trzeba faktycznie robić reset wszystkich danych?

Trzeba.

2 minuty temu, nexon12 napisał:

A jeśli tak, to czy da rade przywrócić je z backupu w ustawieniach telefonu?

Prawdopodobnie tak. Zrób backup i sprawdź. W moim przypadku było tego na tyle mało że przywróciłem to z MiCloud i Googla. Przez backup systemowy na 99% będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Też nie mam za dużo danych i mam je również zgrane na MiCloud, tylko nie mogłem się doszukać opcji przywracania, tak jak to jest zrobione w ustawieniach. Jeszcze tak w kwestii upewnienia czy dobrze zrozumiałem- nie muszę wchodzić w recovery żeby wgrać ten Dev tylko mogę to zrobić z poziomu apki updatera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nexon12 napisał:

Dzięki :) Też nie mam za dużo danych i mam je również zgrane na MiCloud, tylko nie mogłem się doszukać opcji przywracania, tak jak to jest zrobione w ustawieniach. Jeszcze tak w kwestii upewnienia czy dobrze zrozumiałem- nie muszę wchodzić w recovery żeby wgrać ten Dev tylko mogę to zrobić z poziomu apki updatera?

Dokładnie. Ściągasz plik Recovery z linku do tematu (pierwszy post). Przenosisz go do pamięci telefonu do foldery downloaded rom, wchodzisz do aktualizacji i w menu wybierasz aktuializuj z pliku i wskazujesz pobraną paczkę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Duda napisał:

Robi przy tym reset czy traktuje to jak update?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nie wiem jak jest ze zdjęciami, muzyką itp. (miałem świeżo postawiony Global Stable), ale wszystkie ustawienia się wyzerowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamikazze2 napisał:

Dokładnie. Ściągasz plik Recovery z linku do tematu (pierwszy post). Przenosisz go do pamięci telefonu do foldery downloaded rom, wchodzisz do aktualizacji i w menu wybierasz aktuializuj z pliku i wskazujesz pobraną paczkę.

Nie wiem dlaczego ale jak wybieram paczke to zaczyna coś mielić i za chwile wyskakuje mi "Couldn't verify update package". Co to może oznaczać? Mam global stable 7.1.8.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, nexon12 napisał:

Nie wiem dlaczego ale jak wybieram paczke to zaczyna coś mielić i za chwile wyskakuje mi "Couldn't verify update package". Co to może oznaczać? Mam global stable 7.1.8.0

Którą paczkę ściągnąłeś recovery czy fastboot? Masz ją na pamięci urządzenia w downloaded rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Antyhaker napisał:

 

 

Root jest domyślnie dostępny i działa bez problemu.

 

Wysłane z mojego Mi4 LTE

Co masz na myśli pisząc domyślnie dostępny...

Wgrałem soft --> weryfikacja root checker = brak roota

Używałem King root --> Root nie udaje się zrobić (błędy)

Używałem chińskiego programu = efekty jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc domyślnie dostępny...

Wgrałem soft --> weryfikacja root checker = brak roota

Używałem King root --> Root nie udaje się zrobić (błędy)

Używałem chińskiego programu = efekty jak wyżej

Może na Twoim modelu jest inaczej, mi bez problemu z poziomu panelu sterowania hula.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Może na Twoim modelu jest inaczej, mi bez problemu z poziomu panelu sterowania hula.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

ciekawe

 

Screenshot_2016-03-31-14-55-10_com.miui.securitycenter.png

jakbyś nie zauważył temat dotyczy redmi note 3 pro

z romów które testowałem native root był tylko na dev china

@luki! bez odblokowanego BL nie zrobisz roota

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...